Početak kraja kosovske priče

eremita:
Узалуд се оглашаваш на овој теми.....као што можеш прочитати сви досадашњи учесници осим тебе лепо се слажу... и сви вичу га,га,га.......

У питању је мрена, ментална катаракта........ти људи не разазнају добро ни оно
што сопственим очима виде.......... :roll:

На срећу, они чине занемарљиву али веома гласну мањину........

Pa dobro, bre, eremita, reci ti meni kako mislis objasniti Albanerima da ih moze biti rodjeno samo par hiljada u narednih 50 god., kako bismo mi, Srbi, dosegli taj populacioni potencijal, i kako nije pozeljno da budu vidjeni severnije od Kosovske Mitrovice, i kako su nerado vidjeni u BG, a u slucaju da odluce biti rezident, ne smeju imati vise od dvoje dece kako za 100 godina ne bismo mi, Srbi, bili primorani da imamo 34 dzamije na teritoriji nekad najveceg srpskog grada, bar po dve za svaku opstinu. I da, kao gradjani Srbije, nemaju pravo na socijalnu pomoc za svako trece, peto, deveto... dete. I da ne zelis 'Tacija' u Vladi. Ili se tebi svidja onaj scenario sa francuskih ulica, onomad?
Niko ne predlaze odlazak u Tiranu, Pristinu i poklanjanje KiM... ne verifikovat nikakvu odluku Medjunarodne po tom pitanju, ali, isto tako, niko ne zavija ekstaticno na neki novi, treci u dve decenije, pohod. To bi, pak, bilo ravno predaji KiM. I ostatka Srbije.;)

P.S. Kako bese, ti verujes u Boga? ;)
 
migud:
Pa dobro, bre, eremita, reci ti meni kako mislis objasniti Albanerima da ih moze biti rodjeno samo par hiljada u narednih 50 god., kako bismo mi, Srbi, dosegli taj populacioni potencijal, i kako nije pozeljno da budu vidjeni severnije od Kosovske Mitrovice, i kako su nerado vidjeni u BG, a u slucaju da odluce biti rezident, ne smeju imati vise od dvoje dece kako za 100 godina ne bismo mi, Srbi, bili primorani da imamo 34 dzamije na teritoriji nekad najveceg srpskog grada, bar po dve za svaku opstinu. I da, kao gradjani Srbije, nemaju pravo na socijalnu pomoc za svako trece, peto, deveto... dete. I da ne zelis 'Tacija' u Vladi. Ili se tebi svidja onaj scenario sa francuskih ulica, onomad?
Niko ne predlaze odlazak u Tiranu, Pristinu i poklanjanje KiM... ne verifikovat nikakvu odluku Medjunarodne po tom pitanju, ali, isto tako, niko ne zavija ekstaticno na neki novi, treci u dve decenije, pohod. To bi, pak, bilo ravno predaji KiM. I ostatka Srbije.;)

P.S. Kako bese, ti verujes u Boga? ;)

А реци ти мени Мигуд, с обзиром да си ми деловала као озбиљна особа, да ли си ти уопште прочитала ПРЕДЛОГ ВЛАДЕ СРБИЈЕ О РЕШАВАЊУ КИМ ПРОБЛЕМА.
По свој прилици НИСИ - јер да јеси не би овако писала и схватила би да ова твоја "тумачења" немају везе са животом. 8-) Не треба навијати за наше непријатеље.

п.с. Да, ја верујем у Бога ? И ?
 
