Ponoseva sestra - zena Agima Cekua?

UofC
Registrovan korisnik

Ah sta da se radi? Kakav narod takve mu i vodje. Nisam nesto vidio dobrovoljce da hrle u Bosnu iz Srbije tokom rata a ni dobrovoljce u suprotnom pravcu tokom rata na Kosovu. 1995 je jos jedna RSK bila ili u Srbiji ili kod kuce u Krajini...
Pa nismo mi te ratove zapoceli. Kada te neko napadne nemas izbora sem da se branis. A zato je tu prisilna mobilizacija kao i u ostalim drzavama na svjetu.
dovoljno je dva minuta pa....
 
1995 je jos jedna RSK bila ili u Srbiji ili kod kuce u Krajini...

Ima tu puno istine. SV RSK je imala 25 000 vojnika u periodu 94-95. a 93 je imala nekih 75 000 (i to ni onda nisu pobegulje iz Srbije bile u SV RSK). Medjutim, ja ne bi krivio dezertere i kukavice, njih je uvek bilo i bice ... Taj problem su trebali da resavaju neki drugi organi (organi koje su vodili partizani) ... Tesko onom koga JNA brani ...
 
Deratizator:
Ima tu puno istine. SV RSK je imala 25 000 vojnika u periodu 94-95. a 93 je imala nekih 75 000 (i to ni onda nisu pobegulje iz Srbije bile u SV RSK). Medjutim, ja ne bi krivio dezertere i kukavice, njih je uvek bilo i bice ... Taj problem su trebali da resavaju neki drugi organi (organi koje su vodili partizani) ... Tesko onom koga JNA brani ...

75,000??? Realno SVK nije mogla imati vise od 45,000-50,000 vojnika (VRS je u svakom trenutku imala oko 80,000 a u slucaju opste mobilizacije mogla je narasti na 130,000-150,000), medjutim osim onih jedinica na Bihacu, SVK nije imala znacajnije jedinice na terenu, sto znaci oko 20,000 je bilo u vojsci a bar jos toliko nije. Naravno problem je bio u raspadu sistema, korupciji itd. Opsta mobilizacija, streljanje za dezerterstvo i profitarenje itd. bi dovelo sve to u red. Lisica im je 1994 na obiljezavanju dana proboja Koridora govorio da se ne moze nastaviti tako al' ga budale nisu slusale...Kada su Ustase napale nespremnu RSK, uz zeleno svjetlo i saradnju Milosevica i Karadzica bilo je kasno.
 
75 000 prema informacijama kojima raspolaze Milisav Sekulic (mislim da je on bio upoznat sa tacnim informacijama).

1995. na svim pravcima koji su bili branjeni, hrvati nisu prosli ... Cak i pored sveg raspada, haosa, beznadja, moje je misljenje da bi se Krajina odbranila (manji delovi bi pali) da nije bilo nekih drugih stvari (vecih od onog sta se desavalo na terenu). 92. motorizovana brigada (najbolja jedinica SVK) se povukla gotovo bez ispaljenog metka iako je u prethodne tri godine slomila preko sto hrvatskih napada ... i tukla gotovo sve i jednu hrv. gardijsku brigadu ,,,

11. (druga najbolja jedinica SVK) brigada sa Korduna isto nije ucestvovala u napadu 1995.godine ... isto jedinica protiv koje najbolje hrv jedinice nisu imale nijedan uspeh za ceo rat. itd.
 
JerryRopero:
to civilno sluzenje je jos jedna od smicalica zlocinackog zapada da se oslabi borbena gotovost i odbrambena sposobnost srpskog naroda i srpske drzave i da se na taj nacin pretvorimo u naciju nesposobnih debila. Jasno je, sa stanovista zapada je ovo vise nego pozeljno jer nacija koja je odbrambeno nesposobna je veoma pogodna i laka za vladanje.

grebem ti ja muskarce koji mesto odbrane zemlje biraju radije da budu devojcice.
A da li znaš da ni tvoj veliki šef nije služio redovnu vojsku? :wink:
 
nesha taxista:
Šta ko, ne znaš ko ti je šef?

Лично сам потпуно слободан грађанин и немам никаквог ШЕФА, а понајмање у политици??? Баш си параноичан. Него, питао сам а ниси одговориЈо ? :lol:

А за тебе могу да тврдим да имаш неког НВО шефа........
 
eremita:
Лично сам потпуно слободан грађанин и немам никаквог ШЕФА, а понајмање у политици??? Баш си параноичан. Него, питао сам а ниси одговориЈо ? :lol:

А за тебе могу да тврдим да имаш неког НВО шефа........
E baš mi je drago, volim da pričam sa slobodnim ljudima. Evo i ja sam slobodan. Zašto bih u vezi tebe bio paranoičan, ili, ako ćemo tim putem nisi li onda i ti, kad me smeštaš u NVO?
Nego da ti odgovorim, pošto je ovo klasična tračerska tema, čisto da se uklopim, evo ja sam čuo da Šešelj nije služio vojsku. Pokušao sam da proverim, ali nigde u njegovim biografijama se ne pominje kad je i da li je odslužio vojni rok, a probao sam na Wikipediji, zvaničnom sajtu SRS, nigde ne piše. Znači, ja ne tvrdim, a vi proverite...
 
