Pogrešno optužen za trostruko ubistvo

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.573
125584313365b4c09e32c10182109275_v4_big.jpg

Muškarac pušten iz zatvora nakon 32 godine

Italijanski pastir pušten je iz zatvora nakon što je tamo proveo više od trideset godina zbog trostrukog ubistva na Sardiniji, zločina koji nikad nije počinio. Sud je oslobodio 58-godišnjeg Beniamina Zunčedua svih optužbi u petak uveče u Rimu

Sud je poništio kaznu doživotnog zatvora jer pastir "nije počinio zločin". Ovo je kraj jedne noćne more, rekao je Zunčedu nakon oslobađajuće presude.
Ranije je drugi sud proglasio pastira krivim za ubistvo trojice muškaraca, vlasnika farme, njegovog sina i još jednog pastira, u planinama Sardinije u januaru 1991. To se temeljilo na svedočenju drugog čoveka koji je bio teško povređen u napadu.
Isprva je tvrdio da nije prepoznao napadača, ali je potom pod pritiskom policije promenio iskaz i optužio Zunčedua. Sada se vratio svojoj izvornoj verziji svedočenja.

Oslobađajuću presudu u sudnici pastirova porodica i prijatelji pozdravili su pljeskom.
Ali bilo je i suza. Zunčedu je zbog pogrešne osude odslužio više od 32 godine zatvora. Sada će dobiti odštetu.
link
 
Gde je u ovakvim slucajevima pravda..Zamislite da robijate 30 godina za ubistvo koje niste počinili
Nikakva odšteta mu ne može vratiti 32 godine provedene na robiji.Kada bi sada sudija koji ga je
nevinog poslao na robiju bio zatvoren da odrobija pogresnu presudu mozda bi bio primer za ubuduce svima koji sude
svedok je kriv a ne toliko sudija...ako ima svedoka da je neko počinio zločin, sudija mora da sudi prema raspoloživim dokazima a to je u ovom slučaju bilo svedočenje....
 
Ja sam bio u pritvoru par sati jer me bivsi prijatelj preko veze u muriji prijavio da sam mu uzeo auto,jeste otisao sam i upalio auto rezervnim kljucevima ,koje sam imao dok mi ne isplati dug za njega,ta zajebancija ga je kostala 1000€,eto tako sam se zainatio posto me zavlacio preko godinu dana,muriji sam rekao da cu auto politi benzinom i zapaliti ako pomisle da mu ga vrate
 
Ja sam bio u pritvoru par sati jer me bivsi prijatelj preko veze u muriji prijavio da sam mu uzeo auto,jeste otisao sam i upalio auto rezervnim kljucevima ,koje sam imao dok mi ne isplati dug za njega,ta zajebancija ga je kostala 1000€,eto tako sam se zainatio posto me zavlacio preko godinu dana,muriji sam rekao da cu auto politi benzinom i zapaliti ako pomisle da mu ga vrate
Znaci, poceo si sam dijeliti pravdu! :)
Strogo zabranjeno.
Dobro si prosao sa par sati pritvora.
Drzava ne oprasta tako lako onima koji se drznu da se sami obrane.
 
Gde je u ovakvim slucajevima pravda..Zamislite da robijate 30 godina za ubistvo koje niste počinili
Nikakva odšteta mu ne može vratiti 32 godine provedene na robiji.Kada bi sada sudija koji ga je
nevinog poslao na robiju bio zatvoren da odrobija pogresnu presudu mozda bi bio primer za ubuduce svima koji sude
Niko ne može biti osuđen samo na osnovu izjave jednog svjedoka tj. bez materijalnih dokaza koji bi ga doveli u vezu sa izvršenjem djela tako da ovde nema svih informacija na osnovu koji se uopšte može zaključiti je li nevin.
 
Gde je u ovakvim slucajevima pravda..Zamislite da robijate 30 godina za ubistvo koje niste počinili
Nikakva odšteta mu ne može vratiti 32 godine provedene na robiji.Kada bi sada sudija koji ga je
nevinog poslao na robiju bio zatvoren da odrobija pogresnu presudu mozda bi bio primer za ubuduce svima koji sude
Zamisljam brak sa jednom osobom....neadekvatnom...
Nema odstete....
Jos gore od ovog slucaja...
 

Back
Top