pocetniku potrebna POMOC

gruica

Početnik
Poruka
14
upravo se odlucujem da kupim svoja prva kola pa bih molio da mi neko iskusniji da savet

imam ponudu da kupim mitsubisi 88 god 1600 ccm i ugradjen plin za 2000 evrica

koliko mi se cini cena je razumljiva ali mene brine godiste - koliko taj auto jos moze da izdrzi :?:

koliko sam video spolja je dobro ocuvan a motor izgleda u redu - video sam papire sa nekih testova

plz da mi neko da savet sta da radim

hvala

:confused:
 
gruica:
upravo se odlucujem da kupim svoja prva kola pa bih molio da mi neko iskusniji da savet

imam ponudu da kupim mitsubisi 88 god 1600 ccm i ugradjen plin za 2000 evrica

koliko mi se cini cena je razumljiva ali mene brine godiste - koliko taj auto jos moze da izdrzi :?:

koliko sam video spolja je dobro ocuvan a motor izgleda u redu - video sam papire sa nekih testova

plz da mi neko da savet sta da radim

hvala

:confused:
Taj auto je upravo punoletan! Da je stajao u vitrini sve te godine nešto bi mu falilo. Zaboravi ga za te novce i potraži nešto mlađe.
 
Koji micubisi po meni svi su dobri,oni imaju suve motore(nema da slini kao (vw,audi itd)dihtung glave dekla kartera)medjutim sve odgovore daje iberlauf.Za izdrzljivost jeste bitan prvi vlasnik ali i sam buduci vozac.
 
Za te pare nemas bolji auto,motori su strava,imao sam prilike da vidim motor iz istog auta kome ulje nije menjano 30.000 km a nije potrosio ni kap.Naravno motor je zveknuo od zapusenja uljnih kanala i slabog podmazivanja.A i limariski nisu losi.
 
zahvaljujem se svima na odgovorima, odlucio sam se da uzmem ovaj auto
jedno jos samo pitanje imam za vas
neko je napisao da je jako vazno proveriti kompresiju pa ako bi neko mogao da mi objasni sta je to i kada odem u servis sta treba da mi kazu, kakva kompresija treba da bude?
hvala
 
Ta kompresija koju ti pomenuse odnosi se na sabijanje smeshe u cilindru... tj koliko puta joj se smanji zapremina kad je klip satera u mrtvu tacku, neposredno pre paljenja svecice. Kod benzinaca se ta cifra vrti oko 9x, pa sad zavisno od motora +/- gore dole jel... Sad kolko je tacno za dotichnog Mitsubishija... ebemliga, znace ti to ovi u servisu vec...
LM, zasto je to bitno i zasto su ti savetovali... zato sto je to dobar pokazivac stanja motora, odnosno istroshenosti jel... Kad se potroshe karike, kad klip i cilindar izgube pravilnu kruznu formu, onda se gubi i ta kompresija, a sa njom i snaga i efikasnost eksplozije... u prevodu, motor slabije vuce. Cuo si verovatno izraz produv'o? To ti je to ;)
I da... ako recimo kompresija na nekom motoru treba da bude 9x, a ti izmeris nesto ispod 8x npr... to je zrelo za dobru generalnu (:
Inache to se radi tako sto odshrafish svecicu sa cilindra, turis manometar na njeno mesto i kresnes motor... simple thing :P
 
ljudi, prvo zelim svima da se zahvalim. uz vasu pomoc (savete) sam proverio auto i shvatio da ne valja. spolja je lep ali sam saznao da je imao vecu havariju pre nekih 5 godina, a kompresija mu je ispod normale.

sve u svemu odustao sam od auta ali sada se dvoumim.

novi jugo za 3.600 ili '97 za 1.600 jevreja

nisam pametan, ali mi nesto lizing za novi bolje zvuci.

imate li neki predlog
 
ako vec pravis glupost sa yugom, napravi manju, i uzmi jeftinijeg. Ja sam imao jednog iz 97 i sa njim problema isto ko ortak sa novim stojadinom. Samo pazi da ne pocne da rdja, nosi sa sobom rezervne kablove i 10-tak karata za gradski prevoz.
 
Yugo 9 godina star je les! Da se razumemo! Bitno je da je on limarijski dobar,generalna se najlakse uradi za 460 jevreja i posle si miran narednih 30000 km. A sto se lizinga tice batali!!! Ti njima na lizing otplatis jos pola novog auta...jos uvek je to nepovoljno kod nas...
 
gruica:
zahvaljujem se svima na odgovorima, odlucio sam se da uzmem ovaj auto
jedno jos samo pitanje imam za vas
neko je napisao da je jako vazno proveriti kompresiju pa ako bi neko mogao da mi objasni sta je to i kada odem u servis sta treba da mi kazu, kakva kompresija treba da bude?
hvala


Sa srecom dugo ga vozio kompresija nije ni bitna sad ako si ga kupio aa ako budes trebo da meris vazno je da svi cilindri budu iste snage to jest da ocitaju brojeve iste kako na prvom tako i na zadnjem cilindru ;)
 
znam da vec polako smaram i da stalno menjam pricu ali sta cu
iskrsla mi je prilika da ulozim "nesto vece" pare u kola pa sam odustao od yuga
resio sam se za citroen saxo
ljudi ovaj put mi je stvarno hitno (moram da odlucim za dan dva)
imam priliku da kupim citroena za 3500 jevreja i taman kada sam odlucio da ga uzmem cujem da far za njega kosta 70000 dindzi (skoro 1000 evra) sto mi nikako ne ide u glavu (malo suvise)
onda sam se malo raspitao i nikako ne mogu da nadjem centar za delove za citroen u okolini novog sada
da li bi neko mogao da mi otkloni sumnje i podeli neka svoja iskustva sa citroenom (ukoliko ih je imao) ili da neki savet
hvala
 
To ti je skoro isti auto kao i peugeot 106...Startan mali automobil sa veoma malom potrosnjom....Najbolji od malih automobila..jedini uz 106 koga bi kupio iz tog cjenovnog razreda..Zapamti..svaki solidno ocuvan automobil ce te lijepo posluziti...E sad kad bi ti znao staa je ocuvano...a i to je relativan pojam..Ja ga prepoznam i sa udaljenosti..ali to je vec stvar prakse...
 

Slične teme


Back
Top