ШРО у Билећи....................
Таксирање не мора увек бити и глупирање......мада може.........у зависности ко је за воланом.
Тема није трачарска већ чињенична..................уђи у сајт МО -МИНИСТАРСТВА ОДБРАНЕ-......и постави питање и за Шешеља и за Поноша......за првог где је служио војску а за другог ко му је ШУРАК.............ако ти дају............ а ако не...............види шта је ТРАНСПАРЕНТНОСТ или ЦИВИЛНА КОНТРОЛА........................
 
nesha taxista:
Tema je klasična tračerska,razumem da ljudi iz ''Kurira'' žive od takvih stvari, ali mi ostali ne. A da je to tako, već bi Vučko i ekipa vrisnuli do neba, ne bi pravili predstavu tipa ''zvao slušalac''. Nije nego!


Neso,

zao mi je sto tako mislis... Osim toga, izgleda mi da ni temu nisi procitao kako treba, jer ovo nije bila "predstava tipa zvao slusalac" - ja sam gledala tu emisiju.

Takodje pise i "AKO je ta informacija tacna..."


Znaci ne smatrate da svi u vladi treba da se provere sta su i ko su, a NAROCITO oni koji su na VITALNIM funkcijama jedne zemlje???

Izgleda mi da je jedino Eremita shvatio poentu, a poenta svakako nije bila: KO je zena Agima Cekua, vec: KO je i STA je Ponos - NACELNIK GENERALSTABA VOJSKE SRBIJE?

Ne znam da li stvarno ne razumete, ili se PRAVITE da ne razumete...

A o ukusima kome se dopada koja TV - ne vredi raspravljati.
 
SURbel:
Neso,

zao mi je sto tako mislis... Osim toga, izgleda mi da ni temu nisi procitao kako treba, jer ovo nije bila "predstava tipa zvao slusalac" - ja sam gledala tu emisiju.

Takodje pise i "AKO je ta informacija tacna..."


Znaci ne smatrate da svi u vladi treba da se provere sta su i ko su, a NAROCITO oni koji su na VITALNIM funkcijama jedne zemlje???

Izgleda mi da je jedino Eremita shvatio poentu, a poenta svakako nije bila: KO je zena Agima Cekua, vec: KO je i STA je Ponos - NACELNIK GENERALSTABA VOJSKE SRBIJE?

Ne znam da li stvarno ne razumete, ili se PRAVITE da ne razumete...

A o ukusima kome se dopada koja TV - ne vredi raspravljati.
Ama šta te briga šta mu je žena, njegova stvar, ako nije kriminalac, ako joj je samo poreklo problem, onda stidite se nacisti!
 
Deratizator:
75 000 prema informacijama kojima raspolaze Milisav Sekulic (mislim da je on bio upoznat sa tacnim informacijama).

1995. na svim pravcima koji su bili branjeni, hrvati nisu prosli ... Cak i pored sveg raspada, haosa, beznadja, moje je misljenje da bi se Krajina odbranila (manji delovi bi pali) da nije bilo nekih drugih stvari (vecih od onog sta se desavalo na terenu). 92. motorizovana brigada (najbolja jedinica SVK) se povukla gotovo bez ispaljenog metka iako je u prethodne tri godine slomila preko sto hrvatskih napada ... i tukla gotovo sve i jednu hrv. gardijsku brigadu ,,,

11. (druga najbolja jedinica SVK) brigada sa Korduna isto nije ucestvovala u napadu 1995.godine ... isto jedinica protiv koje najbolje hrv jedinice nisu imale nijedan uspeh za ceo rat. itd.

Mislim da je 75,000 jednostavno prevelik broj...

Hrvati nisu zaustavljeni na Dinari i da se nisu povukli Krajisnici bi bili opkoljeni. Jedini spas bi im bio da se povuku u par vecih gradova i cekaju pomoc iz Republike Srpske, medjutim u Bosni je VRS bila u problemima posto se krajem 1994 i pocetkom 1995 senlucilo na Bihacu i 5. Korpus nije unisten na vrjeme, dok je na Koridoru ogromna kolicina oklopa bila preokupljena cuvanjem prolaza jer se na Orasju isto tako senlucilo. VJ bi morala poslati pomoc u ljudstvu da bi Krajina prezivjela. Bar jedno desetak pjesadijskih brigada i mozda 1-2 motorizovane brigade.
 
Obersturmfuehrer:
aca je toliko gluposti rekao da ova za malo da mu prodje nezapazeno...valjda ima pametnija posla nego da trosi pare svojih clanova da bi proverio proverio sta je sestra cekuove zene jutros kupila u prodavnici....

Вучић је интелигентан. Вама не сметају заклани Срби. И ви кажете да сте Срби :lol: .
Срби сте колико и усташа Месић. Ваша реакција била патетична кад је Месићев снимак изашао у јавности да је поносан на Јасеновац. И сад вам наравно не смета да је шиптарски терориста ожењен сестром генерала у Србији. Српкиња никад не би са усташом или неким другим антисрбином била удата. Антисрби се не могу убрајати мећу Србима.
 
Sorab1:
Вучић је интелигентан. Вама не сметају заклани Срби. И ви кажете да сте Срби :lol: .
Срби сте колико и усташа Месић. Ваша реакција била патетична кад је Месићев снимак изашао у јавности да је поносан на Јасеновац. И сад вам наравно не смета да је шиптарски терориста ожењен сестром генерала у Србији. Српкиња никад не би са усташом или неким другим антисрбином била ожењена.

A tog istog Stjepana Mesića žena Dragica?
Iskren da budem, on se početkom 90-tih vadio da je "Ukrajinka" :roll:
 

Back
Top