Посао у Београду

Mimi-95

Poznat
Poruka
7.376
Zivela sam u Novom Sadu, u Beogradu nisam...ali navracam povremeno :)

Koliko sam videla i osetila, nemaju puno zajednickog...Guzve i saobracaj a ni parkiranje, ne moze da se poredi sa Beogradom...
И ја имам такав утисак,зато се и плашим.
Nemoj dolazitu u BG, sažvakaćete i ispljunućete
Па неће ваљда буквално?

Prvo, držim fige da dobiješ posao. Drugo, nemaš čega da se plašiš i samo naprijed. A što se tiče gužve i prevoza skontaj neki smještaj relativno blizu posla da što manje gubiš vremena u prometu. Nemoj da te strahovi sputavaju, oslobodi se i sam znaš da si čekao ovakvu priliku, pa nisi se godinama školovao da bi sjedio kući sa roditeljima. Imaš moju punu podršku ❤️
Хвала пуно на лепим жељама!:heart:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
То ме највише и плаши.На Нови Сад сам се навикао,али не знам да ли бих и на Београд.
Novi sad je danju kao Pecenjevce u odnosu na BG...
Nocu su mozda isti , tuce , brza voznja i prebijanja...ali danju BG je sve i svasta....

Hajdemo ovako ....nema dana da te neko ne iznervira ako hoces ljudsko ponasanje, ama u prvih pola sata od izlaska iz stana..

Znaci kad vidis da pisem sa altruizmom, znaj da nisam izasao jos iz stana..
To je neverovatna kombinatorika pakosti , koristoljublja, podvala, buke, pravljenja buke, razlika je ogromna..
Ko ti je rekao pola sata pre dogovorenog vremena, taj se nije vozio prevozom odavno...ne postoji obavljanje posla za pola sata...ulazak u market pred nosom je pola sata....

Samo postavljanje pitanja je vec simptom da ti BG nece leci...
Da bi ti legao , ratiste mora da ti je kao dobar dan....a zelja da budes prvi na prvom mestu....da se zabavis takodje....ono da probas sve, da budes seljak nad seljacima...

Utesno je ako si sa Juga, tu ti nije nesto mnogo bolje van BG pa ti je svejedno , ali ako si sa Severa, uuuu, pa ima da ti prolazi vreme , da te iznenadjuje zasto ljudi trose vreme na pakosti , i ko zna sta jos..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
Sad preko leta je Bg prazan. Nigde nikog. Nema guzve, sve full, kul.
Tesko da je ovo istina....osim uvece...ne znam...u 15 , 16h to nije situacija..eno juce kolona do ustanicke a od crvenog krsta....zastoj?
Nisam video...nije sudar, nije radovi na putu , pojma nemam sta je bilo..
Jednostavno mnogo ljudi je htelo da skrece levo kod beocentra...pojma nemam sta je razlog...
Slicno je na smederevskom putu , svaki dan je mic po mic zbog skretanja levo za mirijevo....

Cini mi se da je isto i kod dusanovacke poste isto skretanje ulevo pa bude kolona do autokomande..

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424
Ma dovoljno je samo da ides ulicom i udarace te jer ocekuju da se sklonis,ja sam vec na pesackom kolima a kokoska tek prilazi i treba da zakoraci na ulicu,prozbori da treba da stanem,idiote misli na svoj zivot a ne da imas prednost,pravilom saobracaja mora da stane pogleda levo i desno da li je po nju i ostale ucesnike u saobracaju bezbedno da kroci na ulicu a to niko ne radi,budale gledaju u pod ili fon jer je tu pesacki gde imaju prednost,posebna su prica redovi za placanje nema osobe koja se ne zalepi i ne lakta,odlazak u grad moras da se naoruzas,mesecima mogu da ne odem u centar cak me i periferija nervira,samo gde nema ljudi

a bre Milun

Elita
Poruka
24.460
Поздрав људи!
Из малог сам места,студирао сам у Новом Саду и планирао сам тамо да нађем посао.
Међутим,добио сам понуду за посао у Београду.Посао је занимљив,и верујем да је добра плата,али се помало плашим живота у Београду.
Волео бих да ми дате неки савет шта да радим.
ne mrdaj iz Novog Sada. Beograd nije Srbija, to je srpski Bruklin, samo, u Bruklinu zive crnci a u Beogradu crnogorci.......mafija, ubistva, kriminal...........totalna nesigurnost za normalne gradjane.

