ПОДРШКА РАДОМИРУ АНТИЋУ

Антићева тактика је очајна. Убацивањем Милијаша, Петровића, Жигића, кочи игру репрезентације максимално. Држи Тошића на клупи који је можда и најбољи српски играч. Матића није звао а Петровића јесте. Видели сте против грка кад су ушли Нинковић и Тошић колико смо боље играли (бар трипут у односу на прво полувреме).
На светском првенству је направио низ грешака које су нас коштале даљег круга. Против Ј.Африке је Жигића ставио да игра повученог нападача а истурио Пантелића. Жигић ни напред ни назад, није си ни видео, а Пантелић једну лопту није могао да покупи. Такве грешке не праве ни тренери аматери. Против Аустралије је Жигић играо цео меч а Пантелић је ушао тек пред крај (замало да да гол). Срамота. Не зна да је Жигић најбољи за игру против чврстих екипа где не може да се прође па да се покуша високим лоптама, а да је Пантелић најефикаснији против осредњих екипа попут Аустралије. Све је контра радио. Да је Пантелић играо од првог минута победили би смо Аустралију сто посто. Види се да или жели да намерно поклони резултат противницима или је лаик за стратегије.

1. Nismo igrali protiv Juzno Africke Republike, dobro bi ti dosli privatni casovi iz geosa.
2."Zamalo da da gol", ne znam jel s gledao utakmicu ali Pantelic je dao gol.
3. Ja bas mislim suprotno. Zigic protiv cvrstih ekipa nije dao niti jedan jedini gol u reprezentaciji, a protiv slabijih se bogami nadavao (Azerbejdzan, Jermenija, Kazahstan, Farska Ostrva, Litvanija, Belgija, Juzna Koreja...).
 
1. Nismo igrali protiv Juzno Africke Republike, dobro bi ti dosli privatni casovi iz geosa.
2."Zamalo da da gol", ne znam jel s gledao utakmicu ali Pantelic je dao gol.
3. Ja bas mislim suprotno. Zigic protiv cvrstih ekipa nije dao niti jedan jedini gol u reprezentaciji, a protiv slabijih se bogami nadavao (Azerbejdzan, Jermenija, Kazahstan, Farska Ostrva, Litvanija, Belgija, Juzna Koreja...).

Погрешио сам само око Ј.Африке. На брзину сам куцао. Гана. А у праву сам око Антићевих грешака. Да је Пантелић играо, победили би. А високи и спори играчи се највише могу искористити против јачих екипа (којима не можеш ништа у игри). То што је он дао голове Блискоисточњацима, то нема везе са овом причом. Пантелић је бољи против слабијих од Жигића.
 
Nadam se da će ostati, jer među svim njegovim mogućim naslednicima pominjana su samo 2 ozbiljna imena (Rehagel i Rajevac). Jeste da je problem suspenzija, ali opcija sa Ćurčićem na klupi dok ona traje po meni je najbolje rješenje koje se nudi. Čovjek je ranije sarađivao sa Antićem, a i reprezentacija je igrala dobro protiv Japana kad ih je on vodio.
Ne treba zaboraviti ni činjenicu da su navijači podržali Antića.
 
Uspeh je da se plasiramo na EP.

Успех је да освојимо ЕП. По играчком квалитету имамо право да се сверстамо међу фаворите. Све мање од полуфинала, четвртфинала би био неуспех. Какав црни само пласман. То је успех за Азеберџан не за нас.
 
Погрешио сам само око Ј.Африке. На брзину сам куцао. Гана. А у праву сам око Антићевих грешака. Да је Пантелић играо, победили би. А високи и спори играчи се највише могу искористити против јачих екипа (којима не можеш ништа у игри). То што је он дао голове Блискоисточњацима, то нема везе са овом причом. Пантелић је бољи против слабијих од Жигића.

Баш супротно. Откако постоји фудбал, једно се није изменило: најбољи начин за отварање бункера јесу високе лопте са крила у шеснаестерац. Али то важи када имаш против себе екипу која игра бункер, тј. која је слабија. Ту је Жигић змај. Али када дођеш на Светско првенство, где више нема слабих, и када противника не можеш да сатераш у 16 метара, онда је Жигић изгубљен у свемиру.

Онда се све своди на могућност да нешто уради из прекида, а то је губитничка варијанта.

И не слажем се ни да је Србија по саставу уграча јака репрезентација. Није слаба, али није ништа нарочито. То се најбоље видело против Грчке где нисмо пролазили у игри један на један, а везни ред је забрињавајуће неинвентиван. Да не помињем што немамо нападаче.
 
Poslednja izmena:
Антићева тактика је очајна. Убацивањем Милијаша, Петровића, Жигића, кочи игру репрезентације максимално. Држи Тошића на клупи који је можда и најбољи српски играч.

Постоји убеђење у нашем фудбалу да Красић и Тошић не могу да истовремено да буду на терену. Не знам да ли је то баш тако, али Антић у томе није уопште усамљен.

А Красић је супериорно главни играч ове репрезентације. Кад игра Красић, игра и репрезентација. Кад не игра, чабар. Ако се покаже да Тошић може да замени Красића кад овоме не иде, то је онда квалитет.
 
Постоји убеђење у нашем фудбалу да Красић и Тошић не могу да истовремено да буду на терену. Не знам да ли је то баш тако, али Антић у томе није уопште усамљен.

А Красић је супериорно главни играч ове репрезентације. Кад игра Красић, игра и репрезентација. Кад не игра, чабар. Ако се покаже да Тошић може да замени Красића кад овоме не иде, то је онда квалитет.


