Posao u Australiji

Treba potvrda iz policije,ali to nema veze sa vozačkim dozvolama :shock: I mom muzu je prosle godine bila oduzeta a potvrde o nekažnjavanju su izdate bez problema.

Nego ti samo nastavi sa aplikacijom bez brige...

To ti je samo da nemaš kriminalni dosije :)

Jao nadam se da nece biti krivicno nego prekrsajno.... :( JA sam napravio sra**e i otisao sa lica mesta.... :shock: :oops: I skembaju me.

Zar da zbog toga zauvek izgubim jedinu sansu... :(

Inace nisam aplicirao ali krecem uskoro! Za sada samo proucavam ovu temu, gledacu sto pre da uzmem casove engleskog pa da polazem IELTS i tako.... Nadam se sto pre da odem...
 
Pozdrav drustvu sa foruma....

Ako moze Amlapica da mi odgovori imam nedoumicu.
Ja hocu da apliciram za vizu i bicu nosilac aplikacije. Ne znam treba li suprug treba da prolazi ovo bodovanje i verifikovanje-procjenu diplome tj. assesment? Ok, za IELTS znam,jedino ako hocemo dodatnih 5 poena moze da polaze.
Hvala unaprijed i pozdrav svima :-)
 
Slazem se sa gore iznetim samo treba dodati jos jednu stvar, posle 1.9.2007. kriterijumiza engleski su povecani i ako jedan od supruznika nema engleski polozen IELTS sledi placanje od 2790 AU$ - pre grant visa (pre dobijanja vize).
 
Slazem se sa gore iznetim samo treba dodati jos jednu stvar, posle 1.9.2007. kriterijumiza engleski su povecani i ako jedan od supruznika nema engleski polozen IELTS sledi placanje od 2790 AU$ - pre grant visa (pre dobijanja vize).
Da,da.Ali to nije od 1.09. second installment se plaćao i ranije za one koji nemaju znanje engleskog.Tačnije, plaća se 2860 AUD.

Za paunicu:Ako želite dodatnih 5 poena , suprug mora da ispunjava bazične uslove ( da ima manje od 45 god.,engleski,kvalifikacije, nominovano zanimanje i nedavno radno iskustvo i odgovarajući skills assessment - znači isto što se traži i od glavnog aplikanta).Ako ne želite - ne mora.

Da ne biste plaćali second installment za njega i on mora da ima "functional English" tj.da ima prosjek sve 4 componente - 4.5.
Za koju vizu apliciraš paunice?
 
cekaj sad mi neke stvari nisu jasne. AMLAP kaze da samo nosilac polaze engleski a supruznik ne mora. a posle pisete da se placa 3000 za zenu? nije mi bas najjasnije. ako sam ja noslilac i ne trazim tih dodatnih 5 poena da li ona mora da polaze ili ne
 
cekaj sad mi neke stvari nisu jasne. AMLAP kaze da samo nosilac polaze engleski a supruznik ne mora. a posle pisete da se placa 3000 za zenu? nije mi bas najjasnije. ako sam ja noslilac i ne trazim tih dodatnih 5 poena da li ona mora da polaze ili ne

I ja kad sam krenuo u ceo proces mislio sam isto, tj. ne trazim 5 poena na spouse i ne placam engleski, i kad sam dosao do kraja sok !!!!!! Placam
Aplicirao sam za skilled independent 136 vizu
 
znaci i ona mora da polaze koliko ja razumem. onda AMLAP kako cemo ja i ti za ove nase. ni tvoj muz ni moja zena nemaju pojma engleski.
a negde sam procitao da je moguce da ona dole kad odemo plati i tamo uci taj engleski. bolje mi je da dole placam nego ovde.
 
Placa se 2765 AU$, malo sam zaboravio. Mi smo platili. Sad se pakujemo resprodajemo stvari i putujemo za Australiju.
Pozdrav

Tada se plaćalo toliko, a sad 2860 AUD.Tvoja 136 viza je sad 175, a sponsored koja je bila 138 sad je 176.

Za Black Angel:

1) Ako tvoja žena ZNA engleski bolje da polaže jer se za sekundarnog aplikanta (to je supružnik ) traži funkcionalni engleski sa prosječnom ocjenom 4,5.Ako ga NE ZNA onda u aplikaciji za vizu, na pitanje kakvo je znanje engleskog kod supružnika, štrikiraš "limited" ali u tom slučaju moraćete da platite Second Installment 2860 AUD prije dodjele vize, kada vas oni obavijeste.Taj novac je u stvari namijenjen da kad dođete u AU ta osoba se podvrgava učenju engleskog po AMEP programu u trajanju od 500 časova.

2) Ovo gore što sam navela nema veze sa onih 5 poena za supružnika, to je sasvim nezavisno.Već sam rekla AKO želite tih 5 poena treba supružnik da ispunjava Basic Requirements i podvrgava se assessmentu, engleskom (ali ne 4.5 prosječna ocjena, nego ocjena koja se za njeno zanimanje traži) itd.Za TRADE (to je kod njih zanat) potrebne ocjene su min. iz SVAKE oblasti 5.0 - za listening,reading,writing i speaking.Znači NE prosjek već posebna ocjena.

Savjet:
Skinite sve ono što se tiče vaše vize sa immi sajta,uključujući i formulare i informativne booklete, odštampajte (biće veća potrošnja papira i boje ) i kad imate papire pred sobom proučite ih dobro pa će vam sve biti jasno.

