Pitajte u vezi zdravlja

Pas je u opasnosti da ugine u roku od 3 dana najkasnije. To je virus koji sa sobom nosi jos sijaset opasnosti, osim samog virusa. Sem veterinara i terapije koju bi mu on dao, ne mozes mu pomoci. Idi kod veterinara, ako poznajes nekog, kazi proble, uvek novac mozes da doneses kasnije. Sto pre i sto hitnije kod veta!
 
Treba mi hitno vas savet!!!
Moje kuce (mesanac) ima problem sa praznjenjem stolice. Prilikom pokusaja praznjenja ima jake bolove i i nemogucnost izbacivanja sadrzaja. Slabo je jeo, pio je vodu,ali je tuzan i uglavnom se skriva. Davali smo mu neki prasak ( za razbijanje stolice), ali posle toga mu je bilo malo bolje, ali i dalje pri praznjenju ima bolove i sada mu je tecnija stolica i manje obilna, bez krvi!!! Sta treba dalje da radim? HVALA!!!!!
 
Treba mi hitno vas savet!!!
Moje kuce (mesanac) ima problem sa praznjenjem stolice. Prilikom pokusaja praznjenja ima jake bolove i i nemogucnost izbacivanja sadrzaja. Slabo je jeo, pio je vodu,ali je tuzan i uglavnom se skriva. Davali smo mu neki prasak ( za razbijanje stolice), ali posle toga mu je bilo malo bolje, ali i dalje pri praznjenju ima bolove i sada mu je tecnija stolica i manje obilna, bez krvi!!! Sta treba dalje da radim? HVALA!!!!!

pomoc, savet nega, - Pitajte u vezi zdravlja
:hvala:
 
Treba mi hitno vas savet!!!
Moje kuce (mesanac) ima problem sa praznjenjem stolice. Prilikom pokusaja praznjenja ima jake bolove i i nemogucnost izbacivanja sadrzaja. Slabo je jeo, pio je vodu,ali je tuzan i uglavnom se skriva. Davali smo mu neki prasak ( za razbijanje stolice), ali posle toga mu je bilo malo bolje, ali i dalje pri praznjenju ima bolove i sada mu je tecnija stolica i manje obilna, bez krvi!!! Sta treba dalje da radim? HVALA!!!!!
 
Treba mi hitno vas savet!!!
Moje kuce (mesanac) ima problem sa praznjenjem stolice. Prilikom pokusaja praznjenja ima jake bolove i i nemogucnost izbacivanja sadrzaja. Slabo je jeo, pio je vodu,ali je tuzan i uglavnom se skriva. Davali smo mu neki prasak ( za razbijanje stolice), ali posle toga mu je bilo malo bolje, ali i dalje pri praznjenju ima bolove i sada mu je tecnija stolica i manje obilna, bez krvi!!! Sta treba dalje da radim? HVALA!!!!!

Verovatno se hrani hranom koja nije prigodna psu.
Psi nisu ljudi, hleb i hrana shto nama prija nije za njih.
Oni naravno to neznaju i jeshc'e isto shto vide da mi ljudi jedemo.

Shtenad, recimo narochito su osetljiva na hranu koja ima zzitarice, mleko i masnoc'u.
 
Treba mi hitno vas savet!!!
Moje kuce (mesanac) ima problem sa praznjenjem stolice. Prilikom pokusaja praznjenja ima jake bolove i i nemogucnost izbacivanja sadrzaja. Slabo je jeo, pio je vodu,ali je tuzan i uglavnom se skriva. Davali smo mu neki prasak ( za razbijanje stolice), ali posle toga mu je bilo malo bolje, ali i dalje pri praznjenju ima bolove i sada mu je tecnija stolica i manje obilna, bez krvi!!! Sta treba dalje da radim? HVALA!!!!!

Odvedi psa kod veterinara.

Moja Lea je danas povracala nesto belo, a juce je jela iskljucivo Royal Canin granule i Pedigri meso pilece junior, do duse bila je na dvoristu (betonskom) nisam videla da je nesto tamo capila... Jel ovo treba da bude neki znak ili je normalno?

Moguće da se nahladila i/ili ćapila nešto, kao što kažeš. Moj pas je te stomačne tegobe sam rešavao pasući lišće popinog praseta, puno je celuloze i vrlo hrapavo, i onda ispovraća to što ga je mučilo i problem rešen. Ali imao je na raspolaganju čitavih nekoliko livada i šumu udaljene od puta i prašine.
 
Odvedi psa kod veterinara.



Moguće da se nahladila i/ili ćapila nešto, kao što kažeš. Moj pas je te stomačne tegobe sam rešavao pasući lišće popinog praseta, puno je celuloze i vrlo hrapavo, i onda ispovraća to što ga je mučilo i problem rešen. Ali imao je na raspolaganju čitavih nekoliko livada i šumu udaljene od puta i prašine.

Dobro je da se nije ponovilo to povracanje, sad je ok, ne povraca, zivahna je, jede normalno tako da ne verujem da je prehladjena. A reci mi, da li bi smetalo kucetu da ga recimo nekad umesto kupanja isprasim bejbi kosili puderom onim belim u prahu kao suvo pranje? Mi smo time prasili sarplaninca jer je bilo vrlo komplikovano zimi uvoditi ga u kucu i kupati ga, pa nam je to resavalo problem, ali ipak sarplaninac je ogroman, Lea je mala sad ima svega 2,5kg pa se bojim i nju tako da isprasim, ali i zao mi da je kupam (jednom do dva puta nedeljno) jer se jos uvek boji vode, a mora cesce da se kupa jer kad dodje s dvorista u kucu bude ko iz odzaka da je izasla.
 
