Posao u Australiji

Pretpostavljam da ce bar neko iz ove price izvuci ono sto mu treba. Naime, evo kako sam ja dospeo u proces dobijanja "e457 radne vize" za Australiju.
Radim u ED Beograd kao elektrotehnicar, ali sam radio 6 godina pre toga kao elektromonter ili ti banderas :)).
Prosle godine, a i u februaru ove godine, su dosli menadzeri iz Australije i trazili radnu snagu posto su u deficitu sa monterima (zanatom generalno). Medju njima je bio i jedan od nasih radnika koji su otisli pre jedno 2,5 godine tamo i zaposlili se po istom sistemu. Oni su verovatno zadovoljili kriterijume australijanaca posto su kako vidim dolazili u vise navrata da traze jos ljudi. Obavio sam razgovor sa njima na (engleskom naravno) i procenu radnih sposobnosti (neki usmeno, a neki fizicki - ja nisam imao tu procenu jer sam godinama radio kao elektromonter u EDB-u, a i bilo je hladno vreme :) ). Dopalo im se sto su videli i culi i za jedno tri meseca su mi poslali ugovor na potpis i rekli mi sta treba da radim dalje i gde da se prijavim za vizu. Sada sam u procesu dobijanja vize i cekam... Ceka rezultate IELTS testa, posto od jula ove godine je obavezan za dobijanje radne vize sa ocenom 4,5.
Nekoliko ljudi je proslo na osnovu elektrotehnicke skole. Bitna im je struka: elektro. Posao je dobro placen, radi se u korpi, pretezno u gradu, ali ima i terena po mesec dana u ruralnim mestima.
Bili su opet pre mesec dana i rekli da ce opet doci za sest meseci. Verujte mi doci ce... Moj kolega je u ovom navratu dobio pozitivan odgovor od njih i sada ocekuju da im dostavi IELTS rezultate pa da mu posalju ugovor.
ETO... jedan od nacina da se ode iz ove cudne, ali drage zemlje.
Postovacu ovde (ako budem bio tu, naravno... :)) kada je sledeci razgovor sa njima zakazan.
 
eto zanimaju me informacije o mogucnosti iseljenja i zaposljenja u au, Ono sto znam da radim je servisiranje hardvera i instalacija softvera- racunra, elektricne instalacije, kao i poslovi u gumarskoj industriji od prijema i kontrole sirovina (lablatorijske poslove) do kontrole finalnog proizvoda Auto gume.
pored toga ima kusrve o programiranju, veb dizajnu i vatrigasni kusrs. Imam jedan problem dosta toga znam i radim vec oko 20 godina ali za to nemam diplomu. Jer po meni bitno je sta covek stvarno zna u praksi a ocene drugih su relativne
Trajanovic miodrag
trajanovic@gmail.com
www.poezija.ovde.com
 
klika:
@hipos
bio bi vrlo zahvalan ako bi mi neko poslao adresu,telefon neke agencije koja moze da sredi iseljenicku vizu za australiju.........

Nemojte da se zamlacujete sa timi idejama da ce vam neko SREDITI iseljenicku vizu, to ne postoji! Nikakav advokat/konsultant to ne moze da uradi, uzimaju velike pare za obicno popunjavanje aplikacije koju svako moze da odrari.
Sve zavisi samo od tebe, bodove dobijas na osnovu skole, IELTS testa, itd........

Ne znam da li je ovde pominjano ranije, nisam iscitao sve postove, odlicna diskusiona grupa na Google Groups o imigraciji za AU i NZ, takodje postoje posebne grupe i za USA i Kanadu, pa kome se sta vise svidja. Sve se moze saznati....

AUS/NZ http://groups.google.ca/group/misc.immigration.australia+nz?lnk=gschg&hl=en
USA http://groups.google.ca/group/misc.immigration.usa?lnk=sg&hl=en
CAN http://groups.google.ca/group/misc.immigration.canada?lnk=sg&hl=en

Evo ti ime jedne agencije:

Advanced Migration Solutions

www.advancedmigrationsolutions.com

Pozdrav
Deni
 
sidewalker:
Pretpostavljam da ce bar neko iz ove price izvuci ono sto mu treba. Naime, evo kako sam ja dospeo u proces dobijanja "e457 radne vize" za Australiju.
Radim u ED Beograd kao elektrotehnicar, ali sam radio 6 godina pre toga kao elektromonter ili ti banderas :)).
Prosle godine, a i u februaru ove godine, su dosli menadzeri iz Australije i trazili radnu snagu posto su u deficitu sa monterima (zanatom generalno). Medju njima je bio i jedan od nasih radnika koji su otisli pre jedno 2,5 godine tamo i zaposlili se po istom sistemu. Oni su verovatno zadovoljili kriterijume australijanaca posto su kako vidim dolazili u vise navrata da traze jos ljudi. Obavio sam razgovor sa njima na (engleskom naravno) i procenu radnih sposobnosti (neki usmeno, a neki fizicki - ja nisam imao tu procenu jer sam godinama radio kao elektromonter u EDB-u, a i bilo je hladno vreme :) ). Dopalo im se sto su videli i culi i za jedno tri meseca su mi poslali ugovor na potpis i rekli mi sta treba da radim dalje i gde da se prijavim za vizu. Sada sam u procesu dobijanja vize i cekam... Ceka rezultate IELTS testa, posto od jula ove godine je obavezan za dobijanje radne vize sa ocenom 4,5.
Nekoliko ljudi je proslo na osnovu elektrotehnicke skole. Bitna im je struka: elektro. Posao je dobro placen, radi se u korpi, pretezno u gradu, ali ima i terena po mesec dana u ruralnim mestima.
Bili su opet pre mesec dana i rekli da ce opet doci za sest meseci. Verujte mi doci ce... Moj kolega je u ovom navratu dobio pozitivan odgovor od njih i sada ocekuju da im dostavi IELTS rezultate pa da mu posalju ugovor.
ETO... jedan od nacina da se ode iz ove cudne, ali drage zemlje.
Postovacu ovde (ako budem bio tu, naravno... :)) kada je sledeci razgovor sa njima zakazan.
Ja sam zavrsio elektrotehnicku skolu i radim kao el.monter za odrzavanje DV (35kV - 400kV) u EMS-u.Da li postoje sanse da se prijavim za posao kod australijanaca?Koji nivo znanja engleskog jezika traze?
 
