Pitajte u vezi zdravlja

Da li pas koji zivi na infuzijama 4 dana i pri tom vec 4 dana ne jede, ne pije nista i nema apetit ima uopste sanse da prezivi a samo lezi i ne pomera se.

sdragana, niko ti na to ne moze odgovoriti.
Veterinar koji ga pregleda moze najbolje da ti kaze na osnovu klinicke slike... sve zavisi od bolesti i stepena bolesti. Ostaje ti da se nadas i ocekujes najbolje.
Porazgovaraj sa vetom i pitaj sta raditi dalje... sta ti on preporucuje i sta misli kolike su mu sanse da se izvuce. Mislim da su ti mimi i new vec dosta stvari rekli koje si ti ucinila i na taj nacin dala sve od sebe... sve ostalo je relativno.
 
Pa ako je na infuziji nema potrebe za hranom.....
Imam loša iskustva sa životinjama koje su u kolapsu a davao sam im hranu....kasnije svim onima kojima nisam dao hranu a bili su u sličnom stanju....na ivici svesti....koje samo proveravam da li dišu.....su uspeli da se nekako da se izbore sa infekcijom i preživeli....
Svaki atom snage je dragocen....varenje hrane je samo oduzima...
 
Pa ako je na infuziji nema potrebe za hranom.....
Imam loša iskustva sa životinjama koje su u kolapsu a davao sam im hranu....kasnije svim onima kojima nisam dao hranu a bili su u sličnom stanju....na ivici svesti....koje samo proveravam da li dišu.....su uspeli da se nekako da se izbore sa infekcijom i preživeli....
Svaki atom snage je dragocen....varenje hrane je samo oduzima...

Da li u ovakvim trenutcima njima znaci nasa paznja....da li je u redu da ih mazimo i da im pricamo ili ih i to dodatno iscrpljuje.....
ja mog psa stalno mazim i pricam mu ne znam da li mu samo otezavam posto im je svaki atom snage dragocen?
 
Kada je nekom teško....ne treba ga uznemiravati.....u intezivnoj nezi ili šok šobi niko ne sme da ulazi kako ne bi uznemiravao pacijenta....
Pomazi ga povremeno ali na kratko.....ja mislim tako..

Evo na forumu sam opisao neki slučaj.....nema veze sa ovim ali suština je ista...
Bolesno mače (virusna infekcija)

Izgleda da je ovo kod mene druga neka situacija....moj pas je oboleo od piroplazmoze....i ima anemiju...ne moze da jede ....izgubio je osecaj za gutanje....ne rade mu pljuvacne zlezde...a moj veterinar kaze da moram da mu dajem na silu hranu tj supice da bi mu te pljuvacne zlezde proradile. Ne znam sta da radim jer on sve povraca sto dobije na silu...samo ga mucim na taj nacin.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na odgovoru....ja sam mu malo danas davala supicu....ali bas malo....on je vec 4 dana kao biljka....a da li je moguce da ima prezivelih u takvom stanju...i koliko oni dugo mogu izdrzati takvo stanje?

Ništa na silu nije trebalo da radiš, napisali smo i NF i ja da to može samo kontraproduktivno da bude.

Da li u ovakvim trenutcima njima znaci nasa paznja....da li je u redu da ih mazimo i da im pricamo ili ih i to dodatno iscrpljuje.....
ja mog psa stalno mazim i pricam mu ne znam da li mu samo otezavam posto im je svaki atom snage dragocen?

Utešila si ga. Ni danas, posle 7 meseci, ne mogu da procenim da li je moj pas plakao kad me ne oseća blizu zato što nije hteo mene da plaši ili se on plašio da bude sam. Ali mirovao je dok sam uz njega, mazim ga i pričam mu. Nije čuo ni video skoro ništa, ali je osećao po vibracijama da pričam, sigurna sam.

Kad spomenu anemiju....nije mi jasno zašto veterinari ne daju kiseonik životinji koja je u teškom stanju....i miruje...

Nemaju aparaturu najčešće, a oni koji je imaju deru cenama.

Sve sam pokusala.....nije uspeo da se izbori ... :((((

Žao mi je. :( Imaš za utehu saznanje da si uradila sve što je bilo do tebe i lepe trenutke koje ste proživeli zajedno.

 
pomoc!!!

Na stolici macica starog 4 mjeseca uocila sam tragove krvi, kao sluzava krv. Stolica normalne boje i preko toga krv....Primjetila sam da je malo slabijeg apetita i povracao je juce. Inace se fino ponasa, igra se, prede...Zivi u kuci...Oni laksativni cepici za bebe, pa sam mu zavukla u cmaric da vidim je li krv sa cmara ili iznutra i malo je dublje i svijetlo crvene boje....Pomoc!!!
 
Modesty, očisti ga od glista. Cestal cat ili neko drugo sredstvo iz veterinarske poteke ili bolje opremljenog pet šopa, objasniće ti doziranje, i ponovi za 15 dana terapiju, naročito ako sad iskaki gliste. Ili, ako nemaš gde da nabaviš mačije lekove, kupi u humanoj apoteci sirup protiv glista za decu, pa ga daj prema uputstvu i doziraj prema kilaži.
 
zdravo svima mozda sam pogresio forum al moram da pitam
Uzo sam preksinoc stene Bull Mastiffa staro 20 dana na cuvanje hranim ga toplim mlekom na cuclu i mesnim nareskom rucka fino sve je uredu odmara se i to ali danas sam primetio da su mu izasla 2 plika jedan je na obrazu a drugi na grudima :S
neznam sta je u pitanju pa sam hteo da se posavetujem sa vama ako neko zna sta je i da li je opasno neka mi javi hvala unapred
 
Nemaš razloga da šiziš, najverovatnije su samo gliste. Čak je i Val pisala da njen... :think: Frodo ili Bilbo ima tih problema kad zakasni sa čišćenjem. Malo kalcijuma da se oporave oštećeni zidovi creva, eventualno malo više prirodnih vitamina B kompleksa u hrani (ne dodatak, samo bogatija ishrana) da se obnovi jetra i malac će da bude kao nov. :)
 
Cao svima, imam jedno pitanje vezano za odredjeni preparat veterinari su mi rekli da se zove Uro Fri ( UroFree) ali da nije registrovan u Srbiji i predpostavljaju da ga samim tim nema kod nas.
Preparat je navodno namenjen uklanjanju kamena/peska iz besike, barem su mom psu to preporucili za uklanjanje kamena iz besike.
Alternativa je da ide pod noz a to bih radje da izbegnem ako taj lek stvarno deluje i ako ga je moguce nabaviti.
Moje pitanje je da li iko zna gde moze da se nabavi pomenuti lek, da li postoji neka online apoteka ili nacin da se kontaktira neka strana firma koja distribuira taj lek da vidim da li mogu da mi posalju itd.
Hvala unapred.
 

Back
Top