Pitajte u vezi zdravlja

Ma on je lose vec danas je osmi ili deveti dan.....ali poslednja 2 - 3 dana nece nista da jede,pije i samo lezi i ne pomera se....hvala Bogu jos uvek je ziv....ali ne znam sta god sam mu na spric dala sve je povracao....prestala sam da mu dajem na spric hranu...ne mogu da ga jos vise mucim.
 
Ako dobija infuziju, neće dehidrirati, a poslušaj NF, iskusnog u spasavanju životinja, i mog muža, veterinara sa 15-tak godina rada na terenu, ne teraj ga na silu. Daj mu da liže peškirić, najbolje natopljen glukozom za infuziju, to ne bi tebalo da košta preko 50-tak dinara pola litra, mokar peškir podstiče lučenje pljuvačke i vraća refleks gutanja a glukoza otvara apetit. I mogao bi vatarinar i da mu priključi tu glukozu u venu, ona je efikasnija od fiziološkog u vraćanju iz mrtvih, i ako ima Vitoligam, mogao bi da mu da malo pod kožu, doza zavisi od kilaže, moj pas od 7,5kg je dobijao na par meseci po 0,5ml.
 
Ljudiiii..Uf,ne znam odakle da pocnem.. :( Odem ja kod veterinara 6.9. i on tediju da 1 revakcinu,i pita me da li sam ga cistio od glista,ja reko' pa nisam(nisam ni znao kako to da uradim) i,on mi da tabletu i kaze 9. ga ocisti od glista,mozes mu direktno u grlo a,mozes i u hranu da mu izmrvis..I ja lepo 9. izmrvim u hranu tabletu i on lepo pojede i sve ok. Medjutim evo danas ima proliv.. Ne znam od cega je..Cuo sam da se tableta daje pre 1 revakcine,a on je tabletu dobio posle.. Ne znam od cega mu je sada proliv..?! Ako iko zna sta da radim..Neka pomogne. Hvala unapred . :)
 
Ne može proliv da ima veze sa tabletom od pre 5 dana, to je nešto trenutno, od juče ili prekjuče. Zovi veterinara, možda i drugog. Daj psu tabletu zeolita, medicinskog uglja ili nečega sličnog što će da pokupi otrove, najbolji je Tilly pet, ima ga u bolje opremljenim veterinarskim apotekama i većim pet šopovima. I daj mu dosta tečnosti, najbolje da ti mama skuva domaću pileću supicu sa šargarepicom, a možeš u to da umešaš i bareni pirinač, da to jede dok mu se sredi stomak. Nego, kakav je proliv, da nije slučajno svetao i sluzav? To bi već bilo zabrinjavajuće i znak da treba pod hitno da menjaš veterinara.
 
Ako dobija infuziju, neće dehidrirati, a poslušaj NF, iskusnog u spasavanju životinja, i mog muža, veterinara sa 15-tak godina rada na terenu, ne teraj ga na silu. Daj mu da liže peškirić, najbolje natopljen glukozom za infuziju, to ne bi tebalo da košta preko 50-tak dinara pola litra, mokar peškir podstiče lučenje pljuvačke i vraća refleks gutanja a glukoza otvara apetit. I mogao bi vatarinar i da mu priključi tu glukozu u venu, ona je efikasnija od fiziološkog u vraćanju iz mrtvih, i ako ima Vitoligam, mogao bi da mu da malo pod kožu, doza zavisi od kilaže, moj pas od 7,5kg je dobijao na par meseci po 0,5ml.

Juce i prekljuce je dobio glukozu u venu .....a za danas cu videti sta ce mi reci....Probala sam sa peskiricem i ne vredi. Inace je par puta ustajao i malo se kretao..ali i dalje ne jede.....isao je u WC i nema proliv.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne može proliv da ima veze sa tabletom od pre 5 dana, to je nešto trenutno, od juče ili prekjuče. Zovi veterinara, možda i drugog. Daj psu tabletu zeolita, medicinskog uglja ili nečega sličnog što će da pokupi otrove, najbolji je Tilly pet, ima ga u bolje opremljenim veterinarskim apotekama i većim pet šopovima. I daj mu dosta tečnosti, najbolje da ti mama skuva domaću pileću supicu sa šargarepicom, a možeš u to da umešaš i bareni pirinač, da to jede dok mu se sredi stomak. Nego, kakav je proliv, da nije slučajno svetao i sluzav? To bi već bilo zabrinjavajuće i znak da treba pod hitno da menjaš veterinara.

Proliv,je braon zut. Ali nije sluz,mislim proliv ko' proliv. Ne znam gde sada da kupim te tablete i sve to. Supicu cemo skuvati svakako. :( Joj.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Proliv,je braon zut. Ali nije sluz,mislim proliv ko' proliv. Ne znam gde sada da kupim te tablete i sve to. Supicu cemo skuvati svakako. :( Joj.

Možeš i u humanoj apoteci da mu kupiš zeolit ili medicinski ugalj. Svetao, sluzav proliv bi ukazivao na prodor imuniteta što znači da vakcina nije skladištena kako treba, ovo nije zabrinjavajuće toliko. Ako se proliv nastavi duže od 2 dana i pored tabletica protiv trovanja i dijete, možeš uz konsultacije sa veterinarom da kupiš u humanoj apoteci neku formu streptomicina, da mu daješ da pije, to je efikasno kod stomačnih bakterijskih infekcija.
 
Poslednja izmena:
A kako je zapravo taj veterinar zaključio da je baš babezija u pitanju? Jesi li mu našla krpelja? Je li imao jako povišenu temperaturu? A žuticu? Pošto tamno prebojavanje mokraće kažeš da nije prisutno. Uopšte mi nije jasno kako je to on postavio dijagnozu. ALi to sad i nije toliko bitno, sad više ne možeš ništa osim da čekaš. Na žalost, nemam reči da te utešim, znam da nikakve reči sad ne bi pomogle, ali eto, ako ti je neka uteha, nije do tebe, ti si uradila sve što si mogla. Sad moraš da se nadaš čudu ali i da budeš spremna na najgore. Kakav god ishod da bude, znaj da si ti dala maksimum i da ima ljudi koji te razumeju.
 
Očajna sam....:((( njemu nije nimalo bolje.....
Nemocna sam da bilo sta uradim....sve sam probala...
Sad le cudno legao i ne pomera se,tesko dise.... oci ne pomera ..los mu je pogled :(((((

:(((((( Zelim da verujem u cuda.

Sta god se desi ucinila si sta si mogla... budi uz njega i probaj da ga utesis.
Pricaj mu i pokazi koliko ga volis.
Ne znam sta da ti kazem drugo... molimo se za cudo da se desi.:heart:
 

Back
Top