Polaganje HR testova pri zapošljavanju

Ma dobro... psiholozi su pomagaci u svakom slucaju ...
Mtv Lauren GIF by The Hills
 
Ako kreneš od Bg ka jugu i voziš sat vremena, zatim skreneš DESNO i voziš sat vremena, na koju reku ćeš prvo naići?
Drinu
Savu
Timok
Kolubaru
Dunav
(jedno od pitanja sa testa)
Сјајан примјер! Свака ти част на одабиру. :ok:
Пошто нигдје не пише шта возим, претпоставићу да возим бициклу, тротинет или авион и... шта ће бити с мојим одговором? Но, питање јесте одлично јер јасно показује да су на том послу шефови дебили па би прави одговор на овакво питање био – устати и отићи, без поздрава. :lol:
 
Сјајан примјер! Свака ти част на одабиру. :ok:
Пошто нигдје не пише шта возим, претпоставићу да возим бициклу, тротинет или авион и... шта ће бити с мојим одговором? Но, питање јесте одлично јер јасно показује да су на том послу шефови дебили па би прави одговор на овакво питање био – устати и отићи, без поздрава. :lol:
Kolima naravno
 
Не спрдам се случајно с овим „тестовима”. Давно, док сам још био млад и зелен, био сам на једном таквом и – никад више. И сад се сјећам питања:
Која ријеч се не уклапа уз остале: Сунце, свијећа, фењер, сијалица?
Дигнем руку, женска ме чудно гледа, приђе и тихо рече да није предвиђено да ишта питамо... Упитам је како да гатам кад постоје два тачна одговора (у уводном дијелу су изричито нагласили да свако питање има само један тачан одговор). Гледа ме као дебилка, и каже: „Већ сам рекла да свако питање има само један тачан одговор, ове тестове су састављали врхунски стручњаци, немојте сумњати у то.” Реко: „Ево наишао сам на једно које СИГУРНО има бар два тачна одговора.” Смркну јој се фаца и прошапта: „Рекла сам шта сам имала, завршили смо.” Реко: „Ту сте у праву, заиста смо завршили.” Устанем и изађем.
Никад нисам сазнао да ли су признавали као тачан одговор Сунце (као једини природни извор свјетла и топлине) или фењер (као једину ријеч која не почиње словом С) или чак можда и сијалицу (која једина ради на струју). Никад више нисам ишао на слична тестирања. Још тада, прије него се и појавило то данас чувено ХР, схватио сам да такве тестове састављају они који би на многим сличнима пали.

Хвала ти на овом примјеру, најискреније, јер то само показује да се за све те протекле године ништа битно није промијенило.
 
Zanimljivo kod testova inteligencije koji podrazumevaju ili sadrže i testove informisanosti kao što je na primer viti test (vekslerov test inteligencije) da nizak skor na informisanosti ukazuje na odbrambeni mehanizam potiskivanje. Ako te zanima mogu da objasnim zašto.
To bi bila takozvana kvalitativna analiza testa inteligencije, ne puko kvantitativno zbrajanje.
 
Trebalo je da ti kaže "ne semantički nego logički."
Toliko je smela. Nego je takva.Šta da se radi.
Па о томе и причам, ’ебо питања за која мораш тражити додатна објашњења. А они надмени ко да су с Богом на прст у буљу.

Колубара, а? Ако милим 3 на сат нећу ни изаћи из БГ за сат времена па ћу кад скренем десно наићи рецимо на Топчидерски поток. Ако јурцам као суманут, за сат времена сам у Македонији.
Саставити питање за овакве сврхе је МНОГО теже него одговорити на њега, али како то објаснити ХР експертима? Устанеш и одеш.
 
Zanimljivo kod testova inteligencije koji podrazumevaju ili sadrže i testove informisanosti kao što je na primer viti test (vekslerov test inteligencije) da nizak skor na informisanosti ukazuje na odbrambeni mehanizam potiskivanje. Ako te zanima mogu da objasnim zašto.
To bi bila takozvana kvalitativna analiza testa inteligencije, ne puko kvantitativno zbrajanje.
Неки студенти (Кембриџ или Оксфорд, јбмлг сад) су извели један јако занимљив тест. Узели су класичан тест за дјецу и тестирали групу дјеце у неком енглеском вртићу, а затим истим тестом тестирали и групу афричке дјеце. Наравно, мали Африканци су испали дебили. Онда су извели други тест, нацртали су у прашини мрежу са 9 поља (3х3) и на свако поље поставили по каменчић. Дјеца су могла гледати у то минут, онда им „поруше” те каменчиће, а она имају 3 минута да врате каменчиће на своја мјеста. Наравно, црнчићи су се лако снашли, а мали пиргави су испали потпуни дебили.
 
