Pitajte u vezi zdravlja

:eek::eek::eek:
3 PUTA?! NEDELJNO?:eek::eek::eek:
Pa dovoljno je jedanput:neutral:
Posle setnje se peu samo sape

Kad je moja mama picajzla, pa je odobrila psa u kuci samo pod uslovom da nauci da piski na pelenu, da bude cist, da se ne stavlja na posteljinu, da mu se ne daje hrana na tepih (jer se masti), vec na jedno odredjeno mesto sto je ok, ali me smara sa tim pranjem, posle svake setenje tera me da je perem jer je vecim delom bela pa se to sve usivi, a i svi je diraju pa joj se dlaka brzo izmasti, i onda me smara da je perkam svaki cas, doduse u kuci je stalno gde je toplo pa nije bas toliko rizicno zbog prehlade, ali svakako cu smanjiti na jednom nedeljno kupanje a samo sape prati posle setnje (mada mala je pa je tesko da se ne pokvasi stomacic ili neki deo tela dok perem sape) a ako mama bas bude insistirala uzecu taj prasak za suvo pranje pa cu s tim resiti problem ;)
 
Prvo i osnovno pravilo je da se otok, makar onaj kom se ne zna uzrok, ne previja. Pogledaj da nema slučajno ujed nekog insekta ili pauka na šapi, i u tom slučaju ćeš morati da zoveš veterinara da mu da neki kortizonski preparat. Ako nema nekih tragova a prepoznaješ simptome iz New Folder-ovog linka, moraćeš, ma koliko se tome opirala, da zoveš veterinara, adekvatna terapija bi bili antibiotici + kortizoni, ali NI SLUČAJNO nemoj sama to da radiš, mačke su posebna vrsta, na mnoge vidove terapije reaguju potpuno neočekivano u odnosu na, recimo, pse ili ljude.
 
Mace koje sam nasla na ulici,imala tad oko mesec dana, a sad oko 4 , imala je napad sinoc/jutros u 3h
Cula sam da kao grebe sapom po posteljini,ustala,uplalila svetlo a ona je tad pala sa kreveta i trzala se.
Prednje i zadnje noge ukocene i ispruzene,trese joj se stomak i tako intezivno 3 min,pa se smirivalo.
Pokusala je da se podvuce pod krevet,a kad je napad prestao onda je bila ispruzena na podu,nogama se vracala funkcija,a ona iscrpljena.
Vec u 3:15 je bila ok,vratila sam je na krevet,ugasila svetlo i spavala je ok.

To mi sve lici na epilepsiju,i vet tako kaze i trebalo bi da joj se vadi krv.
Jel ima neko iskustva sa ovim?savet?
 
Mace koje sam nasla na ulici,imala tad oko mesec dana, a sad oko 4 , imala je napad sinoc/jutros u 3h
Cula sam da kao grebe sapom po posteljini,ustala,uplalila svetlo a ona je tad pala sa kreveta i trzala se.
Prednje i zadnje noge ukocene i ispruzene,trese joj se stomak i tako intezivno 3 min,pa se smirivalo.
Pokusala je da se podvuce pod krevet,a kad je napad prestao onda je bila ispruzena na podu,nogama se vracala funkcija,a ona iscrpljena.
Vec u 3:15 je bila ok,vratila sam je na krevet,ugasila svetlo i spavala je ok.
To mi sve lici na epilepsiju,i vet tako kaze i trebalo bi da joj se vadi krv.
Jel ima neko iskustva sa ovim?savet?

Jel je vet pregledao? Iskljucio ostala oboljenja koja mogu biti uzrok tim napadima? Ako sve ovo jeste odradjeno tad mozes biti sigurna da je epi ajd da kazem obican. Odnosno da nije posledica nekog oboljenja koje bi se trebalo leciti.
Moj pas ima napade... i sve je ok. Retki su, imamo terapiju koju koristi u toku samog napada i dva dana posle. Nista drugo ne mozes uraditi da ih sprecis... bar je to pokazalo moje licno iskustvo.
 
Mace koje sam nasla na ulici,imala tad oko mesec dana, a sad oko 4 , imala je napad sinoc/jutros u 3h
Cula sam da kao grebe sapom po posteljini,ustala,uplalila svetlo a ona je tad pala sa kreveta i trzala se.
Prednje i zadnje noge ukocene i ispruzene,trese joj se stomak i tako intezivno 3 min,pa se smirivalo.
Pokusala je da se podvuce pod krevet,a kad je napad prestao onda je bila ispruzena na podu,nogama se vracala funkcija,a ona iscrpljena.
Vec u 3:15 je bila ok,vratila sam je na krevet,ugasila svetlo i spavala je ok.

To mi sve lici na epilepsiju,i vet tako kaze i trebalo bi da joj se vadi krv.
Jel ima neko iskustva sa ovim?savet?

