Pet pitanja koje bi ste postavili bogu da vam dođe nedeljom na ručak

Na natprirodnim misterijama ne mora biti sve "ozbiljno"

Elem, naslov sve govori. Pucajte!
Evo mojih "five":



1. Jel' ti dosadilo da budeš sam, jedini?
2. Jesi li oženjen?
3. Šta ti je trebao ovaj cirkus od stvaranja zemlje?
4. Kolika ti je plata?
5. Jesi se odljutio što smo ti onomad zakovali sina na krst?

Ajmo dalje... :)

Pa nije Bog sam, kao što si u jednom pitanju naveo - ima Sina, tu su zatim Anđeli, sveci i pravednici koji su u Raju sa njim :)

Pitao bih ga kada će u Srbiji proći kriza i kad će Zvezda da se izvuče iz sra*a, al' bez da mi odgovori sa "to ni na neću dočekati"
 
Na natprirodnim misterijama ne mora biti sve "ozbiljno"

Elem, naslov sve govori. Pucajte!
Evo mojih "five":



1. Jel' ti dosadilo da budeš sam, jedini?
2. Jesi li oženjen?
3. Šta ti je trebao ovaj cirkus od stvaranja zemlje?
4. Kolika ti je plata?
5. Jesi se odljutio što smo ti onomad zakovali sina na krst?

Ajmo dalje... :)
Haha malo su ti pogresna pitanja...Evo naprimer prvo - bog jeste jedan ali u tri lica - otac sin i sveti duh ,tako da nikad nije sam,jedan....Jest da sam ateista al to su cinjenice :)
 
Ako ti se stvarno bog pojavi na večeri enćeš ni morati da mu postavljaš pitanja, unapred će mu sve biti poznato i sam će početi da ti odgovara :)

Ako je tako, nek' onda skuva ručak, il' još bolje, neka pošalje Mariju da skuva... mislim da bi bilo lepo gledati je u minjaku i štiklama kako meša... pire krompir, naravno.. ;)
 
Zašto, što se poigravam verskom dogmom i izlazim iz njenih okvira?

Zašto mislite da Marija nije bila lepa i poželjna žena? Zar sva bića božija nisu oličenje lepote?
Mislim... svi anđeli svih sfera, od samog Metatrona preko Serafima do najobičnijih su naslikavani kao manekeni, i to po ljudskim merilima estetike.
Čisto sumnjam da takvo biće, besmrtno, koje potire sve prostorvremenske konstante, vodi računa o svojoj manifestaciji i estetici ka nama, smrtnicima.

Bog je stvorio čoveka po liku svome.
Onda je i ženu stvorio po htenjima njegovim, kao i instituciju nedeljnog ručka. A bogme i radoznalost koja nas i čini onim što jesmo.

Dakle, dosta filozofskih laprdanja i bezumnog branjenja servirane nam dogme.
Da ćujem pitanja, pa da mu prenesem... mislim da se On dosada predomišlja i kaje što nas stvori ovako dekadentno dosadne, nemaštovite i tako...
 
Ako ti se stvarno bog pojavi na večeri enćeš ni morati da mu postavljaš pitanja, unapred će mu sve biti poznato i sam će početi da ti odgovara :)
Ako tako on lepo sve zna sta cemo i kako cemo onda niko nije gresan...
Mislim da ipak mora dacuje nasa ptanja pa tek nda da da odgovor jer smo kao stvoreni sa izborom slobdne volje....
 
1.Pitao bih ga kakve planove ima za mene...
2.Zasto smo toliko nemocni da ne mozemo da zaustavimo i namanjimo zlo bar kolko tolko...
3.Kad je vec doso znam da bog postoji i sve ostalo sto ide uz njega to bi preskocio i pitao bih jel ima neki poseban razlog sto mi se desava ovo sto se desava...
4.Da li uopste postoji srodna dusa i reinkrenacija...
5.Pitao bih ga da mi kaze kakav sam covek do sad bio i koliko sam gresan i da mi oprsti ako moze...
 

Back
Top