Пчелињи мед - једина потпуно природна храна у 21. веку

Evo za sve one koji na pojedinu temu dođu samo da bi pokazali osebujnost vlastitog vokabulara i malo prihranili ego, kao i za sve one koji o pčelarstu i medu žele saznati malo više.
Nadam se da su podaci stručnjaka agronomskog i prehrambeno tehnološkog fakulteta dovoljno relevantni.

http://www.faz.ba/sites/default/files/publikacije/Prirucnik o Medu_2014.pdf
pa pročita li ovaj priručnik:
Ugljikohidrati su glavni sastojak meda i njihov udjel iznosi 73-83 %, što med čini prezasićenom
otopinom šećera. Najzastupljeniji su fruktoza, s udjelom od 33,3-40,0 % i glukoza s
udjelom od 25,2-35,3 %
S posebnim naglaskom na PREZASIĆENA OTOPINA ŠEĆERA
Tradicionalno poimanje meda, te brojne legende o ovoj namirnici govore o medu kao moćnom
afrodizijaku, eliksiru mladosti. Međutim, ako želimo isticati samo čvrste znanstveno dokazane činjenice
i dokaze
, jedina karakteristika meda koja je zasigurno neupitna i o kojoj ne postoje dvojbe
je ta da med posjeduje izrazita energetska svojstva. Zahvaljujući visokom sadržaju jednostavnih
ugljikohidrata koji se trenutno oslobađaju u krv, na organizam djeluje kao trenutno gorivo i potiče
oslobađanje energije.
Jao Ellena hvala kao bratu...
 
Je l* ti stvarno ne mozes da shvatis ono sto sam ti vec u 2 posta detaljno obrazlozio ili se samo pravis glup? Evo, treci (i poslednji put) - NOMINALNA kupovna moc ( kolicina para koju poseduje neki odredjeni covek u nekoj odredjenoj drzavi) ne utice negativno na kolicinu kupljene ribe ni od strane tog pojedinca ni na ukupnu potrosnju ribe u toj zemlji (sto je samo ukupan zbir potrosnji svih njenih stanovnika) i to iz najprostijeg moguceg razloga - koliko god da je npr. ta kolicina novca nominalno mala ona bi tom stanovniku ipak omogucila da kupi oko 2X VISE tog proizvoda - ribe nego npr. svinjskog mesa (npr. u Srbiji kao *uobicajenog * mesa) AKO BI ON TO HTEO - tj. ako bi odlucio da promeni strukturu izvora zivotinjskih belancevina u svom jelovniku. I to zahvaljujuci cinjenici da je meso ribe relativno VRLO JEFTINO u odnosu na skoro sva druga mesa. Ali, posto znamo da se to u realnosti ipak ne desava ocito je da postoji neki drugi faktor koji objasnjava to *nerezonsko* (sa aspekta ekonomije pojedinca pa i drzave, bar nase) ponasanje potrosaca u vezi fenomena *male potrosnje ribe*. Po meni je to faktor koji sam nazvao *prehrambeni obicaji * tj.prehrambena inercija i moguce je da nisam u pravu ili bar da nisam potpuno u pravu kad smatram da je to *kljuc* za razresenje ovog ekonomski cudnog *fenomena* ali sam siguran U POGRESNOST faktora koji ti favorizujes- nekakvu navodnu * nemastinu* a pri tom odmah u sledecoj recenici *VOLSEBNO* ZABORAVLJAS tu *nemastinu* i kazes da je med (koji je 3-4 X skuplji od ribe) *deo svakodnevne ishrane* i u ta 2 stava NE UOCAVAS NIKAKVU KONTRADIKTORNOST??? Pa, stvarno si Sokrat
I onda nastavljas sa ovim *sujetama, egoima... bla bla*... Mislis da me to pogadja haha, mozemo ovako mesec dana ako hoces. Mislis da to sto nekom delis te kobajagi *psihologisticke* etikete to postaje stvarnost? Istina je ono sto dokazes, a za to su potrebni dokazi a ne *uvrede*. Ja mogu tebi da napisem da si konjina ali to ne DOKAZUJE nista Tako isto i tvoje dokaze nisam jos video. Sve ono sto navodis kao pokusaj moje diskvalifikacije (vlakna, prosecni GI meda, skuse, planktone...) sam ti detaljno demantovao ali ti i posle 15 takvih demantija pises nesto u stilu -*Samoubijas se pricom o svima dostupnoj skusi od 2 evra* ??? I mislis da valjda SAMO ZATO sto si TI TO IZJAVIO to ima STATUS AKSIOMA??? cak iako kilogram skuse zaista kosta oko 2 evra sto svako moze da proveri. Ja sam mozda stvarno lud sto svakom poklanjam paznju. A ne razmisljas da je mozda nekom stvarno stalo da se u nekoj raspravi dodje do objektivne istine ? Sto niko od vas ne postavi bar jednu tabelu (posto ja kao *manipulisem* sto je valjda eufemizam za laganje-varanje postavljanjem tabela) koji ce da ospore moju tvrdnju da je *med samo smesa fruktoze i glukoze uz malo vode i skoro NISTA uz to*? Sto? Je l* vam ispod casti da nadjete negde na internetu i postavite tako nesto? Izazivao sam vas vise puta I NIKAD NISTE STAVILI...I svi znate zasto - ZATO STO TAKO NESTO NE POSTOJI. I te price o nekakvoj navodnoj *raznovrsnosti* (zbog kojih vi kao *necete da postavite vasu tabelu* jer *ima puno razlicitih* tabela ) vrsta meda naravno nemaju veze sa OSNOVNIM PITANJEM jer se ta njihova famozna *RAZLICITOST* sastoji samo u RELATIVNOJ ZASTUPLJENOSTI vrsta ugljenih hidrata sto je za osnovni predmet sveukupne rasprave na ovoj temi (*DA LI JE MED NESTO VISE OD SMESE SECERA*?) potpuno NEBITNA STVAR. I to svi takodje znate ali i dalje *terate* to vase *ludilo* da kao glumite *uverenost* da je med nesto bogzna kako veliko iako sad znate da nije, cak iako toga niste bili svesni na pocetku rasprave. Cvrc Milojka
p.s. Ko je D. D.?
1. низак БДП пер капита директно указује на ниску куповну моћ, људи ниске куповне ноћи нису купци морске рибе све и да је скуша од 2 евра по кили , а кад би били скуша би као тражена роба чија производња не би могла подмирити тржиште постала много цењенија... и опет не бо била свеприсутна у исхрани светске популације.
Испаљотка пријатељу, сам пао, сам се убио.
2. Планктон.:rotf:
Шта ти је то требало... мсм посредне исхране и сличне будалаштине?
Испаљотка, сам пао, сам се убио.
3. Табела с ,,просечним ГИ"... као кад би неко постави табелу с просечном брзином авиона иако постоје безбројни типови тих летелица, ловци, ловци пресретачи, бомбардери, спортски авиони, пољопривредни, теретна авијација, путничка авијација итд.
Да ти Елена није рекла да су гликемијски индекси различитих врста меда такође различити још би бауљо у мраку незнања ко слепац, чак сам ти ја у доброј намери дао линк о кориснику меда који је три деценије дијабетичар с огромним искуством и користи мед.
Такође сам ти дао линкове званичних друштава за дијабетес које указују да ни сва меса нису једнако добра за болеснике од дијабетеса, тек аналогије ради, међутим...
Испаљотка, сам пао сам се убио, сори тако ти је то.
Мед се не може подвести само на прост раствор фруктозе и глукозе у мало воде, мсм то покушаваш да протуриш од почетка, али ако је теби то тако ОК, тим више немој кмЕчити на цену, не купујеш, остане ти више за скуше и свима лепо.
ДД је Душко Дугоушко, то је било јасно из контекста ранијих постова, можда би ипак требао да повећаш конзумацију меда?
Да парафразирам, Владан је убио ЦрнА ЗмајА кад већ нису Свети Георгије и аждаха, или да реЧем немој се више бенавити апсурдима, а ако си баш упро да то наставиш пише краће постове, мањи је блам.
Случајно сам наишао на цену скуше код нас, 450- 500 динџи скуша без костију по килограму, 350-400 динџи скуша с костима.
То је доста преко 2 евра(око240 динара) као што си покушао да протуриш.
Змајо што си лагао и обмањивао наш народ мучени, поштени и сиромашни?
 
