Porudzbine preko Alija (AliExpress)

ne znam sta si trazio, ali ja sve sta sam trazio sam nalazio u tolikom broju da sam mogao da biram po pozitivnim ocenama proizvodjaca i utisaka kupaca.
Toрбе за лаптоп, сталци за лаптоп, кесе за грамофонске плоче и да не набрајам даље, поштарине су скочиле енормно а многи продавци од којих сам некада поручивао не шаљу за Србију.
 
Toрбе за лаптоп, сталци за лаптоп, кесе за грамофонске плоче и да не набрајам даље, поштарине су скочиле енормно а многи продавци од којих сам некада поручивао не шаљу за Србију.
samo u filteru cekiraj "free shipping" i dobices listu sa besplatnim prevozom i ima da se oteglis od gledanja :D
sad sam ukucao laptop torbe i dobio sam 60 strana ponuda :D
 
ja biram free shiping ali ja sam nov u ovome, tek sam imao prvu porudzbinu :D
vidim ima i sa placenom postarinom koja je nekad bas visoka ali ima i povoljnih postarina od par stotina dinara..sve zavisi.

placam karticom.

iskreno malo sam se napalio..vec imam bookmark sa vecim brojem proizvoda..cekam da ovi poruceni proizvodi dodju da vidim kako sve funkcionise pa da uzmem malo ozbiljnije stvari.
tako to biva..prvi poruceni proizvod cekas da dodje, pa posle toga ..narucuj..opasno je kada se navadis kao ja na primer :lol:
 
samo u filteru cekiraj "free shipping" i dobices listu sa besplatnim prevozom i ima da se oteglis od gledanja :D
sad sam ukucao laptop torbe i dobio sam 60 strana ponuda :D
Друже, знам, годинама користим Али.
Проблем је да за оно што мени треба нема.
Квалитетне торбе (две фирме) које сам поручивао, обе фирме или не шаљу за Србију или имају превелике поштарине.
Добар је Али но то не значи да је сваки продавац добар.
Прошли продавац кеса за плоче ми је послао мање кесе.
 
Друже, знам, годинама користим Али.
Проблем је да за оно што мени треба нема.
Квалитетне торбе (две фирме) које сам поручивао, обе фирме или не шаљу за Србију или имају превелике поштарине.
Добар је Али но то не значи да је сваки продавац добар.
Прошли продавац кеса за плоче ми је послао мање кесе.
brate, ja sam za laptop uzeo samsonite torbu, ne zalim pare za takve stvari.
sta se zezas sa kinezima uopste..treba komp od soma i vise evra da ti cuva torba od 500 din..koji vam je ljudi.
to se kupuje kvalitetna oprema..kao i zastite za telefon...tu ne gledate da prodjete povoljno nego kvalitetno.

meni je tako ispala torba sa fotoaparatom, smrzo sam se, kad sam je otvorio objektiv je bio netaknut..jbg..kvalitet je bitan
 
Ne znam kako je u Srbiji, ali u Nemackoj je Amazon mama. Recimo, moja poslednja kupovina su cipele Timberland koje u radnji kostaju 110 evra (u Srbiji su 24.000 din), na Amazonu sam nasao za 65e. Isporucene sutradan.
Na Amazonu (kao i u svakom trznom centru na Zapadu) prodaju firme koje su retail prodavci Timberlanda, Adidasa, Samsunga ili Panasonica ili sam Timberland.de ili Panasonic.de i niko nema cenu nizu od zvanicne cene koju je odobrio zvanican prodavac. To znaci da ako odes na Amazon.de mozes da nadjes cenu kao na Timberland.de, nikako 40% manju. A ta prica o proslogodisnjim modelima je prica za malu decu, niko od retail prodavaca nema tolike zalihe da mu je preostalo i ove godine da prodaje proslogodisnje modele u svim velicinama i svim bojama ( sto bi u praksi znacilo da mozes da naletis na Timberland muske modele cipela kojih nema u brojevima od 40-45). Timberland.de proda neprodate stokove cipela na kraju sezone po ekstra snizenim cenama (kada ih vecina ljudi na Zapadu i kupuje) ili djuture off-price (discount) department store-ovima ( u Nemackoj su ako se dobro secam to TK Maxx, Primark).

Kupovina preko Amazon.de u odnosu na Timberland.de ima prednost samo u ceni shippinga, Timberland.de ce naplatiti shipping a na Amazonu uobicajeno mozete da nadjete nekog retail prodavca koji to radi za dzaba. Ali kupovina preko Timberland.de je prednost zbog veceg izbora modela, boja i brojeva, sto je kod retail prodavaca cesto smetnja.
 
Poslednja izmena:
Nesto se razmisljam da napravim par sitnih probnih porudzbina jer cujem da su mnogi to radili i da je ok prolazilo i treba da imamo temu posvecenu tome.

Da li je neko od vas vec porucivao preko Alija?

Zanima me i ako porucim par stvari od razlicitih proizvodjaca u istoj korpi, da li dolaze pojedinacno ili u paketu?