DraGo70:
Slažem se u većini stvari sa tobom, a da mi StevaSRS ne zameri (pošto uopšte ne želim da mu prigovorim na patriotskom stavu koji je izneo posle tebe) ali ja mislim da KiM još nije izgubljeno i da mi sami ne trebamo nikako da pristajemo na bilo koju opciju osim ostajanja u Srbiji ili EVENTUALNO podele KiM. Verovatno bi nakon takvog tvrdog stava i šiptari i međunarodna zajednica ukapirala da je to kompromisno rešenje na koje mogu pristati obe strane. Šiptarima bi naredili da to urade jer su oni ionako pod njihovim patronatom i samo malo tvrđi stav MZ bi im pokazao ko je gazda. A mi bi morali da apelujemo na naše ljude (istinske patriote) da je to ipak najbolje rešenje.
Šiptarima bi mi obećali proporcionalna prava onima koje oni daju Srbima u svom delu, insistirali bi na zaštiti onih kulturnih dobara koja bi tamo ostala, a vremenom bi došlo do razmene imovine i nekretnina kao i preseljenje stanovništva kao što je nakon dejtonskog sporazuma bilo u BiH.
I svi bi vuci bili siti, a sve ovce na broju.
Stvar je samo u STAVU naše države koji mora biti ovako beskompromisan, u ulaganju mnogo više sredstava u propagandu i lobiranje po inostranstvu i to je to.


Nema sta da se prigovori niti zameri na ovome...Apsolutno se slazem i mislim da je ovo jedina opcija koja moze da bude koliko toliko dobra za Srbiju...Sto kaze nas narod "od dva zla biraj ono manje"....Medjutim...mislim da je ovo samo dobra teorija (neko je to vec napisao gore)...Sada samo ostaje pitanje kakav ce stav zauzeti nasi predstavnici u pregovorima...Sudeci po ovome sto je bilo do sada nikako ne mozemo biti zadovoljni...
 
migud:
Pa dobro, bre, eremita, reci ti meni kako mislis objasniti Albanerima da ih moze biti rodjeno samo par hiljada u narednih 50 god., kako bismo mi, Srbi, dosegli taj populacioni potencijal, i kako nije pozeljno da budu vidjeni severnije od Kosovske Mitrovice, i kako su nerado vidjeni u BG, a u slucaju da odluce biti rezident, ne smeju imati vise od dvoje dece kako za 100 godina ne bismo mi, Srbi, bili primorani da imamo 34 dzamije na teritoriji nekad najveceg srpskog grada, bar po dve za svaku opstinu. I da, kao gradjani Srbije, nemaju pravo na socijalnu pomoc za svako trece, peto, deveto... dete. I da ne zelis 'Tacija' u Vladi. Ili se tebi svidja onaj scenario sa francuskih ulica, onomad?
Niko ne predlaze odlazak u Tiranu, Pristinu i poklanjanje KiM... ne verifikovat nikakvu odluku Medjunarodne po tom pitanju, ali, isto tako, niko ne zavija ekstaticno na neki novi, treci u dve decenije, pohod. To bi, pak, bilo ravno predaji KiM. I ostatka Srbije.;)

P.S. Kako bese, ti verujes u Boga? ;)

Veoma zanimljivo Migud...moram da priznam...da nisam opredeljen i da ne znam kako je bilo dole...verovatno bih ovo sto si napisala prihvatio kao jedinu istinu...
Zar Vuk nije nedavno dao izjavu da ce Kosovo dobiti samostalnost???...Jeste...E takav politicar radi protiv interesa Srbije i trebalo ga je odmah uhapsiti...
I da je stanje realno...da nije bilo rata...a da su na vlasti oni koji su posle 5 oktobra preuzeli drzavu....mislis li da bi Kosovo bilo Srpsko?
 
eremita:
А реци ти мени Мигуд, с обзиром да си ми деловала као озбиљна особа, да ли си ти уопште прочитала ПРЕДЛОГ ВЛАДЕ СРБИЈЕ О РЕШАВАЊУ КИМ ПРОБЛЕМА.
По свој прилици НИСИ - јер да јеси не би овако писала и схватила би да ова твоја "тумачења" немају везе са животом. 8-) Не треба навијати за наше непријатеље.

п.с. Да, ја верујем у Бога ? И ?