Poslednja izmena:
Sta li ce tek biti kada krene GMO med, mogu misliti kakve ce tu diskusije tek biti........

Poznavalac npr "podrzava med i mednu indistriju" ali je teoreticar zavere za GMO stvari.... To mu jedna od retkih stvari gde gresi i gde je potpao pod uticaj zaverenistva.

:/
Највећа теорија завере је да не постоје теорије завере.
Кенедија је убио Ли Харви Освалд сам, без помоћи других лица, а потом је њега убио Џек Руби унутар полицијске станице(???) јер је споменути Руби био патолошки обожаватељ смакнутог председника па је преузео правду у своје руке.
ГМО... наивно је претпоставити да су корпорације толико поштене да сваки производ који избаце на тржиште и у који су уложиле енормна средства може бити сматран априори безбедним јер они то тврде, а државне службе надлежне за сертификацију некада нису довљно опремљене, или су у спрези с корпорацијама..
Већина европских држава је забранила мноштво ГМО култура за људску и сточну исхрану јер или нису довољно квалитетно тј довољно дуго тестиране, или су директно штетне(нпр секретар за пољопривреду у Регановој администрацији Џон Блок је поводом доношења закона о очувању природе, који је био скандалозно подилажење корпорација и за који је Монсанто, који је тада био пре свега хемијско-технолошки гигант директно лобирао довевши све до апсурда јер је казна за нпр загађење Мисисипија на месечном нивоу није могла прелазити 30к$(!!!) изјавио: Небитно је шта господа новинари мисле о закону, ионако се приближава дан скорог доласка Христа и страшног суда који ће уништити свет каквог га сада знамо!!!).
ГМО кукурузи који су тестирани на ветеринарском факултету у БГ мало после 2000те довели су до редовних побачаја крмача, уништавања репродуктивног здравља животиња и објављени су у Ветеринарском гласнику, или у Праксис ветеринариа(отац ми је вет, сада у пензији, али тада је радио и добијао оба часопписа, тј добијала је ветеринарска амбуланта у којој је био запослен).
Cum grano salis.
 
Kjerko šta to pričaš? Za prirodne nauke ne treba razmišljanje?
Ti možeš da se odupireš tome kuda svet ide, to je tvoje pravo. Možeš i da ne misliš da je to u redu. Jedna je istina: to neće stati. Ako imaš dovoljno sredstava, zanimaj sa s onim što misliš da je dobro.
Najedi se meda, a posle kada bude loše pregledaće te doktori koji su naučili nova saznanja. U bolnici nećeš dobiti kašikicu meda.

- - - - - - - - - -



Upravo tako: nalaze se u savršenom balansu. Nema ih.

- - - - - - - - - -



E šta med napravi od ljudi. I kada kažem da je otrov, niko ne veruje.

Kao i obično, loš pokušaj izvrtanja svega što sam napisala.
Što se nauke tiče, mislim da će najveći domet naše civilizacije biti kad nam nauka servira tabletu sa svim hranjivim tvarima potrebnim u toku jednog dana...zamisli koji će to biti progres i dobrobit za svakog pojedinca...nema više muke i gledanja u nebo u procesu proizvodnje hrane, nema više stajanja za šporetom....ma milina.

