Pomoc oko foruma...

C-H-O-T-Y

Zainteresovan član
Poruka
386
Hvala sto sme me uputili na sjajni tutorijal koji je napisao sasa83 ali mi nesto ipak nije bas najjasnije,pa bih vas zamolio da mi odgovorite na sledeca pitanja:
1.Koji je najbolji besplatan host server,tj. koji daje najvise prostora a najmanje reklama po vama? Npr,ja sam se registrovao na dzaba.com ali ne znam koja im je host (ftp) adresa a treba mi jer mi to CuteFTP trazi da upisem.
2.Koliko je potrebno prostora za jedan forum?
3.Nikako ne mogu da ukapim kako da svoj phpbb folder posaljem na host server preko programa CuteFTP,tj. ne znam adresu mog host servera.Kada sam se registrovao na jednom free hosting serveru samo sam dobio moju internet adresu,username i password...
4.Kako da na serveru pronadjem svoj config.php fajl preko CuteFTP-a?
5.Kada sam kreirao svoj forum kako da nekog postavim da bude administrator kao i ja?
6.Gde mogu da nadjem adresu svog mysql server i ime baze koja je potrebna za kreiranje foruma?
Pozdrav!
 
1. Idi na free-hosting.bokomp.com , tu imas odlicnu ponuda besplatnih hosting servisa koji se svakodnevno azuriraju.

2. Sve zavisi od toga koliko imas clanova i postova (jedno obicno ide sa drugim :) ) Za 50 aktivnih clanova 10 MB za godinu dana (prosek)

3. Najbolje izaberi neki freehost koji ima Fantastico, tada ne moras nista da uploudujes. Kliknes na phpBB2 forum, uneses korisnicko ime, lozinku, e-mail adresu i imas gotov instaliran forum.

4. Iz Admin Panela odaberes korisnika i umesto members selektujes Administrator. Samo pazi on ima sve privilegije isto kao i ti.

5. Vec sam ti rekao... Freehosting koji ima fantastico :)
 

Back
Top