Pitajte u vezi zdravlja

Moje mače, staro pet meseci, koje noću spava u kući, a preko dana se igra u dvorištu sa mamom i sestricom, ponaša se čudno. Naime, još odmalena je bila osetljivog stomačića i znala da povraća, ali ništa zabrinjavajuće. Međutim, u poslednjih nekoliko dana povraćala je u nekoliko navrata, a onda sve slabije i slabije jela da bi danas prestala sasvim. Takođe, zatekla sam je napolju u veoma čudnom stanju. Delovalo je kao da kunja, da bih kasnije primetila da ne otvara oči - kao da joj svetlo smeta, a okolinu ispituje njušeći. Kreće se normalno, naskače i skače sa kauča, ali ne gleda, ne jede i ne može da kaki (iako stalno ide u pesak i pokušava).

Naravno, čim smo mogli odveli smo je kod veterinara koji joj je u expresno kratkom pregledu dao tri injekcije (ne znam kakve, ništa nije rekao!!!), izmerio temperaturu koje nema i ispipao stomačić rekavši da nema opstipaciju. To je sve što smo čuli od njega, uz to da dođemo sutra na kontrolu ponovo. Ali maca je ista i nakon pet sati, nije kakila, non stop žmiri, svaki čas ide i leži ispred ulaznih vrata i umrtvljena je.

Mama i seka su sasvim dobro.

Imate li ideju šta se dešava? Hvala :(
 
Promeni veterinara...idi kod drugog....odnosno traži više njih za mišljenje.....to je neki specifičan problem...ja nisam čuo za takav.....i veterinarski fakultet treba konsultovati ako si iz Beograda...

Moj savet je ako kunja....ni slučajno nemoj davati na silu hranu ili mleko....mačka se gladovanjem leči...može 5 dana bez hrane da bude kad je bolesna....

Možda je i neki virus ...vidi ovde....Bolesno mače (virusna infekcija)
To je jedan moj slučaj......inače ta tom forumu veterinar nije u funkciji pa nemoj da postavljaš pitanje.....

PS: od inekcija ili lekova može biti još gore ako je virus......nemoj više da išta prima....najbolje da odkunja....
I moj mačor nešto kunja od juče...ima više od godinu dana....samo spava i bezvoljan je...
 
Poslednja izmena:
Temu otvaram ovako i unapred se izvinjavam zbog toga.
Dva su umrla (jedno ne od toga, već ga je neko iz komšiluka otrovao). Jedno se oporavilo samo od sebe. Ovo drugo jede sasvim malo. Veterinar ništa korisno nije rekao. Mi smo na svoju ruku dali lek protiv dijareje i mislim da je stalo... ali i dalje odbija hranu i samo kmeči po dvorištu... imam utisak da mu je stalno hladno. Da li neko ima ikakve ideje kako da mu pomognem?I šta je ovo uopšte?
 
Temu otvaram ovako i unapred se izvinjavam zbog toga.
Dva su umrla (jedno ne od toga, već ga je neko iz komšiluka otrovao). Jedno se oporavilo samo od sebe. Ovo drugo jede sasvim malo. Veterinar ništa korisno nije rekao. Mi smo na svoju ruku dali lek protiv dijareje i mislim da je stalo... ali i dalje odbija hranu i samo kmeči po dvorištu... imam utisak da mu je stalno hladno. Da li neko ima ikakve ideje kako da mu pomognem?I šta je ovo uopšte?

Зар не мислиш да би помогло да напишеш о којој је животињи реч, и мало се концентришеш на симптоме болести?
 
Зар не мислиш да би помогло да напишеш о којој је животињи реч, и мало се концентришеш на симптоме болести?


Pije li vodu?
Mjerila temperaturu?
Pije vodu...temperaturu nema. Sve to liči na trovanje, ali nije.
Ne znamo o kojoj zivotinji je rec, psu, macki.
Preporucila bih da zivotinju hitno odneses na Veterinarski fakultet, ako joj mislis dobro.

