Ponovo ćemo mazati hleb

Da!Svinjska mast smrdi.Još onaj smrad dok se prži ahhh.
Najbolji ukus daju jela spremana sa svinjskom mašću, barem meni a ja imam izraženo čulo ukusa i mirisa. Probao sam po Nemačkoj sva ulja za spremanje - suncokretovo hladno cedjeno, ulje od repice (njega sam otvorio i bacio), maslinovo ulje specijalno za prženja, kukuruzno ulje (ono mi se najviše svidelo),...
 
Pa hleb, ako je od punog zrna, ima nesto proteina i dosta ugljenih hidrata ali mu fali masti, tako da malo masti, i eto ga nutri score A 😎
Ali malo, ne treba da se pretera.
Ali mora i jos izvora proteina, mora i neko meso.
Primetio sam da vecina nutricionista zanemaruje unos proteina, to mi uvek bilo cudno.

...upravo se sad spremam da ispišem isto to, i to puno zrno ima belančevina ubilose...
a što te čudi? što zanemaraju unos belančevina ili svode na neku najmanju meru?
pa moraju i lekari valjda da zarade nešto!
****
mastilebac je najgluplji obrok koji postoji ako uz njega ne ide 3-4 jaja i 200-300 gr sira.
Ovako, čista energija bez belančevina, stvorena za robove da rintaju, razbole se i crknu posle.
 
da , ali ako se ne napravi bilo kakav isčekor u tom pravcu , stvari će ostati ovakve kakve jesu , međutim bitno je u sve ovo da namirnice , nabrojane ovde , a to se posebno odnosi na mast i meso budu iz poznatog i sigurnog izvora , a sa prirodnim dodacima bili bi sigurno ukusniji nego sadašnji ham čiz burgeri
važno je krenuti od nečega
Vazno je smanjiti pet sest kafa na jednu :/
 
...upravo se sad spremam da ispišem isto to, i to puno zrno ima belančevina ubilose...
a što te čudi? što zanemaraju unos belančevina ili svode na neku najmanju meru?
pa moraju i lekari valjda da zarade nešto!
****
mastilebac je najgluplji obrok koji postoji ako uz njega ne ide 3-4 jaja i 200-300 gr sira.
Ovako, čista energija bez belančevina, stvorena za robove da rintaju, razbole se i crknu posle.
Bas si me nasmejao :) Ne postoje glupi obroci, postoje manje kvalitetni i vise kvalitetni.
...upravo se sad spremam da ispišem isto to, i to puno zrno ima belančevina ubilose...
a što te čudi? što zanemaraju unos belančevina ili svode na neku najmanju meru?
pa moraju i lekari valjda da zarade nešto!
****
mastilebac je najgluplji obrok koji postoji ako uz njega ne ide 3-4 jaja i 200-300 gr sira.
Ovako, čista energija bez belančevina, stvorena za robove da rintaju, razbole se i crknu posle.
Da li postoji najgluplji obrok? Postoji manje kvalitetan ili vise kvalitetan. Odrasla sam na hleba i masti, hleba i secera. Nije sustina u hrani, vec u smirenosti. O duzini zivota ne odlucuje hrana, odlucuje zrelost duse da ne bude pod stresom.
 
Bas si me nasmejao :) Ne postoje glupi obroci, postoje manje kvalitetni i vise kvalitetni.
Da li postoji najgluplji obrok? Postoji manje kvalitetan ili vise kvalitetan. Odrasla sam na hleba i masti, hleba i secera. Nije sustina u hrani, vec u smirenosti. O duzini zivota ne odlucuje hrana, odlucuje zrelost duse da ne bude pod stresom.

Hoće li ta smirenost da ti napravi esencijalne amino kiseline?
 
Moje babe i dede su jele mast, čvarke i slaninu i poživeli 90-95 godina starosti. Danas je to mala vest između zastrašivanja o vakcinisanju i bombardovanju suplementima.


Zato što su živeli tako dugo na svinjskij masti, slani, mesu ili ne sme da se pomene bombardovanje strahom od bolesti i suplementima?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moje babe i dede su jele mast, čvarke i slaninu i poživeli 90-95 godina starosti. Danas je to mala vest između zastrašivanja o vakcinisanju i bombardovanju suplementima.


Zato što su živeli tako dugo na svinjskij masti, slani, mesu ili ne sme da se pomene bombardovanje strahom od bolesti i suplementima?
Ne moze da jede mast a da ne mrda dupetom van kuce...mast ide kad jedes i zeleno tokom dana....ne da spadne sve na belo...
Ni evrokrem nije lep kad je samo belo....da ne poverujem sta kazem ali stvarno nije dobar kad nema crnog..
 

Back
Top