Kad si je poslednji put tretirala protiv parazita? Toksini koje gliste ispuštaju u organizmu mogu da prouzrokuju sekundarnu epilepsiju. S druge strane, i neki spot-on preparati protiv parazita u prevelikoj dozi mogu da deluju neurotoksično. Te dve stvari mi prve padaju na pamet. Ali verujem da je vet savestan i da će da razmotri sve opcije.
 
Kad si je poslednji put tretirala protiv parazita? Toksini koje gliste ispuštaju u organizmu mogu da prouzrokuju sekundarnu epilepsiju. S druge strane, i neki spot-on preparati protiv parazita u prevelikoj dozi mogu da deluju neurotoksično. Te dve stvari mi prve padaju na pamet. Ali verujem da je vet savestan i da će da razmotri sve opcije.

Слабо је вероватно да токсини које стварају цревни паразити могу да изазову овако драстичне нападе, као што је овај који је описан. Исто важи и за spot-on препарате. Морала би да буде употребљена тако велика количина, да би маца могла просто да плива у њој. Описани симптоми најпре одговарају падавици (која може да буде последица епилепсије, али не само ње). Вет је вероватно у праву, али сада треба утврдити који је узрок који доводи до падавице.
 
Pre nesto vise od dva meseca dobio sam na poklon Betta Splendera, Borca. Bio je star sigurno 3,4 meseca. Cuvao sam ga mesec dana i uginuo je. Ubrzo sam dobio novu ribicu, isto borca, jako mlad. I on je uginuo posle mesec dana. Prvog sam cuvao na stolu, uz monitor, mislio sam da je od toga uginuo pa sam ovog drugog stavio dalje od monitora, nije bio na promaji, redovno sam ga hranio larvama komarca, menjao vodu na nekoliko dana( receno mi je da mu to sasvim odgovara). Da li neko ima ideju koji je razlog zbog kog su obe ribice pozivele mesec dana i uginule? :( Voleo bih da ih cuvam, ali posle ovih slucajeva ne znam sta da radim. POMOZITE :worth:
 
Ima mnogo toga sto je MOZDA dovelo do smrti ribica, ali moras imati dovoljno prostran akvarijum, adekvatnu hranu, uvek custu vodu tj cesto menjej vodu ako nemas onu pumpu...itd...ako imas sve ovo sto sam ti rekao, mislim da nema razloga da ribica umre, ako je naravno zdrava i mlada. :)
 
Pa kad sam je nasla na ulici bila je puna buva.Okupala sam je rastvorom ektanona,ali posle 2 nedelje opet oko 30 buva mile po njoj.
Svaki drugi vikend sam je kupala tim zbog buva,i jos ih skidala pincetom i ubijala.Sva sreca pa ima belu dlaku pa se dobro vide.
Natapala sam je sundjerom,nije bila u posudi punoj tecnosti i osusila fenom.
Zivi u kuci od kad je kod mene.
Nisam je tretirala protiv glista,a vidis mogla bih joj dati tableticu.
Skoro je pala sa terase,sa 1 sprata.
Fino ju je mama pustila na terasu da se sunca sa Glisom-macak,a tata pustio pse u dvoristu i stavio zastitnu ogradu da se oni ne penju na terasu.
Ja ulazim u dvoriste,Glisa dolazi do mene,ona ga prati,ali i psi dolaze.Nju ne znaju,hoce da je onjuskaju,a ona se uplasila i pocela da bezi i sikce i njih 2 za njom.Srusili ogradu,vijali je i ona pala sa terase dole na beton.Bila je sepava na zadnju nogu,ali posle 3 dana je isla normalno.
Vet ju je pregledao,kaze ok je sve,ako nesto primetim da dodjemo ponovo.

Ovo je najkrace moguce objasnjenje.
Sad spava,sve ok,i dalje grize moje prste,jede mi kosu,lize nos,prede kad je mazim;)

Hvala Vam na odgovorima
 
Verovatno nedostatak kiseonika.....kupi pumpu....to je osnovno.....
Temperatura vode treba biti odgovarajuća.....hrana takodje....ako previše se gomila u vodi....stvaraju se bakterije itd...
Pre nego što promeniš vodu....treba da stoji barem 12 sati dobro zatvorena....da dobije sobnu temperaturu.....
Možda je voda iz česme pretvrda.....zato se koristi ponekad flaširana u balonima od 5l....
 
