POMOC za stampu PDF dokumenta

Ako ti nije jasno o cemu se radi pokušaću da ti pojasnim. Dokument izrađen u InDizajnu sa kolor ilustracijama može se štampati iz InDizajna na pausu (naravno crno-bijelo) u opciji miror (odraz u ogledalu). Kada se taj dokument-fajl eksportuje u PDF dokument onda iz Acobat Readera nije moguće štampati u opciji miror kolor strane na jednom listu, već samo na četiri strane, svaka strana zasebno za svaku boju CMYK (cyan, magenda, yelou, black). To znači da se jedna strana koja ima makar i jednu kolor ilustraciju štampa u četiri primjerka. Ako ti ovo objašnjenje nije jasno onda...???
 
doclea:
Ako ti nije jasno o cemu se radi pokušaću da ti pojasnim. Dokument izrađen u InDizajnu sa kolor ilustracijama može se štampati iz InDizajna na pausu (naravno crno-bijelo) u opciji miror (odraz u ogledalu). Kada se taj dokument-fajl eksportuje u PDF dokument onda iz Acobat Readera nije moguće štampati u opciji miror kolor strane na jednom listu, već samo na četiri strane, svaka strana zasebno za svaku boju CMYK (cyan, magenda, yelou, black). To znači da se jedna strana koja ima makar i jednu kolor ilustraciju štampa u četiri primjerka. Ako ti ovo objašnjenje nije jasno onda...???
Znam o čemu pričaš ali nikad nisam pokušao da štampam mirror iz PDF fajla. Nije mi samo jasno da li ti treba u boji ili crno-belo? U svakom slučaju pokušaj sa programom Fine Print.
http://www.fineprint.com/ - sajt
http://www.fineprint.com/products/fineprint/index.html - program
On se instalira kao štampač i u njemu su moguća podešavanja u najsitnije detalje što se tiče štampe.
 
Hvala FLUID-u, ali fineprint i fineprint pro nije mi od pomoći. Ovdje se radi o printanju na paus papiru crno-bijelo na (laserskom štampaču). Mirror opcija na pausu je potrebna za štampu na ofset mašinama. To je praktično priprema za štampu. Sve sam uspio da podesim, margine, markere kuda se reže strana (crop marks), kao i ostale parametre koji su potrebni štampariji.
Naravno ovo je odrađeno na printeru HP 1200lj sa post script drajverom. Možda je komplikovano za one koji se ne bave pripremom za štampu. U svakom slučaju svima VELIKO HVALA!!!
 
NICS-u nije dokument u wordu već u PDF formatu, iako sam ga iz worda konvertovao u PDF.
Očigledno nije ti nešto jasno. A što se tiče grafičkih programa ja koristim InDesign, mada neko
radije koristi Quark ili PageMaker. Mene je konkretno interesovala navedena opcija u Acobat Readeru
a ovo što si ti rekao nije mi uopšte jasno kao i na koga se to odnosi.
 

Back
Top