Pleme Kuči

pa imaju li kuci neke veza sa albancima ili ne ???

The literature in Montenegro before 1918
.................................................. ..............................

Berisha pripadaju grupi plemena Puka i po istorijskim
podacima oni su starosjedeoci na toj teritoriji (malo juznije od plemena
Krasnichi i Shala). Po njemackom autoru Baronu Nopcsi (Franz Baron Nopcsa,
Das Katolische Nordalbaniens, Budapest 1907)
prvi tragovi plemena Berisha se
mogu naci iz 1270. godine. Oni se smatraju najstarijim arbanaskim plemenom.
Od tih Berisha vuku porijeklo Drekalovici 8a preko njih znatan dio plemena
Kuc
i), ko i arbanasko pleme Gruda. Sami Drekalovici vuku porijeklo od
predaka koje se zvao Ndre - na albanskom Andrija. Drekalovici su bliski rod
arbanaskom plemenu Kastrati, koji isto vuku porijeklo od potomka Drekalovica
koji se zvao Dedli. Interesantno je da Edith Durham (M. E. Durham, Some
Tribal Origins Laws and Customs of the Balkans, London 1928) navodi da je u
vrijeme njenog boravka u tom dijelu Balkana saznala da se te 1913. godine
(dakle vec 20. vijek), nije bilo dozvoljeno da se Drekalovici zene s
Kastratijima jer "ne valja uzimati svoju krv".
ovde vise o tome : http://www.montenet.com/2003/rajo2.html
 
The literature in Montenegro before 1918
.................................................. ..............................

Berisha pripadaju grupi plemena Puka i po istorijskim
podacima oni su starosjedeoci na toj teritoriji (malo juznije od plemena
Krasnichi i Shala). Po njemackom autoru Baronu Nopcsi (Franz Baron Nopcsa,
Das Katolische Nordalbaniens, Budapest 1907)
prvi tragovi plemena Berisha se
mogu naci iz 1270. godine. Oni se smatraju najstarijim arbanaskim plemenom.
Od tih Berisha vuku porijeklo Drekalovici 8a preko njih znatan dio plemena
Kuc
i), ko i arbanasko pleme Gruda. Sami Drekalovici vuku porijeklo od
predaka koje se zvao Ndre - na albanskom Andrija. Drekalovici su bliski rod
arbanaskom plemenu Kastrati, koji isto vuku porijeklo od potomka Drekalovica
koji se zvao Dedli. Interesantno je da Edith Durham (M. E. Durham, Some
Tribal Origins Laws and Customs of the Balkans, London 1928) navodi da je u
vrijeme njenog boravka u tom dijelu Balkana saznala da se te 1913. godine
(dakle vec 20. vijek), nije bilo dozvoljeno da se Drekalovici zene s
Kastratijima jer "ne valja uzimati svoju krv".
ovde vise o tome : http://www.montenet.com/2003/rajo2.html

a jel istina za klimente da su srpskog porekla ??I ima jedno pleme koje je doslo iz hercegovine u albaniju na sever kaoje je takodje srpskog porekla ...?I jesu li cuce ,bar njihov jedan deo albanskog porekla ,ovaj drugi deo je iz srbije ??
 
The literature in Montenegro before 1918
.................................................. ..............................

Berisha pripadaju grupi plemena Puka i po istorijskim
podacima oni su starosjedeoci na toj teritoriji (malo juznije od plemena
Krasnichi i Shala). Po njemackom autoru Baronu Nopcsi (Franz Baron Nopcsa,
Das Katolische Nordalbaniens, Budapest 1907)
prvi tragovi plemena Berisha se
mogu naci iz 1270. godine. Oni se smatraju najstarijim arbanaskim plemenom.
Od tih Berisha vuku porijeklo Drekalovici 8a preko njih znatan dio plemena
Kuc
i), ko i arbanasko pleme Gruda. Sami Drekalovici vuku porijeklo od
predaka koje se zvao Ndre - na albanskom Andrija. Drekalovici su bliski rod
arbanaskom plemenu Kastrati, koji isto vuku porijeklo od potomka Drekalovica
koji se zvao Dedli. Interesantno je da Edith Durham (M. E. Durham, Some
Tribal Origins Laws and Customs of the Balkans, London 1928) navodi da je u
vrijeme njenog boravka u tom dijelu Balkana saznala da se te 1913. godine
(dakle vec 20. vijek), nije bilo dozvoljeno da se Drekalovici zene s
Kastratijima jer "ne valja uzimati svoju krv".
ovde vise o tome : http://www.montenet.com/2003/rajo2.html

ako sam dobro shvatio ,kuca ima srba i albanaca koji su u nekim sredinama i izmesani ,jer ima ogranak i do srba i albanaca ...
 
a jel istina za klimente da su srpskog porekla ??I ima jedno pleme koje je doslo iz hercegovine u albaniju na sever kaoje je takodje srpskog porekla ...?I jesu li cuce ,bar njihov jedan deo albanskog porekla ,ovaj drugi deo je iz srbije ??

