Pesak za macke

Bili i ujnin Marinko su sasvim zadovoljni Natusanom iz supermarketa, ima ga u Idei i Familiji i ja sam zadovoljna, s obzirom da ga samo ja čistim jednom nedeljno (samo nedeljom sam tamo) i lepo upija, lepo se grudva, miris se oseća tek kad krenem da ga čistim, inače ne baš... Mada oni više vremena provode napolju nego u kancelariji pa nalaze i mesta po svom izboru ali cenim da zatičem u proseku po 3-4 ka***** i 2-3 ozbiljnija piš***** kad dođem.

(Mikole, probaj kod Kalcana u Srbovetu da nađeš neku povoljniju varijantu, odlično je opremljen a cene su mu "dranje" samo za veterinarske usluge. A za veterinarske usluge na pp! :mrgreen:)
 
Meni je "Signor Gato" bio sasvim prihvatljiv, lepo se grudvao. :think:


"LindoCat" sa mirisom bora, 10kg za 650 dinara.
Koga interesuje gde može da se kupi, neka mi pošalje privatnu poruku, da ne reklamiram po forumu.

Probaću i taj Lindo Cat.
Danas sam probala neki WhoCares za mačke pesak, 250 din je 5 kg, pa ću da javim kakav je.
Čim ima toliko proizvođača, pa mora se naći i neko rešenje :).
Jedva čekam da se motorizujem, jer ovako nema šanse da vučem 10kg iz grada kroz prevoz :neutral: .
 
Stvarno, i ja se pitam zašto je toliko skupo. Od čega li ga prave?

Jedino što mi je palo na pamet, jeste da koštaju te "grudvajuće" i "mirišljave" komponente, jer pesak kao pesak ne verujem da je toliko skup...
A možda i proizvođači u startu dižu cenu, pa kad se ugrade i trgovci, ispadne puno. Teško je reći ovako sa strane.. :neutral:
 
Zasto ne naucis macu da ide u toalet.
Ja sam naucila moju Mazu da koristi toalet,jeste da su vrata stalno otvorena,ali bolje i to nego da stalno menjam pesak,ili vec sta.Zivi sa nama evo 5 god.
Obavlja nuzdu tamo gde voda iz kade ide u kanalizaciju,tamo ima otvor i tako to ona obavlja.Smesna je kad je WC zauzet,uf al je besna onda.
 
Zasto ne naucis macu da ide u toalet.
Ja sam naucila moju Mazu da koristi toalet,jeste da su vrata stalno otvorena,ali bolje i to nego da stalno menjam pesak,ili vec sta.Zivi sa nama evo 5 god.
Obavlja nuzdu tamo gde voda iz kade ide u kanalizaciju,tamo ima otvor i tako to ona obavlja.Smesna je kad je WC zauzet,uf al je besna onda.

Razmisljala sam o tome,ali ne znam kako. Moja maca ide uvek sa mnom u WC. Kad ja sednem na solju ona udje u posudu za pesak pa cuci onde a nista ne radi. Ponekad se seta po solji pa sam dosla na ideju da je naucim na solju ali ne znam na koju foru.:dontunderstand:
 
:lol:
Pa to je to isto, samo je sadržaj minerala drugačiji.
Znaš da postoji glina i za unutrašnju upotrebu? :per:

Jeste, sve razumem, al ovo je zemlja Srbija, otkud ja znam da li oni taj posip mešaju sa još nečim itd... ovde bre ni heroin ne možeš čist da nađeš :zcepanje:
Glina mi je super sredila lice kad sam se osula nekim bubuljicama, i počela sam redovno da je koristim, još mi kozmetičarka rekla da bi mi bolji rezultati bili ako uporedo i pijem glinu.... bio je fazon :eek: :eek: :eek: ,,neka, neka, hranim se zdravo!'' :lol:


E moram da vam ispričam scenu od malo pre: Macumica i ja uživamo na terasi i sleće na terasu smrdibuba, pada na leđa i počinje onako da zuji... Mica naravno odmah kreće u napad, i zaustavi se na nekih 30cm od bube, gleda je i u jednom trenutku :bljak: uradi ono kao da će da povrati i zbriše u kuću :zcepanje: Izgleda da je buba aktivirala odbrambene mehanizme :lol:
 
E moram da vam ispričam scenu od malo pre: Macumica i ja uživamo na terasi i sleće na terasu smrdibuba, pada na leđa i počinje onako da zuji... Mica naravno odmah kreće u napad, i zaustavi se na nekih 30cm od bube, gleda je i u jednom trenutku :bljak: uradi ono kao da će da povrati i zbriše u kuću :zcepanje: Izgleda da je buba aktivirala odbrambene mehanizme :lol:

Mali offtopic:
I moj Fro tako napada sve živo... pre nedelju dve je ulovio osu na terasi :eek: i ubola ga je :eek:, pustio ju je i te kako da ode. Jedva sam mu izvukla žaoku koliko se drao, pa sam u panici zvala veterinara, šapa počela opasno da otiče... i ništa..posavetovao me je da mu stavim led na to, pa ako se pogorša da ga donesem na pregled... srećom, splasnulo je, ali eto gde može da ih odvede njihova igra :mace: .
 
:lol:
Pa to je to isto, samo je sadržaj minerala drugačiji.
Znaš da postoji glina i za unutrašnju upotrebu? :per:

Nema boljeg leka za proliv od Smecte! :) Aktivna supstanca dismektit, vrsta gline. A za detoksikaciju se takođe svi kunu i u zeolit. (Inače, to su provalili veterinari po farmama na kojima se zeolit koristio za dezodoraciju prostorija, pili su ga da bi se otreznili na brzinu.)
 
Mali offtopic:
I moj Fro tako napada sve živo... pre nedelju dve je ulovio osu na terasi :eek: i ubola ga je :eek:, pustio ju je i te kako da ode. Jedva sam mu izvukla žaoku koliko se drao, pa sam u panici zvala veterinara, šapa počela opasno da otiče... i ništa..posavetovao me je da mu stavim led na to, pa ako se pogorša da ga donesem na pregled... srećom, splasnulo je, ali eto gde može da ih odvede njihova igra :mace: .

Mica npr uopšte ne reaguje na te leteće bube, kad je bila baš mlada lovila je muve, pa je drži u ustima a ono se čuje bzbzbzzbzbz :lol: Nekad pomislim da sam baš imala sreće što je ovakva kakva je, i zbog buba, i zbog terase, i gomile stvari, potpuno sam zaboravila kakve sam likove imala pre nje... nama je npr. nezamislivo da se mačka penje na sto tako negde gde je hrana. A ne sećam se da smo je nekad i hvatali u nedelu...
 
Razmisljala sam o tome,ali ne znam kako. Moja maca ide uvek sa mnom u WC. Kad ja sednem na solju ona udje u posudu za pesak pa cuci onde a nista ne radi. Ponekad se seta po solji pa sam dosla na ideju da je naucim na solju ali ne znam na koju foru.:dontunderstand:


Tamo gde piski,natopi malo na neku krpicu i stavi u toalet.
Ostavi krpicu da odstoji neko vreme,i vodi je da mirise to mesto,nekoliko puta.
 

Back
Top