Pol Makarti je poginuo, a njegovo mesto je zauzeo dvojnik !

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Urbana legenda PID ( PAUL IS DEAD ).
Terija zavere krece 1966 da je Pol Makratni ( clan Bitlsa )poginuo u saobracajnoj nesreci, a njegovo mesto je zauzeo dvojnik.
Legenda je kao potvrdjena u brojnim sifrovanim porukama u svom opusu Bitlsa.
Na albumu Help svi imaju sesir osim Pola .
Help.jpg

Na albumu Abbey Road
Pol je jedini bos, ,drzi cigaretu u desnoj ruci, a bio je levak i zatvorio je oci.
Beatles_-_Abbey_Road.jpg

Stih iz pesme Yesterday
I'm not half the man I used to be,
There's a shadow hanging over me,
Oh, yesterday came suddenly.
Nisam ni pola coveka sto sam bio,senka visi iznad mene...
Ukoliko se pesma Help slusa unazad, cuce se Now we need a member ( sada nam treba clan).....
Pol Makarti ( desno) na pocetku karijere
Lennon-McCartney.JPG

Pol Makarti 2010
Paul_McCartney_black_and_white_2010.jpg

Ja inace ne verujem u ovo,ali zvuci interesantno.
 
:lol:

Prvo, nije Makarti, nego Makartni. Makarti je bio senator Dzozef, a Pol je Makartni. :lol:

Drugo, ako je Makartni poginuo 1966. godine kakve veze s tim ima album Help iz 1965? :lol:

I trece, ni album Abbey Road nije narocito bitan za ovu teoriju zavere, jednu od najstarijih iz domena pop kulture, koliko cuvena naslovnica legendarnog albuma Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967.).

sgtpepper_cover.jpg


O tome opsirnije ovde - http://blog.b92.net/arhiva/node/5978.html
 

Prilozi

  • sgt-pepper.jpg
    sgt-pepper.jpg
    52,6 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Prvo,drugo i trece..ne bitno, znaci ti priznajes teriju zavere ?

Ovaj put pre prvog, drugog, i treceg pogledaj u Vikipediju pod non sequitur. Malo faktografije u vezi sa temama koje pokreces mozda ce ti pomoci i da ne donosis zakljucke na brzinu. Znam prilicno i o Ogistenu Barijelu (Augustin Barruel), pa to ne znaci da mislim da su Francusku revoluciju izazvali bavarski iluminati, tjah... :roll:
 
Poslednja izmena:
Ovaj put pre prvog, drugog, i treceg pogledaj u Vikipediju pod non sequitur. Malo faktografije u vezi sa temama koje pokreces mozda ce ti pomoci i da ne donosis zakljucke na brzinu. Znam prilicno i o Ogistenu Barijelu (Augustin Barruel), pa to ne znaci da mislim da su Francusku revoluciju izazvali bavarski iluminati, tjah... :roll:

Wiki nije bas neki izvor.
 
Nema teorije, ispada na kraju da je dvojnik bio bolji muzicar od originala, ako se uzme u obzir karijera posle Bitlsa.

Jok no će da uzmu lošijeg muzičara.

Naravno da bi svako normalan uzeo boljeg.

Kad tome dodaš produkciju i ogromne pare onda sve i nije tako neverovatno ko što u prvi mah deluje.

Ih kolko je moja banda do sad begešara promenila pa uvek gledamo da uzmemo nekog koji je bolji od prethodnika.
 
Jok no će da uzmu lošijeg muzičara.

Naravno da bi svako normalan uzeo boljeg.

Kad tome dodaš produkciju i ogromne pare onda sve i nije tako neverovatno ko što u prvi mah deluje.

Ih kolko je moja banda do sad begešara promenila pa uvek gledamo da uzmemo nekog koji je bolji od prethodnika.


Ima logike, a i novac je velik, mada mi se ta teorija o zameni najbolje plaćenog begešara na svetu, čini jednostavno nemoguća.
Ukratko, tehnički se to ne bi dalo izvesti, dok bi se plasiranje jedne takve pikanterije moglo napraviti kao od šale. Naravno razlog su pare. Svi ti "skriveni" nagoveštaji, zajedno sa puštanjem poverljivih "informacija" da "procure", to bi mogao da izvede bilo koji rediteljski šegrt sa možda malo više talenta, e a sa druge strane gomila love u povećanim tiražima.
Kad se tome još doda sveopšta globalna euforija iz kasnih šesdesetih, postaje najverovatnije da je neko napakovao patku, da im podigne tiraž. Ako se dobro sećam Bitlsi su tada imali sveže iza sebe nekoliko promašaja. Vreme euforičnih klinki koje masovno čupaju kose na samu pomisao o njima tad je već minulo, Epštajn se ubio nedugo pre toga, a mislim da je on bio glavni izumitelj Bitlmanije.
 
Ma isti covek, ko sto neko rece, iste usi.

Ali meni je ovaj tip teorija zavera bas zanimljiv (za razliku od politickih, od kojih mi se povraca). Recimo, ovo za album: postavite ogledalo, oslikavaju se ta i ta slova... Pustite plocu unazad, ako citate svaku petu rec u svakoj drugoj pesmi dobicete znak... Itd. Kako radi ljudski um.

I, generalno, rock n' roll legende su mi vrlo zanimljive.
 
Jok no će da uzmu lošijeg muzičara.

Naravno da bi svako normalan uzeo boljeg.

Kad tome dodaš produkciju i ogromne pare onda sve i nije tako neverovatno ko što u prvi mah deluje.

Ih kolko je moja banda do sad begešara promenila pa uvek gledamo da uzmemo nekog koji je bolji od prethodnika.
....sigurno mu je neko platio casove kod Bila Vajmena......
 

Back
Top