Pomoc oko pretrazivaca!!!!

SanchyBejbe

Obećava
Poruka
94
Problem je u tome sto svaki, ali apsolutno svaki, mi kuca, baguje ili kako god to nazovite :sad2:

Do interneta cisto sumnjam da jeste, jer sam pre par dana uzela drugi, brzi, pri tom sam i cistila kompjuter kada sam dobila internet, redovno update - ujem sve one silne gluposti koje mi iskacu itd. :dash:

Ako nekom ima bilo kakvu predstavu, makar i otprilike, u cemu bi mogao da bude problem i neki savet uz to, bila bih mu/joj zahvalna :hvala:
 
Trebala si nam napisati malo vise o konfiguraciji tvog kompa i koji je OS.A li sto ti mogu preporuciti,a to je da prvo preskeniras komp sa AV-om.pa ako ne bude bolje probaj i skini Malwarebytes Anti-Malware i preskeniraj i sa njim.ako opet i dalje ne bude bolje onda ugasi komp i ponovo proveri da li si dobro ukljuzila memoriju,kablove za HDD,da li su dobro prikaceni.A veziju Pretrazivaca bi trebalo da pronadjes prema OS-u
 
Trebala si nam napisati malo vise o konfiguraciji tvog kompa i koji je OS.A li sto ti mogu preporuciti,a to je da prvo preskeniras komp sa AV-om.pa ako ne bude bolje probaj i skini Malwarebytes Anti-Malware i preskeniraj i sa njim.ako opet i dalje ne bude bolje onda ugasi komp i ponovo proveri da li si dobro ukljuzila memoriju,kablove za HDD,da li su dobro prikaceni.A veziju Pretrazivaca bi trebalo da pronadjes prema OS-u

Gde da nadjem to u kompjuteru sto si rekao da napisem? :o
 
Ima vise programa,ali najjednostavnije je da otvoris My Computer ikonu,pa unutra na prazno polje desnim klikom,pa properti i izaci ce ti sve o kompu,koji je OS,procesor, koliko rama.

Pojma nemam da li treba ovo sve, ali ja prepisah sve za svaki slucaj xD

Windows edition

Windows 7 Professional

Copyright 2009 Microsoft
Corporation. All rights reserved.

Service Pack 1

System
Rating: 2,0 Windows Experience Index
Processor: ADM Athlon(tm) Processor 2650e 1.60 GHz
Installed memory (RAM): 1,00 GB
System type: 32-bit Operating System
Pen and Touch: No Pen or Touch Input is available for this Display

Workgroup: MSHEIMNETZ

Windows activation
Windows is activated
Product ID: 00371-OEM-8992671-00004
 
ne znam kako tacno baguje browser ali sto se tice tvog kompa znaj da se muci sa sedmicom.
1.60gz i 1gb rama nije nista posebno za sedmicu i vrlo moguce da je to uzrok problema.

brzinu neta mozes da proveris na http://www.speedtest.net/ istestiraj pa nam reci koliko mb/s imas
browser bi trebalo normalnije da radi ali kad je recimo youtube u pitanju normalno je da dodje do kocenja na vecem HQ video kad je u pitanju tvoja konfiguracija.No ako je stariji windows moguce da se nakupilo svakog smeca pa sad i sam browser radi otezano.

Znaci,ne bih znao tacno uzrok problema,moguce da nije do kompa ali znaj da ti je konfiguracija na samoj granici za normalan rad na sedmici.
 
a koji to svaki nabroj sta si koristila,komp fura 7 mada moras da provalis da li koci on ili net,nakaci se negde drugde i znaces

Napomenuh vec da sam drugi, brzi, internet uzela pre par dana. Probala sam Operu. FireFox i Chrome, kod sva tri se desava da odjednom vrisnu i pojavi se ono 'Not responding' i ono da se izabere 'Stop plugin' ili 'Wait'.
I onda ja k'o budala tako cekam po deset - petnaest minuta da se otkoci -.-

- - - - - - - - - -

ne znam kako tacno baguje browser ali sto se tice tvog kompa znaj da se muci sa sedmicom.
1.60gz i 1gb rama nije nista posebno za sedmicu i vrlo moguce da je to uzrok problema.

brzinu neta mozes da proveris na http://www.speedtest.net/ istestiraj pa nam reci koliko mb/s imas
browser bi trebalo normalnije da radi ali kad je recimo youtube u pitanju normalno je da dodje do kocenja na vecem HQ video kad je u pitanju tvoja konfiguracija.No ako je stariji windows moguce da se nakupilo svakog smeca pa sad i sam browser radi otezano.