Možda puno obraćaš pažnju na detalje, pa zanemariš ono ključno koje je u principu jednostavno.
Evo primera iz nastave. Posetila sam kao psiholog čas geografije, nastavnica pitala ukoliko čovek iz Norveške putuje avionom na Južni antipod tačke sa koje je krenuo, koliko će kilometara preći
Oko 5.000
Oko 10.000
Oko 15.000
Oko 20.000 km
Čak 10 učenika i to odlikaša samo su zbunjeno gledali.
A trebalo je samo znati dužinu meridijana. Ništa drugo. 🤷
 
Poslednja izmena:
Неки студенти (Кембриџ или Оксфорд, јбмлг сад) су извели један јако занимљив тест.
Samo studentima bi to palo na pamet.
Test da bi bio pouzdan i validan (primenljiv) mora prvo proći standardizaciju i adaptaciju.
Standardizovan za m ispitanike, za ž ispitanike, za selo, za grad, itd.
 
Poslednja izmena:
Samo studentima bi to palo na pamet.
Test da bi bio pouzdan i validan (primenljiv) mora prvo proći standardizaciju i adaptaciju.
Standardizovan za m ispitanike, za ž ispitanike, za selo, za grad, itd.
Они су и хтјели показати на примјеру како тестови нису нити могу бити универзални, а изабрали су баш драстичан примјер да би се боље видјела суштина. То је био неки семинарски рад, тако нешто.
 
Možda puno obraćaš pažnju na detalje, pa zanemariš ono ključno koje je u principu jednostavno.
Evo primera iz nastave. Posetila sam kao psiholog čas geografije, nastavnica pitala ukoliko čovek iz Norveške putuje avionom na Južni antipod tačke sa koje je krenuo, koliko će kilometara preći
Oko 5.000
Oko 10.000
Oko 15.000
Oko 20.000 km
Čak 10 učenika i to odlikaša samo su zbunjeno gledali.
A trebalo je samo znati dužinu meridijana. Ništa drugo. 🤷
Види, кад ме неко пита нпр. колико бројева има између 2 и 7, ја треба да гатам гашеним угљевљем да ли је тачан одговор бесконачно много или да нагађам да болоњски ХР-ови можда за ирационалне бројеве никад нису ни чули, а да су на рациналне заборавили па мисле само на природне бројеве. Тако се нећемо играти и то не зато што сам ја „ситничар”.
 
Види, кад ме неко пита нпр. колико бројева има између 2 и 7, ја треба да гатам гашеним угљевљем да ли је тачан одговор бесконачно много или да нагађам да болоњски ХР-ови можда за ирационалне бројеве никад нису ни чули, а да су на рациналне заборавили па мисле само на природне бројеве. Тако се нећемо играти и то не зато што сам ја „ситничар”.
Čudno razmišljaš 🙂
Čime se baviš
 
Poštovani kandidati za posao u NEOPLANTI, koji ste rešavali njihove testove, kao neko ko je stariji i ko je prošao mnogo toga kao zaposlen u raznim firmama, pa i njihov test za oglas poziciju u knjigovodstvu, moram da vam svima kažem da su ti testovi još kako tako i normalni (mada u vašim komentarima vidim da su vas ugnjavili sa matematikom, ne znam za koju ste poziciju konkurisali kod njih). Međutim posle toga dolazi i razgovor za posao na kome uopšte se ne daje mogućnost da predstavnicima službe u njihovoj firmi za koju su objavili oglas možete da predstavite SVOJE ZNANJE i iskustvo iz te oblasti (u mom slučaju iz oblasti finansija i knjigovodstva), taj razgovor dolazi posle u daljem toku selekcije do koga ja na žalost nisam stigao, već Vas na tom prvom intervjuu njihov HR stručnjak, ako imate prethodnog radnog iskustva, napadno propituje o tome zašto ste napustili prethodnu firmu, da govorite loše o bivšim firmama šta tamo nije valjalo traži detalje koje mislim da nije primereno tražiti na razgovoru za posao. Ako odbijete da tako pričate, eliminisaće vas zbog neiskrenosti i nesaradnje, a ako prihvatite da nešto kažete o bivšim firmama, onda ćete (kao ja) posle razgovora dobiti obaveštenje da oni traže kandidata drugačijeg profila u koji se naravno ne uklapate. Sigurno imaju načine da eliminišu i kandidate koji nemaju radnog iskustva, jer tad još lakše mogu da eliminišu one koji im se "NE UKLAPAJU". Meni sve to liči na to da se u toj firmi posle pregleda biografija kandidata unapred zna, pre testiranja i intervjua, ko će ući u neki najuži izbor (KO SE "UKLAPA"), a da ti testovi i takvo maltretiranje na razgovoru od strane njihovog HR stručnjaka - psihologa, kakvo sam ja imao, služi samo da bi se ZADOVOLJILA NEKA FORMA i da mi kandidati za radno mesto u njihovoj firmi pomislimo kako to NEOPLANTA profesionalno i nepristrasno radi selekciju, a mislim da to uopšte nije tako. To da ne cene znanje i stručnost sam im i napisao u upitniku koji su mi poslali i još potvrdio dodatnom e-mail porukom i više nikad kod njih neću konkurisati za radno mesto zbog takvog njihovog ponašanja. Hvala Bogu, u N. Sadu ima još firmi, a NEOPLANTA ako ovako nastavi, sve teže će nalaziti dobre i stručne radnike, već samo one "KOJI IM SE UKLAPAJU ZATO ŠTO SU NEČIJI..."
 
