Pljacka od strane mobilnog operatera ili nesto drugo?

oktobar49

Primećen član
Poruka
745
4b8a4b9.jpg


Ne znam da li se nekome do sada desavalo,ukoliko ovde medju vama jos ima pripejd korisnika,da kada uplatite kredit bilo u poslovnici bilo u kiosku (recimo 500 din),mobilni operater (u mom slucaju je to MTS) krene da vam skida novac sa racuna,a da vi pritom niti surfujete po internetu,niti saljete SMS poruke,niti razgovarate!

Pa je tako bilo situacija da mi od tih 500 din posle samo pola sata ostane 300 din na racunu posle provere stanja na onom cuvenom njihovom *100#,a da je telefon stajao na polici moje sobe bez da ga je iko takao?!?

PO KOM OSNOVU SE MENI SKIDA NOVAC SA RACUNA?

Kada sam prvi put pre par meseci bio u jednoj od njihovih poslovnica,receno mi je da su se pojavile neke aplikacije (koje koliko ja znam nisam instalirao) i apdejt koji mi vuce kredit,tako da mi je radnica sve to pogasila rucno,na sta sam joj se zahvalio,jer realno oko mobilnog i uopste tehnike ne znam gotovo nista,samo toliko da pozovem i primim poziv posaljem SMS i eventualno surfujem po netu tipa proverim mejl,odem na YouTube,vidim sta ima na Krstarici..itd kave igrice,instaliranje aplikacija i dodatnih usluga i ostale pi*ke materine,to me bre ne zanima.OK nije mi refundiran novac i nije to toliko ni bitno,koliko sama situacija da se izgleda te aplikacije pojavjuju opet ne znam ni ja kako,i opet ja na kiosk i opet uplata,kad ono nema 70 din na racunu posle recimo dva sata dok sam doruckovao i poradio nesto u stanu?!

Uopste nije korektno da tako ljudima nestaje novac sa racuna,pa iako je verovatno neka sistemska greska,kajem sto nisam pazljivije pratio pa da sam gasim te aplikacije I koliko toliko umanjim stetu,nego svaki put moram da se klatim do MTS-a.

I nije tu kraj mukama,s obzirom da imate u tim poslovnicama svakakve (ne)radnike koji prebacuju odgovornost na vas,koji ne bi da se petljaju sa tim uz izgovor da oni nemaju nikakve veze sa aplikacijama,niti zele da makar lociraju problem i ukazu ti na njega kako ne bi moral vise da dolazis,ili upute te na kvalifikovanije radnike u centrali koji mogu da vide od toga koje si web sajtove posecivao,skinu ti listinge poziva,sms-a i jos gomilu cuda u svakom trenutku...a kamoli kojim povodom mi se topi kredit...

Da pojasnim za kraj,meni pripejd kao opcija vise odgovara,jer uplacujem koliko hocu i koristim tel. kad hocu,pa samim tim ocekujem da kada god okrenem famozni *100# iznos kredita bude netaknut...i nemam nameru da prelazim na postpejd niti mi se to finansijski isplati.

Zna li neko o cemu se ovde radi? Da li je u pitanju perfidna pljacka i vadjenje na sistemsku gresku ili nesto drugo,kao npr. povecanje broja postpejd pretpalnika i pritisak da se uzimaju kojekakvi paketi?
 
Uzmi postpejd i okoncaj probleme.
Pripejd je proslost.........

To su mi i on predlozili da predjem na postpejd ili da restartujem mobilni na fabricka podesavanja.Ali brate koji si ti kur*evi operater ako ne mozes da ustanovis odakle guta kredit,tj. odakle vuce prenos podataka kad bukvalno nista ne radim?!
Moje je pravo ako vec postoji ta opcija da budem pripejd i da upalatim i 200 din mesecno ako mi cefne,nekad ni toliko.

Drugo ko tebi garantuje na postpejdu da pored pretplate od recimo 800 din mesecno,nece isto tako da te potkradaju i nabiju ti racun tipa 1200 din.?
 
Ne,nista od toga.
Prvo,treba da procitas uputstvo i iskustva ljudi koji znaju da koriste telefone,i naucis nesto iz njih.
Ako uplacujes povremeno,naravno da se telefon sam kaci na net,ako nisi u googleplay podesio da se aplikacije ne apdejtuju same,one ce ti cim imas net-skidati lovu sa racuna.Nebitno sto ti nisi nista instalirao,predinstalirane aplikacije rade same za sebe.Meni je naprime operativni sistem skoro 8gb trenutno,a kad sam kupio telefon imao je manje od 4.
Probaj da otkrijes kako se sve to radi,kaci telefon na wifi kad si kuci,to isto ne bi trebalo da bude tesko,imas na netu objasnjeno.ILi konacno resenje-kupi tamagoci (telefon sa tasterima koji i nema internet) i 500din ce ti uvek biti 500...
 
