1. Kako je bahćati se s nama ljudima? S našim gresima, patnjama, stradanjima, planovima, i svemu onome što radimo..što sebi, što drugima, što Tebi...mora da ti nije lako.
2. Da li si ljut ponekad na mene, kada ne kapiram i ne shvatam, zašto nekada imam utisak da me ne čuješ, da briga te je i da svoje čedo ostavljaš ovako u mraku, da se muči; jednostavno ne razumem kada će kraj ove agonije. Ja stvarno mislim, da previše je.
3. Zašto me nisi upozorio na sve, ili samo nisam videla vidne znakove puta, pa se ogluših na iste?
4. Ako sam bila prenaporna u ove tri godine, moguće da jesam, jer sam bila stalno tužna, plakala, i na kraju se i razbolela, razumi me. To zaista beše tuga, jedan očaj i poljuljanost u sve, u sve ono šta istinski jesam cenila. Čemu sam se divila. Šta sam duboko vrednovala. U ljudima. I ja sam to negde usput izgubila, jer sam puno Bože, volela. I zato se pitam, jer se ljutiš možda, jer puno puta bejah ljuta na tebe, zašto ovako sve ide..kada trudih se. Kada tražih svetlo u mraku. Kada istarajavah na sve, što rađeno. I jednostavno ne razumem, šta mi poručuješ time. Ali, ako je imalo samo jednu svhu, da me osvesti koliko vredim i da ojačam..onda si uspeo. Ali, jedno ne razumem, zašto ne šalješ onda nekoga sličnoga meni? Znam da ispituješ svakim danom, ovim mesecima i godinama moj stepen izdržljivosti i snage, ali moram da ti kažem..da ako sam ne vidiš i trebaju ti naočarice...ja zaista ne mogu više. A, ujedno i da zahvalim, što mi je zdravstveno svakim danom sve bolje. Znam, da vidiš kroz moju dušu sve. I šta osećam. I kako mi je.
5. I za kraj..najdragocenije pitanje. Jel možeš da mi obećaš da ćeš čuvati sve ono šta je mom srcu, drago, važno, bitno i ono za šta ja brinem? Braniti od svakog zla , kad već to ne mogu ja. Ja se za to uvek molim najčistijim mislima. Čuvaj to najdivnije, najčistije, najborbenije i uvek šalji vojsku svojih najdivnijih anđela čuvara, ako to nešto ikada bude u bilo kojoj vrsti opasnosti, bude nesrećno, nevoljeno ili tužno. Meni je to važno. Bilo i ostalo. Obećavaš? Sigurno, sigurno? Hvala. Računam na tebe.
Eto. Nešto behu pitanja, nešto više konstatacije. Ja tako umem.
Ja se upisah.
