POREZ NA NEKRETNINE

drgrbicl

Početnik
Poruka
47
KAKO JE MOGUCE DA SE POREZ NA IMOVINU U HRVATSKOJ UOSTE NE PLACA A KOD NAS TOLIKI NAMETI.????TREBA JOS DA NAPUNUMO DZEPOVE DINKICU I OSTALIM GMAZOVIMA LOPOVSKIM.STA JE OVOM NARODU?DOKLE CEMO DA CUTIMO?DOKLE?TOLIKO SU SE NAKRALI DA TO VISE NEMA MERE I DALJE TO RADE ?:dash::worth::besna::besna:
 
Ако нећете да изађете на улицу, завршићете на улици. Изволите. Наставите са гледањем најновијих реалити програма. Само се сместите удобно.
 

Ne možeš da imaš skupu imovinu a da pričaš kako si ubog i siromašan.

Ako imaš čamac od 1 milion evra, a nedovoljne mesečne prihode da plaćaš porez na njega,

to uopšte ne znači da si se kandidovao za narodnu kuhinju i za siromaha,
nego znači da moraš da smanjiš luksuziranje, jer ne možeš da ga priuštiš.
 

Ne možeš da imaš skupu imovinu a da pričaš kako si ubog i siromašan.

Ako imaš čamac od 1 milion evra, a nedovoljne mesečne prihode da plaćaš porez na njega,

to uopšte ne znači da si se kandidovao za narodnu kuhinju i za siromaha,
nego znači da moraš da smanjiš luksuziranje, jer ne možeš da ga priuštiš.

Ovde se ne radi o camcima niti o milionima evra,kapiras.

Ne,ne kapiras zasto uopste pitam.
 
Žao mi je što ne mogu da se složim sa vama!
Neko ko ima imovinu vrednu nekoliko stotina hiljada evra ne može biti sirotinja - bez obzira da li je to nasledio ili je "otkupio"!
U celom je svetu normalno da se plaća porez na imovinu. To što ga u Hrvatskoj još nema samo je posledica nekih njihovih unutrašnjih nesporazuma.
Slažem se da je nekome ko živi sam u stanu od sto ili više "kvadrata" mnogo da pored svih troškova plaća još i porez. Međutim odmah se nameće pitanje da li su njemu zaista neophodni svi ti "kvadrati"? Može li nešto izdati pa imati i za sebe i za porez?
Nije li malo mnogo ako neko hoće i svoj komfor i male troškove?
 
Ne vidim uopšte odakle moralni osnov za uzimanje novca za to što imam imovinu.

Platio sam porez kad sam je kupovao ili gradio.

Zamislimo situaciju da se svake godine plaća porez na namirnice koje smo kupili ali nismo pojeli prošle godine i na njih već jednom platili porez.

Nije mi objektivno ni to što se plaća porez prilikom kupoprodaje polovnih automobila. Već je jednom plaćen.
 
Drzava, moderan vid feudalizma iliti robovlasnickog doba... Rodish se, tvoji moraju da plate doktoru u bolnici 500 evra kako ti ne bi slucajno zagnojio pupak ili dobio zuticu, nedaj boze zena sepsu... Rastesh i skolujes se placajuci skolovanje, sad nove generacije ne treba da se plase kako ce se iz vojske vratiti bez nogu, ruke ili glave... zaposlish se i morash 50% plate da dajesh na porez a drugu polovinu na kredite i hranu koji su opet oporezovani... Ako imash srece, kupish neki auto i platis porez kako bi posle sipao gorivo sa 50% akciza... Kupish stan na kredit i kad ga otplatish, shvatis da si dao 50% vishe para...
Kada ostarish, shvatish da ti je penzija mizerna i da nema veze sa onim sto si odvajao godinama do tada.

