Пицерија која је делила сендвиче сиромашнима затворена због 680 динара мањка ФОТО

Neka ga oslobode kazne onda pa neka pravda pobedi ali ne možeš zameriti ljudima koji su poštovali propise. Razmišljate emotivno,što je normalno, ali i dalje stoji činjenica da je greška same picerije a da su inspektori ispoštovali pravila koja su važeća u ovom trenutku.

Значи ти би због поштовања прописа оставио жену да умре?
Да испоштујеш прописе важеће у "том тренутку"?


Замисли да видиш жену која испред твог прозора пада од рецимо епи напада, испред свог улаза у 19:58, док хитна дође, биће 20:12, и жена ће можда умрети, и ти си једини који то видиш, јер су остали занети пљескањем у 20:00.
Шта чиниш?
Поштујеш ПРОПИСЕ, или силазиш доле да жену окренеш на бок и вадиш јој језик и пазиш да те не угризе при томе?
Где је граница прописа, а где почиње ЉУДСКОСТ?
 
Значи ти би због поштовања прописа оставио жену да умре?
Да испоштујеш прописе важеће у "том тренутку"?


Замисли да видиш жену која испред твог прозора пада од рецимо епи напада, испред свог улаза у 19:58, док хитна дође, биће 20:12, и жена ће можда умрети, и ти си једини који то видиш, јер су остали занети пљескањем у 20:00.
Шта чиниш?
Поштујеш ПРОПИСЕ, или силазиш доле да жену окренеш на бок и вадиш јој језик и пазиш да те не угризе при томе?
Где је граница прописа, а где почиње ЉУДСКОСТ?
O čemu ti? Besmislena analogija.
Ovo je picerija,poreski obveznik koja ima maloprodaju i prihoduje, ne žena koja se guši i pitanje života ili smrti. Kao što rekoh odakle tebi ideja da inspektor na terenu uopšte zna ili treba(može) da zna da se ovaj bavi humanitarnim radom? Oni dobiju nalog i ustanove stanje na terenu i primene važeći propis. Posle neka odlučuju nadležni u žalbenom postupku ako ima nešto da se doda ili oduzme tome.
 
Oni dobiju nalog i ustanove stanje na terenu i primene važeći propis. Posle neka odlučuju nadležni u žalbenom postupku ako ima nešto da se doda ili oduzme tome.

Kakv covjece terenski nalog za ispitivanje knjigovodstva u sred bijela dana bez najave legalnom privatnom poslu?!? Jesi li ti normalan? Ljudi prave pice, imaju posla, nemaju vremena za vas banditluk. Uzmu pare iz kase da kupe sijalice, brasno, itd. Na kraju mjeseca cemo radit knjigovodstvo!
 
O čemu ti? Besmislena analogija.
Ovo je picerija,poreski obveznik koja ima maloprodaju i prihoduje, ne žena koja se guši i pitanje života ili smrti. Kao što rekoh odakle tebi ideja da inspektor na terenu uopšte zna ili treba(može) da zna da se ovaj bavi humanitarnim radom? Oni dobiju nalog i ustanove stanje na terenu i primene važeći propis. Posle neka odlučuju nadležni u žalbenom postupku ako ima nešto da se doda ili oduzme tome.

Ја о вашим удбашким гиљотина прописима који служе да непоћудне, као овог сахране.
Имати у сваком тренутку збир у каси сравњен са рачунима је бесмислица, и то у стварности значи да сваки радник може да цимне инспектора пошто олади 500,00РСД из касе, и завије свог послодавца у црно.
И примена овог закона а да не постоји нека мера гопре доле од 5-10% је такође бесмислица.

Ал вама је стало да случајно неко други не дели сендвиче, САМО ВИ.
Шта ако је, на крају крајева, неко заврно радника за готовину, а овај то није у гужви ни приметио?

Зато постоји нешто што се зове СРАВЊЕЊЕ КАСЕ, на крају дана, натенане.
Али, вама је циљ опстанак на власти, по цену уништења свега.

И да, сваки предузетник који ради поштено, је као ова жена у епи нападу, гуиши се и бори за живот.
Пријатан дан ти желим...
 