Тошић може играти и средину. Вероватно је један од најбољих играча, а свакако да заслужује прву поставу. Такође исто мислим и за Нинковића. Колико је минута одиграо Милијаш прошле сезоне? Колико Жигић? Тошић је увек био стартан (Kелн, сад ЦСКА). Мењао је средине често (брзо се уклапао). Он је највећи потенцијал српског фудбала. Има најбољу технику у репрезентацији, много је брз, има одличан шут, све у свему највећи потенцијал. Манчастер је силно погрешио што га није сачувао. Синоћ је дао гол за ЦСКА са 30м.
 
Poslednja izmena:
Баш супротно. Откако постоји фудбал, једно се није изменило: најбољи начин за отварање бункера јесу високе лопте са крила у шеснаестерац. Али то важи када имаш против себе екипу која игра бункер, тј. која је слабија. Ту је Жигић змај. Али када дођеш на Светско првенство, где више нема слабих, и када противника не можеш да сатераш у 16 метара, онда је Жигић изгубљен у свемиру.

Онда се све своди на могућност да нешто уради из прекида, а то је губитничка варијанта.

И не слажем се ни да је Србија по саставу уграча јака репрезентација. Није слаба, али није ништа нарочито. То се најбоље видело против Грчке где нисмо пролазили у игри један на један, а везни ред је забрињавајуће неинвентиван. Да не помињем што немамо нападаче.

Добри техничари лако разбијају бункер, али добри теничари не могу да играју баш најбоље против ненормално добре одбране. Шта би онда урадио, ако не би покушао по страна убацивањем Жигићу на главу? Жигић је за чвршће репрезентације бољи играч него за слабе. Да је Антић убацио Пантелића од старта против Аустралије вероватно би смо отишли у наредни круг јер смо имали доста прилика и нико да крене на лопту. Пантелићева специјалност је завршница и ту би се он најбоље сналазио.

 
Mene nerviraju treneri koji nemaju hrabrosti da ubace neke za koje se vidi da su bolji od onih na terenu, ali su ili mladji, neiskusniji, ili je neki peti razlog u pitanju. Meni bi u prvoj postavi obavezno igrao Kacar i Tosic, a mozda i Mrdja. Ne pitajte me umesto koga i kako, jednostvano dobar trener mora da nadje mesto za onog ko zasluzuje.

Jos nesto, Tosic je za CSKA bio starer, dok je Krasic bio na klupi.....Ne kazem da je to zato sto je Tosic bolji, to je verovatno jer je Krasic van forme zbog moguceg odlaska i mislima je van igre. Zato je i protiv Grcke moglo da dodje do te rotacije.

Dok god je Antic trener, Kacar nece igrati prvu. Decko ima 23 godine, vec par godina igra u jakoj nemackoj ligi. Presao je u HSV, gde ce verovatno biti starter. Kada ce on biti vodja barem sredine terena, ako ne i cele reprezentacije? Kada ima 30?
 
Poslednja izmena:
Cudno je to sto Antic radi. Ja mislim da on upravo forsira Pantelica,Milijasa i Zigica zbog starih zasluga, i mislim da je to pogresno... Lane koji je sjajan igrac je zaigrao startnu postavu u ekipi kada i nije bio tako mlad... Kod nas ce startnu postavu zaigrati Tosic i Kacar kad budu imali nekih 29 ili 30 godina...naravno pod uslovom da Antic bude trener.
 
Добри техничари лако разбијају бункер, али добри теничари не могу да играју баш најбоље против ненормално добре одбране. Шта би онда урадио, ако не би покушао по страна убацивањем Жигићу на главу? Жигић је за чвршће репрезентације бољи играч него за слабе. Да је Антић убацио Пантелића од старта против Аустралије вероватно би смо отишли у наредни круг јер смо имали доста прилика и нико да крене на лопту. Пантелићева специјалност је завршница и ту би се он најбоље сналазио.

:rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
Au, nisam se skoro ovako nasmejao... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Mene nerviraju treneri koji nemaju hrabrosti da ubace neke za koje se vidi da su bolji od onih na terenu, ali su ili mladji, neiskusniji, ili je neki peti razlog u pitanju. Meni bi u prvoj postavi obavezno igrao Kacar i Tosic, a mozda i Mrdja. Ne pitajte me umesto koga i kako, jednostvano dobar trener mora da nadje mesto za onog ko zasluzuje.

Jos nesto, Tosic je za CSKA bio starer, dok je Krasic bio na klupi.....Ne kazem da je to zato sto je Tosic bolji, to je verovatno jer je Krasic van forme zbog moguceg odlaska i mislima je van igre. Zato je i protiv Grcke moglo da dodje do te rotacije.

Dok god je Antic trener, Kacar nece igrati prvu. Decko ima 23 godine, vec par godina igra u jakoj nemackoj ligi. Presao je u HSV, gde ce verovatno biti starter. Kada ce on biti vodja barem sredine terena, ako ne i cele reprezentacije? Kada ima 30?

nece da ubace najbolje u startnu postavu, pa kad ih ubace u 55. minutu novine kazu
"Radomir je napravio pravi potez u drugom poluvremenu kad je uveo Kacara i Tosica u igru":mrgreen:
 
Антић је крив зато што не игра исто у дресу репрезентације. Он треба да му остави простора и да га мотивише пред меч.

Sine,Pantelic igra za reprezentaciju od 2003.godine(od 2007. je standardan).Za to vreme je dao 7 golova(od toga 5 u prijateljskim utakmicama):eek: Dakle,igrao je i pre Antica...A sto se tice prostora,da mu se svi protivnicki igraci sklone sa terena,on bi opet promasio prazan gol...Sto se motivacije tice,ima je on i na pretek: zamislja da je vojvoda Sindjelic,krsti se k'o vladika,pa opet kad treba da pokaze nesto na terenu,nema blage veze
 

Back
Top