Partizani VS Četnici

TETAK:
Predlažem da se maneš kompa i da se posvetiš knjizi.Možeš da počneš npr. sa "Daleko je sunce"!Istu ili možda neku lakšu literaturu sugerišem i za "NJ.K.V."!
A kako bi bilo da se procita "Vreme smrti" od istog pisca ili ova poslednja, mislim da se zove "Vreme gladi" o periodu posle 2. svetskog rata
 
Ja kao i prosli put predlazem "Ocevi i oci" od Selenica (da pojedini steknu makar blagi privid,ponasanja "oslobodilaca" prema Srpskom gradjanstvu) i sad neki dan sam dobio tj.keva je dobila tri knjige od Jovana Bulajica (Zig,Pir...ova treca ne znam kako se zove),a na temu su komunistickog perioda od posle rata pa do vremena Milosevica.
Pa kome se ucini interesantnim...
Mada ja generalno u poslednje vreme ne citam knjige koje imaju politicku tematiku,ali posto smo ovde i posto je tema takva kakva je,onda da i ja nesto preporucim,hehe.
 
Svako piše iz svog ugla poimanja stvarnosti...pa zar nije rečeno i da je "istina subjektivni odraz, objektivne stvarnosti..."Ja bih tome dodao ,da su vlada i kralj a samim tim i četnički pokret, najveći broj svojih grehova sabrali neposredno pre i u toku rata, dok su komunisti svoj "trenutak" imali na kraju rata i naravno posle njega....
 
Komunisti i komunisticka deca trebaju znati da je Draza prvi otisao u gerilu protiv Nemaca u Evropi i da su sa Drazom bili najcasniji i najbolji domacini, oficiri cak i Hrvata nekoliko i muslimana je bilo sa njim. U vreme kada su Nemci usli u zemlju i u vreme kada su Draza i cetnici vec bili u sumi komunisti su zbog PAKTA O NENAPADANJU izmedju Hitlera i Staljina bili PRIJATELJSKI NASTROJENI prema Nemackim vojnicima a cak su i organizovali fudbalsku utakmicu u Cacku sa vojskom vermahta. kasnije, kada su Nemci napali SSSR automatski su i komunisti koji su bili ubaceni elementi i agenti Staljinovi poceli da deluju nepriznati od saveznika, poznati kao banditi dok je Draza spasavao pilote i primao pomoc od Engleza i Amerikanaca.
Komunisti kao vrlo opasna sekta nisu prezali od najpaklenijih lazi i podvala. Jedna od najgorih je ona o osvajanju Uzica u kojoj se Draza jedini put naivno verujuci i pokusavajuci da izbegne bratoubilastvo upustio u borbu sa komunjarama. Dogovor je bio da se zajednickim snagama oslobodi Uzice od nemaca. U vreme napada cetnici jurisaju na grad dok komunisti ostaju na svojim polozajima lukavo cekajuci da hrabri cetnici zavrse posao. Osim sto su skoro svi izginuli, cetnici su zarobili i ona dva cuvena tenka. Partizani su pripisali sebi "pobedu" a vi ste o tome citali u crvenim citankama. Tenkove su inace izgubili kasnije a na trgu sada stoje Americki tenkovi koji decenijama stoje kao Nemacki zarobljeni. Komunisti su imali obicaj da posalju koljaca preko noci koji pobije sve vidjenije ljude u nekom selu i to se pripise - zna se kome.
Nema pomirenja izmedju partizana i cetnika jer su cetnici rodoljubi koji su se borili za Srbiju a partizani su uglavnom bili ubaceni olos svetski da kao agenti podrivaju zemlju i kao takvi su takticki dobili podrsku od onih koji su nas bombardovali kasnije. Sa komunistima nema razgovora, kamoli pomirenja.
 
