Посао у Београду

Mimi95

Buduća legenda
Poruka
33.351
Поздрав људи!
Из малог сам места,студирао сам у Новом Саду и планирао сам тамо да нађем посао.
Међутим,добио сам понуду за посао у Београду.Посао је занимљив,и верујем да је добра плата,али се помало плашим живота у Београду.
Волео бих да ми дате неки савет шта да радим.
 
Suštinski nema čega da se plašiš, to je isto život u istoj zemlji, nisi otišao na Aljasku pa da se adaptiraš.

Samo imaj u vidu da ćeš uvek biti u gužvi, da svuda krećeš najmanje pola sata pre planiranog dogovora, ako voziš malo je haotično, šta da radiš, glavni grad, veliki grad, malo je sve to previše haotično dok ne upadneš u fazon, posle toga se sve to slegne i počne da ti prija.

Što kažeš plašiš se, ali čega se plašiš?
 
Cega se konkretno najvise plasis? Mozda je iracionalan strah
Плашим се буке,гужве,плус што иде најгори период године за живот тамо(тако бар кажу).

Suštinski nema čega da se plašiš, to je isto život u istoj zemlji, nisi otišao na Aljasku pa da se adaptiraš.

Samo imaj u vidu da ćeš uvek biti u gužvi, da svuda krećeš najmanje pola sata pre planiranog dogovora, ako voziš malo je haotično, šta da radiš, glavni grad, veliki grad, malo je sve to previše haotično dok ne upadneš u fazon, posle toga se sve to slegne i počne da ti prija.

Što kažeš plašiš se, ali čega se plašiš?
Не возим,а и да возим,не бих се усудио да возим по Београду,тако да ми остаје само бус.
 
Плашим се буке,гужве,плус што иде најгори период године за живот тамо(тако бар кажу).


Не возим,а и да возим,не бих се усудио да возим по Београду,тако да ми остаје само бус.

Ako se plašiš gužve, buke, neartikulisanih mentola, ovde ih ima masu, iskreno. Sistem jačeg, veliki grad ne znaju se ljudi toliko pa su bahati prema strancu. U manjem mestu i nije tako, znaju se ljudi pa im je glupo, ovde neki tip iz Mirijeva boli ga baš uvo šta će o njemu misliti neko sa Novog Beograda. Haos je, gužva je i u autobusu će ti biti gužva da nećeš moći da dišeš nekad, nekad ni da uđeš, ali prosto šta da radiš, privikneš se ili ne.
 
Vozio, ne vozio, kako god okrenes, u guzvi ce zaglaviti. Zato mi je psihicki jako tesko palo kad su nas naterali da se opet vratimo u kancelariju. Ali adaptira se na to lako, dve-tri nedelje, i prihvatis to. I kao sto rece Araon, imas mentola na svakom koraku, ali nista opasno po zivot, samo nadrkane osobe. Kad sam raspolozen, dodje mi da ih jos vise potpaljujem
 
Ako se plašiš gužve, buke, neartikulisanih mentola, ovde ih ima masu, iskreno. Sistem jačeg, veliki grad ne znaju se ljudi toliko pa su bahati prema strancu. U manjem mestu i nije tako, znaju se ljudi pa im je glupo, ovde neki tip iz Mirijeva boli ga baš uvo šta će o njemu misliti neko sa Novog Beograda. Haos je, gužva je i u autobusu će ti biti gužva da nećeš moći da dišeš nekad, nekad ni da uđeš, ali prosto šta da radiš, privikneš se ili ne.
То ме највише и плаши.На Нови Сад сам се навикао,али не знам да ли бих и на Београд.
 
То ме највише и плаши.На Нови Сад сам се навикао,али не знам да ли бих и на Београд.
U sustini, Novi Sad jeste mirniji od Bga, ali je isto relativno veci grad, nije to nesto previse razlicito. Jedino sto guzve ubise u pojam.

A u prigradskim naseljima ti jeste mirnije, do centra ti treba okvirno 15-20 min gradskim prevozom, zavisi gde si.

I jos jedan potencijalan problem je cena iznajmljivanja stanova, koja je skocila i za duplo ponegde
 
Поздрав људи!
Из малог сам места,студирао сам у Новом Саду и планирао сам тамо да нађем посао.
Међутим,добио сам понуду за посао у Београду.Посао је занимљив,и верујем да је добра плата,али се помало плашим живота у Београду.
Волео бих да ми дате неки савет шта да радим.

