• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Porodica od 4 (+1) dece

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
49.054
Pa možda upravo tajnost takvih podataka izaziva sumnju, uz dužno poštovanje.

Uzgred čudilo bi me da neko ne želi starije dete. Za decu sa deformitetom razumem. Ali opet se pitam ko zaista igde želi takvu decu.

Da li CSR prati njihovu sudbinu?
Ако успем да ишчепркам, окачићу зашто странци усвајају болесну децу, поготово са дауновим. Не сви, наравно. Неки људи имају искључиво чисте намере.

UltraVioletna

Domaćin
Moderator
Poruka
4.421
Mogli bi da šalju godišnje izveštaje, zar ne?
Da. Veruj mi,sami usvojitelji šalju mejlove,slike sa tom decom,ta deca procvetaju. Tamo rastu sa biološkom decom usvojitelja,imaju personalne asistente,razne druge mogućnosti koje ovde nemaju. I imaju ljubav tih ljudi. Oni nemaju problem ako dete ima posebne potrebe.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
49.054
Ne vidim razlog što neko ne bi uzeo crno dete i što ne bi uzeo starije dete. Deca mogu da znaju da su usvojena.
Свакако би се осећали удобније него у хранитељској.

Знам за људе који су имали дете и хтели да усвоје још једно. Добили дете али се испоставило да има брата/сестру (нисам сигурна) близанца па усвојили обоје. После она непланирано затруднела и добили и своје близанце :)

buudala

Legenda
Poruka
67.261
Sad ja da nagađam o kapacitetima bake,njenom zdravstvenom stanju,mogućnosti da brine o deci,njenom psihičkom statusu...i ne obraćaj mi se sa "vi ste oduzeli" jer ja nisam i ne personifikujem sve CSR.
Sama si se postavila kao advokat.

Dakle neko iz sluzbe koju zastupas ovde je oduzeo devojci pravo da zivi sa bakom i posao je u susedno selo.

Primera je pun internet

UltraVioletna

Domaćin
Moderator
Poruka
4.421
Свакако би се осећали удобније него у хранитељској.

Знам за људе који су имали дете и хтели да усвоје још једно. Добили дете али се испоставило да има брата/сестру (нисам сигурна) близанца па усвојили обоје. После она непланирано затруднела и добили и своје близанце :)
Znam skoro identičnu priču. Jesu li usvojitelji iz BG ?

UltraVioletna

Domaćin
Moderator
Poruka
4.421
Sama si se postavila kao advokat.

Primera je pun internet
Naravno da branim svoju profesiju jer ZNAM kako je to težak i odgovoran posao.
A pun internet primera je pun internet polovičnih nagađanja jer niti novinari i građani imaju uvid u predmet niti znaju nadležnosti službi,da ne spominjem zakone i procedure. Zato je besmisleno da napadaš dalje sa bilo kakvim primerima.

buudala

Legenda
Poruka
67.261
Naravno da branim svoju profesiju jer ZNAM kako je to težak i odgovoran posao.
A pun internet primera je pun internet polovičnih nagađanja jer niti novinari i građani imaju uvid u predmet niti znaju nadležnosti službi,da ne spominjem zakone i procedure. Zato je besmisleno da napadaš dalje sa bilo kakvim primerima.
Besmisleno je sto oduzimate decu umesto da novac koji dajete hraniteljskim date bioloskoj porodici.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.