Peta beogradska :))

Ja sam u parnoj smeni ;)... inače lično sam se uverio koliko je važno i na društvenom i prirodnom smeru da dobro prođeš prvo polugodište, pošto sam iz 2 predmeta imao keca na polugodištu (ne zato što je škola baš preteška nego zato što ja nisam ništa radio) pa sam u drugom polugodištu morao da popravljam prvo... sve u svemu gledaj da ti prve ocene budu dobre posle teško da ćeš završiti kao ja :D
 
Ja sam cula da je parna smena laksa sto se tice nastavnika pa se nadam da cu tu upasti hahaha :-D Sto se tice tih keceva cula sam da je puno njih koji su bili odlicni imalo po par keceva na polugodistu, pa su mi zato svi i pricali da je ne upisem (kao preteska je..). Inace, imam drugaricu u parnoj smeni, druga godina, I/10 koja mi je pricala kako je sve tamo i o nastavnicima itd.. Mozes molim te da ti napises nesto o tome kakvo je drustvo, nastavnici, tvoj prvi dan kakav je bio, ako imas neke korisne savete sto se tice odredjenih predmeta ili bilo sta?
 
Pričalo se jedno vreme da je parna lakša od neparne, ustvari i bilo je tako dok nisu počeli da premeštaju profesore iz jedne u drugu smenu (koliko sam ja čuo)... tako da veruj mi da će ti sigurno zapasti i dobri i loši profesori. Što se tiče uspeha svi su u osnovnim bili odlični, a sada nije nikakvo ćudo ako nekoliko njih završi sa kečevima. Što se profesora tiče koji meni predaju trebalo bi da pripaziš ako ti zapadnu Ješićka (fizika), špirićka (hemija, ali pošto idem u penziju postala je blaža što se tiče zaključivanja ocena), garićka (biologija, spada među strožije profesore i tražiće svaki čas da budete spremni, ali je uvek korektna kod zaključivanja), što se tiče profesora koji mi ne predaju tu spadaju eugen(matiš) i anica(hemija). Što se društva tiče nemoj da očekuješ ništa posebno (ali uvek ima dobrih likova i likuša), u većini slučajeva dosta se razlikuje od onog iz osnovne. Što se tiče dobrih profesora ima ih više, ali iz geografije budi sigurna da će ti predavati neka legenda pošto su oba profesora iz geosa ubedljivo najgotivniji od svih :) Od saveta mogu samo da ti poručim da pripaziš i u drugom polugodištu ako ti zapadne neki od ovih loših profesora... ;)
 
Zapravo parna smena jeste važila za lakšu, ali koliko sam ja čuo već neko vreme su prebacivali profesore iz jedne u drugu smenu, ali budi sigurna da će ti zapasti i dobri i loši profesori. A što se proseka tiče svi su iz osnovnih došli sa odličnim uspehom i istina je da se prosek dosta smanji. Što se društva tiče nemoj da očekuješ ništa posebno, obično se dosta razlikuje od onog u osnovnoj (uvek ima gotivnih likova i likuši, ali nije čudo ako ima i dosta smarača). Za nastavnike mogu da ti kažem da pripaziš ako ti zapadnu ješićka(fizika), špirićka(hemija, ali bi trebalo uskoro da ode u penziju pa mi se čini da više nije toliko stroga), garićka(bios, spada među strožije i uvek će tražiti da budete spremni svakog dana, ali je uvek korektna kada je zaključivanje u pitanju), od profesora koji mi ne predaju čuo sam da tu spadaju i eugen(matiš) i anica(hemija). Međutim ima i baš gotivnih profesora kao što su naprimer oba profesora iz geosa tako da što se tiče geosa nećeš imati problema. Što se saveta tiče mogu samo da ti kažem da ako ti neki od ovih navedenih prof. zapadne da ćeš morati da pripaziš u oba polugodišta ;)
 
Hvala na informacijama :-) Ja sam inace jedna od onih sto ne uce nista sve dok ne dodje test i onda sve naucim i dobijem 4 ili 5, al' dobro, izgleda da cu morati da menjam radne navike hahaha :-D Ocene mi iskreno nisu nesto uzasno bitne, ucim koliko mogu i dobijem sta dobijem, ali najvise mi je do drustva stalo kakvo je. Po onome sto sam cula, a evo sad' i od tebe, nisam bas dobar izbor napravila s obzirom da se ja nadam komunikativnim, otvorenim i 'normalnim' ( ne snobovima, cutljivcima niti nekim debilima) da tako nazovem osobama. Ali dobro, sta je tu je..

Zanima me da li se knjige uzimaju preko skole (za I godinu) ili moraju da idu da se kupuju? Takodje, kakva je ekskurzija u prvoj godini, gde ste vi isli, kako je bilo?
 
Tako je svako ucio u osnovnoj skoli,nisi jedina,i u pravu si da ces morati da menjas radne navike.Za dvojke i ponekad trojke,moze i tako,ali za vise moraces mnogo vise da das.

Nacices i na komunikativne,i na otvorene i na normalne,ali to potpuno nije bitno jer nema osobe koja nije nasla nekog u Petoj i nemoj uopste oko toga da se brines.

Knjige uzimas sama,nema nista preko skole,recice ti svaki profesor sta da kupis i tolerisace da nemas knjige skoro nedelju do dve,a neki ti nece ni gledati sta imas,i da li imas.
 
