Pomoc oko slova na tastaturi

Ribnica

Zainteresovan član
Poruka
208
Zna li neko kako da podesim da mi slovo ''Z'' kada promenim font iz latiničkog u ćirilični,bude tamo gde je i kad je na latiničnom fontu,pošto se nemogu stalno navikavati kada promenim iz latiničkog u ćirilični da mi to slovo bude na sasvim drugom dugmetu...
ustvari to je fora u slovima Y i Z ..Kad je na ćiriličnom fontu,onda mi je Z( З ) na mestu Y ,a kad mi je u latiničnom fontu,onda mi je Y na mestu gde mi na tastaturi piše Z ...

Unapred hvala!!
 
Zna li neko kako da podesim da mi slovo ''Z'' kada promenim font iz latiničkog u ćirilični,bude tamo gde je i kad je na latiničnom fontu,pošto se nemogu stalno navikavati kada promenim iz latiničkog u ćirilični da mi to slovo bude na sasvim drugom dugmetu...
ustvari to je fora u slovima Y i Z ..Kad je na ćiriličnom fontu,onda mi je Z( З ) na mestu Y ,a kad mi je u latiničnom fontu,onda mi je Y na mestu gde mi na tastaturi piše Z ...

Unapred hvala!!

Koji OS koristiš?

Control Panel\Clock, Language, and Region/ change keyboards.../add

dodaj srpski, i odredi ga kao default input language, zatim ukloni engleski. Da te ne zeza.
 
Najbolje je jedan dan kada budes zaludan,da prebacis tastaturu na "Srpski Cirilicu" i da redom istrazujes gde su slova jer tako se najpre navikne.Ja sam malo stariji covek,pa sam i pisao na papir ispred sebe i tako vezbao.
Ili jednostavno otvoriš on screen keyboard i tačno vidiš gde ti se koje slovo nalazi bio to srpski ili kineski :mrgreen:

29onzv6.jpg
 

Back
Top