Znam da se ceka oko 50..60 dana ali kad krenu da stizu, da li stizu odjednom ili recimo razbacano u nekoliko dana pojedinacno?

2560px-Aliexpress_logo.svg.png
Stigne ali.....Zna da bude zezancija. Jer par puta kad dodje u Srbiju samo nestane. Kao u Bermudski trougoa ili Zonu Smuraka da je stigla posiljka. Pogotovo sto za te male posiljke NEMAS relana broj za pracenje....Jedva sam izganjao za jednu porudzbinu, izgubio spor na Allliju-prodavcu pise da je STIGLO kod nas u postu-a nije bilo...Na kraju....Resio sam ali jedva. Objasnocu na PP ako treba savet. Uglavnom treba PUNO zivaca.
 
brate, ja sam za laptop uzeo samsonite torbu, ne zalim pare za takve stvari.
Хм, добро сад да не идемо у ширину, има разних ствари у понуди.
sta se zezas sa kinezima uopste..treba komp od soma i vise evra da ti cuva torba od 500 din..koji vam je ljudi.
Прошли пут сам за торбу дао 8000 динара и није ми жао, сад нисам расположен за то. Ко је рекао да ми је буџет 500 динара ? Помешао си ме са неким.
to se kupuje kvalitetna oprema..kao i zastite za telefon...tu ne gledate da prodjete povoljno nego kvalitetno.
Слажем се, али има доста разних понуда. На пример Таргусов ранац је чисто смеће, али има лепу цену. Висока цена не значи високи квалитет.
meni je tako ispala torba sa fotoaparatom, smrzo sam se, kad sam je otvorio objektiv je bio netaknut..jbg..kvalitet je bitan
Фотоапарат носим само у ранцу.
 
ma ajde bre..poceo sam da porucujem i stvari za kuhinju :rumenko:

a stvarno ima super zezalica :D
Hahaha...pa alati i to su najinteresantniji i ostale kuroboce .....nemoj samo ko moja žena posle čizme. Crta ona, sad kao gazište, nešto crta, vidim, kao Šilja u crtaću kad uči plesne korake ....šta radiš, pa znaš ..MSM, sve tamo lepo objašnjeno, kako se uzima mera...kupi 3 broja, za te pare jedan će da valja, savetovao sam je...
 
da kazem i moje iskustvo posto sam otvorio temu kad sam gubio ali nevinost :D

do sad sam porucio preko tridesetak stvari i skoro sve su stigle.. postar mi ih je ostavljao u sanduce ili donosio u stan ako ne mogu da stanu (car covek, castim ga ponekad nekim picencetom)
skoro sve je stiglo, samo par stvari nije ali mi je refundirano tako da je do sada iskustvo 100% pozitivno.
cak i jedna stvar koja je stigla a nisam bio zadovoljan kvalitetom mi je refundirana u 100% iznosu..
 
Poslednja izmena:
ja nešto slabije sa poručivanjem , nekoliko stvari i sve je bilo u najboljem redu, e ali sinovi stvarno prave narudžbine i to u kontinuitetu, jedini problemi nastaju kada tracking pokaže da je pošiljka stigla u MKD pošti , tu nastaju zavrzlame, te tu je te gde je, bilo i par puta da su poslali po drugi put ili refundirali novac, i uvek je isporučeno ono što je naručeno
 
Zdravo, zanima me ako sam potvrdila greskom da su mi porudzbine stigle a nijesu, tek su poslate, da li ce mi stici🥲Pogledajte prilog 1323812
Не брини, имају они увид о томе где се налази пошиљка. Сем тога, имаш и опцију подршке и увек се можеш обратити за подршку.
Пошиљка и у самој Кини не може одмах да се испоручи.
Најбрже што сам ја добијао, у Русији, то је три дана али експрес доставом.
 
Pitaj Boga di bi to zavrsili,moj je postar nekidan odnio moju postu na skroz drugu adresu,zalosno sto zivi par kuca od mene,nije uopce citao,,,, nego po kuverti on je procjenio i ubacio na krivu adresu,i to na broj 99 a ja 11 misto skroz drugo i sad to naruciti ubio me Bog ako ne bi poslao za Afriku on...
 
Tek drugi put sam nešto naručila preko alija.
Prve dve sitnice su mi stigle relativno brzo, jedna u paketomat, drugu mi je doneo poštar na vrata.
Pre par dana sam naručila 5 stvarčica i sada čekam :)
Nisam ni razmišljala da mi pošiljke možda ne stignu, ali ako se to desi, gde je to za žalbu?
Pogrešno mi je što sve gledam na telefonu, a tu je sve sitno i stisnuto, jedva i vidim :cistinaocare:
Ostaju li moje porudžbine negde zabeležene, pa da nekad pogledam šta sam sve kuupovala, ili...?
Verovatno negde na mom nalogu. Mislim da ipak treba da se prebacim na laptop.
I još, dve stvari sam naručila tako što sam slučajno kliknula na "kupi sada" umesto "ubaci u korpu" a kartica mi je na sajtu stavljena na izvol'te :fdlan: Sreća da su bile sitne i free dostava
 

Back
Top