PC Serviser

neznostopalo

Zainteresovan član
Poruka
134
Pozdrav svim forumasima, ove godine planiram da upisem kurs "PC Serviser" u edukacionom centru SoftLine u Beogradu. Posle uspesno polozenog ispita dobija se sertifikat na srpskom i engleskom jeziku. Na kursu se uci teorija i uci se sklapanje i rasklapanje kucista. Posle ovog kursa pohadjao bih jos jedan kurs preko interneta, upitanju je sajt www.link-elearning.com a kurs se zove "Izgradnja i održavanje PC računara". Moje pitanje za iskusnije servisere (i one koji nisu serviseri ali poznaju ovaj zanat) kako vam je izgledalo prvih nekoliko dana od kada ste poceli da radite kao pc serviseri, da li moze od ovog posla pristojno da se zivi, koliko je tesko/lako naci posao u ovoj struci, koliko radite na poslu (sto se obima posla tice)?

Hvala na odgovorima.
 
Buraz gledaj ovako.
PC serviser nemora da ima diplomu nego kilometre iskustva.
Ja sam serviser - programer i na kursu za servisera nisam naucio nista vise od onog sto sam znao u svojih 10 godina kad sam i prvi komp rasturio a to je bilo pre 13 god.
Znaci ako nemas mnogo iskustva dzabe ti diploma kad ti neko donese komp i trazi da mu sacuvas podatke ili donese komp na servisiranje sa nekom banalnom greskom npr prasina zaprlja kontakt na ram memoriji komp nepisti radi normalno al nece da pokrene operativni sistem i ti onda krenes da bijes glavu i na kraju ga sutnes kontakt malo zavibrira i komp proradi covek dodje da uzme komp pita sta mu bilo a ti kazes NEZNAM hahahaha znaci samo iskustvo i milion kvarova gresaka na operativnom sistemu ili hardverskim greskama pa onda da radis ko serviser inace ako ovako od skoro naucen bez iskustva pocnes da sljakas najebo si..... ovako ukratko
 
Ja sam servisirao 9 god.,sve dok firma nije otisla u tri...
Prvi dani,hmmm...kao da se na tebe obrusava ceo svet,...mislices da te ceka tezak ispit mozganja,ali samo opusteno,a da....srecno!
 
Osnovna znanja posedujem, ovim kursevima samo bih nadogradio svoje znanje a pritom bih dobio i sertifikate koji potvrdjuju moje znanje, odnosno sa sertifikatima su mi vece sanse da se zaposlim. Ne znam koliko vas smatra da su ovi kursevi dobri ili losi i da li uopste vredi trositi novac na sve to, ali meni odgovara da dobijem jos koji papir, em cu nadograditi znanje em cu dopuniti svoj CV :) Inace interesuju me neka iskustva drugih pc servisera, kako su nasli posao, da li je bio neki intervju za posao, da li je potrebno dokazati poslodavcu da posedujete znanje i na koji nacin? Pozdrav
 
Ako mene pitas, tesko ti je to, ima mnogo "servisera " danas..previse..a kad pogledas pola njih ne bi trebal da radi taj posao, jer ne zna pola osnovnih stvari..a plate su u najboljem slucaju prosecne..
ljudi da se ne lazemo, danas svaki drugi klinac zna da sarturi komp i da ga sklopi..a svaki cetvrti zna zmurecki..
 
Osnovna znanja posedujem, ovim kursevima samo bih nadogradio svoje znanje a pritom bih dobio i sertifikate koji potvrdjuju moje znanje, odnosno sa sertifikatima su mi vece sanse da se zaposlim. Ne znam koliko vas smatra da su ovi kursevi dobri ili losi i da li uopste vredi trositi novac na sve to, ali meni odgovara da dobijem jos koji papir, em cu nadograditi znanje em cu dopuniti svoj CV :) Inace interesuju me neka iskustva drugih pc servisera, kako su nasli posao, da li je bio neki intervju za posao, da li je potrebno dokazati poslodavcu da posedujete znanje i na koji nacin? Pozdrav

Ovih dana, zapravo godina je toliko servisera ostalo bez posla da stvarno ne znam na koji ćeš intervju ići bez radnog iskustva. Zapošljavanje u IT-u je ulazak u fašizam, ako radiš puno i nisi skup i pri tom imaš iskustvo - odličan si, ako samo malo posustaneš - bar pet ih čeka na tvoje mesto. Lepo je znati, ali traži leba na drugom astalu, ovde je sve bajato i buđavo.
 
Imam ...sestrića...koji je završio pomenuti kurs...koji je bio uslov da bi se zaposlio...( pre toga se 5 - 6 godina obučavao na svom kompu )....inteligentan...tako da i rad sa različitim softveima mu nije problem...:)

Elem...da skratim....zaposlio se u jednoj ..." JAKOJ FIRMI "....i kao početnik ( pripravnik )...prima cirka 700e...ali ima posla ...PREKO GLAVE...i CIMAJU GA I VAN RADNOG VREMENA....:sad2:

Drugim rečima....BITNO JE I GDE RADIŠ...:ok:.....ali i da li si....SPREMAN DA SE STVARNO ANGAŽUJEŠ NA POSLU.....;)
 
Imam ...sestrića...koji je završio pomenuti kurs...koji je bio uslov da bi se zaposlio...( pre toga se 5 - 6 godina obučavao na svom kompu )....inteligentan...tako da i rad sa različitim softveima mu nije problem...:)

Elem...da skratim....zaposlio se u jednoj ..." JAKOJ FIRMI "....i kao početnik ( pripravnik )...prima cirka 700e...ali ima posla ...PREKO GLAVE...i CIMAJU GA I VAN RADNOG VREMENA....:sad2:

Drugim rečima....BITNO JE I GDE RADIŠ...:ok:.....ali i da li si....SPREMAN DA SE STVARNO ANGAŽUJEŠ NA POSLU.....;)
a ako nije tajna koj stepen skole iam zavrsen ? i koji fax ?
 