Nedavno sam bila u bolnici i zamisli, za doručak dobijem kruh, med i čaj...mora da ova moderna nauka još nije stigla u moj kraj....
 
pa pročita li ovaj priručnik:
Ugljikohidrati su glavni sastojak meda i njihov udjel iznosi 73-83 %, što med čini prezasićenom
otopinom šećera. Najzastupljeniji su fruktoza, s udjelom od 33,3-40,0 % i glukoza s
udjelom od 25,2-35,3 %
S posebnim naglaskom na PREZASIĆENA OTOPINA ŠEĆERA
Tradicionalno poimanje meda, te brojne legende o ovoj namirnici govore o medu kao moćnom
afrodizijaku, eliksiru mladosti. Međutim, ako želimo isticati samo čvrste znanstveno dokazane činjenice
i dokaze
, jedina karakteristika meda koja je zasigurno neupitna i o kojoj ne postoje dvojbe
je ta da med posjeduje izrazita energetska svojstva. Zahvaljujući visokom sadržaju jednostavnih
ugljikohidrata koji se trenutno oslobađaju u krv, na organizam djeluje kao trenutno gorivo i potiče
oslobađanje energije.
Jao Ellena hvala kao bratu...

Hehe Luka, uletio si u zamku kao muva u paučinu...a što misliš zašto sam okačila link cijelog priručnika, a ne samo tabele sa kemijskom analizom, u kojima je usput vidljivo da u medu ima i vitamina i minerala? Uhvatio si se za rečenice koje odgovaraju tvojim uskim vidicima po pitanju meda i pri tome zanemario sve ostalo što je napisano. To ti je samo dokaz da bilo kakvi dokazi ili rasprava po pitanju ove teme nema smisla jer ti i tvoji kompanjoni vidite i čitate samo ono što želite vidjeti ili pročitati.
Naravno da sam pročitala ovaj priručnik, a ti ako ikada poželiš proširiti svoje vidike po pitanju meda ili pčelarstvu, slobodno mi se obrati, mogu ti preporučiti mnogo širu, stručnu literaturu... ;)

- - - - - - - - - -

Највећа теорија завере је да не постоје теорије завере.
Кенедија је убио Ли Харви Освалд сам, без помоћи других лица, а потом је њега убио Џек Руби унутар полицијске станице(???) јер је споменути Руби био патолошки обожаватељ смакнутог председника па је преузео правду у своје руке.
ГМО... наивно је претпоставити да су корпорације толико поштене да сваки производ који избаце на тржиште и у који су уложиле енормна средства може бити сматран априори безбедним јер они то тврде, а државне службе надлежне за сертификацију некада нису довљно опремљене, или су у спрези с корпорацијама..
Већина европских држава је забранила мноштво ГМО култура за људску и сточну исхрану јер или нису довољно квалитетно тј довољно дуго тестиране, или су директно штетне(нпр секретар за пољопривреду у Регановој администрацији Џон Блок је поводом доношења закона о очувању природе, који је био скандалозно подилажење корпорација и за који је Монсанто, који је тада био пре свега хемијско-технолошки гигант директно лобирао довевши све до апсурда јер је казна за нпр загађење Мисисипија на месечном нивоу није могла прелазити 30к$(!!!) изјавио: Небитно је шта господа новинари мисле о закону, ионако се приближава дан скорог доласка Христа и страшног суда који ће уништити свет каквог га сада знамо!!!).
ГМО кукурузи који су тестирани на ветеринарском факултету у БГ мало после 2000те довели су до редовних побачаја крмача, уништавања репродуктивног здравља животиња и објављени су у Ветеринарском гласнику, или у Праксис ветеринариа(отац ми је вет, сада у пензији, али тада је радио и добијао оба часопписа, тј добијала је ветеринарска амбуланта у којој је био запослен).
Cum grano salis.

Nemoj tako, a dobrobit čovječanstva i konačno rješavanje pitanje gladi u svijetu? :lol:
 
Hehe Luka, uletio si u zamku kao muva u paučinu...a što misliš zašto sam okačila link cijelog priručnika, a ne samo tabele sa kemijskom analizom, u kojima je usput vidljivo da u medu ima i vitamina i minerala? Uhvatio si se za rečenice koje odgovaraju tvojim uskim vidicima po pitanju meda i pri tome zanemario sve ostalo što je napisano. To ti je samo dokaz da bilo kakvi dokazi ili rasprava po pitanju ove teme nema smisla jer ti i tvoji kompanjoni vidite i čitate samo ono što želite vidjeti ili pročitati.
Naravno da sam pročitala ovaj priručnik, a ti ako ikada poželiš proširiti svoje vidike po pitanju meda ili pčelarstvu, slobodno mi se obrati, mogu ti preporučiti mnogo širu, stručnu literaturu... ;)

- - - - - - - - - -



Nemoj tako, a dobrobit čovječanstva i konačno rješavanje pitanje gladi u svijetu? :lol:
Моја Џена је агроном, дуго година је радила у ПИК Бечеју, имали су огледна поља с ГМО сојом и пасуљем, али уобичајени неГМО хибриди имали су више приносе од ГМО култура, међутим ГМО су биле нешто јефтиније углавном с маргином до 5%, међутим због употребе тоталцида(хербициди који униште све друге биљке, углавном корове, сем основне културе која има ген за резистенцију на употребљени тоталцид) на дуги рок, чак и кад се тоталциди користе строго по препорукама, долази до тешке деградације земљишта јер се уништава микрофлора и фауна... мада оптимисти би рекли да смо на дуги рок сви ми мртви па нам је ионако свеједно.:D
Што бре тако тињиш сиротог&мученог Луцу скроз ће изгубити поверење у људски род... то напросто није хумано с твоје стране.:sad2:
 
- - - - - - - - - -



Kakva mi je ova "nagrada" ?