Memnom

Veoma poznat
Poruka
11.632
Prvo, držim fige da dobiješ posao. Drugo, nemaš čega da se plašiš i samo naprijed. A što se tiče gužve i prevoza skontaj neki smještaj relativno blizu posla da što manje gubiš vremena u prometu. Nemoj da te strahovi sputavaju, oslobodi se i sam znaš da si čekao ovakvu priliku, pa nisi se godinama školovao da bi sjedio kući sa roditeljima. Imaš moju punu podršku ❤️
Da ne pisem previse +1

Mimi-95

Poznat
Poruka
7.376
Novi sad je danju kao Pecenjevce u odnosu na BG...
Nocu su mozda isti , tuce , brza voznja i prebijanja...ali danju BG je sve i svasta....

Hajdemo ovako ....nema dana da te neko ne iznervira ako hoces ljudsko ponasanje, ama u prvih pola sata od izlaska iz stana..

Znaci kad vidis da pisem sa altruizmom, znaj da nisam izasao jos iz stana..
To je neverovatna kombinatorika pakosti , koristoljublja, podvala, buke, pravljenja buke, razlika je ogromna..
Ko ti je rekao pola sata pre dogovorenog vremena, taj se nije vozio prevozom odavno...ne postoji obavljanje posla za pola sata...ulazak u market pred nosom je pola sata....

Samo postavljanje pitanja je vec simptom da ti BG nece leci...
Da bi ti legao , ratiste mora da ti je kao dobar dan....a zelja da budes prvi na prvom mestu....da se zabavis takodje....ono da probas sve, da budes seljak nad seljacima...

Utesno je ako si sa Juga, tu ti nije nesto mnogo bolje van BG pa ti je svejedno , ali ako si sa Severa, uuuu, pa ima da ti prolazi vreme , da te iznenadjuje zasto ljudi trose vreme na pakosti , i ko zna sta jos..
Ја сам са севера,студирао сам у НС.

Ma dovoljno je samo da ides ulicom i udarace te jer ocekuju da se sklonis,ja sam vec na pesackom kolima a kokoska tek prilazi i treba da zakoraci na ulicu,prozbori da treba da stanem,idiote misli na svoj zivot a ne da imas prednost,pravilom saobracaja mora da stane pogleda levo i desno da li je po nju i ostale ucesnike u saobracaju bezbedno da kroci na ulicu a to niko ne radi,budale gledaju u pod ili fon jer je tu pesacki gde imaju prednost,posebna su prica redovi za placanje nema osobe koja se ne zalepi i ne lakta,odlazak u grad moras da se naoruzas,mesecima mogu da ne odem u centar cak me i periferija nervira,samo gde nema ljudi
Да,али требате и био би ред да станете.

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424
Ја сам са севера,студирао сам у НС.

Да,али требате и био би ред да станете.
E bolje nemoj da dolazis,ne moze da se stane ako sam vec na pesackom kao sto da idem 50/h po pravilima,ne mogu bezbedno da se zaustavim,kao sto po pravilu ni1 pesak ne stane da vidi da li moze da krene s trotoara a ako su kola na par metara logicno da ne sme,takodje sam i ja pesak ne zaboravi i biciklista pa se ne ponasam kako hocu nego po pravilima i logici

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.930
E bolje nemoj da dolazis,ne moze da se stane ako sam vec na pesackom kao sto da idem 50/h po pravilima,ne mogu bezbedno da se zaustavim,kao sto po pravilu ni1 pesak ne stane da vidi da li moze da krene s trotoara a ako su kola na par metara logicno da ne sme,takodje sam i ja pesak ne zaboravi i biciklista pa se ne ponasam kako hocu nego po pravilima i logici
Pešak na pešačkom prelazu koji nije regulisan svetlosnim signalima ima prednost ako je već započeo prelazak, ili ako ima očiglednu nameru da to učini. Vozač ima zakonsku obavezu da prilagodi brzinu vozila dok prilazi pešačkom prelazu tako da u svakoj situaciji koju vidi ili ima razloga da predvidi, može bezbedno da zaustavi vozilo ispred pešačkog prelaza.

Znači to piše u zakonu. To što je ograničenje u gradu 50km/h ne znači ništa i nema nikakve veze sa zakonskom obavezom koju sam objasnio u prethodnom pasusu. Vozač je dužan da predvidi pešaka na prelazu, i tako da se kreće da može zaustaviti vozilo bezbedno.

Naravno, po Beogradu vozi dosta vozača koji veze blage nemaju sa zakonom, i misle da ako je ograničenje 50km/h oni mogu da voze uvek i svugde 50km/h ugrožavajući živote ljudi.