Poštovani kandidati za posao u NEOPLANTI, koji ste rešavali njihove testove, kao neko ko je stariji i ko je prošao mnogo toga kao zaposlen u raznim firmama, pa i njihov test za oglas poziciju u knjigovodstvu, moram da vam svima kažem da su ti testovi još kako tako i normalni (mada u vašim komentarima vidim da su vas ugnjavili sa matematikom, ne znam za koju ste poziciju konkurisali kod njih). Međutim posle toga dolazi i razgovor za posao na kome uopšte se ne daje mogućnost da predstavnicima službe u njihovoj firmi za koju su objavili oglas možete da predstavite SVOJE ZNANJE i iskustvo iz te oblasti (u mom slučaju iz oblasti finansija i knjigovodstva), taj razgovor dolazi posle u daljem toku selekcije do koga ja na žalost nisam stigao, već Vas na tom prvom intervjuu njihov HR stručnjak, ako imate prethodnog radnog iskustva, napadno propituje o tome zašto ste napustili prethodnu firmu, da govorite loše o bivšim firmama šta tamo nije valjalo traži detalje koje mislim da nije primereno tražiti na razgovoru za posao. Ako odbijete da tako pričate, eliminisaće vas zbog neiskrenosti i nesaradnje, a ako prihvatite da nešto kažete o bivšim firmama, onda ćete (kao ja) posle razgovora dobiti obaveštenje da oni traže kandidata drugačijeg profila u koji se naravno ne uklapate. Sigurno imaju načine da eliminišu i kandidate koji nemaju radnog iskustva, jer tad još lakše mogu da eliminišu one koji im se "NE UKLAPAJU". Meni sve to liči na to da se u toj firmi posle pregleda biografija kandidata unapred zna, pre testiranja i intervjua, ko će ući u neki najuži izbor (KO SE "UKLAPA"), a da ti testovi i takvo maltretiranje na razgovoru od strane njihovog HR stručnjaka - psihologa, kakvo sam ja imao, služi samo da bi se ZADOVOLJILA NEKA FORMA i da mi kandidati za radno mesto u njihovoj firmi pomislimo kako to NEOPLANTA profesionalno i nepristrasno radi selekciju, a mislim da to uopšte nije tako. To da ne cene znanje i stručnost sam im i napisao u upitniku koji su mi poslali i još potvrdio dodatnom e-mail porukom i više nikad kod njih neću konkurisati za radno mesto zbog takvog njihovog ponašanja. Hvala Bogu, u N. Sadu ima još firmi, a NEOPLANTA ako ovako nastavi, sve teže će nalaziti dobre i stručne radnike, već samo one "KOJI IM SE UKLAPAJU ZATO ŠTO SU NEČIJI..."
Ne kapiram sta se nerviras i sta te briga koga zaposljavaju,nista se oni ne razlikuju od drugih,da su te otkacili na bilo koji dugi nacin isto bi bio besan
 
Ne kapiram sta se nerviras i sta te briga koga zaposljavaju,nista se oni ne razlikuju od drugih,da su te otkacili na bilo koji dugi nacin isto bi bio besan
Moja ideja je bila da javno ukažem na to da mislim su svi ti testovi koje sprovodi NEOPLANTA najobičnije igrarije koje sprovode njihovi HR stručnjaci i koje služe samo za maltretiranje kandidata za posao, jer se verovatno unapred zna pre testiranja i razgovora za posao ko mora ući u najuži izbor i zato ne treba pristajati na njihove igrarije. Ja nisam ljut zbog toga što nisam primljen, već zbog bezobraznog načina kako su razgovarali sa mnom, navodeći me da pričam loše o bivšim firmama, čak i na obrascu gde se piše dosadašnje radno iskustvo traže da se napiše razlog odlaska iz bivše firme, što smatram maltretiranjem i bolje je da me nisu ni zvali na razgovor za posao ako neću razgovarati sa nekim ko je stručan za finansije i računovodstvo, da mu pokažem šta znam da radim, već da ću trpeti maltretiranje njihovog psihologa. Meni nikad ne bi bilo problem da čestitam nekom drugom kandidatu koji dokaže da ima više znanja od mene da bude primljen i ne bih bio ljut zbog toga, ali gospoda iz Neoplante ne cene znanje i iskustvo ili ih to i ne zanima zato što unapred znaju ko će ući u najuži izbor. Druge firme kada pozivaju kandidate za posao sa njima uglavnom razgovaraju o struci odnosno konkretnom poslu za koji traže radnike, uradi se i neki test ličnosti, ali ne glumataju profesionalnost kao ovi iz Neoplante i zato ponavljam ako nemate vezu, nemojte se javljati na njihove oglase za posao.
 

Back
Top