Pesak za macke

Ja za moju koristim posip "who cares" bez mirisa(ima i sa lavandom) kosta oko 230 dindzi i super je. Odlično grudva. Isti posip koristim i za feretku i super se pokazao.

е, тај сам и ја узела сада, јер правим залихе посипа, узмем где год нађем јефтин. Ја сам узела са мирисом - 340, а без мириса је 320. Где си ти нашла за 230?
 
Ubedljivo najjeftinije sam prolazila dok su macke jele granule i koristile Cat's Best, 280 dinara mesecno po macki me je kostao posip.

Не разумем, како 280 динара месечно на посип, колико често мењаш посип?
Ја мењам свака 3 - 4 дана, ја купујем месечно 2, 3 кесе посипа од 5кг. Претерујем?

Иначе, не могу мачку да храним само гранулама. Макар један оброк дневно јој је влажан. Видим да много више воли влажну храну, па се сажалим.
 
Не разумем, како 280 динара месечно на посип, колико често мењаш посип?
Ја мењам свака 3 - 4 дана, ја купујем месечно 2, 3 кесе посипа од 5кг. Претерујем?

Иначе, не могу мачку да храним само гранулама. Макар један оброк дневно јој је влажан. Видим да много више воли влажну храну, па се сажалим.

Pa pogledaj datum. :tajna: Od onda je bilo ihaaaj inflacije.

Inace, nama WC uopste ne odgovara, za dvoje odraslih mi treba nesto sto bolje grudva, manje dize prasinu kad se sipa... Da ne duzim, kvalitetniji posip.
 
Хаха, хвала, нисам ни приметила да је 2011. година у питању :)

Нисам нешто превише размишљала о квалитету посипа и шта квалитет подразумева, јер сам последњи пут користила ТОМi посип, који је скроз ок. А пре тога Hello Cat или тако нешто, са лавандом. Иако ја њој просипам посип свака 3, 4 дана, ја чистим иза ње сваки дан, ако ме разумете :D, извадим ручно то што треба да се извади из посипа, па и не стигне да се направи неки хаос.
 
Sta mi se nije svidelo kod WC? Pa evo... Glina ne prianja dobro za pesak pa se dize prasina dok se sipa a s druge strane, ne gruda tako dobro i grudve se raspadaju prilikom ciscenja. Cistim ga i ja jednom dnevno, nekad i cesce (kad su bili tu macici pa se posip intenzivno koristio). Dalje, zrnca peska su prekrupna i nije bas zgodan za sejanje, lopatica nam ima preuske proreze za njega, a nisam ni videla da ima da se kupi sira.
 
. Skoro sve posipe koje ste naveli sam probala ali po meni je Bio sand najbolji. Ja kupujem bez mirisa a pakovanje od 10kg košta oko 500 din . Odlično se grudva ,nema prašine a i mačka vrlo malo iznese na šapicama van wc-a. Jedna kesa mi je dovoljna za mesec dana uz jednodnevno čišćenje .
 
Sta mi se nije svidelo kod WC? Pa evo... Glina ne prianja dobro za pesak pa se dize prasina dok se sipa a s druge strane, ne gruda tako dobro i grudve se raspadaju prilikom ciscenja. Cistim ga i ja jednom dnevno, nekad i cesce (kad su bili tu macici pa se posip intenzivno koristio). Dalje, zrnca peska su prekrupna i nije bas zgodan za sejanje, lopatica nam ima preuske proreze za njega, a nisam ni videla da ima da se kupi sira.

Јуче сам пробала WC посип, мислим да је рано за утиске, јер је маца само једном ишла у вц. Али овако:
да, дигла се прашина док сам сипала. јако је крупан, буквално као да сам отишла на бечићку плажу и покупила песак одатле, у односу на ТОМи посип који је био јако фин и ситан, овај је прекрупан. Али нисам сигурна да му је то мана? Рецимо - не згрудва се кад она пишки, али то где је пишкила остане на једном месту, не меша се са остатком посипа, па ми је лако да покупим.
Јако је растресит и делује ми природно у смислу да би тако негде маца обављала нужду да је у природи, пошто природа јелте не обилује финим песком са мирисом лаванде :D

Један + је што ништа не остаје на шапама, што ми пуно значи :)

Тако да видећу наредних дана како ће се показати, ако не буде добар, није битно, наћи ћу бољи, стварно ми није проблем да се цимам око свега тога. Само ми је битно да увек има посип. Посип за мачку је битан ко тоалет папир за људе, а нико не воли да остане без тоалет папира :D

. Skoro sve posipe koje ste naveli sam probala ali po meni je Bio sand najbolji. Ja kupujem bez mirisa a pakovanje od 10kg košta oko 500 din . Odlično se grudva ,nema prašine a i mačka vrlo malo iznese na šapicama van wc-a. Jedna kesa mi je dovoljna za mesec dana uz jednodnevno čišćenje .

Који је то посип, може линк?
 
Који је то посип, може линк?



07549.jpg


Pakovanja su od 5 i 10 kg,ima bez mirisa, koji ja uzimam i sa mirisom lavande.
 
Ево мене са утиском за WC посип:

мени одговара. Да, крупан је, али искрено, то ми се није показало као мана, уопште. Напротив - не лепи се за шапице, и оно што је мени јако битно - много лако га проспем из посуде, док сам рецимо после ТОМи посипа који је јако фин и уситњен, морала прво да скидам шпакницом грудве, а затим да рибам посуду средством и сунђером, па да испирам, сушим, бла, бла.
Са овим немам тај проблем, само проспем, и не остане ни зрно у посуди, и то му је велики +

Наравно, оно што је најважније - нисам приметила да маци смета.
Много га је лако растрести, јер је крупан, и осећам мирис лаванде и после пар дана.

Не знам, ја му нисам нашла неку ману. Очигледно да нама одговара крупнији посип, тако да мислим да ћу наставити да га купујем.
 
Ja koristim Tomi,medjutim odustacu od njega.Naisla sam na sjajan pesak koji prave oni sami u veterinarskoj apoteci,preko puta moje zgrade maltene ( a sto je najsmesnije tu nikada nisam ni kupovala do sada ),pesak je malo skuplji od Tomija,ali je sjajan.Mnogo se manje lepi za posudu i manju povrsinu zauzme kada upije mokracu.Odusevljena sam.Tomi mi se mnogo lepi i raspada,a ovaj pesak super stvrdne,zaista sam odusevljena.Krupnija su zrna,pa mozda zbog toga.Ako je neko iz Beograda i blizu mu je Vracar,moja preporuka :)
 

Back
Top