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424
Pešak na pešačkom prelazu koji nije regulisan svetlosnim signalima ima prednost ako je već započeo prelazak, ili ako ima očiglednu nameru da to učini. Vozač ima zakonsku obavezu da prilagodi brzinu vozila dok prilazi pešačkom prelazu tako da u svakoj situaciji koju vidi ili ima razloga da predvidi, može bezbedno da zaustavi vozilo ispred pešačkog prelaza.

Znači to piše u zakonu. To što je ograničenje u gradu 50km/h ne znači ništa i nema nikakve veze sa zakonskom obavezom koju sam objasnio u prethodnom pasusu. Vozač je dužan da predvidi pešaka na prelazu, i tako da se kreće da može zaustaviti vozilo bezbedno.

Naravno, po Beogradu vozi dosta vozača koji veze blage nemaju sa zakonom, i misle da ako je ograničenje 50km/h oni mogu da voze uvek i svugde 50km/h ugrožavajući živote ljudi.
Nije poceo pralazak ali se isto breca kao ti kao da jeste.

https://saobracajunastavi.wordpress.com/2011/10/27/obaveze-pesaka-u-saobracaju/

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424
Član 94.

Na putu koji ima trotoar ili drugu površinu namenjenu za kretanje pešaka, odnosno površinu pored kolovoza pogodnu za kretanje pešaka, pešak je dužan da se kreće tim površinama.

Radi obilaženja neke prepreke na trotoaru, pešak je dužan da, pre stupanja na kolovoz, obrati pažnju na udalјenost i brzinu kretanja vozila koje mu se približava i da se prethodno uveri da stupanjem na kolovoz ne ugrožava bezbednost saobraćaja

Znaci dok ti i pesaci proucite to pravilo ja sam vec stigo gajbi

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
Jeste, ali veruj mi da na polaganju padas ako vide da pesak koji stoji krene da zakoraci na pesacki a ti jos nisi prosao...
A jos gore ako mu trubnes, plus i to je minus ako mu trubnes...
Ja sam imao tipa koji stoji i hoce nece na polaganju i tacno vidim pascu ako krene, necu ako ne kren...i gleda i ukapirao je i nije krenuo...
Ali je zaebano da ti buljis u pesaka hoce nece...zato mnogi uspore i propuste, cak i kad vide da stoji pesak, jer podrazumevaju nameru da hoce da predje..
A pesak kao ja npr , nece spustiti nogu na kolovoz dok se ne zaustavi automobil, gledao me ne gledao jer sam dva puta leteo na pesackom...

Tako da imas situaciju pesak ne pokazuje nameru da predje a stoji ispred pesackog ...i stajace do prekosutra....
A vozac tako moze da odlucuje da moze da nastavi da vozi do prekosutra..

Zbog toga ce te nekad kazniti ne samo sto si prosao a zakoracio je, nego zato sto nisi stao a pesak je bio u zoni pesackog prelaza...
I nisam siguran da mozes podneti prigovor koji ce proci ....ako navede saobracajac da je pesak bio u zoni pesackog prelaza, ...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
U bg sa druge strane, moras da naucis da razgrces pesake....jer idu preko pesackog i na crveno...
Cuvena beogradska i tu ne mozes proci a da ne razgrces pesake, nikako , sad mozes, ranije nije moglo...
Tako da u bg je prilicno cesto razgrtanje pesaka...
A najcesce je jurenje po jednosmernim ulicama bez uocavanja pesaka....tj masovno strecanje pesaka...

Ne znam to za saobracaj, ne bih to ubrojio u nevolje beograda...jer ako je to nevolja u bg, onda bolje da ne dolazite u bg....
Mnogo je vise drugih nevolja a ne to oko saobracaja za pesake...
Ne racunaj nikad na prednost moze biti osnovno pravilo u BG, ili se uclani u moje udruzenje gradjana za prelazak van pesackog prelaza, ali moras imati vazecu dozvolu B kategorije....iako si pesak..

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424
Jeste, ali veruj mi da na polaganju padas ako vide da pesak koji stoji krene da zakoraci na pesacki a ti jos nisi prosao...
A jos gore ako mu trubnes, plus i to je minus ako mu trubnes...
Ja sam imao tipa koji stoji i hoce nece na polaganju i tacno vidim pascu ako krene, necu ako ne kren...i gleda i ukapirao je i nije krenuo...
Ali je zaebano da ti buljis u pesaka hoce nece...zato mnogi uspore i propuste, cak i kad vide da stoji pesak, jer podrazumevaju nameru da hoce da predje..
A pesak kao ja npr , nece spustiti nogu na kolovoz dok se ne zaustavi automobil, gledao me ne gledao jer sam dva puta leteo na pesackom...