Kako je emotivna ova tema, procitala sam svih pet stranica. U pocetku su mi bili smesni postovi od Zaimb, jer je izgledala tako uspaniceno i nespretno pa mi je malko bilo smesno, ali posle sve tuznije i tuznije. Boko ne znam da li cu te utesiti ovim recim ali dobro je sto si optimista i gledaj u buducnost Gala ce imati jos puno puno kucica ako to budete zeleli, lepih, zdravih pravih... Ovo su joj ipak prvi (ako se ne varam) valjda je moralo tako sta sad... A ja cu debelo da razmislim da li cu pariti moju Leu kad dodje vreme za to, jer sam kao i vi teski emotivac, (jest' da me zivot nije bas mazio, za kratko vreme umrle su mi 5 bliskih osoba, (sestra, tetka, deda, baba, kum) i sad se sva moja radost svodi na Leu koja uvek uspe da mi izmami osmeh cak i kad sam najtuznija. Ne znam sta bi bez nje, stvarno jos jednom potvrdjujem da je PAS COVEKOV NAJBOLJI PRIJATELJ. Kad dodjem sa faksa, ona mi se obraduje do besvesti a i ja njoj, skace i lize me kad je uzmem, i umiljava mi se i mazi se po sat vremena... A i dok ne dodjem uvek nekako razmisljam - jedva cekam da dodjem kuci da mi se Lea obraduje...Tako da ne znam kako bi mi tesko palo da je jednog dana parim i dajoj kuca ugine, bila bi verovatno tuzna kao i ona, al pu pu daleko bilo... Ko nije procitao onih 12 mobli jednog psa neka obavezno procita.
 
Poslednja izmena:
Postoje šamponi za suvo pranje pasa, nabavi nešto tog tipa umesto bebi pudera. I baci akcenat na brisanje šapa, mokre krpice i četkanje, ma kako blagi bili, šamponi ipak ne smeju prečesto da se koriste, koža je najveći organ na telu i prva linija odbrane organizma od infekcija, jako je bitno da se ne izlaže nepotrebnim stresovima.
 
jel moze psu da curi nos,ili sam ja to umislila?
prekljuce mi je nesto kao povracala,teralo je u grlu i malo ispovracala belo i posle se smirila,i sad cujem da ponekad kao da kaslje,ali sve redje,jel moguce da je to prehlada ili umisljam?i uvek posle spavanja kad je zovem da dodje ona uvek malo kija,jel to normalno?a inace nije pokunjena,igra se,lepo jede,nadam se da nije prehlada.
i sta da radim sto ima perut :(?
da je kupam ne mogu hladno je a u dvoristu,a inace ona ulazi u potok svaki dan.
 
Postoje šamponi za suvo pranje pasa, nabavi nešto tog tipa umesto bebi pudera. I baci akcenat na brisanje šapa, mokre krpice i četkanje, ma kako blagi bili, šamponi ipak ne smeju prečesto da se koriste, koža je najveći organ na telu i prva linija odbrane organizma od infekcija, jako je bitno da se ne izlaže nepotrebnim stresovima.

E super ako imaju samponi za suvo pranje, nisam to videla kod mene u pet shopu, pogledacu u NS kad budem. Ja je kupam tri puta nedeljno, ja mislim da je to mnogo za psa. Ali stalno je u kuci pa mora da bude cista, posle setnje se sva isprlja.
 
To, na sta ti mislis nisu hemoroidi. To su paranalne zlezde koje imaju funkciju da se lakse izbaci feces iz debelog creva. Hemoroidi su prosto receno, prosirene vene debelog creva, samo se tako kod psa zovu!
Mislim da kad dolazi do ceste upale, a sam veterinar mora to da proceni, operacija, ako mislis na tezi oblik bolesti, izvodi se istiskivanjem iglom, ispiranjem zlezda, a uklanjaju se samo ako je karcinom u pitanju.
Preventiva je najbolji "lek". Smatra se da je kod zenki posle estrusa, koje nisu uparene, pojacano lucenje ovih zlezda.
Prva stvar, a i osnovna, po mom misljenju je adekvatna ishrana, stalno praznjenje creva, znaci bitno je da se pas sto dize i vise izvodi
 
zdravo... nova sam ovde, otvrila sam profil, samo da bih dobila sto vise saveta za mog macka :

оbzirom da zivim u kuci, i moja macka je napolje sve vreme, zimi je u radionici i zdrav je... ali jutros kad sam isla da mu dam mleko, videla sam da sepa i skontala da mu je prednja sapa natecena, i jedva staje na nju... nije slomljena jer moze malo da se oslanja na nju, ali ga boli pa to izbegava. jel ima neko neki savet kako da mu pomognem ?!

nemojte samo veterinara, dosad su mi za sve zivotinje samo para nauzimali, a nikad im nije bilo bolje, uvek sam ih lecila nekim prirodnim putem, tako da od veterinara - nista... bojim se ako mu stavim zavoj, da ce negde dok se secka napolju da zakaci pa da se jos vise povredi... haaaa?~
neko neki savet? sto pre, puno bi mi znacilo...
 

Back
Top