Nemoj odmah da se trtis da si serviser... prvo budi COVEK KOJI SE RAZUME i tako nastupej pred ljudima... nemoj odmah da govoris da si profesionalac jer ces se vrlo verovatno zestoko obrukati...

I NARAVNO SAMO UCI UCI I UCI... non stop, net forumi, teren UVEK
 
al msm tvoj rodja nije merodavan, n jega je bas usralo sa poslom..:) nista lespe neg kad radis sta volis i od toga mozes lepo da zivis..

Ne znam za to....ali ono što znam ...da ni moja sestra ...njegova majka...NIJE MOGLA DA GA ODVOJI OD KOMPA....a kada ga gledaš kako LAKO to radi...pomisliš da možeš i ti...DOK NE POČNEŠ....;)
Ali to ne znači da je zbog kompjutera zapostavio privatan život....tamo gde radi je pravi ...RIBNJAK....:ok::ok::ok:
 
Posao je dobar a para laka. Par klikova kod korisnika, malo ciscenja prasine 25e a nekad i mnogo vise. Radim skoro godinu dana. Posao nije obiman.

Zavrsio sam slican kurs za PC servisera, oblepio ceo kraj plakatama da radim servis i to je to. Ne zaradim sad neke preterane pare. Sad je malo kriza pa tesko mogu da zaradim preko 1500e na mesecnom nivou ali dobro.

Nemoj ni da razmisljas. Upisi kurs i samo napred! Srecno!
 
Posao je dobar a para laka. Par klikova kod korisnika, malo ciscenja prasine 25e a nekad i mnogo vise. Radim skoro godinu dana. Posao nije obiman.

Zavrsio sam slican kurs za PC servisera, oblepio ceo kraj plakatama da radim servis i to je to. Ne zaradim sad neke preterane pare. Sad je malo kriza pa tesko mogu da zaradim preko 1500e na mesecnom nivou ali dobro.

Nemoj ni da razmisljas. Upisi kurs i samo napred! Srecno!


E daj ne lozi coveka... nemoze toliko da se zaradi i jaka je konkurencija Ima MNOGO SERVISERA
 
e sad ,sta je serviser? da li je to onaj koji se razume da kad rikne grafa izvadi i stavi novu ili pristupa problemu i pokusa da popravi graficku...malo je takvih pravih majstora ,vecina su sarlatani koji nikad lemilicu uzeli u ruke nisu ,a to se ne uci na kursevima,potrebno je neko osnovno znanje o elektronici plus decenije iskustva i svakodnevno pracenje trzista jer tehnologija ide napred
 
e sad ,sta je serviser? da li je to onaj koji se razume da kad rikne grafa izvadi i stavi novu ili pristupa problemu i pokusa da popravi graficku...malo je takvih pravih majstora ,vecina su sarlatani koji nikad lemilicu uzeli u ruke nisu ,a to se ne uci na kursevima,potrebno je neko osnovno znanje o elektronici plus decenije iskustva i svakodnevno pracenje trzista jer tehnologija ide napred

Pravo kažeš....PRAVI SERVISER ...bi prvo trebao da vidi da li s kvar može otkloniti....LAKO JE MENJATI MODULE..:)..VELIKA MUDROST.....;)

http://forum.krstarica.com/showthread.php/442392-Gde-Kupiti-Cooler-za-ATI-Radeon-9600-Pro-256Mb-AGP-!-!?p=16788193&viewfull=1#post16788193

Ja ...SAMO TAKO RADIM....pa ako baš...NE MOŽE >>> NOVA.....;)
 
ti raznorazni kursevi za komp su blago receno uzmanje sto vise love za sto manje "naucenog" a sve zapakovano u nekakve diplome vs serifikate koje ocenjuju "eminentni strucnjaci", jednostavno receno zaobidji ih
 
Prethodna 3 dana sam se razbio od posla pa nisam ni stigo da pogledam temu.

U svakom slucaju, mislim da nije u redu sto se bojite zdrave konkurencije pa svima pricate kako je to nekakav tezak posao u kome ne moze da se zaradi. Ima mesta za sve nas jer u gradu ima mnogo racunara koje treba popraviti a crkavaju i te kako. Ako je vama tesko da instalirate i resavate probleme prepustite to drugima.
 
Prethodna 3 dana sam se razbio od posla pa nisam ni stigo da pogledam temu.

U svakom slucaju, mislim da nije u redu sto se bojite zdrave konkurencije pa svima pricate kako je to nekakav tezak posao u kome ne moze da se zaradi. Ima mesta za sve nas jer u gradu ima mnogo racunara koje treba popraviti a crkavaju i te kako. Ako je vama tesko da instalirate i resavate probleme prepustite to drugima.

Vidim entuzijazma ne manjka :) Naravno da uvek ima mesta za nekoga ko lepo radi, smo napred.
 
Kolege, kakvo je stanje u Beogradu što se tiče cijena servisiranja? Koliko naplaćujete servis?

Recimo - sistem, drajveri, osnovni paket programa;
- zamjena komponente;
- zamjena paste na procesoru npr. i sl.?
 

Back
Top