Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E, ljudi (i ljudice :D ), bicu kratka ( :eek: ): kao sto sam vec rekla nekima od vas, mozda sam prenaglila sa onim ''ne nameravam vise da komentarisem'' i zaista ne bih da izazivam neku dramu, pa eto: tu sam, i kad budem raspolagala sa vise korisnih informacija - podelicu ih sa vama. Sa tim u vezi, grupa iz Hopex-a koja je otisla u utorak jos uvek nije dobila akontaciju, te sledi zakljucak da se akontacija, najverovatnije, vise ne isplacuje.
 
E, ljudi (i ljudice :D ), bicu kratka ( :eek: ): kao sto sam vec rekla nekima od vas, mozda sam prenaglila sa onim ''ne nameravam vise da komentarisem'' i zaista ne bih da izazivam neku dramu, pa eto: tu sam, i kad budem raspolagala sa vise korisnih informacija - podelicu ih sa vama. Sa tim u vezi, grupa iz Hopex-a koja je otisla u utorak jos uvek nije dobila akontaciju, te sledi zakljucak da se akontacija, najverovatnije, vise ne isplacuje.

hvala marijana , svaka informacija je korisna ...:p
 
E, ljudi (i ljudice :D ), bicu kratka ( :eek: ): kao sto sam vec rekla nekima od vas, mozda sam prenaglila sa onim ''ne nameravam vise da komentarisem'' i zaista ne bih da izazivam neku dramu, pa eto: tu sam, i kad budem raspolagala sa vise korisnih informacija - podelicu ih sa vama. Sa tim u vezi, grupa iz Hopex-a koja je otisla u utorak jos uvek nije dobila akontaciju, te sledi zakljucak da se akontacija, najverovatnije, vise ne isplacuje.

hvala, Mirjana! Bar sad znamo sta ocekivati i cemu nadati se...:think:
 
:eek: mozda nima, koji ne dobili akontaciju, bice kasnije uplacena na racun?. Nemoguce da jednih tretiraju ovako, a drugih onako

Da, da - slazem se, nemoguce je da ih razlicito tretiraju.
U Hopex-u su, navodno, u utorak i rekli da ce biti uplacena akontacija u iznosu od 500$, ali to jos nije isplaceno - sad sam bas proverila preko Intesa e-bankinga, nema nikakvih uplata.

Dobro, mozda kasne, eto... ne znam :think:
 
:zcepanje: sine, po tome sto si napisao, rekla bi da kod tebe kupus umesto glave - strpao u jednu korpu i babe i zabe. Nonsens je - prica da zene ne bi trebalo da diskutuju ovde...:hahaha:

i da, uzgred u vezi "prvo zavrsiti fakultet...",
ja sam diplomirani masinski inzenjer i nastavnik masinstva. Fakulet sam zavrsila u g. Harkov (Ukrajina)
Nadam se da sad ovde legalno nalazim se:D

(морам прво ово да прокоментаришем)

Не бих да дижем тензију, али ово је јаче од мене!

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
факултет је чудо :manikir:
 
Jedan od razloga zbog kojih više ne nameravam da se oglašavam na ovom forumu su upravo komentari ovog tipa.
Imala sam alternativu - mogla sam samo pročitati prepiske na forumu, dodatno se informisati i nije bilo nužno da se registrujem.
Međutim, učinila sam to, registrovala se, jer sam imala neke informacije i pomislila sam da će nekome te informacije nešto značiti..

не остављај нас сад:rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida:
због главице купуса :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Poslednja izmena:
Te žene ne moraju da imaju završen ni građevinski ni bilo koji drugi fakultet,tim ženama je stalo da znaju gde im muževi idu i u kojim će uslovima raditi a to se zove brak.Stalo im je jer znaju čega se i jedan i drugi partner odriču zarad porodice a svaka informacija je dobrodošla.A ako ti smeta ili je smešno što se oglašavamo ti prvo proveri profil onog ko je postavijo post pa ako piše "pol-ženski"nemoj da ga čitaš.I usput nije teško biti fin.

:super::klap::super::klap::super::klap::ok:
 
E, ljudi (i ljudice :D ), bicu kratka ( :eek: ): kao sto sam vec rekla nekima od vas, mozda sam prenaglila sa onim ''ne nameravam vise da komentarisem'' i zaista ne bih da izazivam neku dramu, pa eto: tu sam, i kad budem raspolagala sa vise korisnih informacija - podelicu ih sa vama. Sa tim u vezi, grupa iz Hopex-a koja je otisla u utorak jos uvek nije dobila akontaciju, te sledi zakljucak da se akontacija, najverovatnije, vise ne isplacuje.