I shvatis da je drzava najveci neprijatelj svakog i srednje obrazovanog gradjanina :)
I da su ti ceo zivot uzimali 50% od svega :lol:
 
Drzava, moderan vid feudalizma iliti robovlasnickog doba... Rodish se, tvoji moraju da plate doktoru u bolnici 500 evra kako ti ne bi slucajno zagnojio pupak ili dobio zuticu, nedaj boze zena sepsu... Rastesh i skolujes se placajuci skolovanje, sad nove generacije ne treba da se plase kako ce se iz vojske vratiti bez nogu, ruke ili glave... zaposlish se i morash 50% plate da dajesh na porez a drugu polovinu na kredite i hranu koji su opet oporezovani... Ako imash srece, kupish neki auto i platis porez kako bi posle sipao gorivo sa 50% akciza... Kupish stan na kredit i kad ga otplatish, shvatis da si dao 50% vishe para...
Kada ostarish, shvatish da ti je penzija mizerna i da nema veze sa onim sto si odvajao godinama do tada.

I shvatis da je drzava najveci neprijatelj svakog i srednje obrazovanog gradjanina :)
I da su ti ceo zivot uzimali 50% od svega :lol:

drzava ti uzme tj tadiceva vlast i do 60% od onoga sto zaradis

jer ako recimo zaradis 500 evra bruto tadicev lrezim ti uzme od te cifre 200 evra i tebi ostane trista

posle za tih trista evra sta god kupis opet placas porez i harac

uzmimo za primer da si za tih 300 evra , 150 potrosio na hranu i odecu znaci uzeli su ti od 150 evra jos 30 evra . zatim 150 evra potrosis za akciznu robu cigarete i benzin . platio si od te cifre jos najmanje 80 evra na ime pdva i akcize

na kraju od 500 evra koje si zaradio tadicev rezim ti je uzeo VISE OD POLA tj 300 evra.
 
KAKO JE MOGUCE DA SE POREZ NA IMOVINU U HRVATSKOJ UOSTE NE PLACA A KOD NAS TOLIKI NAMETI.????TREBA JOS DA NAPUNUMO DZEPOVE DINKICU I OSTALIM GMAZOVIMA LOPOVSKIM.STA JE OVOM NARODU?DOKLE CEMO DA CUTIMO?DOKLE?TOLIKO SU SE NAKRALI DA TO VISE NEMA MERE I DALJE TO RADE ?:dash::worth::besna::besna:

Jel' to istinit podatak da
Hrvati ne plaćaju?
To mi malo čudno!?
I njima ne cvetaju ruže,a taj porez znatno puni državnu kasu....!
Vider ti još jednom to.
 

Ne možeš da imaš skupu imovinu a da pričaš kako si ubog i siromašan.

Ako imaš čamac od 1 milion evra, a nedovoljne mesečne prihode da plaćaš porez na njega,

to uopšte ne znači da si se kandidovao za narodnu kuhinju i za siromaha,
nego znači da moraš da smanjiš luksuziranje, jer ne možeš da ga priuštiš.

Jahta,jahta....
kakav čamac, more!?
Čamac je pizdin dim...,
Ćeraju jahte od 120 metara!
 
znaci zakljucili smo da tadicev rezim otima narodu pare gore OD TURAKA

a sta nam u zamenu za to daje ?

jel imamo besplatno lecenje ? jel imamo besplatno skolovanje? jel imamo asfalt do svakog sela ? jel imamo ambulantu skolu vrtic u svakom naselju ? jel imamo sve vece gradove srbije povezane autoputevima ?

NEMAMO

to je dokaz da je Boris Tadic i nejgov DS rezim NEPRIJATELJ SVAKOG SLOBODNOG I CASNOG SRBINA
 
Poslednja izmena:
..porez na nekretnine se placa svugdje u svijetu...mi nismo na to nauceni jer nam je drzava bila uvijek sisa na kojoj smo visili..sada je dosao kraj i problem ce to biti za one sa viskom kvadrata i koji zive sami...komunjare koji su dosli poslje WWII do velebnih stanova u centru i koji su kasnije presli u ruke djece,rodjaka....
 

Back
Top