SOL lista zanimanja http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/index.htm

Pozdrav, :):)
 
Za AMLAP
Ovo je od mog Case officera iz fajla English requirement's

The amount payable depends on the date the visa application was received by this office, and is:
AUD$2,765 for applications received from 1 July 2006

AUD$2,690 for applications received from 1 July 2005 to 30 June 2006
AUD$2,630 for applications received 1 July 2004 to 30 June 2005
AUD$2,560 for applications received 1 July 2003 to 30 June 2004
AUD$2,485 for applications received 1 July 2002 to 30 June 2003
If a 2nd VAC (English) is payable you will be advised of the amount payable in writing and be
asked to make payment only towards the end of application processing. Each person in respect of
whom a 2nd instalment VAC is paid is entitled to up to 510 hours English language tuition after
arrival in Australia.
 
Al ste se vi raspričali ovih dana...
Da vam samo kažem da biste morali više da istražujete i čitate. AMLAP vam je ovde sve lepo objasnila, ja ću samo da dodam jedan link http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/990i.pdf , tu su vam charges i tu možete videti da se "second instalment" plaća za svakog punoletnog člana porodice koga vodite sa sobom kao nosilac vize, a koji nema dokaz da poseduje "functional english".
Nemojte se zbunjivati mnogo oko različitih cena, australijska vlada u poslednje vreme redovno diže cene.
Koristite pretraživač na immi sajtu i skinite i ove korisne booklete:
966i - about english assessment
47p - character requirements
1071i - Health requirement for permanent entry to Australia
I normalno pitajte i dalje.
pozdrav
 
...Al ste se vi raspričali ovih dana...

Ha, Ha , Ha....radi se, radi...

Baš sam ja isto htjela taj link da pošaljem da vide da od 1. 09. 1007 second installment iznosi 2860 AUD.

Tree vidim da se i ti slažeš sa mnom da čitanje na starom dobrom papiru može pojasniti stvari.Ja sam sve to tako uradila i bilo mi je lakše, a uz to ćete i jezik usavršiti :) kome je potreban za IELTS.
 
Za Amlap,

Na pocetku sam procesa i planiram aplicirati na 175 vizu. U fazi sam prikupljanja dokumenata za assesment i ucenja engleskog jezika. Porucila sam CD-ove i knjige kod britanskog konzulata u Sarajevu za pripremu IELTSA.Pa nekad u aprilu na ispit.
Znaci i suprug treba raditi assesment!? Svaka cast Amlap za savjete koje dijelis i pomazes svima :-)
Hvala
 
imam par prakticnih pitanja vezanig za -Australian Independent Skilled Migration:

1. gde mogu da napravim duplikat dokumenta u BG a da mi uvaze Au?
2. koji sudski prevodioci za engleski iz Beograda su priznati od Australijanaca?
3. sa 120 bodova (pass makr) ili vise je verovatno da dobijam radnu dozvolu (vizu)?
4. koliko se ceka viza ako ispunjavam sve uslove?

hvala
nebojsa
 
Podneli smo 21.03.2007. postom (obicnom) u Adelaid DIAC. Zaveli su pod datumom prispeca 5. aprila. 13.12.2007. Dobili smo oficira zaduzenog za nas slucaj. Pre toga lekarski i policijski u septembru.....
Mozda ce ubrzati ali za region 5 (tu spada Srbija High-risk country) 8 meseci od podnosenja do dodele oficira za moj slucaj.
Pre podnosenja mora se kompletna check lista ispostovati za podnosenje.
Perth. Zapadna Australija
 
Za Amlap,

Na pocetku sam procesa i planiram aplicirati na 175 vizu. U fazi sam prikupljanja dokumenata za assesment i ucenja engleskog jezika. Porucila sam CD-ove i knjige kod britanskog konzulata u Sarajevu za pripremu IELTSA.Pa nekad u aprilu na ispit.
Znaci i suprug treba raditi assesment!? Svaka cast Amlap za savjete koje dijelis i pomazes svima :-)
Hvala

Iako voliš da pričaš baš sa AMLAP, možda se nećeš ljutiti što ti ja odgovaram da pogledaš sledeći link, u vezi sa tvojim učenjem IELTSa:
http://www.elitesecurity.org/t180029-8#1679042
 
SREĆNOOOO! Ali nemoj da se "uobraziš" i ne javljaš se, nađi pomalo vremena da napišeš koji redak na ovom forumu.

Vidimo se u Au, nadam se...

Hvala puno, skoro dve godine radimo da odemo. Sve kosta i vremena i engleski.... i prevodi.

Jos sam tu!!! karte su 2000 E za nas troje...... Sad treba orobiti rodbinu, kumove.......
 
Za Amlap,

Na pocetku sam procesa i planiram aplicirati na 175 vizu. U fazi sam prikupljanja dokumenata za assesment i ucenja engleskog jezika. Porucila sam CD-ove i knjige kod britanskog konzulata u Sarajevu za pripremu IELTSA.Pa nekad u aprilu na ispit.
Znaci i suprug treba raditi assesment!? Svaka cast Amlap za savjete koje dijelis i pomazes svima :-)
Hvala

Mogu ti reći da je taj materijal iz British Council-a smiješno lak pri pravom ispitu.Bolje ti je skini sa ovog sajta sve Cambridge knjige i uči to http://artefact.lib.ru/languages/eng_textbooks_ielts.shtml

Pogledaj malo moj raniji post o bodovanju tj. koliko ti je potrebno da dostigneš potrebnu ocjenu. http://forum.krstarica.com/threads/150906&page=8

Ono za supruga(assessment) : samo ako vi to želite.On ne mora raditi to, ( ja za mog muža nisam to radila, tj. nismo trebali tih 5 poena) ali ako vam fali poena za pass mark koji je ako se ne varam 120 za 175 vizu, onda uradite to.Ali onda prikupljate i za njega istu dokumentaciju kao i za tebe, kao što sam ranije rekla ( Basic requirements - vidi linkove:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/eligibility-applicant.htm
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/eligibility-partner.htm )
 

Back
Top