Znaci,ne bih znao tacno uzrok problema,moguce da nije do kompa ali znaj da ti je konfiguracija na samoj granici za normalan rad na sedmici.

Da li ja mogu da uradim nesto da to popravim? To mene zanima
 
drugi brzi net od istog provajdera?

- - - - - - - - - -

Napomenuh vec da sam drugi, brzi, internet uzela pre par dana. Probala sam Operu. FireFox i Chrome, kod sva tri se desava da odjednom vrisnu i pojavi se ono 'Not responding' i ono da se izabere 'Stop plugin' ili 'Wait'.
I onda ja k'o budala tako cekam po deset - petnaest minuta da se otkoci -.-

- - - - - - - - - -



Da li ja mogu da uradim nesto da to popravim? To mene zanima
ne moze niko da popravi kad nismo konstatovali uzrok problema
 
do neta definitivno nije :)

mozes pokusati ocistit windows kojekakvim softverom ali ono sto bih ja uradio na takvom kompu je format diska i instaliranje XP-a mislim da taj komp dosta gusi sedmica + sveze instalirani XP bi omogucio normalan rad browsera,no sa youtube-om i hq videom ne ocekuj cudo :)
 
Pri instalaciji pretrazivaca i ne treba odma da ga pokreces,jer on se apdejtuje odma.tak i treba da sacekas desetinu minuta dok to ne odradi.To proveri na ruteru,sijaju sve lampice na njemu i na kucistu non stop sija crvena lampica od HDD-a.kad to prestane onda probaj pretrazivac.
 
Problem je u tome sto svaki, ali apsolutno svaki, mi kuca, baguje ili kako god to nazovite :sad2:

Do interneta cisto sumnjam da jeste, jer sam pre par dana uzela drugi, brzi, pri tom sam i cistila kompjuter kada sam dobila internet, redovno update - ujem sve one silne gluposti koje mi iskacu itd. :dash:

Ako nekom ima bilo kakvu predstavu, makar i otprilike, u cemu bi mogao da bude problem i neki savet uz to, bila bih mu/joj zahvalna :hvala:


Preuzmi "Xplode"-ov AdwCleaner http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/
i sačuvaj ga na Desktop.
Dvoklikom pokreni program.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere,odnosno obrisat će i deinstalirati sve toolbarove kao i postojeće PUP
adware. Takođe će očistiti registry od PUP Adware. Tebi preostaje samo da naštimaš početnu stranicu...

Nakon restarta pokreni sljedeći program Junkware Removal Tool 6.3.2

http://www.majorgeeks.com/mg/get/junkware_removal_tool,1.html

Ova dva programa će da očiste browsere.
Na kraju pokreni Temp File Cleaner 4.4.0 Ovaj zadnji možeš i ostaviti na računaru i koristiti za ubuduće...

http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php/ca5f9f7498e48d0bcb99fd42de8d24b9/543abe1b/fcae/4/2
 
Nemam pojma, ali sada je sve okej :) Ja u sustini i nemam problema sa kompjuterom, jedino sa tim pretrazivacima mucim muku -.-

muku mucis zato sto izlaze na net i sve je zahtevnije.
lepo ti rekose ovi pre taj komp nije za windows 7...nema veze. ja isto koristim maxthon (pored opere). on je laksi od opere i google chroma tjah manje je zahtevan, a brzi od firefoxa (nebitno zasto), zato ti i radi bolje nego ovi nabrojani. meni je vise problem brzina neta sad i pod ugovorom sam jos par meseci (a nisam ja taj ugovor potpisala :besan2:), pa zato koristim operu sve cesce nego maxthona, jer prosto leti i na manjoj brzini neta.
 
i ja imam 1gb rama i pentium sa 3.1ghz,pa nemogu sedmicu da koristim,to jest,nepodnosljivo je za moj mozak. ja volim sve da bude brzo i lagano,zato sam na xp-u. preporucujem gore navedenoj osobi da instalira xp sp3 i mozillu light verziju.a zatim i sve potrebne pluginove,kao i add on block!
 

Back
Top