Policitemia rubra vera

Paci danas sam primila drugu injekciju i nemam nikakve simptome ama bas nikakve. Tehnicar koji me je dao injekciju mi je rekao da se simptomi javljaju samo na prvoj. I evo bas danas nemam ama bas nista. A prvi put sam imala temperaturu 38. Primam utorkom i petkom 4 nedelje
 
Bori se za zivot, ja sam mama jedne prekrasne djevojčice, koja će brzo napuniti 5godinu. Rodila sam je 2012 godine. Ne vidim razlog zašto uzimate taj lijek. Krvna slika vam je u granicama normale, a još će i padati jer će beba uzimati svoj dio:))) Obično trudnice piju baby aspirin, prva 3 mjeseca, a onda prema potrebi niske doze heparina...Ja sam uzimala clex...ne prolazi kroz posteljicu, čak sam mogla i dojiti, primala sam injekcije mjesec dana nakon poroda. Vaš hematolog inače ima iskustva....što se tiče trudnoće?
Bitno je samo da ne dođe do trombofilije...
Ako treba nešto tu sam:), tek vidjela poruku:(
 
Dobar dan, ja sam jos jedna od vas koja boluje od PV. Dijagnosticirana mi je prije nepunih godinu Dana, iako su m dve godine slali na svakakve preglede, radi svakodnevnih uzasnih glavobolja. Na kraju mi se pokvario vid, poceli sam imati duple slike. Snimali au mi glavi 5 puta , dok me Napokon nisu poslali izvqdit krv a ono hemoglobin , hematokrit vidim, a trombociti 800. Tada punkcija kostane srzi koja je bila ok, ali pozitivan jak2 gen I nizak S-eritropoetin. Zakljucak PV. Za sad pijem aspirin 100 I idem na citofereze, bila sam na dve u toku od 11 mjeseci. To mi je olaksalo sve I glavobolja je nestala. Drago mi je da mozemo izmjenjivati iskustva, lakse je tako. Svrab nemam, ponekad malo peckanja u sakaama I stopalima. Imam 36 g
 
Ružna, Hematolog mi je rekao da ima iskustva sa ovim stvarima i imao je bas puno trudnica kojima je davao ovaj lek. Lek je vise za odbranu imunog sistema i da se ne bi javile tromboze. Razgovarala sam i sa ginekologom i on kaze da se taj lek daje u trudnoci i da nema problema sto se tice toga. Krvnu sliku koju vidis rezultat je tog leka. Imam kontrolu za mesec dana pa ce mo videti da li cu prestati sa primanjem istog. Znam da ce bebica sad da radi svoj poso :-) da ce mi vrednosti padati zbog toga pa mozda i necu morati da nastavljam s ovim lekom. Za sada je sve ok. Jedino sto sam primetila je to da kada prestanem da pijem kardiopirin glava me boli svaki dan. Ne znam da li sam se navikla na terapiju a krvna slika mi je dobra. Pa sam morala da krenem da ga pijem opet. Bicemo u kontaktu,znacice mi sada tvoji savetu i tvoje misljenje.
 
Nažalost sve po starom.
Može li neko da mi protumači rezultat jel dobro ili nije u pitanju je COOMBS test
U serumu nisu otrivena klinički značajna,iregugularna antieritrocitna antitela.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam ša je to ali mislim da je dobro pošto nisu pronadjena antitela. Javi čim prodjes kontrolu. Ja primam one injekcije dva puta nedeljno i krvna slika mi je odlična.Sve mi je u granicama normale. Ne znam da li se to prima samo u trudnoći ili može i posle trudnoce ?
 
Mnogo je žalosno kad neko obuče beli mantil i time se oseća ovlašćeno da uđe preko reda pa se posle hvali preko mobilnog, dovezao sam kumu kod Dr.
Svejedno.
Stanje mi je stabilno rezultati se ne razlikuju mnogo od predhodnih,čekamo da se odobri lek pa ćemo videti posle.
 

Back
Top