Tako je svako ucio u osnovnoj skoli,nisi jedina,i u pravu si da ces morati da menjas radne navike.Za dvojke i ponekad trojke,moze i tako,ali za vise moraces mnogo vise da das.

Nacices i na komunikativne,i na otvorene i na normalne,ali to potpuno nije bitno jer nema osobe koja nije nasla nekog u Petoj i nemoj uopste oko toga da se brines.

Knjige uzimas sama,nema nista preko skole,recice ti svaki profesor sta da kupis i tolerisace da nemas knjige skoro nedelju do dve,a neki ti nece ni gledati sta imas,i da li imas.

Hvala! :-) Ti ides u petu?
 
Ja sam cula da je parna smena laksa sto se tice nastavnika pa se nadam da cu tu upasti hahaha :-D Sto se tice tih keceva cula sam da je puno njih koji su bili odlicni imalo po par keceva na polugodistu, pa su mi zato svi i pricali da je ne upisem (kao preteska je..). Inace, imam drugaricu u parnoj smeni, druga godina, I/10 koja mi je pricala kako je sve tamo i o nastavnicima itd.. Mozes molim te da ti napises nesto o tome kakvo je drustvo, nastavnici, tvoj prvi dan kakav je bio, ako imas neke korisne savete sto se tice odredjenih predmeta ili bilo sta?

Koje si odeljenje?
 
Pa ono, nije baš da je informacija od vitalnog značaja
tj. nikog ne boli qurac ko je đak generacije
Pitaj Minića.

Pitao bih ja Minića, ali Minić nema mejl, a zamenica ima mejl pro forme. Pismo mi je bilo vraćeno jer u njenom sandučetu nema mesta za nove poruke, znači to niko ne čita. A da zovem Minića telefonom...neka hvala... koliko se sećam nije bio baš najbolji sagovornik. Pa zato pitam ovde, ako ima nekog ko zna, ili zna nekog ko zna neka mi odgovori, ne pitam za đaka generacije 1909 nego 2009. Zato ajde neka se neko potrudi.:worth::sad2:
 
Evo i ja da se oglasim.Parna sam smena,ali znam neko opste misljenje i o profesorima iz neparne,pa cu vam reci o nekima gore navedenim.Maja Tornjanski vazi za najblazu matematicarku u skoli,isto vazi i za hemicarku Danijelu.
Milesa Andjus(latinski) mi je predavala prosle godine i jako je korektna,cesto povezuje neke interesantne price sa latinskim izrekama,ali trazi i odredjeno znanje za odredjenu ocenu.Latinski za prirodnjake je smesan u odnosu na to sta sve uce drustvenjaci.Toliko za sad:)
 
Moze neko da mi kaze kakvi su mi profesori ako zna? Molim vas? :)
Engleski - Radivojevic Radmila
Nemacki- Zivkovic Ana
Latinski- Andjus Milesa
Istorija- Kostic Jelena
Biologija- Pesic Maja
FIzika- Pavlovic Smiljana
Hemija- Danijela Malinar
Muzicko- Santovac Ljiljana
Likovno-Ilija Velisavljevic
Hvalaaa :D
 
Evo da ti ja opet uskocim u pomoc:)
Radivojevic Radmila-predavala mi prosle godine pa rekla da ide u penziju,ali vidm da je jos tu:eek:Kada meni kazes DOSADA prva asocijacija- Radmila.Znaci zenu mrzi da zivi kamoli da se zavitlava s nama.Ja recimo nikad nisam radio nista na njenom casu,samo za kontrolni i imao sam 4:pdok neki koji se svaki cas javljaju imaju jedva cetvorku ili nizu ocenu.Ona uglavnom predaje godinu dana pa ostavi odeljenja nekom drugom,posto svi provale da mogu da joj se penju na glavu.Predavanja kao i ocenjivanje totalno rasulo,dakle cista lutrija kako joj se svidis.
Zivkovic Ana-ja ucim ruski,ali znam lika kome ona predaje,veoma je stroga i mnogo trazi pa srecno ti bilo
Milesa-vec sam reko svoje misljenje gore pa da ne ponavljam
Za istoricarku nikad cuo.
TESIC Maja-mladja profesorka i veoma korektna,kolko sam ja nacuo.
Fizicarka mora da je neka nova,posto ni ne znam da predaje,nemam blage veze ko je!
Hemicarka.-upala ti kasika u med
Santovac Ljiljana-kod nje je laganica,nemoj da se glupiras pa da imas manje od petice(samo nemoj da vadis telefon na casu,uzima ih ko cackalice)
Ilija Velisavljevic-ucices likovno vise nego matematiku.Meni srecom ne predaje.Potpuno druga prica u odnosu na muzicko.
 
Pitao bih ja Minića, ali Minić nema mejl, a zamenica ima mejl pro forme. Pismo mi je bilo vraćeno jer u njenom sandučetu nema mesta za nove poruke, znači to niko ne čita. A da zovem Minića telefonom...neka hvala... koliko se sećam nije bio baš najbolji sagovornik. Pa zato pitam ovde, ako ima nekog ko zna, ili zna nekog ko zna neka mi odgovori, ne pitam za đaka generacije 1909 nego 2009. Zato ajde neka se neko potrudi.:worth::sad2:


Evo, slucajno sam saznao odgovor, iako mislim da u zivotu nisam prosao pored Pete gimnazije, niti imam bilo kakve direktne veze sa njom..

Ako mi je tacna informacija, ucenik generacije koja je maturirala 2009. godine bila je Marija Radovanovic, IV-6
 

Back
Top