Kakv covjece terenski nalog za ispitivanje knjigovodstva u sred bijela dana bez najave legalnom privatnom poslu?!? Jesi li ti normalan?
Ne ispituju knjigovodstvo nego evidentiranje prometa preko fiskalnih kasa što se radi na licu mesta. Ne treba im nalog po Zakonu o poreskom postupku iz 2014, dovoljna je legitimacija za takvu vrstu kontrole. Drugo je finansijska kontrola kada se knjigovođe uključuju.
 
Poslednja izmena:
Ја о вашим удбашким гиљотина прописима који служе да непоћудне, као овог сахране.
Имати у сваком тренутку збир у каси сравњен са рачунима је бесмислица, и то у стварности значи да сваки радник може да цимне инспектора пошто олади 500,00РСД из касе, и завије свог послодавца у црно.
И примена овог закона а да не постоји нека мера гопре доле од 5-10% је такође бесмислица.

Ал вама је стало да случајно неко други не дели сендвиче, САМО ВИ.
Шта ако је, на крају крајева, неко заврно радника за готовину, а овај то није у гужви ни приметио?

Зато постоји нешто што се зове СРАВЊЕЊЕ КАСЕ, на крају дана, натенане.
Али, вама је циљ опстанак на власти, по цену уништења свега.

И да, сваки предузетник који ради поштено, је као ова жена у епи нападу, гуиши се и бори за живот.
Пријатан дан ти желим...
Promašeno u svakom smislu. Preduzetnik sam i sam, samo poznajem propise i sviđali mi se ili ne, prilagođavam im se što je i jedini način. Šta mislim o liku i delu AV i njegove kamarile sam ostavio ovde toliko da je malo i smešno da mi neko spočitava sendviče i stavlja me pod "vi".
 
Ne ispituju knjigovodstvo nego evidentiranje prometa preko fiskalnih kasa što se radi na licu mesta. Ne treba im nalog po Zakonu o poreskom postupku iz 2014, dovoljna je legitimacija za takvu vrstu kontrole. Drugo je finansijska kontrola kad ase knjigovođe uključuju.

Oni mogu samo "evidentirati" promet, dakle tog i tog dana od 9 sati do 17 sati prodano je tolko pica, i setnja iz radnje. Evidentirao si i ciao! Posao je privatni, promet je privatni. Kasa je privatna.
 
Promašeno u svakom smislu. Preduzetnik sam i sam, samo poznajem propise i sviđali mi se ili ne, prilagođavam im se što je i jedini način. Šta mislim o liku i delu AV i njegove kamarile sam ostavio ovde toliko da je malo i smešno da mi neko spočitava sendviče i stavlja me pod "vi".

Прошлост ти не пратим, али бити иза ПРОПИСА, у овом случају, је најблаже речено НЕЉУДСКИ.
А што и јесте особина "вас", дакле сам си се стрпао у кош са њима.
 
Има ту још нешто....
Не затвара се локал због мањка од 700 динара; неко овде лаже.... :lol:
U normalnim državama.Pošto je ovo vučićistan,glasali ste,uživajte.
 
U normalnim državama.Pošto je ovo vučićistan,glasali ste,uživajte.
:lol:
Брате, што си ти блесав, то је чудо једно...
Где ти је данас боље, паметније, организованије?
Ево, ја, рецимо- не знам.
Убеди ме; докажи- најпре- да су се неки боље снашли.
Без галаме, вређања, и "катијакажем" аргументације; како би ти ово сад решавао?:roll:
Хајде, да те чујем...:ceka:
 
Možda su uz sendviče delili i neke panflete,uzvikivali parole.A to ne može.To je onda konkurencija jednoj drugoj firmi koja deli sendviče siromašnima uz parole i pamflete.Siromašnima u novčaniku i siromašnima duhom...

Или?
Довољан је некад и поглед превратника да те општински жбир дојави управи?
 
Полако док се све не истражи , не треба скакати на прву лопту .ко зна шта је још ту било , то што је неко помогао другога не обавезује га да без последица ради мимо закона и да мути
 
i da me je neko poslao , da moram da budem na mestu tog inspektora

izvadio bih 680 din iz svog dzepa
pronasli bi ti neki drugi razlog da zatvore objekat.U zlatno doba Srbije zj. Vucicevoj eri nema siromasnih, i ovakve akcije podrivaju ugled prvorodjenog
 

Back
Top