Taj Predlog Vlade Srbije datira iz koje godine? ;) Da l' da se konsultujemo sa 'pojasom Gaze'? Ima li Vlada resenje za problem(e) koji navedoh u prethodnom postu? Ili za, ne daj Boze, potencijalni x-godisnji sukob? Da nastavim dalje, mada smo vec uveliko van smisla zivota? ;) Ozbiljna sam ja, drugar, stoga mi i jeste vazniji Srbin nego 'otadzbina je ovo Srbina'. Razmisli!
Navijati za neprijatelje? Molim te, pazljiviji budi. Ipak sam ja radikalnija nego liberalnija.

P.S. Verujem i ja. ;)

P.P.S. Izvinjenje, stevasrs, zbog ratovanja, u nekom od prethodnih postova. Nisam mislila obezvrediti tvoje ucesce u borbi, vec ideju da se prvo 'vatamo puske - brza puska od pameti.
 
Да ли постоји могућност да се за новац који би рецимо Албанци или међународна заједница понудили Србији за губитак дела њене суверене територије, купи нека друга територија негде у свету???
Наравно, ово је једна претпоставка која је просто немогућа у стварности, а одговор на ово питање је НЕ!
Значи, шта год да нам понуди неко заузврат, а све друго већ имамо, то не може да надомести губитак територије. Непотписивањем таквог споразума од српских легитимних органа ствара се стање формалне суверености Албанаца над КиМ, али не и стварне. Као што је случај са северним Кипром. Формално правно он је близак турској, у њему живе Турци, имају свој новац, заставу, грб... али не и признање од било које друге земље у свету осим од Турске и кад тад, мораће бити враћено остатку Кипра тј. грчкој већини.
Као што је враћен Хонг-Конг, Макао, а вероватно ускоро и Тајван Кини.
У томе је суштина конструктивног разговора са међународном заједницом, али непристајање на неметнуто решење... и на крају понуда поделе територије.
 
Косово и Метохија су наши СРБСКИ.
Па ако треба да сви под НАТО нож идемо, па нека буде, али бар ко људи да се испишемо из живих.
st-Sophiya1.jpg
 
Iron Lord:
Aaaa "instant istorija".
Pa ako su svi nabrojani bili ovde da im vratimo?
Iron Lord:
:twisted:

p.s. umesto da repliciram na poruku izabrah pogrešnu opciju, dakle originalni tekst nije menjan!

Bili, nego sta. Kako bili , tako i nestali, Jednog dana, i Srbi ce nestati sa ovih prostora, a ovde ce ziveti kroz nekoliko vekova neki novi ljudi i drugi narodi.

Verovatno su i ti Iliri, i ti Kelti, i svi ostali mislili da je ovo njihova zemlja zauvek i oduvek.

Shvatas li koliko su smesne te dnevnopoliticke price o drzavama i granicama, i narodima , nacijama, kada jednog dana , nista od toga nece biti.
Bar ne tu gde je sada, i ovako kako ga znamo.
 
stevasrs:
Pa za razliku od izdajnika ja sam se borio na Kosovu...Bio sam pripadnik policije i nalazio sam se, po licnom zahtevu, na Kosovu od 1998. godine...Ponosan sam na to sto sam branio Srbiju i nas narod...Izgubio sam neke vazne i drage ljude na Kosovu...znam da ih nece drugi rat vratiti...ali oni su dali zavot bas da bi to Kosovo bilo slobodno...zato bih i sutra uzeo pusku...bez obzira ko je na vlasti...i otisao u rat...opet naravno...za razliku od vas izdajnika koji bi gledali da pobegnete negde preko...
Posao mi je oduzet 2001. godine kada je dosla nova vlast...revolucionarna...kojoj se nije svidjalo sto sam bio neprijateljski raspolozen prema teroristima...

koja prica jednog gubitnika
napisi roman o tome
ili se upucaj kad tablete za ptsp prestanu djelovati :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 

Back
Top