Policitemia rubra vera

Lecim se od 2012 pod dijagnozom MPN_MF,Jak2+.Od aprila ove godine uocena eritrocitoza,uradjen volumen eritocita i rezultat je policitemija vera.Ukljucen L...1000mg dnevno.Dobro odreagovala na terapiju za sada .Imala sam tri venepunkcije od aprila .Inace imam 49godina.
 
Interesije me dali se sa ovom dijsgnozom ide u invalidsku penziju? Znam da spada u tu kategoriju .interesuju.me vasa iskustva.
Sigurno se ide u invalidsku penziju sa ovom dijagnozom , ja sam otisao od onog dana kada mi je ustanovljena bolest jer sam odmah i predao za penziju . Visina zavisi od duzine staza ali u svakom slucaju valja , kaosto Paci kaze bar neka sigurnost . Ja sam bio prosle godine i na reviziji i kazu da tu nema leka za tu bolest i nema potrebe vise za reviziju bez obzira koliko godina zivota imate .
 
Sigurno se ide u invalidsku penziju sa ovom dijagnozom , ja sam otisao od onog dana kada mi je ustanovljena bolest jer sam odmah i predao za penziju . Visina zavisi od duzine staza ali u svakom slucaju valja , kaosto Paci kaze bar neka sigurnost . Ja sam bio prosle godine i na reviziji i kazu da tu nema leka za tu bolest i nema potrebe vise za reviziju bez obzira koliko godina zivota imate .
Hvala Mileta ! pokusacu sigurno interesovalo me misljenje i iskustva forumasa.Pozdrav!
 
Dragana S, moj muž nije ni pitao za penziju, jer mu je firma propala pa je bio nezaposlen. Ali nakon 3 godine, pitala sam Paci-ja u vezi penzije i on mi je rekao da se sigurno ide u penzijul. Tako da je moj muž čim je predao potrebne dokumente (počinješ od porodičnok dr), ubrzo su ga pozvali na komisiju i nakon tri dana je dobio Rješenje o penzionidanju (nikakva veza i slične gluposti). To je bolest koja se ne liječi i čovjek je zaista nesposoban za rad. Fizički napori se moraju svesti na minimum.On L......uzima svaki dan po jednu kapsulu, ali vrlo često radi venepunkcije. Veoma je pozitivan inače u životu, pa mu takav stav olakšava život. Penzija mala, ali važno da bude duga. Najteže mu se bilo pomiriti sa činjenicom da ne smije raditi ništa teško, ali vremenom se navikao i sad je prilično dobro.
 
Dobar dan nova sam na forumu, pre godinu dana radila sam kontrolu krvne slike gde su mi pronadjeni povišeni trombociti idu do 650 - 790. Od lekova samo pijem cardiopirin 75 mg. Pre desetak dana radila sam analizu na mutaciju Jak2 gena na Vma. Zanima me koliko dugo se čekaju rezultati ove analize. Hematolog sumnja na policitemiju.
 
Dobar dan nova sam na forumu, pre godinu dana radila sam kontrolu krvne slike gde su mi pronadjeni povišeni trombociti idu do 650 - 790. Od lekova samo pijem cardiopirin 75 mg. Pre desetak dana radila sam analizu na mutaciju Jak2 gena na Vma. Zanima me koliko dugo se čekaju rezultati ove analize. Hematolog sumnja na policitemiju.
Dobar dan! Ja sam u KCS cekala 15 dana.Cini mi se da u proseku toliko se ceka .
 
Dobar dan nova sam na forumu, pre godinu dana radila sam kontrolu krvne slike gde su mi pronadjeni povišeni trombociti idu do 650 - 790. Od lekova samo pijem cardiopirin 75 mg. Pre desetak dana radila sam analizu na mutaciju Jak2 gena na Vma. Zanima me koliko dugo se čekaju rezultati ove analize. Hematolog sumnja na policitemiju.
Ja sam radio isto na VMA i cekao dve sedmice ako je uredu dobijes za 7dana a ako je pozitivan test onda 15 dana....
 
Dragana S. i Mileta64 hvala vam na podeljenom iskustvu. Ja sam unazad godinu dana na ovoj terapiji.
Tu smo da delimo iskustva a isto tako je i mene dr cuvala od terapije sa Lit....m koliko je to moglo , kada je videla da nemoze dalje ukljucila tu terapiju i sada je sve za sada ok . Pijem Aspirin 100 svaki dan i Lit...r po semi dva dana po 2 pa dva po 1 . Kao sto Paci kaze samo mora pozitivno i guraj dok moze .
 
Pozdrav svima juce mi se desilo jako crvenilo u licu (modro crveno i jako toplo) otezano disanje i osecala saam kako mi je glava kao u nekom balonu. Naravno da sam otisla kod lekara pritisak blago povišen 140/80 i otkucaji srca 130. Zanima me da li se nekome od vas slicno dešavalo?
Jak2 je gotov juce sam zvala sledeće nedelje treba da idem Beograd da podignem rezultat.
 
Pozdrav svima juce mi se desilo jako crvenilo u licu (modro crveno i jako toplo) otezano disanje i osecala saam kako mi je glava kao u nekom balonu. Naravno da sam otisla kod lekara pritisak blago povišen 140/80 i otkucaji srca 130. Zanima me da li se nekome od vas slicno dešavalo?
Jak2 je gotov juce sam zvala sledeće nedelje treba da idem Beograd da podignem rezultat.
Bolje da nisam u pravu ali to ti je siguran znak Policitemije , jesi pitala kakav je rezultat ?
 

Back
Top