Je l to neka sprdnja za mene, jer imam kuci jednu teglu meda pa jeden po neki put, ili zaista neki sups na bazi meda koji je zaista vredan paznje i kupovine?
To je verovatno najveca *zvezda* na planetanom trzistu meda -
Manuka med
Manuka med je pravi lek za mnoge zdravstvene probleme modernog čoveka! Ali samo onaj manuka med koji nosi oznaku UMF je pogodan za terapijsku upotrebu! To jedinstveno antibakterijsko delovanje neuporedivo je veće i važnije od uobičajenog delovanja ostalih vrsta meda, te Manuka med čini superhranom! Manuka med vrsta je meda s najjačim protivupalnim i antibakterijskim delovanjem.
Šta je UMF (Unique Manuka Factor)?
UMF je skraćenica za Unique Manuka Factor. UMF je zaštićeni znak kvaliteta i terapijskog delovanja UMF Honey Association-a i mogu ga koristiti samo oni proizvođači manuka meda koji zadovoljavaju najviše i najstrože kriterijume kvaliteta i izvrsnosti, te se njihov med podvrgava naučnim istraživanjima i merenjima.

Naime, UMF Manuka med razlikuje se od ostalog Manuka meda zbog svoje ne-peroksidne aktivnosti i upravo ga to čini lekovitim i samim tim garantuje izuzetno visoko antibakterijsko delovanje.*


Ha ha ... sad ce proucavaoci mog *lika i dela* da kazu da verovatno prodajem ovaj (preskupi) med
 
Моја Џена је агроном, дуго година је радила у ПИК Бечеју, имали су огледна поља с ГМО сојом и пасуљем, али уобичајени неГМО хибриди имали су више приносе од ГМО култура, међутим ГМО су биле нешто јефтиније углавном с маргином до 5%, међутим због употребе тоталцида(хербициди који униште све друге биљке, углавном корове, сем основне културе која има ген за резистенцију на употребљени тоталцид) на дуги рок, чак и кад се тоталциди користе строго по препорукама, долази до тешке деградације земљишта јер се уништава микрофлора и фауна... мада оптимисти би рекли да смо на дуги рок сви ми мртви па нам је ионако свеједно.:D
Што бре тако тињиш сиротог&мученог Луцу скроз ће изгубити поверење у људски род... то напросто није хумано с твоје стране.:sad2:

Recimo Roundup, jedan od najpoznatijih Monsantovih herbcida, ovdje je u širokoj upotrebi, iako je dokazano da je glifosat, njegov glavni sastojak, u direktnoj vezi sa pojavom Ne-Hodgkinovog limfoma, dakle izrazito kancerogen za ljude. Francuska ga je navodno izbacila iz upotrebe, a nama je primamljiv jer uništava sve pred sobom i tako smanjuje troškove. Marijan Jošt, ugledni hrvatski genetičar i oplemenjivač bilja, od samog početka je upozoravao na opasnost GMO-a, prema nekim njegovim istraživanjima svaki četvrti Amerikanac je alergičan na gluten baš zbog višegodišnjeg korištenja GMO usjeva i pripadajućih herbicida. Tu su i Seralinijeva istraživanja, koja su onda zbog velikih pritisaka povučena. Lova ipak radi svoje i vjerujem da će u skoroj budućnosti odraditi posao u tom smjeru i na našim poljima.

- - - - - - - - - -

@Ellena
..???:eek:
izvoli, nabroji šta sam to izostavio.

Ajde stvarno, ne blamiraj se više.
 
To je verovatno najveca *zvezda* na planetanom trzistu meda -
Manuka med
Manuka med je pravi lek za mnoge zdravstvene probleme modernog čoveka! Ali samo onaj manuka med koji nosi oznaku UMF je pogodan za terapijsku upotrebu! To jedinstveno antibakterijsko delovanje neuporedivo je veće i važnije od uobičajenog delovanja ostalih vrsta meda, te Manuka med čini superhranom! Manuka med vrsta je meda s najjačim protivupalnim i antibakterijskim delovanjem.
Šta je UMF (Unique Manuka Factor)?
UMF je skraćenica za Unique Manuka Factor. UMF je zaštićeni znak kvaliteta i terapijskog delovanja UMF Honey Association-a i mogu ga koristiti samo oni proizvođači manuka meda koji zadovoljavaju najviše i najstrože kriterijume kvaliteta i izvrsnosti, te se njihov med podvrgava naučnim istraživanjima i merenjima.

Naime, UMF Manuka med razlikuje se od ostalog Manuka meda zbog svoje ne-peroksidne aktivnosti i upravo ga to čini lekovitim i samim tim garantuje izuzetno visoko antibakterijsko delovanje.*


Ha ha ... sad ce proucavaoci mog *lika i dela* da kazu da verovatno prodajem ovaj (preskupi) med

Nista posebno i znacajno..Uzimanje para kao mnogi drugi preparati..Lepo zapakovano u "celofan" i pedstavljeno populaciji kako je bolji nego onaj koji se vec prodaje na trzistu..Naravno,razumem sto ovo pises ako je zaista istina ono sto si poslednje napisao..
 
To je verovatno najveca *zvezda* na planetanom trzistu meda -
Manuka med
Manuka med je pravi lek za mnoge zdravstvene probleme modernog čoveka! Ali samo onaj manuka med koji nosi oznaku UMF je pogodan za terapijsku upotrebu! To jedinstveno antibakterijsko delovanje neuporedivo je veće i važnije od uobičajenog delovanja ostalih vrsta meda, te Manuka med čini superhranom! Manuka med vrsta je meda s najjačim protivupalnim i antibakterijskim delovanjem.
Šta je UMF (Unique Manuka Factor)?
UMF je skraćenica za Unique Manuka Factor. UMF je zaštićeni znak kvaliteta i terapijskog delovanja UMF Honey Association-a i mogu ga koristiti samo oni proizvođači manuka meda koji zadovoljavaju najviše i najstrože kriterijume kvaliteta i izvrsnosti, te se njihov med podvrgava naučnim istraživanjima i merenjima.