ја сам већ писао оно што су мени рекли, понављам, аконтације за сада нема и плата је од 20. - 31. за претходни месец.
Али охрабрујуће је, што ми је другар јавио ( 7. марта сам га испратио за Тјумен), да су, када су уплаћивали фебруарску плату ( 22., 23.), целој тој групи уплатили по 500$.
Са те стране би се могло рећи да је и даље има само у другој форми, за нас тежој јер морамо се сами снаћи за "џепарац" при поласку. А БЕЗ НОВЦА СЕ НЕ СМЕ КРЕНУТИ (бар 100$), јер ако се човек разболи сам купује лекове. Само зато не треба ризиковати јер је друга клима, други ваздух, друга земља, 4-5 људи у контејнеру... Они уплаћују здравствено, али ОВДЕ!
 
Smejes se mom srpskom ili sumnjas da imam diplomu? :D Pa nisam srpski ucila na fakultetu, a ...ovako..., iz ljubavi recimo :manikir:. Moj materni jezik je ruski, da. A diplomu mogu cak i pokazati, ako hoces :D
(морам прво ово да прокоментаришем)

Не бих да дижем тензију, али ово је јаче од мене!

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
факултет је чудо :manikir:
 
Али охрабрујуће је, што ми је другар јавио ( 7. марта сам га испратио за Тјумен), да су, када су уплаћивали фебруарску плату ( 22., 23.), целој тој групи уплатили по 500$.
а јел то плата петсто долара или је плата плус петсто долара?:think:

- - - - - - - - - -

добијеш после "долазак" :hahaha::hahaha::hahaha:
е то је безвезе.. већи део лове ми треба овде
 
mog muza su zvali da ide za sedam dana najdalje , cim kupe kartu javice na bar dva dana pre u tjumen na gradiliste antiplinski ...ako sam lepo cula ....zna li neko nesto otome

Nije antiplinski, u svakom slučaju ali si me lepo nasmejala :hahaha:
U tyumenskoj oblasti postoji Antipino kao predgrađe Tyumena, a postoji i Antipinskiy koji se nalazi u sverdlovskoj oblasti. Informacije sa Google Earth-a.

Sretno bilo! :maramica: Aj'd nek i to čujem! :srecan: Radujem se svačijem odlasku iako ja još uvek :ceka:
 
Ево неке информације, управо се вратих из Земуна. Кад сам дошао испред Хопекса тамо је била групица од 15-ак колега са коферима и данас путују за Тјумен. Сви ћутљиви, мисле ко зна како ће бити тамо. :) Нађох времена да их неколицину приупитам, да ли су добили аконтацију, кажу да нису. Тако да на аконтацију заборавите.
Питао сам у канцеларији за мој статус, казали чим упуте захтев са градилишта из Русије, ми радимо приглашење и кад стигне зовемо вас. Кад стигне приглашење путујете за око 7 дана.

@Баки, идеш ли поново или си одустао?

Питање за све упућене.. Да ли се сад може радити лекарски и прикупљати документација, или да то радим кад стигне приглашење. Не знам колико дуго времена је валидна документација и лекарски. Волео бих да то све сад обавим да после не трчим.
 
Poslednja izmena:
Питање за све упућене.. Да ли се сад може радити лекарски и прикупљати документација, или да то радим кад стигне приглашење. Не знам колико дуго времена је валидна документација и лекарски. Волео бих да то све сад обавим да после не трчим.

Ja sam uradio lekarski odmah kako su mi rekli i sve poslao tako da ti ne znam reći koliko je pametno da to uradiš odmah. Inače lekarski važi 6 meseci a isti bude gotov za jedno pre podne.
 
E, da - sto se tice lekarskog: posto, eto, u Tjumenu ima posla - iznenadni pozivi su vrlo moguci. Tipa, danas te zovu da ides prekosutra ili slicno. I mozda ne bi bilo lose imati spremnu dokumentaciju, za svaki slucaj... Dokumenta (sudsko uverenje, lekarski) vaze 6 meseci - a ako ne pozovu za narednih 6 meseci onda, mislim, stvarno...'bes ih! ;)
 
E, da - sto se tice lekarskog: posto, eto, u Tjumenu ima posla - iznenadni pozivi su vrlo moguci. Tipa, danas te zovu da ides prekosutra ili slicno. I mozda ne bi bilo lose imati spremnu dokumentaciju, za svaki slucaj... Dokumenta (sudsko uverenje, lekarski) vaze 6 meseci - a ako ne pozovu za narednih 6 meseci onda, mislim, stvarno...'bes ih! ;)

Ovo ima i te kako smisla, :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top