Pleme Kuči

Poznati Albanski Istoricar na youtubu imas to na Albanskoj televiziji je izjavio da je Skenderbeg bio Srbin pravoslavac.Niti je znao Siptarski jezik.Ostali Albanski istoricari u studiju su svo vreme cutali i nisu smeli ista da kazu niti su imali jer znaju istinu.Kasnije je izgleda promenio veru.Njegova porodica je sahranjena u Hilandaru kao sto si rekao.Da nisu Srbi pravoslavci zar mislis da bi Srpska crkva dozvolila da se Siptari kopaju po nasim manastirima?
 
Prvi put na Balkan su dosli u 12 veku doveo ih je Italijanski vodja neki ludak nadimak je imao.I postoje spisi o tome u Italiji.

:rotf: :rotf: :rotf:

Да се не осврћем на остале небулозе, Георгије Манијак није носио презиме Манијак зато што су били породично лудаци, већ зато што су турског порекла (тзв. туркопули). На старом турском реч manık значи благонаклон, љубак. И не да постоје списи о Георгију Манијаку (али не и о остатку твојих тврдњи), већ се један град и једна тврђава на Сицилији по њему зову.
 
Poslednja izmena:
Poznati Albanski Istoricar na youtubu imas to na Albanskoj televiziji je izjavio da je Skenderbeg bio Srbin pravoslavac.Niti je znao Siptarski jezik.Ostali Albanski istoricari u studiju su svo vreme cutali i nisu smeli ista da kazu niti su imali jer znaju istinu.Kasnije je izgleda promenio veru.Njegova porodica je sahranjena u Hilandaru kao sto si rekao.Da nisu Srbi pravoslavci zar mislis da bi Srpska crkva dozvolila da se Siptari kopaju po nasim manastirima?

Мислиш на ово?
 
Dobar dan!

Meni je nedavno prenesena usmena predaja plemena Kuča, s ozirom na to da je moja prabaka Jelena rođ. Popović bila iz Kuča. Predaju mi je prenijela njena sestra Vasiljka. Ona najme kaže da je praunuka samog Marka Miljanova Popovića. To dakle znači da sam i ja njegov potomak stoga me zanima njegovo porijeklo. Pročitao sam njegove Primjere čojstva i junaštva i velik dio ovog site-a. Za početak interesira me jeli moja prabaka odista od Marka Miljanova tj. jeli njen djed Vule Popović bio sin Marka Miljanova? Također me interesira jesu li Kuči imali svoju zastavu odnosno grb i ako jesu kako je izgledala? U ovoj je raspravi bilo govora o kučkim vojvodama po redu, pa me interesira jesu li svi oni preci Marka Miljanova ili nisu. Dakle koji je točan rodoslov Marka Miljanova? Svi vojvode osim Bele Martinova su potvrđeni od Wikipedije da su bili njegovi preci. Jel on bio također? Unaprijed hvala na odgovorima!
 
Nadam se da bi mi netko ovdje mogao pomoći. Zanima me prezime Bakija. Vidim da je među prezimenima iz plemena Kuči. Ne znam da li još je uopće..
Molim vas za pomoć, ne znam da li je to Albansko/ Arbanaško, Crno - Gorsko, Cincarsko..Sve sam živo pretražila. I sve me opet vodi do Skadarskog jezera i ta okolica.
Vidim da tog prezimena ima i na Kosovu, i u Albaniji i nešto po Bosni i Crnoj Gori. Nisam napisala Hrvatsko ni Srpsko jer mi ne zvuči tako kao u orginalu :D
 
Poslednja izmena:
Bakija-Bakic-Bahovic ima kod Bosnjaka. Kod Srba isto Bakic a ima i Bakovic. Sad cujem da kod Albanaca imaju takva prezimena. I da ima, ne mora nužno da znači da imaju nešto sa tobom. Prezimena su nastajala sticajem okolnosti.
 
Upravo što se ovdje radi o topic - o plemenu Kuči je razlog zbog kojeg pišem. Gle do prije dva mjeseca nisam ni znala da postoje brdska plemena po Crnoj Gori :D Tako da imajte milosti..
Možda nisam bila precizna no znam da je ovaj iz Kuča. Pitala sam se godinama što mu to Kuči znači( nemojte mi se smijati mislila sam da mu Kuči znaći kao kuća/dom ) dolazi prije cca 350 / 400 godina. Ali vidim da mi malo tko što može o tome što bi mogli biti.. Uglavnom radi se isključivo o jednom čovjeku iz kojeg se razvija cijela loza kasnije. Kao djete je oduzet i odveden u Janjičare (to znam pouzdano), i mislim da im to nikad nije oprostio ni zaboravio. Tako da kad stižu u Dalmaciju, on bježi iz Janjičara. Tu ostaje, i kasnije predvodi borbe protiv Osmanlija. Sve neki Hajduci i Harambaše u nas :D
Bilo mi je interesantno primjetiti kako su ostali mahom primili islam - a ovi naši do krvi u borbi s Osmanlijama...
 
Poslednja izmena:

Back
Top