Pavlaka za kuvanje

Pinocchio

Elita
Moderator
Poruka
16.169
Da li koristite tečnu pavlaku za kuvanje ili "običnu" kiselu pavlaku?

Tečna je ukusnija, ima jači ukus ali mene odbija njen sastav, pored brdo nekih aditiva tu je i skrob koji daje gustinu jelu. Aditivi me odbijaju pa se držim klasične kisele pavlake.
Grize me savest kada u jelo stavim tečnu pavlaku, kao da sam deci izmrvila kesu čipsa i poslužila. Moguće da nisam u pravu ali me te bubice ne popuštaju.
 
Zelenu za kuvanje (mada retko, nepotrebna ekstra masnoća) a plavu za šlag.
Biljne ne koristim uopšte, toliko jela može da se spremi bez pavlake, nije mi jasno zašto se toliko zapatila ta plastika.
 
Koja je zelena, a koja plava? Misliš na tečne?
Da, tečne
344000032_1l.jpg223006368_1l.jpg
 
Ja izbegavam masnoce pa sam odmah protiv ali moja majka cini mi se da pavlaku vidi kao neku astronomsku pomoc, nisam sa njima cesto pa nisam jos skapirao, ali cini mi se da je zamena za neke stare metode..
Umesto te pavlake može da se koristi miks kombinacija mleka sa 3 kašike brašna i maslacem.
Sličan rezultat se dobija.
Ja koristim uglavnom kad pravim paste.
 
Da li koristite tečnu pavlaku za kuvanje ili "običnu" kiselu pavlaku?

Tečna je ukusnija, ima jači ukus ali mene odbija njen sastav, pored brdo nekih aditiva tu je i skrob koji daje gustinu jelu. Aditivi me odbijaju pa se držim klasične kisele pavlake.
Grize me savest kada u jelo stavim tečnu pavlaku, kao da sam deci izmrvila kesu čipsa i poslužila. Moguće da nisam u pravu ali me te bubice ne popuštaju.
obična kisela pavlaka , zakon
 
Da li koristite tečnu pavlaku za kuvanje ili "običnu" kiselu pavlaku?

Tečna je ukusnija, ima jači ukus ali mene odbija njen sastav, pored brdo nekih aditiva tu je i skrob koji daje gustinu jelu. Aditivi me odbijaju pa se držim klasične kisele pavlake.
Grize me savest kada u jelo stavim tečnu pavlaku, kao da sam deci izmrvila kesu čipsa i poslužila. Moguće da nisam u pravu ali me te bubice ne popuštaju.

ako koristim onda koristim klasichnu a ne ovo novo dizajnirano kao "ista pavlaka samo manje masnoce" u tim dizajniranim novim proizvodima cesto imamo sastav i dodatke koje nisu zdravi npr. Karagenan

Karagenan je aditiv (E 407) odobren za upotrebu u organskoj hrani i dobija se od crvenih algi. Polisaharid se koristi kao sredstvo za želiranje i zgušnjavanje, na primer u mlečnim proizvodima i desertima.


Prema sadašnjim saznanjima, fiziološki efekat karagenana je kontroverzan: to je vlakno koje telo ne apsorbuje, ali se izlučuje gotovo nepromenjeno. Međutim, u eksperimentima na životinjama, veliki unos je pokazao uticaj na imuni sistem.
 
Da li koristite tečnu pavlaku za kuvanje ili "običnu" kiselu pavlaku?

Tečna je ukusnija, ima jači ukus ali mene odbija njen sastav, pored brdo nekih aditiva tu je i skrob koji daje gustinu jelu. Aditivi me odbijaju pa se držim klasične kisele pavlake.
Grize me savest kada u jelo stavim tečnu pavlaku, kao da sam deci izmrvila kesu čipsa i poslužila. Moguće da nisam u pravu ali me te bubice ne popuštaju.
biljnu italijansku(:
 

Back
Top