Pomoc komp nece da se upali

zoran82

Aktivan član
Poruka
1.154
pozdrav evo neki moj opis problema, komp mi je Dell precision T5500 nadogradio sam bios na noviju verziju iz windovsa, i posle toga kliknem restart pocne podizanje i kada treba ekran od biosa da se pojavi ponovo se dize anepojavlju je se nista, komponente su testirane ispravne sve, nasao sam neko resenje iskljucim iz struje povadim sve spoljne kablove ponovo vratim prikljucim u struju i nekako se pojavi i bios ekran pa i sistem se podigne, problem je pri podizanju biosa to bih bio moj zakljucak
 
A što si nadograđivao BIOS?

Poremetile su ti se neke osnovne funkcije i najverovatnije SATA poziv.

Ako imaš garanciju, idi u servis jer ne smeš otvarati komp.

Ako nemaš garanciju, izvadi CMOS, sačekaj desetak sekundi za svaki slučaj i onda vrati cmos. Startuj tada i vidi da li je to rešilo problem.

Ako nije rešilo problem, onda ćeš morati da se bakćeš sa SATA menjanjem tako što gasiš dvd drive (optical drive) i ostavljaš jedino hdd/ssd ne znam šta koristiš za glavni OS.

Neka bude samo SATA 1 za OS.
 
pozdrav evo neki moj opis problema, komp mi je Dell precision T5500 nadogradio sam bios na noviju verziju iz windovsa, i posle toga kliknem restart pocne podizanje i kada treba ekran od biosa da se pojavi ponovo se dize anepojavlju je se nista, komponente su testirane ispravne sve, nasao sam neko resenje iskljucim iz struje povadim sve spoljne kablove ponovo vratim prikljucim u struju i nekako se pojavi i bios ekran pa i sistem se podigne, problem je pri podizanju biosa to bih bio moj zakljucak
Kao prvo pobogu zasto nadogradnja BIOSa iz Windowsa..? Drugo...jesi usao u BIOS da podesis ponovo sta treba,,>Mozda bootojer po default sa nekog levog uredjaja USBa npr..?
 
Problem mi je sto mi secka u igrama koje su zahtevne i koje uopste nisu zahtevne prvo sam kupio ssd misleci da ce resiti problem i nastavio se problem pa sam i bios nadogradio misleci da ce bios resiti problem i nista samo jos jedan problem vise se pojavio taj ne pojavlju je se bios prozor, kada se pojavi prozor pritisnite F12 za ulazak u bios posle toga ide normalno, stavio sam diskove preko sas kontrolera i isti problem pri pokretanju racunara
 
Problem mi je sto mi secka u igrama koje su zahtevne i koje uopste nisu zahtevne prvo sam kupio ssd misleci da ce resiti problem i nastavio se problem pa sam i bios nadogradio misleci da ce bios resiti problem i nista samo jos jedan problem vise se pojavio taj ne pojavlju je se bios prozor, kada se pojavi prozor pritisnite F12 za ulazak u bios posle toga ide normalno, stavio sam diskove preko sas kontrolera i isti problem pri pokretanju racunara

Haha :)
To mu dodje ko ja kad ocu da skuvam dobar pasulj i odem u trgovinu da kupim prasak za ves :)
Brukas ime bre :)
 
Problem mi je sto mi secka u igrama koje su zahtevne i koje uopste nisu zahtevne prvo sam kupio ssd misleci da ce resiti problem i nastavio se problem pa sam i bios nadogradio misleci da ce bios resiti problem i nista samo jos jedan problem vise se pojavio taj ne pojavlju je se bios prozor, kada se pojavi prozor pritisnite F12 za ulazak u bios posle toga ide normalno, stavio sam diskove preko sas kontrolera i isti problem pri pokretanju racunara

Da, prva stvar koju ljudi vole da kažu kada je ljudima starija mašina jeste ''kupi ssd''. :roll: Sad će SSD da pomogne da se brže uključi igra da što brže počne ponovo da secka. :lol: Sve stiže SSD da obavi! K'o magična krpa sa telešopa! :klap:

Ako si podesio sve i ako čekaš, a radi, ne čačkaj više. Ko te tera da čačkaš jer igrice ne rade? Sledeći put kada ti ne da tako đavo mira, a čačka ti se i nervira te igra, nemoj da pokušavaš ''alternativne medicine'' nego probaj s modovima ili pretraži ''how to increase FPS'' ili traži ''fps tweak'' ili slično tome.
Nije problem do biosa, a ni windowsa, već do toga što hoćeš da igraš modernije igre na staroj mašini. Pa onda hoćeš i malo da imaš višu grafiku u igri. Pa vidiš da ne ide, greje se, cepka, secka.

Da, proveri temperaturu. Skini levu stranu kućišta ako nije pod garancijom, skini vratanca, podigni komp sa zemlje na sto, očisti itd. Seckanje će najviše da se dešava zbog temperature.

pozdrav!
 

Back
Top