Poslednja izmena:
Баш "добро"што купаш маче ектаноном и то учестало. Тако нећеш морати да се још дуго мучиш око њега, јер ће јадно да умре. Али нема везе, што мање знамо то боље по нас. Знање нас само оптерећује и наводи на разне мисли, најбоље је да ни о чему не мислимо. Циничан сам, наравно. Па, данима вас молим, народе, јавите се приватним писмом и тражите да вам пошаљем књигу, бесплатно, праву књигу о мачкама. Не неку сликовницу, слика је пун интернет па гледајте. Због ваших мачака вас молим, не због себе, а ни због вас. За вас ме боли уво, ја волим мачке, па се љутите колико хоћете. Али не, ви сте паметни и све знате, никаква књига вама није потребна. Па када је тако, купајте мачке ектаноном и другим ср.... А у књизи лепо пише да су органофосфатни инсектициди, исто као и органокарбаматни, токсични за мачке, па се на мачкама не смеју користити. А основа ектанона, његова активна супстанца, јесте диазинон, који је у хемијској класи органофосфата. Вичем овим дебелим словима, у нади да ћете да схватите да сте убијали маче, нисте га чистили од паразита. Поменути драги диазинон је америчка Агенција за заштиту околине још 1988. године забранила за употребу на пашњацима и сличним, великим травнатим теренима, због масовног угињавања птица које су на њих слетале! А наш писмени народ диазиноном купа мачке! Браво, моји Срби!
Могао бих да пишем овако до поднева, али осећам како све више кипим, па ћу почети да користим ружне речи, зато прекидам. Од мене је и оволико доста.

Живорад
 
Poslednja izmena:
Deda...deda.....ne skači odmah.....čuvaj žice.....
Niko se naučen nije rodio....problem je što ne postoji edukacija stanovništva.....malo stvari se zna i prenosi se na prost način....verbalnom komunikacijom....
Na TV nas ubiše o nekim fantastičnim emisijama iz neke džungle ili ostrva......niko se ne setio da malo pokaže i obične životinje sa kojima živimo....
Treba zahtervati od rts-a koji se deklariše ko javni servis da uvrsti obrazovne emisije o kućnim ljubimcima...........nema druge....
 
Deda...deda.....ne skači odmah.....čuvaj žice.....
Niko se naučen nije rodio....problem je što ne postoji edukacija stanovništva.....malo stvari se zna i prenosi se na prost način....verbalnom komunikacijom....
Na TV nas ubiše o nekim fantastičnim emisijama iz neke džungle ili ostrva......niko se ne setio da malo pokaže i obične životinje sa kojima živimo....
Treba zahtervati od rts-a koji se deklariše ko javni servis da uvrsti obrazovne emisije o kućnim ljubimcima...........nema druge....

:klap:
 
Ok,ja razumem deda Ziku....Dosta mu je vise da neduzne zivotinje stradaju zbog neznanja vlasnika,nakupilo mu se...
Kad si svestan svog neznanja onda mozes i da naucis,al kad ne znas da gresis...

Uglavnom,stavicu ja njoj neku ampulu protiv buva
Ona je ok,normalno se ponasa,nema nikakvih vidljivih posledica niti naznaka za novi napad
 
Богу хвала (а нисам побожан) да је сада све у реду. Бојим се, ипак, да на дуге стазе неће да буде све како ваља. Далеко било, али постоји велика вероватноћа да је диазинон, који је продро кроз кожу у организам (дакле крвоток, одатле симптоми које си описала) оштетио бубреге. Резултат није одмах видљив, бубрег је чудан орган који "ради као црнац" чак и ако има само 30% преживелих ћелија. Преостале, живе ћелије, огромним радом (којом приликом убрзано старе) успевају да одраде посао и уместо ћелија које су изумрле. Резултат постаје приметан тек када укупан број падне испод 30%. Тада почиње стање познато као "хронична ренална инсуфицијенција", која је увод у крај. Тај поремећај је и овако један од главних узрочника преране смрти мачака (у Америци чак 30%, ми по обичају немамо никакву статистику о томе), па не треба још да га и ми пожурујемо.

Мачке су дивна, али суперосетљива створења и зато вас молим: образујте се како би могли што квалитетније да се старате о њима.

Живорад
 
Ok,ja razumem deda Ziku....Dosta mu je vise da neduzne zivotinje stradaju zbog neznanja vlasnika,nakupilo mu se...
Kad si svestan svog neznanja onda mozes i da naucis,al kad ne znas da gresis...

Uglavnom,stavicu ja njoj neku ampulu protiv buva
Ona je ok,normalno se ponasa,nema nikakvih vidljivih posledica niti naznaka za novi napad

Mislim da trebas i tretirati protiv glista...
 
Nadam se da ampula protiv buva nije ....neostomosan....to je više za prskanje prostorija...
Majka jednog mog prijatelja je tako "potrovala" mačiće.....nije dobro razumela pa je ampulu rastvorila u 10dl vode umesto u litar....dakle deset puta veću koncetraciju....
Jedva su preživeli.....trebalo bi zabraniti koncetrovana sredstva baš iz tog razloga......
Ja sam celo leto vodio rat sa buvama i nakraju se šampon protiv buva pokazao kao najefikasniji......ukupno 4 puta sam ih kupao letos....posle svakog kupanja je bilo 50% manje....
Kupanje je malo i rizično zbog prehlade ali i frustirajuće za mačku.....voda treba biti ne manja od 40 C.....topla voda im godi.....dobro obrisati i umotati u peškir.......
 
Poslednja izmena:

Back
Top