Perfektno žensko telo

Nauka bi da miksa osobine zivotinja kako ni "poboljsala" ljudsku vrstu.
:aaa:
Screenshot_20240425-065502_Facebook.jpg


https://www.facebook.com/share/r/xqffVecMXt1b6739/?mibextid=hLiTNg

Screenshot_20240425-064855_Facebook.jpg


Screenshot_20240425-064848_Facebook.jpg
 
Poslednja izmena:
Samo dva dana kod krojača pokaže koliko je perfektnih tela u odnosu na sasvim nesavršena koja krojač mora da okrpi da liči na nešto, odatle i počinje besomučno kupovanje krpica, koje ne služe da pokriju golotinju, nego da sakriju mane. Da ne govorimo o gašenju svetla...
 
Kada bi se ova fotografija danas objavila na Instagramu ili u grupama koje promoviraju FIT život, uslijedio bi val kritika.
- predebeli bokovi
- bedra će vam se razliti
- Preporučam trening snage
- odreći se glutena
- odreći se laktoze
- previše ugljikohidrata
- premalo proteina u prehrani
- učini nešto sa sobom, ženo!
- morate izgubiti najmanje 10 kg
- zamolite osobnog trenera za pomoć
- dijeta, dijeta, opet dijeta!
Lijepu, zdravu, ispunjenu i sretnu ženu danas nitko ne bi primijetio, a takva je Sophia Loren! Jede tjesteninu, pije crno vino, uživa u životu i oduševljava svojim "seksipilom". Prije 50 godina svijet je poludio za njom, voljeli su je muškarci i žene. Bila je neprikosnovena kraljica ženskih oblika, ikona ljepote! Što se dogodilo da se naša percepcija ženskog tijela toliko promijenila u ovih 50 godina?
Mislim da su za to velikim dijelom krivi mediji i slika koju stvaraju. Zatim se pitaju zašto mnoge žene prestaju prihvaćati sebe i teže idealima koje prezentiraju mediji.
~ Angelika Morek

424890111_757728913213932_3304168777829613621_n.jpg
 
Kada bi se ova fotografija danas objavila na Instagramu ili u grupama koje promoviraju FIT život, uslijedio bi val kritika.
- predebeli bokovi
- bedra će vam se razliti
- Preporučam trening snage
- odreći se glutena
- odreći se laktoze
- previše ugljikohidrata
- premalo proteina u prehrani
- učini nešto sa sobom, ženo!
- morate izgubiti najmanje 10 kg
- zamolite osobnog trenera za pomoć
- dijeta, dijeta, opet dijeta!
Lijepu, zdravu, ispunjenu i sretnu ženu danas nitko ne bi primijetio, a takva je Sophia Loren! Jede tjesteninu, pije crno vino, uživa u životu i oduševljava svojim "seksipilom". Prije 50 godina svijet je poludio za njom, voljeli su je muškarci i žene. Bila je neprikosnovena kraljica ženskih oblika, ikona ljepote! Što se dogodilo da se naša percepcija ženskog tijela toliko promijenila u ovih 50 godina?
Mislim da su za to velikim dijelom krivi mediji i slika koju stvaraju. Zatim se pitaju zašto mnoge žene prestaju prihvaćati sebe i teže idealima koje prezentiraju mediji.
~ Angelika Morek

424890111_757728913213932_3304168777829613621_n.jpg

Ja sam ljubitelj Sofije Loren. I ne samo njen vec svih slicnih glumica tipa Klaudije Kardinale, Rakel Velc, Rite Hejvort...

Ako bi me neko pitao kako zena treba da izgleda, iz topa bih kazala kao Djina Lolobrodjida dok plese ispred Bogorodicine crkve.

Danas nije problem sto su zene previtke. Danas je problem sto se forsira disproporcija, niska zena sa ogromnim kukovima je taj trend. Predimenzionirane kose, nokti, odeca, usne, sve je ogromno na neke male glave ili na malu visinu.

Fali nam struk koji su zene negovale...i neka proporcija...

 
Ja sam ljubitelj Sofije Loren. I ne samo njen vec svih slicnih glumica tipa Klaudije Kardinale, Rakel Velc, Rite Hejvort...

Ako bi me neko pitao kako zena treba da izgleda, iz topa bih kazala kao Djina Lolobrodjida dok plese ispred Bogorodicine crkve.

Danas nije problem sto su zene previtke. Danas je problem sto se forsira disproporcija, niska zena sa ogromnim kukovima je taj trend. Predimenzionirane kose, nokti, odeca, usne, sve je ogromno na neke male glave ili na malu visinu.

Fali nam struk koji su zene negovale...i neka proporcija...

:ok:
 

Back
Top