Planeta Mars-izvor goriva?

cini mi se da niste skapirali jednog lika od gore...
matematika je sledeca da bi doneli 1 litar nafte sa marsa potrebno je uloziti nekoliko litara nafte za njen transport tako da smo u minusu...

uzgred moje misljenje je da tamo nafte nema i da nigde u suncevom sistemu nikada nije bilo nikakvog zivota pa samim tim nemoze da bude ni nafte...

ipak da vanzemaljci postoje verujem ali smatram da ih sigurno necemo naci u suncevom sistemu , moracemo da idemo mnogo dalje...
 
Nije problem energija koja bi bila ulozena za transport,koristili bi verovatno nuklearni pogon.
Poblem je vreme, jer bi cekali par godina da se transportuje ta "imaginarna" nafta.

I problem bi takodje bio da se napravi takva grdosija koja bi dopremala stotine hiljada tona te nafte

Jer koja bi budala cekala 3-4 godine da mu stigne isporuka od npr. 100 tona nafte

Citiram samg sebe:

Dok stigne jedan tanker sa naftom do Zemlje, automobili ce se uveliko voziti na vodonik
 
Nije problem energija koja bi bila ulozena za transport,koristili bi verovatno nuklearni pogon.
Poblem je vreme, jer bi cekali par godina da se transportuje ta "imaginarna" nafta.

I problem bi takodje bio da se napravi takva grdosija koja bi dopremala stotine hiljada tona te nafte

Jer koja bi budala cekala 3-4 godine da mu stigne isporuka od npr. 100 tona nafte

Citiram samg sebe:

samo mi objasni na koju foru nuklearni pogon kada znamo da je u svemiru vakum (nikakve varijante propelera nebi pomogle)
 
NASA godinama salje letelice u svemir na nuklearno gorivo,u stvari jos uvek aktuelna priprema posade sletanja na Mars planira nuklearni pogon. ali
imas pravo.
Nosenje velike kolicine tereta su tesko izvodljive
Nuklearna fisija je izvodljiva (vidis kako sam apsolutno tu stvar smetnuo sa uma), ali je zaista preveliki rizik za pravljenje malih eksplozija za postizanje fisije, zato sto bi brod mogao lako da ode u tri .............

Mislio sam da je moguce postici tu energiju fuzijom, ali nisam znao da pametnjakovici nisu uspeli da postignu temperaturu kako bi nadjacali odbojne sile između atoma.

Pa za sta ih bre tamo placaju? :wink:

uzgred, zaista imas pravo :think:


jedan minus za mene :thumbdown:
 
BLANKED nije skapirao da se nuklearna energija nemoze koristiti kao osnovni pokretac satlova jer je nemoguce toplotnu energiju koju pravi nuklearka preneti tako da se izazove kretanje broda, zbog vakuma mehanicka energija (propeleri i tome slicno ) ne dolaze u obzir...
 
Tema dignuta posle pola godine, da bi neko ko se upecao na priču vladara sveta i podelu na "praznoglavce" i "punoglavce" smejao i rugao činjenici da je zaista teško izvodljivo putovati do Marsa oko 6 meseci, biti tamo par dana, obaviti neku misiju, i vratiti se nazad za još 6 meseci. Nema novca da se napravi brod? Nije to u pitanju. Nema tehnologije koja može napraviti toliko spremište za hranu za godinu dana za astronaute koji bi putovali. Šta je tu čudno? Onome što veruje u sve što vidi na YouTube sve je čudno.
 
52 miliona dolara dnevno NASA dobija za crtace koje proizvodi.

Dignem nogu i prdnem kol’ko mogu...

farting_smiley.gif


smiley_fart.gif
 

Back
Top