Poliranje farova

Mirkec094

Početnik
Poruka
39
Pozdrav,pokusao sam da ispoliram far na mom renault scenicu ,prvo sam presao far sa vodobrusnom smirglom granulacia 600,800,1000,1200,1500 pa onda sa pastom za poliranje farova i far je pozuteo dobio tamnu boju
Dali moze neko da mi kaze sta bi trebao sa uradim da ispravim to? Hvala
 

Prilozi

  • 20190711_165603.jpg
    20190711_165603.jpg
    62,8 KB · Pregleda: 36
Mogo si uslikati samo njega izbliza.
Sto se tice procesa:
800,1000,1200,1500,2000,2500,3000 i onda sa polir mašinom.
Mozes da preskocis 800, 1000 ako nije mnogo izgreban. A u tvom slucaju mogo si da krenes sa 1500.
Bitno je da se ne vide linije od krupnije smirgle kad zavrsis sa sitnijom. I tako sve do 3000.
Ako poliras rucno ima gace da oznojis.
Polir masinom treba 3-4 puta proci da bi bilo ko staklo.

I za kraj ja ti nisam profesionalac po ovom pitanju pricam ti samo iz licnog iskustva.
 
Sa bezbinjim lakom je mnogo bolje a i drži mnogo duže.. Sve isto samo na kraju se prefarba sa njim, bude ko nov i drži jako dugo . Imate taj lak specijalno za svetla.. Koriste ga lakireri kod repariracije skupih svetala.. Ali ako to je svetlo otišlo iznutra nema potrebe da ga poliras izvana
 
Kad smo vec kod toga, gde ici na politanje farova? Ovi jeftini ne stavljaju nikakvu zastitu preko, to onda ne moze ni par meseci trajati?
To se onda ne radi tako.. Imaš bezbijni lak za te stvari.. Isti proces samo ne poliras na kraju već prespicas sa njim... Onda traje dugo ovo je fora od prodavaca auta da traje doj se ne proda.. .
 
Da,ovo sa video deluje tako lako ali sta ako je zastitni sloj sa laka poceo da se ljusti?
Tad bez smirgle ne mozes nista.
Ja sam to ubrzao toliko da se sam cudim koliko ponekad brzo odradim te farove. Vodena smirgla 600 koja lako i brzo skine sve sto ne treba da bude na faru,zatim 2000 i na kraju 3000 a onda poliranje grubom pa finom pastom sa masinom na najmanjem broju obrtaja jer visoki obrtaji uticu na plastiku lose i dobije efekat kao kristale ispred sijalice kad upalis far.
Na kraju predjem sa voskom i to je to jer tako drzi sigurno bar dve godine a kad bi neko bio revnostan pa jops na svakih par meseci presao far najobicnijom polir pastom i krpom rucno nikad mu vise ne bi pozuteli farovi.
 

Back
Top