Kako to da si dobio posao, a ne znas kolka ti je plata, ili mislis da je dobra :P
Iznajmi stan blizu posla, jer voziti se u bgdu na posao je nightmare :P
 
Zivot u Bgu bi definitivno olaksalo postojanje veceg broja biciklistickih staza (bar meni). A ovako moras uz pomoc stapa i kanapa da se snalazis ako putujes bajsom na posao. Posebno jer ima deonica koje su no-no za bicikliste, i opasne su po zivot, a ne mogu se zaobici.
Мислим да Београд дефинитивно није град за бицикле.То мислим и за Нови Сад.
 
Плашим се буке,гужве,плус што иде најгори период године за живот тамо(тако бар кажу).


Не возим,а и да возим,не бих се усудио да возим по Београду,тако да ми остаје само бус.
Kako najgori period? Sada kreću odmori,ljudi će se izmestiti, staje škola i faks, manje će gužve biti, svi kafići i bašte otvoreni,Ada radi punom parom.oba keja i savsko šetalište sa svim sadržajima...
Jedino ako si u kraju gde je betončina pa upekne a ti nemaš klimu.....ali ono...uvek ima eskejp negde da se napravi.


Za gradski prevoz ne znam...ne vozim se 12 godina.

Мислим да Београд дефинитивно није град за бицикле.То мислим и за Нови Сад.
NBG jeste i potpuno je opasan biciklističkin stazama. Stari deo grada nije i zbog logistike i zato što je dobar deo na brdima.. Gde ti je posao?
 
Kako najgori period? Sada kreću odmori,ljudi će se izmestiti, staje škola i faks, manje će gužve biti, svi kafići i bašte otvoreni,Ada radi punom parom.oba keja i savsko šetalište sa svim sadržajima...
Jedino ako si u kraju gde je betončina pa upekne a ti nemaš klimu.....ali ono...uvek ima eskejp negde da se napravi.


Za gradski prevoz ne znam...ne vozim se 12 godina.


NBG jeste i potpuno je opasan biciklističkin stazama. Stari deo grada nije i zbog logistike i zato što je dobar deo na brdima.. Gde ti je posao?
Мислио сам због врућине,кажу да зна бити несносна.
Мислим да припада Палилули.
 
U sustini, Novi Sad jeste mirniji od Bga, ali je isto relativno veci grad, nije to nesto previse razlicito. Jedino sto guzve ubise u pojam.

A u prigradskim naseljima ti jeste mirnije, do centra ti treba okvirno 15-20 min gradskim prevozom, zavisi gde si.

I jos jedan potencijalan problem je cena iznajmljivanja stanova, koja je skocila i za duplo ponegde
A probaj sa Vidikovca da dođeš do grada za 15 minuta...toliko će da stoji na semaforima na Banovom Brdu samo...da ne pominjem Resnike i Železnike :lol:
 
То ме највише и плаши.На Нови Сад сам се навикао,али не знам да ли бих и на Београд.

Novi Sad i Beograd doslovno nemaju nikakve veze jedno sa drugim, drugi mentalitet ljudi, drugačije ponašanje, veruj mi ja odem do Novog Sada da odmorim mozak nekad. Tako da ti je neuporedivo. Ali u krajnjoj liniji probaš, lako ćeš se vratiti na šta si navikao ako ti ovo ne bude dobro.
 
Плашим се буке,гужве,плус што иде најгори период године за живот тамо(тако бар кажу).
Buke , gužve imas i u Novom Sadu i ti sto ti pricaju za najgori period života u Beogradu sada preko leta nemaju pojma..Najvise volim Beograd leti kada se isprazni zbog godisnjih odmora ..milina jedna..i ako Novi Sad onako ravan nije za voznju biciklom ne znam koji je onda..Beograd sigurno nije osim tamo gde su biciklisticke staze a ako nemas kola kaos to kazes da nemas treba stici do tih staza :)
Ako znas da postoji mogucnost da dobijes posao onda znas i koja firma i u kom delu grada...pa shodno tome tamo i iznajmi stan koji nisu jeftini i zavise od dela grada u kome su
 
Prvo, držim fige da dobiješ posao. Drugo, nemaš čega da se plašiš i samo naprijed. A što se tiče gužve i prevoza skontaj neki smještaj relativno blizu posla da što manje gubiš vremena u prometu. Nemoj da te strahovi sputavaju, oslobodi se i sam znaš da si čekao ovakvu priliku, pa nisi se godinama školovao da bi sjedio kući sa roditeljima. Imaš moju punu podršku ❤️
 

Back
Top