Ako uplacujes povremeno,naravno da se telefon sam kaci na net,ako nisi u googleplay podesio da se aplikacije ne apdejtuju same,one ce ti cim imas net-skidati lovu sa racuna.Nebitno sto ti nisi nista instalirao,predinstalirane aplikacije rade same za sebe.

E pa vidis mene upravo ovo najvise zanima.Ukoliko se telefon sam kaci na net,kako da predupredim tu situaciju da mi te predinstalirane aplikacije i bilo koje druge ne skidaju lovu sa racuna? Jel tu resenje da gooogleplay podesim tako da se aplikacije ne apdejutju same? To mi pojasni...

Ocigledno da postoji neki nacin prevencije,cim mi je ova operaterka prvi put u poslovnici pokazivala na telefonu prenos podataka i skidala to rucno....ma sve sto bi moglo da skida stanje na racunu...

Po kom osnovu sam ja kao pripejd korisnik u podredjenijem polozaju od nekoga ko je postpejd? Zasto bi se te aplikacije uopste aktivirale i kako to da ne mogu taj problem da rese i sistemski ih blokiraju ili objasne kako da ih sam storniram? Ja kao korisnik prijavim problem,oni oni ga identifikuju i daju uputstva.Npr. kao oni u korisnickom servisu koje ja uzgred budireceno nisam ni zvao,a mozda sam trebao,jer su oni u centrali ocigledno kvalifikovaniji od ovih iz poslovnica.
 
Poslednja izmena:
Pazite ovo ludilo od ove godine:

"Нови закон о електронским комуникацијама, који је у припреми, предвидеће обавезну регистрацију свих припејд корисника мобилне телефоније, изјавила је начелница Одељења за електронске комуникације у Министарству трговине, туризма и телекомуникација Татјана Андан.

Анданова је објаснила да су службе безбедности заинтересоване за то због новонасталих међународних околности, те је Министарство то уважавајући унело такву одредбу.

"Министарство је увело овакву законску одредбу: да се изврши регистрација свих постојећих и будућих припејд корисника како би службе безбедности, по потреби, могле ефикасно да дођу до идентитета",


Dobro bre majke vam ga nabijem,da li bi vi iz Ministarstvo trgovine,turizma i telekomunikacija mogli isto tako EFIKASNO sa MTS-om da resite ljudima problem ovog potkradanja (konkretno meni) kad je ulazak u telefon za vas pi*kin dim,spijuniranje,gledanje na koje smo sajtove isli,obrada podataka...itd.Pretpostavljam da bi vam trebalo 10 sekundi da vidite na koje se to aplikacije moj telefon kaci...neeee vama je sasvim OK da zavlacite ljudima ruku u dzep i potkradate za 50-100-150 dinara kokosari...kao "to je nama tehnicki neizvodljivo"...Mrs bre!
 
Prepaid ne koristim od 2002. Mogu da razumem ljude kojima je mobilni sporedna stvar i imaju ga samo da kažu da ga imaju pa zato koriste prepaid, al čoveče ja sam sada na paketu gde za 1200din dobijam neograničeno min, ne ograničene pozive i 5gb interneta. Doduše sms ne šaljem, pozivi ok al uglavnom se sva komunikacija obavlja preko vibera, telegrama, what's apps.
 
Pazite ovo ludilo od ove godine:

"Нови закон о електронским комуникацијама, који је у припреми, предвидеће обавезну регистрацију свих припејд корисника мобилне телефоније, изјавила је начелница Одељења за електронске комуникације у Министарству трговине, туризма и телекомуникација Татјана Андан.

Анданова је објаснила да су службе безбедности заинтересоване за то због новонасталих међународних околности, те је Министарство то уважавајући унело такву одредбу.

"Министарство је увело овакву законску одредбу: да се изврши регистрација свих постојећих и будућих припејд корисника како би службе безбедности, по потреби, могле ефикасно да дођу до идентитета",


Dobro bre majke vam ga nabijem,da li bi vi iz Ministarstvo trgovine,turizma i telekomunikacija mogli isto tako EFIKASNO sa MTS-om da resite ljudima problem ovog potkradanja (konkretno meni) kad je ulazak u telefon za vas pi*kin dim,spijuniranje,gledanje na koje smo sajtove isli,obrada podataka...itd.Pretpostavljam da bi vam trebalo 10 sekundi da vidite na koje se to aplikacije moj telefon kaci...neeee vama je sasvim OK da zavlacite ljudima ruku u dzep i potkradate za 50-100-150 dinara kokosari...kao "to je nama tehnicki neizvodljivo"...Mrs bre!