Naime, UMF Manuka med razlikuje se od ostalog Manuka meda zbog svoje ne-peroksidne aktivnosti i upravo ga to čini lekovitim i samim tim garantuje izuzetno visoko antibakterijsko delovanje.*


Ha ha ... sad ce proucavaoci mog *lika i dela* da kazu da verovatno prodajem ovaj (preskupi) med

Cekaj, i dalje mi nisi odgovorio, odn. ja i dalje ne razumem da li je u pitanju posalica, ili zaista "nagrada" odn. pohvala...

To je verovatno najveca *zvezda* na planetanom trzistu meda - Manuka med

Vidis, ova recenica moze da se protumaci dvostruko.... Moze da se protumaci kako npr samo ovaj med cenis i misljenja si da jedino on sadrzi u sebi te neke "optimalne" kolicine nutrijenata koji blagotvorno deluju na organizam, za razliku od drugih medova i "fejk-proizovda na bazi meda", te da njega zaista preporucujes ako neko vec zapeo da jede med, pa da jede med....Onda kao neka jede taj Manuka med, bolje nego istopljeni secer sa 0,neki broj vitamina i minerala. :mrgreen:

Drugo tumacenje koje se moze pripisati ovoj tvojoj recenici je, kao sto si i sam napisao, tumacenje gde si naveo "jos jednu zvezdu" na planetarnom trzistu meda kojoj se pripisuju extraordinarna, magijska i antikancerozna svojstva, bez ikakve potvrde, dokaza, ispitivanja na ljudima itd.... Jos jedna muckalica i bioloska skalamerija, sto rece Dejan - "uzimanje para kao i mnogi drugi preparati" + dobar marketing i mozda placeno nekom autoritetu da ga hvali i promovise. Pa si npr ovakvim odgovorom iskarikirao i taj proizvod za koji se vezu hvalospevi u veoma dobrom ironicnom trolu, pa se javlja kod mene dok citam - "Poe's law" interneta - ne znam da li zaista podrzavas ovo, i kupio bi i za sebe, ili si ironican i kroz ironiju kritikujes jos jedan medni proizvod koji obecava vecan zivot i osmeh na licu...bez podocnjaka..... I tako.

:lol: :super:
 
Nista posebno i znacajno..Uzimanje para kao mnogi drugi preparati..Lepo zapakovano u "celofan" i pedstavljeno populaciji kako je bolji nego onaj koji se vec prodaje na trzistu..Naravno,razumem sto ovo pises ako je zaista istina ono sto si poslednje napisao..
*Prefinjeno* uzimanje para *prefinjenoj* gospodi -

Manuka med s UMF faktorom 15+ ima isto antibakterijsko delovanje ne-vodonik peroksida kao i 15% rastvora fenola, koji je poznati antiseptik.

Količina: 250g Cena: 4.700,00 din
Manuka med je rasprodat. ( http://manukasrbija.rs/shop/prodaja/umf-15-manuka-med )

Posten i ocito *siromasan* narod. Pozivam i sve ljubitelje meda sa foruma da trenutno pocnu da kupuju - kad je bal nek* je *oficirski*. Pokazite da stojite i delom iza svojih stavova







 
Poslednja izmena:
*Prefinjeno* uzimanje para *prefinjenoj* gospodi -


Količina: 250g Cena: 4.700,00 din Manuka med je rasprodat.






Sunce ti j... jos malo pa kao da zlato prodaju, cccccccc. :roll::roll::roll: Za te pare cu uvek pre da kupim jos malo pa 2,3 kg whey proteina iz surutke ! :whistling:

- - - - - - - - - -

*Prefinjeno* uzimanje para *prefinjenoj* gospodi -

sa UMF faktorom 15+


Sta je ovo bre, to kao ono kada kupujes leti kreme za suncanje, jer ces ici na more pa UHT protektivni faktor 20+, 40+ i slicno hahahahahah

Je l taj med mozda stiti i od suncanica i opekotina :hahaha::rotf::hahaha::rotf: :cepanje:
 
Sunce ti j... jos malo pa kao da zlato prodaju, cccccccc. :roll::roll::roll: Za te pare cu uvek pre da kupim jos malo pa 2,3 kg whey proteina iz surutke ! :whistling:

- - - - - - - - - -



Sta je ovo bre, to kao ono kada kupujes leti kreme za suncanje, jer ces ici na more pa UHT protektivni faktor 20+, 40+ i slicno hahahahahah

Je l taj med mozda stiti i od suncanica i opekotina :hahaha::rotf::hahaha::rotf: :cepanje:


Dobro, onda menjam poklon u ovaj -
ultimate-nutrition-iso-sensation-93-whey-protein.jpg
 
*Prefinjeno* uzimanje para *prefinjenoj* gospodi -

Manuka med s UMF faktorom 15+ ima isto antibakterijsko delovanje ne-vodonik peroksida kao i 15% rastvora fenola, koji je poznati antiseptik.

Količina: 250g Cena: 4.700,00 din
Manuka med je rasprodat. ( http://manukasrbija.rs/shop/prodaja/umf-15-manuka-med )

Posten i ocito *siromasan* narod. Pozivam i sve ljubitelje meda sa foruma da trenutno pocnu da kupuju - kad je bal nek* je *oficirski*. Pokazite da stojite i delom iza svojih stavova








Da,da...Nesto slicno kao i Jevreji sto kupuju meso i namernice,sve posebno za njih,drugaciji nacin obrade mesa i kilogram ih kosta ko svetog petra kajgana..Kao sto rece za one koji ne znaju sta ce sa parama,a nista im bitno u zivotu nece koristiti ako jedu ovo..Lakrdija..
 
