Поправи сам свој ауто

Гледам моторни простор.

Код старих кола, било је више простора под хаубом. Без обзира колики је мотор, моторни простор је био прављен тако да мотору може да се приђе са свих страна. Код неких возила, испод хаубе се налазио и резервни точак, који је данас уклоњен (осим код ладе ниве) из безбедносних разлога (улети у путнички простор кроз инструмент таблу приликом чеоног судара).

1969-dodge-hemi-charger-500-28.jpg
Da ali to auto nema ni ABS atmosferac bez stvari koje danas imaju vozila kao standard .. Te stvari su se tad doplacivale
 
Гледам моторни простор.

Код старих кола, било је више простора под хаубом. Без обзира колики је мотор, моторни простор је био прављен тако да мотору може да се приђе са свих страна. Код неких возила, испод хаубе се налазио и резервни точак, који је данас уклоњен (осим код ладе ниве) из безбедносних разлога (улети у путнички простор кроз инструмент таблу приликом чеоног судара).

1969-dodge-hemi-charger-500-28.jpg
Ih sta je mesta, da igras kolo, sad manji motori a ne mozes da pridjes ni sijalici
 
To vam ide ovom logikom ..Novija auta su duzajnirana da se sto brže sklope na traci a sto se brže sklapa brže se i raspklapa ..
Netačno zato za zamenu sijalice moraš ceo branik da skidaš itd. To što ide u korist fabrici plaća posle korisnik tri puta skupljim servisom.

Ja kada sam menjao prednje pozicije šake sam polomio jbg žena mi nije bila pri ruci.
 
Ih sta je mesta, da igras kolo, sad manji motori a ne mozes da pridjes ni sijalici
Тачно.

Не знам да ли сте приметили, али моторни простори су све мањи и мањи. На тај начин произвођач добија више места у путничком простору. Кола која су некада имала двоја или троја врата, данас имају четвора или петора. Задња клупа буде неретко неупотребљива, али свеједно - има 4/5 врата и зато је цена виша.
 
Ih abs, kutija 25x25 cm
25 po 25 nabere se 😁.. drugacije je malo mnogo vise izolacije ,plastika i raznoraznih komponenti koje se kace na motor zbog snage, zagadenja ..Manji je motornim prostor vece kabine/komfor .. Kupiti auto koji ima stabilan napon pa nećete menjati sijalice ..Kod francuza se mora to je tako zadnjih x godina.. Ja jos nisam samenio silalicu na autu 190k km sve fabricke na njemu
 
Ja sam dobio ćopavac, dizalicu, ključ 10-12 mislim i šrafciger :super:
Да. Ти си барем добио "ћопавац". Неки не добију ни то већ оно средство за крпљење гума.

Наводно, не продају више кола са правим резервним точком пуних димензија, како би смањили масу аутомобила и тако га учинили еколошки прихватљивијим и ефикаснијим и како би било више места у пртљажнику, а заправо се ради о уштеди произвођача. Да ли је цена аутомобила нижа откад не дају резервни точак уз њега? Није. Виша је.

Сад размислите колико пара су зарадили само на томе, а колико се живот возачима закомпликовао.
 
Трабант има два цилиндра...

Средство за крпљење гума може да функционише ако је гума пробушена неким мањим предметом. Ако се гума расече, што се дешава, то средство не може да буде од користи.

Купци су криви јер прихватају све што им се понуди, а поред тога се хвале тиме што су купили.
 
Ta pena za krpljenje i ako zapuši na kratko posle možeš i gumu i felnu da baciš u đubre.
Никада нисам користио нити то имам.

Занимљиво је како индустрија успева да убеди купце да је боље да имају мање, а да плате више, односно да им увале низ глупости у кола, а да их преваре за точак.
 

Back
Top