Napisala sam pa izbrisala, izvinite... U pitanju je mače staro četiri meseca.
Problem je što za to nemam uslova.
 
Ovo je kviz prvo pogadjamo okolo naokolo simptome i tek onda o kojoj zivotinji je rec. Bar smo ukapirali da je zivotinja jer si slucajno napisao da je u pitanju veterinar (doktor za zivotinje za osobe koje nisu do sada znale)
 
Temu otvaram ovako i unapred se izvinjavam zbog toga.
Dva su umrla (jedno ne od toga, već ga je neko iz komšiluka otrovao). Jedno se oporavilo samo od sebe. Ovo drugo jede sasvim malo. Veterinar ništa korisno nije rekao. Mi smo na svoju ruku dali lek protiv dijareje i mislim da je stalo... ali i dalje odbija hranu i samo kmeči po dvorištu... imam utisak da mu je stalno hladno. Da li neko ima ikakve ideje kako da mu pomognem?I šta je ovo uopšte?

Sve je zbrkano objasni nam situaciju i mozda cemo moci da pomognemo
Koliko sam shvatila: bila su 4 maceta jedno je neko otrovao, drugo je uginulo od toga. Ostala su dva, jedno mace se oporavilo od toga a drugome pokusavate da pomognete?
Nisi nam objasnila simptome samo da jede vrlo malo, da mu je hladno, kmeci po dvoristu?
Koliko macici imaju dana, nedelja, meseci?
Da li ima jos nekih simptoma?
 
Poslednja izmena:
Molim vas za pomoc, to jest ako neko ima neki savet sta da radim.

Imam Sibirskog Haskija (muzijak), star je 8 meseci, ima 17,5kg, ali nece da jede...
Davao sam mu svasta ali on i dalje nece da jede, mislim jede jako malo ali jako sakicu jednu mozda. Davao sam mu, konjsko meso, junece mese,pilecu dzigericu,piletinu, ribu, granule( Friskas, Pedigre...), cak sam mu i mleka dao, malo nesto popije i nece vise. ocistio sam ga od glista sa Drontal Plus-om. Bio sam kod veterinara oni mi kazu da je mozda razmazen pa zato nece da jede. Ako neko ima nekakav savet MOLIM za pomoc.

pozz. Hvala

;)
 
Molim vas za pomoc, to jest ako neko ima neki savet sta da radim.

Imam Sibirskog Haskija (muzijak), star je 8 meseci, ima 17,5kg, ali nece da jede...
Davao sam mu svasta ali on i dalje nece da jede, mislim jede jako malo ali jako sakicu jednu mozda. Davao sam mu, konjsko meso, junece mese,pilecu dzigericu,piletinu, ribu, granule( Friskas, Pedigre...), cak sam mu i mleka dao, malo nesto popije i nece vise. ocistio sam ga od glista sa Drontal Plus-om. Bio sam kod veterinara oni mi kazu da je mozda razmazen pa zato nece da jede. Ako neko ima nekakav savet MOLIM za pomoc.

pozz. Hvala

;)

A pa hoce oni malo da izvoljevaju ova moja voli samo RC
Pedigree i to nista
Skuplja je a i stim i kvalitetnija ako ti nije skupo da odvojis 600-700 din probaj s tim
 
Moji poslednji pas je bio jako razmazen i baksuzan po tom pitanju. Mogao je da danima odbija da jede ono sto mu se ne svidja (strajk gladju:eek:), a ja sam mogla samo ovo ==> :dash: i da na kraju popustim i dam mu ono sto hoce da jede.
Nije da time nije jeo moje zivce :lol: :lol:, narocito ako bi poceo da mrsavi, a imao je sklonost da brzo mrsa i da se bas tesko deblja.
Medjutim, jeo je svo meso, osim jagnjetine. Tako da :dontunderstand: zasto tvoj pas nece da jede, cak ni meso, kako ja razumem.
Probaj da mu kuvas i ne mesas granule i kuvanu hranu, ni moji nije hteo da jede granule nesto posebno.
 