1. низак БДП пер капита директно указује на ниску куповну моћ, људи ниске куповне ноћи нису купци морске рибе све и да је скуша од 2 евра по кили , а кад би били скуша би као тражена роба чија производња не би могла подмирити тржиште постала много цењенија... и опет не бо била свеприсутна у исхрани светске популације.


2. Планктон.:rotf:
Шта ти је то требало... мсм посредне исхране и сличне будалаштине?
.
3. Табела с ,,просечним ГИ"... као кад би неко постави табелу с просечном брзином авиона иако постоје безбројни типови тих летелица, ловци, ловци пресретачи, бомбардери, спортски авиони, пољопривредни, теретна авијација, путничка авијација итд.
Да ти Елена није рекла да су гликемијски индекси различитих врста меда такође различити још би бауљо у мраку незнања ко слепац,
Такође сам ти дао линкове званичних друштава за дијабетес које указују да ни сва меса нису једнако добра за болеснике од дијабетеса, тек аналогије ради, међутим...

Мед се не може подвести само на прост раствор фруктозе и глукозе у мало воде, мсм то покушаваш да протуриш од почетка, али ако је теби то тако ОК

Случајно сам наишао на цену скуше код нас, 450- 500 динџи скуша без костију по килограму, 350-400 динџи скуша с костима.
То је доста преко 2 евра(око240 динара) као што си покушао да протуриш.
Змајо што си лагао и обмањивао наш народ мучени, поштени и сиромашни?
Smrznuta-riba-i-plodovi-mora-WEB.jpg

Prijatelju sa , da budem uctiv, *linearnim* nacinom shvatanja sve vreme te to i pitam - *ZASTO nisu kupci morske ribe? ( i oko toga se sporimo, oko OBJASNJENJA tog - ZASTO ) a ti mi i dalje uporno *otvaras oci* da *oni ne kupuju* (sto je notorna cinjenica koju svi znaju ali STO TE NISAM PITAO) i navodis kao razlog to sto *imaju malo para*. Pa sto onda za to ISTO *malo para* umesto da kupe 17 kila svinjetine godisnje (sto sad rade) ne kupe npr. 27 kila skuse ili (da, kakav si bukvalista, ne pomislis da sam uvoznik skuse, recimo 33 kg papalina). Jeduci te namirnice imali bi za ISTU KOLICINU para mnogo kvalitetniju ishranu - mnogo vise lakosvarljivih proteina, minerala , manje stetnih masti nego kod svinje i uzasne piletine a mnogo vise za zdravlje kljucnih omega 3 masnoca i to zato sto su bas ove vrste riba koje ja preporucujem - haringe, skuse, papaline, sardine (uz divljeg lososa kojeg ne preporucujem bas zbog visoke cene) najbogatije u sadrzaju omega 3 (oko 2 grama na 100 grama ribe) i to naravno zna se zasto - jer se one hrane planktonom pa bi se i mi tako - posredno hranili njim. I to nisu moji *egzibicionizmi* nego cinjenice (iako ti o tome nemas pojma) :rtfm: Postali bi i *pametniji* jer bi tako unosili za zdravlje mozga narocito znacajnu frakciju omega 3 - Dokozaheksaenoinsku kiselinu (DHA). Eto, nadam se da si nesto i naucio sad na ovom malom besplatnom casu o stvarima o kojima malo znas. Nasa moralna duznost je da to ljudima OBJASNIMO I DA IH NAUCIMO ovakvim stvarima - kako da prakticno , u realnim zivotnim okolnostima za ISTU sumu novca saznaju sta treba da kupe DA BI PROSLI BOLJE a ne da pisemo vajkajuce pateticne recenice o *mucenom,postenom i siromasnom narodicu* a sa druge strane ih LICEMERNO *navlacimo* da BACAJU pare na, u njihovom nacinu ishrane, potpuno BESMISLEN i suvisan proizvod koji je 4X skuplji- med.. ,To se zove hipokrizija prijatelju moj . I nadam se da se neces opet hvatati na besmislena cepidlacenja o tome da li je skusa 2 ili 3 evra jer je to , u kontekstu mojih retorickih pitanja, SPOREDNO. Zato je sporedno sto je svinjsko ili govedje ili jagnjece meso VEC PO SADASNJIM PARITETIMA SKUPLJE i ako VEC SADA KUPUJEMO X kg tih vrsta mesa ZA POTPUNO ISTU SUMU para bismo VEC SADA mogli da kupimo VISE kg ribe (uz sve gorenavedene zdravstvene koristi). I ti to znas, samo mislis da trba da se koprcas. Mozes da odes sad i da iscepas malo drva - to je dobro za umirenje zivaca.
2)Kako ti znas da bih ja *bauljao u mraku neznanja* ???posto sam , po svemu ovde vidjenom, za tebe i ove tvoje susektasice *profesor* za pitanja secera, aminokiselina , masnih kiselina, vitamina i uopste ishrane? Da li imas neke dokaze ili svojim uverenjima , kao i obicno, pripisujes *cinjenicnost* :ok:
3) Cime si mi argumentovao da se med ne moze svesti samo na *prost rastvor glukoze i fruktoze u malo vode*? I Luca i ja vam *bacamo rukavicu* vec 10 strana unazad i sta su vasi *kontraargumenti*? Da mi ne mozemo biti u pravu jer je je on *iskompleksirani bivsi debeljko* a ja *imam neke nedokucive mrziteljske motive* hahaha...
Postavili smo vam tablice gde se vidi da je med upravo to sto vas izludjuje - precenjena i prereklamirana smesa UGLJENIH HIDRATA koja je potpuno nepotrebna u zemlji gde se , kako neko napisa, jede 100 kila hleba godisnje po stanovniku. To vide i svi koji citaju ovu raspravu. Gde su *vase* tablice koje ce dokazati suprotno?
 