King 7:
Komunisti i komunisticka deca trebaju znati da je Draza prvi otisao u gerilu protiv Nemaca u Evropi i da su sa Drazom bili najcasniji i najbolji domacini, oficiri cak i Hrvata nekoliko i muslimana je bilo sa njim. U vreme kada su Nemci usli u zemlju i u vreme kada su Draza i cetnici vec bili u sumi komunisti su zbog PAKTA O NENAPADANJU izmedju Hitlera i Staljina bili PRIJATELJSKI NASTROJENI prema Nemackim vojnicima a cak su i organizovali fudbalsku utakmicu u Cacku sa vojskom vermahta. kasnije, kada su Nemci napali SSSR automatski su i komunisti koji su bili ubaceni elementi i agenti Staljinovi poceli da deluju nepriznati od saveznika, poznati kao banditi dok je Draza spasavao pilote i primao pomoc od Engleza i Amerikanaca.
Komunisti kao vrlo opasna sekta nisu prezali od najpaklenijih lazi i podvala. Jedna od najgorih je ona o osvajanju Uzica u kojoj se Draza jedini put naivno verujuci i pokusavajuci da izbegne bratoubilastvo upustio u borbu sa komunjarama. Dogovor je bio da se zajednickim snagama oslobodi Uzice od nemaca. U vreme napada cetnici jurisaju na grad dok komunisti ostaju na svojim polozajima lukavo cekajuci da hrabri cetnici zavrse posao. Osim sto su skoro svi izginuli, cetnici su zarobili i ona dva cuvena tenka. Partizani su pripisali sebi "pobedu" a vi ste o tome citali u crvenim citankama. Tenkove su inace izgubili kasnije a na trgu sada stoje Americki tenkovi koji decenijama stoje kao Nemacki zarobljeni. Komunisti su imali obicaj da posalju koljaca preko noci koji pobije sve vidjenije ljude u nekom selu i to se pripise - zna se kome.
Nema pomirenja izmedju partizana i cetnika jer su cetnici rodoljubi koji su se borili za Srbiju a partizani su uglavnom bili ubaceni olos svetski da kao agenti podrivaju zemlju i kao takvi su takticki dobili podrsku od onih koji su nas bombardovali kasnije. Sa komunistima nema razgovora, kamoli pomirenja.
ostavi me na miru covece koji ti je djavo?!?! ti sto si se kleo drugu titu na vernost do smrti bolje cuti ..uopste mi je neverovatno koliko se bivshe komunjare danas foliraju i tvrde kako su najveci cetnici bili i ostali od svih drugih...a nemaju pojma o cemu pricaju [dogadjaju se tragikomicne situacije] niti se trude da saznaju vise o cetnicima kao ni da shvate sushtinu cetnickog pokreta...tako kad postave anketu jeste li za monarhiju imamo 60%ljudi protiv ili tako neshto a ovamo se svi kunu da su cetnici!()*#^T@&..istina je da danas imamo vishe komunista jer su silne generacije odgajane da slepo veruju partiji i drugu titu [50 god. je dug period],a cetnicki pokret je unistavan,prevaspitavan!,satanizovan....ali ipak se stvari polako [ja bih rekao presporo] vracaju na svoje mesto,draza je uvek i na kraju rata hteo pomirenje,oprostaj i odustajanje od osveta izmedju svih srba bez obzira na kojoj su strani bili u ratu,kako bi izbegao dalja krvoprolica medju samim srbima,dovoljno je bilo i to sto su nas ubijali drugi a kamoli mi sami sebe...
 
Ti si definitivno nenormalan covek. prava dragacevska *********, jer samo sa komunjarama imam razgovor kao sa tobom. Ko se tebi obratio? Imas IQ ispod kriterijuma ili si ********* kad si se javio na prozivku. Rekoh ti vec na drugom mestu, okani me se i ne kaci mi se vise.
 
King 7:
Ti si definitivno nenormalan covek. prava dragacevska *********, jer samo sa komunjarama imam razgovor kao sa tobom. Ko se tebi obratio? Imas IQ ispod kriterijuma ili si ********* kad si se javio na prozivku. Rekoh ti vec na drugom mestu, okani me se i ne kaci mi se vise.
Jedina retardirana ********* ovde si TI!!opet nemas pojma..idi hvali nemacku avijaciju ostavljam ti topic pa ser%i tamo kolko hoces. sta si se uhavatio pa postujes ovde posle mene kao slucajno....a onda se pravish veliki cetnik kao sa komunjarama nema ni razgovora kamoli pomirenja te tvoja izjava je obicna GLUPOST... draza je jednim neverovatnim gestom i pred svoje streljanje govorio kako oprasta svojim ubicama,i kako srbe samo sloga i pomirenje mogu da spasu ....a ti idi i citaj malo te tvoje knjige samo polako i pazljivo,i 10 puta ako treba dok ne naucish neke stvari a ne da pricas ovde neke nebuloze i zato nemoj da se folirash vise i da te ne vidim u ovom topicu prostacka komunjaro jedna...jasno?!
 