Zdravo svima ! Mi smo novi na ovom forumu i molili bi ako neko moze da nam pomogne. Mi smo mlad bracni par Jelena i Zeljko i imamo bebu od 3 meseca. Voleli bi da odemo u Australiju, tamo da zivimo i radimo ali neznamo odakle da pocnemo. Pokusali bi da trazimo imigracionu vizu. Govorimo solidno engleski ja imam vise obrazovanje (informatika) a Zeljko srednje. Sta nam savetujete? Unapred hvala!!!
 
Pošto je toliko toga već rečeno na ovom , a i drugim forumima, a imate solidno znanje engleskog jezika pođite na sajt australijske vlade, tamo ćete naći sve informacije i ono što vama odgovara:www.immi.gov.au . Kada pronađete, javite se pa što zaškripi mi smo tu.

Ima toliko raznih viza, a sve zavisi da li bi ste da vas sponzoriše AU država, rođak ili pak idete independent.Nemojte ovo pogrešno shvatiti ali prve korake morate napraviti vi sami jer većina nas je tako uradila.

Pozdrav
 
Ja sam zavrsio elektrotehnicku skolu i radim kao el.monter za odrzavanje DV (35kV - 400kV) u EMS-u.Da li postoje sanse da se prijavim za posao kod australijanaca?Koji nivo znanja engleskog jezika traze?

Izvinite sto nisam pisao dugo... Moram da se pohvalim ;) :) :) :) DOBIO SAM VIZU pre neki dan, pa rekoh da Vam saopstim i da vidim ima li nekih pitanja i odgovora.
Tebi su sanse odlicne za ovo gde sam ja konkurisao. Oni i traze el.montere sa pred-znanjem engleskog. Engleski je potreban, ali kao sto neko rece gore ili dole... na sajtu Au vlade ima sve razjasnjeno (sta, kada, koliko, gde...). A kao sto sam JA vec rekao ;) Vlada Australije je menjala zakon i od jula ove godine za radnu vizu je potreban polozen IELTS test i to ocena 4,5 od 1-9 za moju radnu vizu. Za druge vize je i razlicita ocena i uslovi.
Moj kolega je krenuo sa ucenjem engleskog i spremanjem za IELTS, pa kada ga polozi oni ce njemu poslati ugovor na potpis. Sada tako rade. Inace je prosao taj neki fizicki deo i test od strane menadzera iz Au.
Eto, za sada toliko. Ako hoces nesto pribliznije... pisi na private, pa cemo preko maila ili tel da "pricamo".
 
Caos svima,
zabuljila sam se bas u ovj forum i procitala vechinu....
zakljucak = PREVISE KOMPLIKOVANO. Svaka vam cast kas se borite sa svim tim. Bas bi volela da procitam da ste dobili lekarsko ili nesto znacajno sledeci put kad se javim ovde.
ohh....i to za papire da se gube...ajme. DA. Desava se. Zovite ako je tiho...nema nikakvih rezultata ovo ono. Ja ovde zivim i sa government organisations je sve USPORENI FILM.
 
ja idem za Australiju 15.decembra. Beograd - Frankfurt - Singapore - Sydney.
Po rasporedu letova vidim da cu putovati 27 sati. Daleko ali vredi.

A i leti se sa novim avionom Airbus A380, udobnost, komfor,... I can't wait.
 
cao drugari nesto sam razmisljao i iz prica nekih mojih prijatelja i njihovih porodica zakljcio sam da je australija prelepa zemlja samo sto u njoj moze lako da se propadne. a kad potones tesko se mozes uzdici. mada drago mi je sto tema i dalje zivi samo imam jednu zemerku pridoslicama procitajte temu od pocetka do kraja raspitajte se da se stvari ne ponavljaju. e toliko i amlap svaka tebi cast za ovolike informacije ali ja bih pukao kao 1-2. toliko poz
 
Blago vama, evo vam jos neko ko se pati oko odlaska u tu famoznu, daleeeeku, uvijek suncem osuncanu AU.Jos nisam skontala kad se kacite i dopisujete. Moji prijatelji su otisli prije 2 god. U Melburnu su, super su se snasli i tako to...Ja sad zurim, pa se javim cim ugrabim. Pozz!
 

Back
Top