paypay problem

Securiti code su 3 broja na 2strani kartice kod mene ih ima 6ali se koriste zadnja 3..crnim slovima upisana.. To mora svaka kartica da ima... ako banka nije upisala pitaj nju da ti da. Pored konta i mail registracije upišeš karticu i trebalo bi sa radi istog dana..može i Master i viza imam obe vezane za pay pal i ove sa limitom i bez
 
Poslednja izmena:
Nece!
Probao sam i sa mozilom firefox nece pa nece!

18 cifara upisujem u debit card or bank card number? Jel treba pocetna slova (mada nece ni sa njima)
expirion date na kartici ono sto pise mounth/year
i secruty code nece zadnje tri cifre bilo kojega broja na kartici sto postoji!
 
Nece!
Probao sam i sa mozilom firefox nece pa nece!

18 cifara upisujem u debit card or bank card number? Jel treba pocetna slova (mada nece ni sa njima)
expirion date na kartici ono sto pise mounth/year
i secruty code nece zadnje tri cifre bilo kojega broja na kartici sto postoji!

Kakvih 18 cifara unosiš, treba da uneseš 16 cifara koje su na kartici kao 4 grupe po 4 cifre. Ti imaš izgleda najobičniju magnetnu karticu sa brojem računa a ne brojem kartice pa zato i nemaš trocifren kod pozadi kartice. Takva kartica služi samo u banci da dižeš pare i ne znam gde više može.
 
Nece!
Probao sam i sa mozilom firefox nece pa nece!

18 cifara upisujem u debit card or bank card number? Jel treba pocetna slova (mada nece ni sa njima)
expirion date na kartici ono sto pise mounth/year
i secruty code nece zadnje tri cifre bilo kojega broja na kartici sto postoji!
Aj neka taj uplati na moj PayPal konto, ja cu ti u junu donesem pare:)
Ma jel ti uopste imas kreditnu karticu?
 
Imam Viza elektron card iz komercijalne banke, na njoj stoji da mogu svuda u svetu da plaćam sa njom neki.
Imam i deviznu karticu ali na njoj ima samo broj kartice i to je to nema vise brojeva.

Prijavi na PayPal tu Visa elektron, ukucaj tih 16 cifara i ukucaj trocifreni broj sa poleđine. Moraš imati i novca na toj kartici da bi prošla pošto ti se prebacuje 1$ i odmah vraća. Ima banaka koje zahtevaju da kartica imaj podlogu od par desetina dolara (Raiffeisen banka podloga kartice je 20 eura) pa preko podloge tek možeš da trošiš.
 
Ali bez obzira da li imam ili nemam novac na njoj kartica bi se bez problema linkova na paypayu?

Nemam 16 cifara vec 18

Pogledaj na ovom linku, svaka kartica na prednjoj strani ima svoj broj sastavljen iz 4 grupe po 4 cifre što je ukupno 16 cifara, zatim datum do kada važii kartica i Ime i prezime vlasnika kartice i na poleđili CVV koji ima utisnute 3 cifre.

Ne postoji kartica sa 18 cifara.

https://www.google.rs/search?q=kred...j4bTAhUKliwKHdF-DaQQ_AUICCgB&biw=1366&bih=611

23sc7l3.jpg
 
Poslednja izmena:
Viza elektron "peywave" ima
Ps
Gledao sam slike i ne znam kako na mojoj kartici nisu razdvojene cifre i ima ih zato 18 viza elektron paywave

To što imaš sa 18 nerazdvojenih cifara je kartica računa u banci sa kojom možeš da vršiš neka plaćanja u trgovini ili na bankomatu ali ne i plaćanjem preko interneta.
Prava kartica ima 16 cifara gde su 4 grupe po 4 cifre tako da batališ pokušaj da je uneseš na PayPal jer neće proći.
 
Obična kartica ima magnetnu traku i preko te trake se prenose podaci a kada se posluje preko interneta onda tu magnetnu traku prerdstavlja šesnaestocifreni broj u kombinaciji sa CVV i na taj način se vrši plaćanje.
Odeš u banku i traži MasterCard Debit ili Visa Elektron ili Visa Virtuon ili Visa Debit i naglasi da ti treba za poslovanje preko interneta. Svaka banka ima neku opciju za te poslove.
 
Da li se ta kartica placa?

Ja za tu karticu imam dva devizna računa, jedan za čuvanje novca i drugi koji je vezan sa karticom. Kada treba da nešto platim, prvo sa računa za čuvanje novca prebacim na račun sa karticom onoliko novca koliko treba da platim. Na taj način ne mogu biti opljačkan i kada me neko hakuje jer kartica ne može da plati ako na njoj nema novca.
Inače kartica Visa Virtuon kod Raiffeisen banke za 2 godine korišćenja košta oko 10USD u dinarskoj protivvrednosti. Najbolje ti je da kod svoje banke uzmeš MasterCard dinarsku debitnu karticu sa kojom možeš da plaćaš i u inostranstvu i preko interneta i ona te ne košta ništa ali imaš ono redovno mesečno održavanje tekućeg računa. Za poslove preko interneta nikad ne uzimaj kreditnu karticu već isključivo debitnu.
 
Da li mogu imati samo jednu karticu?
Npr, imam sada devizni racun i karticu od njega i tekuci racun i ovu visa card paywave karticu, sada ako uzmem tu mastercard karticu ona ce mi sluziti samo za internet? devizni racun onda ne treba? ali su zahtevali da imam debit card acount, kako cu onda podizati novac sa paypaya i na koju karticu? Jer si me sada zbunio oko te tri kartice.
 
Da li mogu imati samo jednu karticu?
Npr, imam sada devizni racun i karticu od njega i tekuci racun i ovu visa card paywave karticu, sada ako uzmem tu mastercard karticu ona ce mi sluziti samo za internet? devizni racun onda ne treba? ali su zahtevali da imam debit card acount, kako cu onda podizati novac sa paypaya i na koju karticu? Jer si me sada zbunio oko te tri kartice.

Prosto je, karticu koju vežeš za PayPal, na nju vučeš novac. Kada povučeš novac na račun on se automatski konvertuje u dinare a ako nešto plaćaš putem PayPal korištenjem kartice, onda plaćaš dinarima a dinari se automatski konvertuju u potrebnu valutu.
 
Na netu pise da se konvertuje automacski u evre kada legne na paypay, a kada hocu da podignem onda u dinare, uzima ne znam koliko %paypay provizija.
Dok se licno ne uverim kako to ide ostajem do dalje zbunjen. Danas idem da izvadim mastercard da trazim da mi treba za placanje preko interneta (mada meni ne treba za placanje nego za ulivanje na paypay) od dokumenta da ponesem samo licnu kartu i tu paywave viza karticu, i besplatno?
 
Pionir?
Ne moze na konto moze samo paypay (za manje iznose) i tekuci racun za malo vece iznose tako da mi treba paypay ne mogu mi na tekuci jer kazu to bi trajalo danima tih 10 dolara da se dokazu o isplati
 
Poslednja izmena:

Back
Top