Poslednja izmena:
Recimo Roundup, jedan od najpoznatijih Monsantovih herbcida, ovdje je u širokoj upotrebi, iako je dokazano da je glifosat, njegov glavni sastojak, u direktnoj vezi sa pojavom Ne-Hodgkinovog limfoma, dakle izrazito kancerogen za ljude. Francuska ga je navodno izbacila iz upotrebe, a nama je primamljiv jer uništava sve pred sobom i tako smanjuje troškove. Marijan Jošt, ugledni hrvatski genetičar i oplemenjivač bilja, od samog početka je upozoravao na opasnost GMO-a, prema nekim njegovim istraživanjima svaki četvrti Amerikanac je alergičan na gluten baš zbog višegodišnjeg korištenja GMO usjeva i pripadajućih herbicida. Tu su i Seralinijeva istraživanja, koja su onda zbog velikih pritisaka povučena. Lova ipak radi svoje i vjerujem da će u skoroj budućnosti odraditi posao u tom smjeru i na našim poljima.

- - - - - - - - - -




Ajde stvarno, ne blamiraj se više.
Ajde stvarno, nabroji više. Dao sam tabelu u kojoj su sve nule a ti opet ima dosta ovoga, onoga. Čega. Kojeg vitamina, kojeg minerala?
Ljudi kažu lepo u knjižici koju si ti ovde postavila: MED je izvor brze energije. Energetski sirup sastavljen od fruktoze, glukoze i sahroze rastopljenih u vodi. Čisti otrov.
Mogu ja srčeko i traktate da pišem, ali čemu? Ko ne razume kratko, matematičkim jezikom napisano teško će da razume poeme.
 
Ajde stvarno, nabroji više. Dao sam tabelu u kojoj su sve nule a ti opet ima dosta ovoga, onoga. Čega. Kojeg vitamina, kojeg minerala?
Ljudi kažu lepo u knjižici koju si ti ovde postavila: MED je izvor brze energije. Energetski sirup sastavljen od fruktoze, glukoze i sahroze rastopljenih u vodi. Čisti otrov.
Mogu ja srčeko i traktate da pišem, ali čemu? Ko ne razume kratko, matematičkim jezikom napisano teško će da razume poeme.

E da si lijepo pročitao i nastavak u onoj knjižici, a ne samo ono što ti je odgovaralo, došao bi i do kemijske analize meda, tabela sa vitaminima i mineralima. Sve je tamo, samo treba malo volje. :)
 
Poslednja izmena:
Smrznuta-riba-i-plodovi-mora-WEB.jpg

Prijatelju sa , da budem uctiv, *linearnim* nacinom shvatanja sve vreme te to i pitam - *ZASTO nisu kupci morske ribe? ( i oko toga se sporimo, oko OBJASNJENJA tog - ZASTO ) a ti mi i dalje uporno *otvaras oci* da *oni ne kupuju* (sto je notorna cinjenica koju svi znaju ali STO TE NISAM PITAO) i navodis kao razlog to sto *imaju malo para*. Pa sto onda za to ISTO *malo para* umesto da kupe 17 kila svinjetine godisnje (sto sad rade) ne kupe npr. 27 kila skuse ili (da, kakav si bukvalista, ne pomislis da sam uvoznik skuse, recimo 33 kg papalina). Jeduci te namirnice imali bi za ISTU KOLICINU para mnogo kvalitetniju ishranu - mnogo vise lakosvarljivih proteina, minerala , manje stetnih masti nego kod svinje i uzasne piletine a mnogo vise za zdravlje kljucnih omega 3 masnoca i to zato sto su bas ove vrste riba koje ja preporucujem - haringe, skuse, papaline, sardine (uz divljeg lososa kojeg ne preporucujem bas zbog visoke cene) najbogatije u sadrzaju omega 3 (oko 2 grama na 100 grama ribe) i to naravno zna se zasto - jer se one hrane planktonom pa bi se i mi tako - posredno hranili njim. :rtfm: Postali bi i *pametniji* jer bi tako unosili za zdravlje mozga narocito znacajnu frakciju omega 3 - Dokozaheksaenoinsku kiselinu (DHA). Eto, nadam se da si nesto i naucio sad na ovom malom besplatnom casu o stvarima o kojima malo znas. Nasa moralna duznost je da to ljudima OBJASNIMO I DA IH NAUCIMO ovakvim stvarima - kako da prakticno , u realnim zivotnim okolnostima za ISTU sumu novca saznaju sta treba da kupe DA BI PROSLI BOLJE a ne da pisemo vajkajuce pateticne recenice o *mucenom,postenom i siromasnom narodicu* a sa druge strane ih LICEMERNO *navlacimo* da BACAJU pare na, u njihovom nacinu ishrane, potpuno BESMISLEN i suvisan proizvod koji je 4X skuplji- med.. To se zove hipokrizija, prijatelju moj . I nadam se da se neces opet hvatati na besmislena cepidlacenja o tome da li je skusa 2 ili 3 evra jer je to , u kontekstu mojih retorickih pitanja, SPOREDNO. Zato je sporedno sto je svinjsko ili govedje ili jagnjece meso VEC PO SADASNJIM PARITETIMA SKUPLJE i ako VEC SADA KUPUJEMO X kg tih vrsta mesa ZA POTPUNO ISTU SUMU para bismo VEC SADA mogli da kupimo VISE kg ribe (uz sve gorenavedene zdravstvene koristi). I ti to znas, samo mislis da trba da se koprcas. Mozes da odes sad i da iscepas malo drva - to je dobro protiv stresa
Kako ti znas da bih ja *bauljao u mraku neznanja* ???posto sam , po svemu ovde vidjenom, za tebe i ove tvoje susektasice *profesor* za pitanja secera, aminokiselina , masnih kiselina, vitamina i uopste ishrane?
3) Cime si mi argumentovao da se med ne moze svesti samo na *prost rastvor glukoze i fruktoze u malo vode*? I Luca i ja vam *bacamo rukavicu* vec 10 strana unazad i sta su vasi *argumenti*? Da mi nismo u pravu zato sto je on *iskompleksirani bivsi debeljko* a ja *imam neke nedokucive motive* hahaha...
Mi smo postavili tablice gde se vidi da je med upravo to sto vas izludjuje a sto vide i svi koji citaju ovu raspravu. Gde su *vase* tablice koje ce dokazati suprotno?
Скуша 300-500грама 240 динара, занимљива мера.
Скуша очишћена 1килограм 480 динара.
http://www.navidiku.rs/firme/ribarnice-beograd/ribarnica-saran-padina-cenovnik
Пријатељу наш форумски купујеш бензин на литре, мериш себе у килограмима и метрима, јачину струје у амперима, напон у волтима...
Занимљиво би било да констатујеш како имаш 25 кила па тако три-четири пута.:D
Немој се глупирати.
Остатак поста је празна тлапња коју протураш да би затрпао будалаштине које ти баш иду од руке.
 
