Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ево неке информације, управо се вратих из Земуна. Кад сам дошао испред Хопекса тамо је била групица од 15-ак колега са коферима и данас путују за Тјумен. Сви ћутљиви, мисле ко зна како ће бити тамо. :) Нађох времена да их неколицину приупитам, да ли су добили аконтацију, кажу да нису. Тако да на аконтацију заборавите.
Питао сам у канцеларији за мој статус, казали чим упуте захтев са градилишта из Русије, ми радимо приглашење и кад стигне зовемо вас. Кад стигне приглашење путујете за око 7 дана.

@Баки, идеш ли поново или си одустао?

Питање за све упућене.. Да ли се сад може радити лекарски и прикупљати документација, или да то радим кад стигне приглашење. Не знам колико дуго времена је валидна документација и лекарски. Волео бих да то све сад обавим да после не трчим.

Ranije na lekarski oni sami slali u svoju neku polikliniku. A sada moze samim u svom mestu to obaviti?
 
E, da - sto se tice lekarskog: posto, eto, u Tjumenu ima posla - iznenadni pozivi su vrlo moguci. Tipa, danas te zovu da ides prekosutra ili slicno. I mozda ne bi bilo lose imati spremnu dokumentaciju, za svaki slucaj... Dokumenta (sudsko uverenje, lekarski) vaze 6 meseci - a ako ne pozovu za narednih 6 meseci onda, mislim, stvarno...'bes ih! ;)
nije to bas tako,ne mogu te slati na put ako te vec nisu zvali da im dostavis dokumentaciju koju treba da prikupis.
 
Moj muz je danas ponovo zvao iako je rekao da ce tek u ponedeljak i receno mu je da je na spisku u grupi koja ide 28-29 aprila za Tjumen i da nema akontacije.U toj grupi idu oni koji su prosli probni krajem januara pocetkom februara...Ovo je prvi put da smo dobili datum i nadam se da je sad konacno,sad nam samo ostaje da vbidimo gde cemo da nadjemo koju mparicu,ako je i nadjemo uopste.....:mrgreen:
 
Nije antiplinski, u svakom slučaju ali si me lepo nasmejala :hahaha:
U tyumenskoj oblasti postoji Antipino kao predgrađe Tyumena, a postoji i Antipinskiy koji se nalazi u sverdlovskoj oblasti. Informacije sa Google Earth-a.

Sretno bilo! :maramica: Aj'd nek i to čujem! :srecan: Radujem se svačijem odlasku iako ja još uvek :ceka:
pa sta cu ja lapsuz mozgus po tome sam poznata ....hihihi ....kako sam skontala i tamo je ok gradiliste itd.....jel sad krece frka :telefon::zag::worth: , ali bogu hvala sutra sincicu rodjendan bar nam je tata tu za 3 rodjus....sprema se sarmica u najvece torta itd ...da proslavimo
 
Ranije na lekarski oni sami slali u svoju neku polikliniku. A sada moze samim u svom mestu to obaviti?
Колико сам упућен постоје два лекарска прегледа. Први који ти обавиш у свом дому здравља (ЕКГ, шећер, холестерол, крвни притисак...), и други у установи коју они одреде.
 
Колико сам упућен постоје два лекарска прегледа. Први који ти обавиш у свом дому здравља (ЕКГ, шећер, холестерол, крвни притисак...), и други у установи коју они одреде.

To do sada nije bila praksa u IMD Metal Co-u. Bilo je reči da će se možda raditi dodatni lekarski na polne i prenosive bolesti ali ni od toga nema ništa najverovatnije.
 
ја сам већ писао оно што су мени рекли, понављам, аконтације за сада нема и плата је од 20. - 31. за претходни месец.
Али охрабрујуће је, што ми је другар јавио ( 7. марта сам га испратио за Тјумен), да су, када су уплаћивали фебруарску плату ( 22., 23.), целој тој групи уплатили по 500$.
Са те стране би се могло рећи да је и даље има само у другој форми, за нас тежој јер морамо се сами снаћи за "џепарац" при поласку. А БЕЗ НОВЦА СЕ НЕ СМЕ КРЕНУТИ (бар 100$), јер ако се човек разболи сам купује лекове. Само зато не треба ризиковати јер је друга клима, други ваздух, друга земља, 4-5 људи у контејнеру... Они уплаћују здравствено, али ОВДЕ!

Dali mogu neki lekovi da se nose odavde,tipa antibiotci,analgetici.....?Ništa specijalno samo ono osnovno za prvu pomoć?
 
Pozdrav svima,
pre 2 meseca sam se prijavio u Hopex-u za posao, posle 7 dana sam im dostavio sve dokumente. Za to sam imao preporuku...
Osoblje Velestroja me od tada samo 2 puta kontaktiralo, od toga drugi put danas, zbog "ažuriranja baze", rekli su mi da ćemo se uskoro opet čuti.
Nadam se brzom polasku za Sibir, jer se ništa ne razlikuje od Srbije s' tim što se tamo radi i zaradi hahaha
Pročitao sam par vaših postova vezano za posao, u sve sam upućen osim u pitanja akontacije pri polasku i vremenu na koje se odlazi...
 