???
Kakve to ima veze:dontunderstand: odrastao pas se hrani 2 puta dnevno

Bogami, moj kum je gajio madjarske vižle (i zbog lova i zbog takmičenja), i hranio ih je jedanput na dan. Dok su bili mali i po dva tri puta, a posle toga samo jednom i to uveče. Najstariji je uginuo pre mesec-dva, bez problema je dobijao maksimalne ocene na takmičenjima. Dakle potpuno zdrav i savršeno razvijen pas.
Nadasve, i ja sam svog psa hranio jednom dnevno, po preporuci veterinara(koji mi je i ujak, usput) i nije bilo nikakvih problema. Lepo smo se navikli, preko dana je bio miran, čak nije ni kukao dok neko jede u kući. Ali kad padne veče,.... Probaj da kasniš...

Pseći metabolizam je takav, kao i kod drugih mesoždera. Jedu retko, kad nešto ulove, a tada se najedu koliko god mogu. I to je obično jednom u toku dana...Zato je to najbolje uvesti kao pravilo.

Ne verujem, naravno ni da je problem da ga hraniš dva puta dnevno, ali znam da ljudi često preteruju i daju im da hranu non-stop. Posledice: razmažen i debeo pas.

Eto, samo toliko.
 
E ovako. Hvala svima na odgovorima.

Hranima ga ujutru i uvece, meso mu kuvam, i ne mesam sa granulama. meso je iseckano na kockice, on pojede mozda 6-7 kockica mesa i to je to. poceo je da ne jede pre nekih 4-5 dana, on je jako mrsav mogu da mu kosti napipam, a veterinar mi govori da je to ok dok mu se ne vide rebra. strasno. sve vrste granula sam probao osim Rojal kanina on mi je jako skup, 600-700din kila... to ne mogu da priustim. Aktivan je i ima redovnu stolicu, sve je ok samo sto ne jede.

i da pre nekih nedelju ipo dana je imao krpelja i zarazio ga je, poceo je da mokri krv, ja sam primetio to odmah pa nije bilo nista stransno, primao je 3 dana inekcije i sve je ok bilo, a sad ovo... stvarno ne znam sta da radim!

Hvala.
 
E ovako. Hvala svima na odgovorima.

Hranima ga ujutru i uvece, meso mu kuvam, i ne mesam sa granulama. meso je iseckano na kockice, on pojede mozda 6-7 kockica mesa i to je to. poceo je da ne jede pre nekih 4-5 dana, on je jako mrsav mogu da mu kosti napipam, a veterinar mi govori da je to ok dok mu se ne vide rebra. strasno. sve vrste granula sam probao osim Rojal kanina on mi je jako skup, 600-700din kila... to ne mogu da priustim. Aktivan je i ima redovnu stolicu, sve je ok samo sto ne jede.

i da pre nekih nedelju ipo dana je imao krpelja i zarazio ga je, poceo je da mokri krv, ja sam primetio to odmah pa nije bilo nista stransno, primao je 3 dana inekcije i sve je ok bilo, a sad ovo... stvarno ne znam sta da radim!

Hvala.

Mozda ima jos negog krpelja
 
Verovatno će proći.... Sačekaj malo, moguće je da je naprosto još uvek malko bolestan pa mu naprosto nije do hrane. Ako pije vodu, dodaj neke vitamine u nju. Sačekaj nekoliko dana, pa ako i dalje bude odbijao, vodi ga opet kod veterinara.

E da, zaboravio sam. Hrani ga prirodnom hranom, izbegavaj granule neko vreme. Ne znam da li si primetio, ali šaka granula jako nabubri kad se stavi u vodu. Možda mu jednostavno ne prijaju trenutno zbog stomaka. I nikako grašak, pasulj i ostale mahunarke!!!
 

Back
Top