Ne mislim , jer i sami srpski istoricari su dokumentovali da KLIMENTI (Kelmendi) su bili Albanci .
 
ako sam dobro shvatio ,kuca ima srba i albanaca koji su u nekim sredinama i izmesani ,jer ima ogranak i do srba i albanaca ...

Koliko sam cuo da su svi Pravoslavci od ovdasne okoline bili su zvani Srbi u to vreme ..Ovde jedna slika od vase stranice , Belokapici u Crkvu a prezimena su na VIC itd :
2s8g21j.jpg
 
Ne mislim , jer i sami srpski istoricari su dokumentovali da KLIMENTI (Kelmendi) su bili Albanci .

ima mnogo verzija ,ja sam malo citao o tome ,i mogu ti reci da je tesko odrediti na tim prostorima cg,albanije ,i kasnije kosova koje je kojeg porekla ...bilo je slucajeva da naprimer pravoslavni albanci pobegnu sa srbima i asimiliraju se u srbe ,kao i da se srbi poturce i asimiliraju se u alnance ,tako da bogami tesko da sad mozemo tvrditi sa sigurnoscu bilo sta ...interesujeme dali u cucama ima abanaca,imas li nekih saznanja ?
 
ima mnogo verzija ,ja sam malo citao o tome ,i mogu ti reci da je tesko odrediti na tim prostorima cg,albanije ,i kasnije kosova koje je kojeg porekla ...bilo je slucajeva da naprimer pravoslavni albanci pobegnu sa srbima i asimiliraju se u srbe ,kao i da se srbi poturce i asimiliraju se u alnance ,tako da bogami tesko da sad mozemo tvrditi sa sigurnoscu bilo sta ...interesujeme dali u cucama ima abanaca,imas li nekih saznanja ?
Znam da je jedan velik broj pravoslavaca Albanske nacionalnosti presli na druge nacije , jer danas nema nijedan Pravoslavac kod Albanske naciononalnosti u regionu bivsu Yug , pas svaki bi mogao pitati , gde su nestali !
Tako mislim i kod Srba koji su bili katolici danas nisu Srbi .



p.s. i Sam Prof. Milan Popovic je prizano da pripada plemenu Kuqi i objavio knjigu: The tribe of Kuqi in folk stories and songs.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam cuo da su svi Pravoslavci od ovdasne okoline bili su zvani Srbi u to vreme ..Ovde jedna slika od vase stranice , Belokapici u Crkvu a prezimena su na VIC itd :
2s8g21j.jpg

neznam ,neverujem da je taako ,mislim mogu ja zvati kako koga hocu kad taj neki to nije ,nemogu ja tebe ubediti da si srbin ako nisi ...zaista nezanm za neke slucajeve srba albanskog porekla ,osim tih bratskih veza sa nekim plemenima cg . . .kazem tesko je sada procenti sa obzirom da jue carstvo srba bilo rasprostranjeno tim prostorima i da su srbi verovatno nekad ziveli oko skadra itd ...ko se u koga asimilovao tesko je reci ,verovatno ima i jednih i drugih primera ,eto ja sam recimo cuo da su klimenti srpskog porekla ,mada ima 1000 verzija ,tako sam i cuo za krasnice . . . .prema nekim predanjima moji vode poreklo sa kosova odakle su pobegli ped turcima ,dostya srba je otislo sa kosova i naselilo se u hercegovjinu ,tako da je kosovo manje vise ostalo prazno ,tako je i sever cg naseljen manje vise ...
 
Znam da je jedan velik broj pravoslavaca Albanske navionalnosti presli na druge nacije , jer danas nema nijedan Pravoslavac kod Albanske naciononalnosti u regionu bivsu Yug , pas svaki bi mogao pitati , gde su nestali !
Tako mislim i kod Srba koji su bili katolici danas nisu Srbi .



p.s. i Sam Prof. Milan Popovic je prizano da pripada plemenu Kuqi i objavio knjigu: The tribe of Kuqi in folk stories and songs.

slazem se ...samo je tesko utvrditi poreklo bilo koga i danasnjie vreme ...kolko znam danas ima manji broj pravoslavaca u albaniji ,oko 20% ili gresim...imas ljude albanskog porekla koji su danas hrvati tj. tako se izjasnjavaju . . .
 
Znam da je jedan velik broj pravoslavaca Albanske navionalnosti presli na druge nacije , jer danas nema nijedan Pravoslavac kod Albanske naciononalnosti u regionu bivsu Yug , pas svaki bi mogao pitati , gde su nestali !
Tako mislim i kod Srba koji su bili katolici danas nisu Srbi .



p.s. i Sam Prof. Milan Popovic je prizano da pripada plemenu Kuqi i objavio knjigu: The tribe of Kuqi in folk stories and songs.

znaci kuci su albanskog porekla po vasem misljenju ,moguce je jer i sam miljanov je nesto pisao o arbanasima ,mada dans se vecinom izjasnjavaju kao srbi ,ima visew verzija koja je tacna neznam ... ?A postoji li neko predanje o nekom srpskom plemenu medju danasnjim albancima ?Mora biti da je na prostoru kosova ostalo nesto od srba koi su kasnije asimilovani ,makar pretpostavljam
 
Tacno su oko 20% Pravoslavaca u Albaniju ..

