Bela čorba sa školjkama u kiselom hlebu

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.455
Na Ribarskom Pristaništu (Fisherman's Wharf ) u San Francisku se pravi nadaleko čuveni Clam Chowder (čorba od školjki) koji oni sipaju u vruće izbušene veknice hledba od kiselog testa.

Opasno ukusno. I nije ne znam koliko teško da se napravi

1709190581486.png

Jel neko probao ovo?

Pravite li hleb od kiseloig testa?

Pravite li čorbu od školjki?

Ma probala bih ali možda koštaju ko kokain po gramu.
Jednom sam se pravila tako svetska kuvarica i tražila šafran za paelju ( kojeg nije bilo ni u jednoj ZH) i nađem napokon u onoj fensi na Kaleniću. Kaže Ima pakovanje od gram, kažem Dajte (odmah) 5 pakovanja, kaže 5000 (ko danas 10000), kažem Dajte mi jedno, kaže, značajno, Izvolite jedno. :D

Ma probala bih ali možda koštaju ko kokain po gramu.
Jednom sam se pravila tako svetska kuvarica i tražila šafran za paelju ( kojeg nije bilo ni u jednoj ZH) i nađem napokon u onoj fensi na Kaleniću. Kaže Ima pakovanje od gram, kažem Dajte (odmah) 5 pakovanja, kaže 5000 (ko danas 10000), kažem Dajte mi jedno, kaže, značajno, Izvolite jedno. :D
Sad gledam, šafron je po gramu skuplji od zlata. Trenutno je gram zlata 60 evra, što je malo jače od 7000 dinara. Dakle, nisi preplatila. To je to.

Преврћем очима.
Nego @Ната Ли jesi li pravila hleb od kiselog testa?
Па месим хлеб одвајкад, али нисам правила квасац јер има да се купи свеж увек. Моја је баба овако правила квасац док га није било као сад. Мислим да није нека битна разлика, осим што ти треба 3,4 дана 🙄 а чему то кад је квасац здрав?
Када нешто месим, увек стављам у тесто пола коцкице, другу половину квасца поједем!

Back