Tako da imas situaciju pesak ne pokazuje nameru da predje a stoji ispred pesackog ...i stajace do prekosutra....
A vozac tako moze da odlucuje da moze da nastavi da vozi do prekosutra..

Zbog toga ce te nekad kazniti ne samo sto si prosao a zakoracio je, nego zato sto nisi stao a pesak je bio u zoni pesackog prelaza...
I nisam siguran da mozes podneti prigovor koji ce proci ....ako navede saobracajac da je pesak bio u zoni pesackog prelaza, ...
Ja ti kazem debili ne gledaju uopste ono sto se uce mala deca,pogledaj levo pa desno da li smes da zakoracis na kolovoz,obrati paznju pa ces videti da vecina uopste ne obraca paznju na kola iako mogu da zaginu,iako pricaju telefonom na pesackom sto je prekrsaj

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
Ja ti kazem debili ne gledaju uopste ono sto se uce mala deca,pogledaj levo pa desno da li smes da zakoracis na kolovoz,obrati paznju pa ces videti da vecina uopste ne obraca paznju na kola iako mogu da zaginu,iako pricaju telefonom na pesackom sto je prekrsaj
Pa ja pisah da sam na prvom casu zamalo zgazio policajca...ama bas je malo falilo, naravno nije se ljutio , a ja sam dobio predavanje da policajci nemaju glavu kad su u uniformi i ne gledaju gde hodaju...
Inace mi je voznja prosla u tako nebuloznim situacijama, svaki cas je bio ludacki , ali nikad nisam gresio omaskom nego ili neznanjem ili neiskustvo ili nesto sto je suprotno a tekuca je praksa..

Bukvalno svaki cas sam imao situacije, a priznajem da mislim da je par puta instruktor posto je video da brzo zakljucujem pustio da namerno zaglibim jer necu pokupiti fobiju a videce kako reagujem..
Npr kruzni tok slavija i kad te zagradjuje trola....i sad tu ima caka, a trolu zabole tuki sto te zagradjuje...jos gleda hoce li te konacno zagraditi...nije namerno zlobno nego bukvalno da te i oni nauce...za ubuduce, a ima kad neki vozaci rade namerno...samo sto pocetnik to ne zna da odreaguje, a instruktor zna..
U svakom slucaju ti treba casova voznje od bg instruktora ako vozis a polozio si u nekoj varosici...ali dobar instruktor...ovaj moj...
Video sam ga ali ga nisam prekinuo u razgovoru mobilnim u troli...a ne zna da imam lepo misljenje o njemu...nikad ga nisam hvalio licno...

Obuka u unutrasnjosti uci vozace da je bolje da ocekuju muve bez glave, jer naravno da i tamo ima muva zatrce se deca trce kao da je poslednje i ide bas na rednji tocak...tako da je to prednost vozacke obuke u unutrasnjosti...ta smirenost....

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424
Ja kao pesak mislim na svoju bezbednost i ne stojim na semaforu blizu ulice nego 3 metra nazad,kad se upali zeleno opet gledam dal ima budala koji prelaze na crveno,to je kultura u gradu a ne svaki dodjos da pusta muda kako svuda ima prednost,takvi ne poznaju pravila saobracaja i kao pesaci jedino im ostaje da se brecaju,ako se pak nadju u raznim prevoznim sredstvima kao odgovorna lica onda mozda i skapiraju da su biciklisti najugrozeniji,koji su svuda u svetu na prvom mestu samo kod nas na poslednjem

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
6.485
Tesko da je ovo istina....osim uvece...ne znam...u 15 , 16h to nije situacija..eno juce kolona do ustanicke a od crvenog krsta....zastoj?
Nisam video...nije sudar, nije radovi na putu , pojma nemam sta je bilo..
Jednostavno mnogo ljudi je htelo da skrece levo kod beocentra...pojma nemam sta je razlog...
Slicno je na smederevskom putu , svaki dan je mic po mic zbog skretanja levo za mirijevo....

Cini mi se da je isto i kod dusanovacke poste isto skretanje ulevo pa bude kolona do autokomande..
Cekaj kraj juna, pocetak jula do polovine avgusta.

4thman

Iskusan
Poruka
5.877
Ali pešak ima prvenstvo, ma koliko da je glup ili nepažljiv.

svi smo prvo hodači(pešaci) pa vozači.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.