Ovde ima nesto , nakon 1:47 min.. govori ovaj gospodin o tim plemenima a sam nezna Albanski .
 
Poslednja izmena:
Tacno su oko 20% Pravoslavaca u Albaniju ..

Ovde ima nesto , nakon 1:47 min.. govori ovaj gospodin o tim plemenima a sam nezna Albanski .

da ,kolko sam shvatio on je albanac iz cg i govori o tome kako su za vreme turaka vodjene borbe oko podgorice ili tako nesto ...Nego ja sam mislio da su albanci tamniji od slavena ,da imaju crnu kosu itd ,mada vidim ima dosta i plavih . . . moje misljenje je da je bilo mesanja sa nekim crnogorskim plemenima ,napr. sa kucima ,mislim da nije u nekoj vecoj meri bilo asimilacije sa obe strane ,ali i kod srba i albanaca ima dosta romanskog naroda koji je asimilovan ,napr. cincari ...
 
To da su Klimenti srpskog porekla sam pročitao na nekoliko mesta, i u nekoliko stranih izvira, a svojevremeno sam razgovarao sa jednim obrazovanim Albancem katolikom iz okoline Skadra, koji mi rekao da se osnovano misli da su Klimenti i Keljmendi (nisam siguran da li je u pitanju isto, ili 2 različita plemena/roda) srpskog porekla, i nabrojao mi je još nekoliko rodova iz severne Albanije za koje se zna da su nealbanskog slovenskog tj srpskog porekla

a što se Kuča tiče, svojevremeno prilikom izrade svog maturskog rada, naišao sam na podatak da su zajedno sa Cucama mešovitog srpsko-albanskog porekla

Stvarno? Znaci svako ko je Sloven on je ''srpskog'' porijekla...
Znaci i Rus tamo nedje u Sibiru je autohton srbin a Moskva drevna Srpska prestonica :eek:

Da ne zaboravim Poljake,Bjeloruse,Ukrajince,Cehe i Slovake da su to sve Sloveni ali srpskog porijekla :ok:
 
Cuca na albanskom Devojka. Najvise u upotrebi kod Malesora (severnjaka) u Albaniji i CG.
(Devojka na albanskom: Cike (Kosovo), Cuca (Malesi), Cupa ( Jug), Goca (Jug Albanije i Makedonija), Vajza ( Kosovo, Albanija, CG, Makedonija).

Kuci na albanskom Crveno.

P.S. Hajredin Kuci je zamenik-premijera Kosova.

Zeta od Xet (nxehte)-Toplo.
Na Albanskom za djevojku se kaze Vajza ili Qika. za to Cuca prvi put cujem,mozda tako kazu oni iz Albanije ali ne sa Kosova.
Ima razlike izmedju Albanaca iz Albanije,Kosova i drugih drzava,kako u govoru tako i u nosnji i obicajima. Recimo covjek iz Albanije i Kosovar tesko ce u govoru sporazumjet
 
Stvarno? Znaci svako ko je Sloven on je ''srpskog'' porijekla...
Znaci i Rus tamo nedje u Sibiru je autohton srbin a Moskva drevna Srpska prestonica :eek:

Da ne zaboravim Poljake,Bjeloruse,Ukrajince,Cehe i Slovake da su to sve Sloveni ali srpskog porijekla :ok:

Nije valjda da mislis da su neke tkz Sandzaklije tj Bosnjaci ziveli pre dolaska Turskih zlotvora? Pre 1389.godine (((jezgro srpske drzave))) je bilo: Kosovo i Metohija, Stara Srbija Raska oblast, jug Srbije, danasnja Crna Gora sa Brdima, Stara Hercegovina, i Hercegovina, zapadna Makedonija, i okolina Skadra. Na ovim prostorima je zivelo iskljucivo srpsko stanovnistvo, naravno bilo je nesto Cincara, Vlaha i ostalih naroda.
 
Poslednja izmena:
znaci kuci su albanskog porekla po vasem misljenju ,moguce je jer i sam miljanov je nesto pisao o arbanasima ,mada dans se vecinom izjasnjavaju kao srbi ,ima visew verzija koja je tacna neznam ... ?A postoji li neko predanje o nekom srpskom plemenu medju danasnjim albancima ?Mora biti da je na prostoru kosova ostalo nesto od srba koi su kasnije asimilovani ,makar pretpostavljam

Sto se tice Miljanova, njemu je majka bila Siptarka, zato je smatrao siptarski narod kao bratski.
 

Back
Top