Скуша 300-500грама 240 динара, занимљива мера.
Скуша очишћена 1килограм 480 динара.
http://www.navidiku.rs/firme/ribarnice-beograd/ribarnica-saran-padina-cenovnik

Остатак поста је празна тлапња коју протураш да би затрпао будалаштине које ти баш иду од руке.
Prijatelju *linearni* lepo ti pise da je cena 264 din. .( sa PDV-om) po kilogamu. Mozda neko treba da obnovi *citanje* jer je funkcionalno nepismen?. Tezina (jednog) komada (ribe) je od 300-500 grama a cena je naravno data po KILOGRAMU kao i za sve druge proizvode u tabeli/
 
Poslednja izmena:
Prijatelju *linearni* lepo ti pise da je cena 264 din. .( sa PDV-om) po kilogamu. Mozda neko treba da obnovi *citanje* jer je funkcionalno nepismen?. Tezina (jednog) komada (ribe) je od 300-500 grama a cena je naravno data po KILOGRAMU kao i za sve druge proizvode u tabeli/
Што је и даље преко 2 евра(2,2) у које си се клео, при чему се ради о целој риби тј неочишћеној, стандардна манипулација, шта друго очекивати... но то ће бити мотив више да сви поломе ноге трчећи у рибарницу.
Додуше тај спорт у сиромашној Србији није баш на цени, само 7 килограма годишње.
http://www.dtdribarstvo.com/general.php?id=68
 
Sto ste sada presli na neki hejt riba? Pa bar se za to zna da su pune proteina i zdravih masti (EPA i DHA) koje pogoduju zdravlju, imunitetu a vrse i prevenciju krvnog pritiska, infarkta srca i mozdanog udara ako se redovno konzumiraju.

- - - - - - - - - -

Ma, nema veze sto su *nule* kad su u *idealnoj ravnotezi, izbalansirani i u prirodnoj sinergiji* :hahaha:

Nemoj tako, ali ako pojedes 10 kg meda za dve nedelje onda ces uneti potrebne vitamine i minerale ! A za dijabetes imamo lekove fala bogu kolko oces !

:tease:
 
Што је и даље преко 2 евра(2,2) у које си се клео, при чему се ради о целој риби тј неочишћеној, стандардна манипулација, шта друго очекивати... но то ће бити мотив више да сви поломе ноге трчећи у рибарницу.
Додуше тај спорт у сиромашној Србији није баш на цени, само 7 килограма годишње.
http://www.dtdribarstvo.com/general.php?id=68
Ha ha ... sta bi prijatelju ? *Laki je malo nervozan*, a?
Stvarno je *preko 2 evra* u *koje sam se kleo*. Citavih 2,2 haha... Cak 10% razlike ( kao kad je GI meda bio *mnoooogo* nizi od secera a ono bednih 10% pa se posle *vadimo* na digresije da to nije *za svaki med* itd. haha i da *zna Ellenica samo je bila malo neoprezna). jel* racunas *ziralni* kurs ili *za efektivu* haha...
p.s. I nije cak ni 7 kg nego samo 3,8 nazalost. Zato cu sve da ih obrazujem da povecaju posrednu potrosnju planktona (preko ribe) i da se iscupaju iz kandzi vas prehrambenih eksploatatora i prevaranata :kuvar5:
 
Poslednja izmena:
Ha ha ... sta bi prijatelju ? *Laki je malo nervozan*, a?
Stvarno je *preko 2 evra* u *koje sam se kleo*. Citavih 2,2 haha... Cak 10% razlike ( kao kad je GI meda bio *mnoooogo* nizi od secera a ono bednih 10% pa se posle *vadimo* na digresije da to nije *za svaki med* itd. haha i da *zna Ellenica samo je bila malo neoprezna). jel* racunas *ziralni* kurs ili *za efektivu* haha...
p.s. I nije cak ni 7 kg nego samo 3,8 nazalost. Zato cu sve da ih obrazujem da povecaju posrednu potrosnju planktona (preko ribe) i da se iscupaju iz kandzi vas prehrambenih eksploatatora i prevaranata :kuvar5:
Цена НЕОЧИШЋЕНЕ рибе.
Цене очишћене рибе лажљиви наш пријатељу:
http://www.cenoteka.rs/proizvodi/smrznuto/riba-i-plodovi-mora
Опет си се испалио, само сада не манипулацијом већ лагањем.
 

Back
Top