Imam jedno pitanje, naleteo sam na sajtu na Posao u Srbiji - Posao u inostranstvu
www.job.co.rs/job.php?job=4073ДелиPosao u inostranstvu u Hopex inernacional, objavljeno 2013-04-10. Lokacija: Beograd,Srbija ... Za detaljnije informacije posetite nas sajt www.posao-u-inostranstvu.com. Takodje nas mozete kontaktirati i ... Prijave slati na. Hopex inernacional ...
E sad poslao sam moju biografiju i receno mi je da treba da uplatim 1000din na racun za razgovor sa komisijom :dontunderstand:.Da li je jos neko placao bilo sta, zakazivanje, proveru u Hopeksu ili je ovo neka prevara?????
Odlepicu :sad2:
 
To do sada nije bila praksa u IMD Metal Co-u. Bilo je reči da će se možda raditi dodatni lekarski na polne i prenosive bolesti ali ni od toga nema ništa najverovatnije.
Изводим закључак на основу папира који сам добио у Велестроју. Тамо пише (од докум.): ЕКГ.......
па испод: " ко не достави горе наведену документацију... неће моћи да обави лекарски преглед и настави процедуру.....за одлазак у РФ". Дакле прво лекарски на своју руку, па после њихов.
 
.
E sad poslao sam moju biografiju i receno mi je da treba da uplatim 1000din na racun za razgovor sa komisijom :dontunderstand:.Da li je jos neko placao bilo sta, zakazivanje, proveru u Hopeksu ili je ovo neka prevara?????
Odlepicu :sad2:
и после разговора са комисијом ти кажу: обавестићемо вас када будемо ваз звали на посао. а ти чим изађеш из просторије они згужвају папир и кажу: ајмо, следећа овца са 1000 дин нек уђе.:hahaha: не мора тако бити али ето моје мишљење :)
посредничка агенција :per:
 
Imam jedno pitanje, naleteo sam na sajtu na Posao u Srbiji - Posao u inostranstvu
www.job.co.rs/job.php?job=4073ДелиPosao u inostranstvu u Hopex inernacional, objavljeno 2013-04-10. Lokacija: Beograd,Srbija ... Za detaljnije informacije posetite nas sajt www.posao-u-inostranstvu.com. Takodje nas mozete kontaktirati i ... Prijave slati na. Hopex inernacional ...
E sad poslao sam moju biografiju i receno mi je da treba da uplatim 1000din na racun za razgovor sa komisijom :dontunderstand:.Da li je jos neko placao bilo sta, zakazivanje, proveru u Hopeksu ili je ovo neka prevara?????
Odlepicu :sad2:


Po samoj formi oglasa, rekla bih da se radi o nekoj prevari

Cini mi se da navedeni broj mobilnog telefona nije
oficijelni telefonski broj Hopexa (koji inace mozes naci na njihovoj web stranici
http://www.hopex-international.rs/Kontakt.html ).
Takodje je sumnjivo sto je za dodatne informacije,
umesto linka za Hopex stranicu, naveden neki sajt posrednickog karaktera.

Koliko ja znam, Hopex ne naplacuje usluge intervjuisanja potencijalnih zaposlenih.

Najverovatnije se radi o nekoj ''navlakusi'' ili o posrednickom licu
koje naplacuje svoje usluge povezivanja tebe, kao radnika, i firme
(sto je u slucaju Hopexa nepotrebno - jer su podaci firme javno dostupni).
 
Drinjaca nije smesno uopste, jer je u linku navedeno da je oglas dao Hopeks, meni je proslo kroz glavu posto je u toku reorganizacija, spajanje firmi itd.....da nisu uveli novo pravilo.....
Marijana hvala u svakom slucaju, pretpostavio sam i ja da je zbog maila na koji se salju prijave neka fora, jer na zvanicnom sajtu oni imaju drugi mail, na koji naravno nikad niko, bar meni nije odgovorio.Sve se svodi na licni dolazak, a to je ok ako si u BG i okolini, ali sad npr. sta neko iz Leskovca treba da zapuca, plati kartu da bi dosao na razgovor, a svodi se na bar dvomesecno cekanje.Da se ne lazemo polovina nas koji jurimo tu Rusiju nema posao, tako da ta autobuska karta i sam dolazak nije, probao sam, nema veze.
 
Smejes se mom srpskom ili sumnjas da imam diplomu? :D Pa nisam srpski ucila na fakultetu, a ...ovako..., iz ljubavi recimo :manikir:. Moj materni jezik je ruski, da. A diplomu mogu cak i pokazati, ako hoces :D

Драга моја дамо, ни једно ни друго.
Хтео сам рећи, на мом матерњем, да си човеку објаснила у две реченице, а мислиће да чита роман :rtfm:
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
а јел то плата петсто долара или је плата плус петсто долара?:think:

- - - - - - - - - -

е то је безвезе.. већи део лове ми треба овде

добио је "аконтацију" после "долазак" тамо. прву плату ће примити крајем априла, тако да тешко да је добио фебруарску плату, а отишао је 7. марта :think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top