To se uvodi jer se mahom prepaid koristi kao burner, uzmeš novu karticu, uplatis 500din ako nema ,nazove broj dilera i baci ga.
Više nemam pojma ni jednu osobu a da je na prepaid opciji
 
E pa vidis mene upravo ovo najvise zanima.Ukoliko se telefon sam kaci na net,kako da predupredim tu situaciju da mi te predinstalirane aplikacije i bilo koje druge ne skidaju lovu sa racuna? Jel tu resenje da gooogleplay podesim tako da se aplikacije ne apdejutju same? To mi pojasni...
To sam ti i napisao,udji u svoj google play i podesi ga da ti se apdejtuje rucno.Cak i sistem ce traziti tvoju potvrdu da se dopuni...
I jos nesto,**** se meni za 20-50-150 dinara sto gricka,ovde je rec o PRINCIPU! Znaci ja dodjem kao korisnik sa problemom,ti me uputis i resis....a bas zato ima da ih smaram kao i kod jednog problema sa promocijama,pa su me na kraju licno zvali iz njihovog kol centra...
Naravno,ali malo po malo se nakupi,to vise nervira nego sto je neki gubitak.Meni se nista ne dopunjava automatski...
To se uvodi jer se mahom prepaid koristi kao burner, uzmeš novu karticu, uplatis 500din ako nema ,nazove broj dilera i baci ga.
Više nemam pojma ni jednu osobu a da je na prepaid opciji
Imas zemalja gde se svaki pripejd broj registruje,bez pasosa ili licne karte ne mozes da je kupis.A kao stranac ako nemas registrovan boravak ne mozes da je kupis ni u kom slucaju.
 
Ne,nista od toga.
Prvo,treba da procitas uputstvo i iskustva ljudi koji znaju da koriste telefone,i naucis nesto iz njih.
Ako uplacujes povremeno,naravno da se telefon sam kaci na net,ako nisi u googleplay podesio da se aplikacije ne apdejtuju same,one ce ti cim imas net-skidati lovu sa racuna.Nebitno sto ti nisi nista instalirao,predinstalirane aplikacije rade same za sebe.Meni je naprime operativni sistem skoro 8gb trenutno,a kad sam kupio telefon imao je manje od 4.
Probaj da otkrijes kako se sve to radi,kaci telefon na wifi kad si kuci,to isto ne bi trebalo da bude tesko,imas na netu objasnjeno.ILi konacno resenje-kupi tamagoci (telefon sa tasterima koji i nema internet) i 500din ce ti uvek biti 500...

Najpametniji odgovor!

Što se pljačkanja tiče bugarski Telenor je najgori od sve dece.
Valjda mazohisti idu kod njih.

VIP je zaista druga priĉa. Država na kvarno namešta tezge austrijskom VIP-u neko namešta sebi proviziju.
Koliko sam primetio tarife su im na prvi pogled povoljnije a onda ne platiš na mostu već na ćupriji - ima začkoljica.

Tako da je mts najbolji sa ponudom u svakom pogledu.
Još ako je na akciji telefon koji volite sreći nikad kraja - uzeh telefon za bukvalno upola cene.
Aktuelan model ima tema na ovom podforumu.
 
Najpametniji odgovor!

Što se pljačkanja tiče bugarski Telenor je najgori od sve dece.
Valjda mazohisti idu kod njih.

VIP je zaista druga priĉa. Država na kvarno namešta tezge austrijskom VIP-u neko namešta sebi proviziju.
Koliko sam primetio tarife su im na prvi pogled povoljnije a onda ne platiš na mostu već na ćupriji - ima začkoljica.

Tako da je mts najbolji sa ponudom u svakom pogledu.
Još ako je na akciji telefon koji volite sreći nikad kraja - uzeh telefon za bukvalno upola cene.
Aktuelan model ima tema na ovom podforumu.
Ja licno trenutno koristim MTS,ali hocu da predjem u VIP.
Koristim telefon (Srpski) povremeno,i ne isplati mi se trenutno da se prebacujem u postpejd.
Pripejd uVIPu je trenutno povoljniji...
 
Ja licno trenutno koristim MTS,ali hocu da predjem u VIP.
Koristim telefon (Srpski) povremeno,i ne isplati mi se trenutno da se prebacujem u postpejd.
Pripejd uVIPu je trenutno povoljniji...
Kad su se pojavili bili su cenovni bum!
A onda su počeli da na čudan način obračunavaju prepaid sa onim porezima.
Nazvah korisnički servis, beše tu neveštosti uz cinizam, zahvalih i bacih sim od VIP-a zauvek.
Naravno to je moj subjektivni doživljaj.

Kod mts-a ima jedna nenadjebiva okolnost - tolerišu te do trećeg neplaćenog računa.
 

Back
Top