KiZo:
King 7:
Ti si definitivno nenormalan covek. prava dragacevska *********, jer samo sa komunjarama imam razgovor kao sa tobom. Ko se tebi obratio? Imas IQ ispod kriterijuma ili si ********* kad si se javio na prozivku. Rekoh ti vec na drugom mestu, okani me se i ne kaci mi se vise.
Jedina retardirana ********* ovde si TI!!opet nemas pojma..idi hvali nemacku avijaciju ostavljam ti topic pa ser%i tamo kolko hoces. sta si se uhavatio pa postujes ovde posle mene kao slucajno....a onda se pravish veliki cetnik kao sa komunjarama nema ni razgovora kamoli pomirenja te tvoja izjava je obicna GLUPOST... draza je jednim neverovatnim gestom i pred svoje streljanje govorio kako oprasta svojim ubicama,i kako srbe samo sloga i pomirenje mogu da spasu ....a ti idi i citaj malo te tvoje knjige samo polako i pazljivo,i 10 puta ako treba dok ne naucish neke stvari a ne da pricas ovde neke nebuloze i zato nemoj da se folirash vise i da te ne vidim u ovom topicu prostacka komunjaro jedna...jasno?!
Bitango neotesana, kada bih ti malo pricao neke stvari ti ih opet volino ne bi ukapirao. Nemacka vojska je bila najjaca u istoriji i to je cinjenica. Dragacevci su nekad bili cetnici a sada su skoro svi komunjare jer kako to ide kod vas, bicete i nemci samo ako ima da se krade. Od tita ste dobili sve, ponabijali ste se u PTT i ne moze niko da vas pohvata u kradji. Imas srecu sto ne mogu licno da te sretnem, i to veliku. Barabo neotesana, nijedan cetnik i gospodin pravi samnom nije imao losu rec a sa komunjarama postupam kao sa tobom sto bih postupao govedo nevaspitano. Odakle si, mogao si i gori da budes i ne kaci mi se vise. Idi u skolu malo. Jeli jasno?
 
Nego, kontam nesto: na politici ratujem samo sa balijama, komunjarama i ustasama. Nijedan Srbin i normalan covek nije usao samnom u konflikt a ti se ponasas kao da si musliman ili ovi drugi. Da nisi ti jedan od ovih dripaca pa se potpisujes kao da si iz dragaceva, potpaljujes svadje, kvaris ono ugleda koji imamo? Ovde nas gledaju svi a ti si kao Srbin ovde, da nas brukas. Posto sumnjam da si Srbin a verujem da si neki od ovih sa kojima ratujemo mesecima i trosimo impulse necu se primati na tvoje provokacije posebno sto nijednom nisi skocio protiv abdurahmana, najveceg izdajnika i ostalih ustasa i balija nego ovde serres i zameces svadju. Nisi Srbin i sa tobom je zavrsena prica a i ostalima preporucujem da te se klone iz razumljivih razloga.
 
King 7:
Nego, kontam nesto: na politici ratujem samo sa balijama, komunjarama i ustasama. Nijedan Srbin i normalan covek nije usao samnom u konflikt a ti se ponasas kao da si musliman ili ovi drugi. Da nisi ti jedan od ovih dripaca pa se potpisujes kao da si iz dragaceva, potpaljujes svadje, kvaris ono ugleda koji imamo? Ovde nas gledaju svi a ti si kao Srbin ovde, da nas brukas. Posto sumnjam da si Srbin a verujem da si neki od ovih sa kojima ratujemo mesecima i trosimo impulse necu se primati na tvoje provokacije posebno sto nijednom nisi skocio protiv abdurahmana, najveceg izdajnika i ostalih ustasa i balija nego ovde serres i zameces svadju. Nisi Srbin i sa tobom je zavrsena prica a i ostalima preporucujem da te se klone iz razumljivih razloga.
pitanje je da li si uopste normalan?!? ti prvi pocinjes neka ljudi sami procene kolki si ti debil...ja sam Srbin a ti si verovatno neki ciganin kad tako pises..ostavi moje dragacevo i dragacevce na miru sad ti oni smetaju kad nemas argumenata,pa ko neki majmun ovde jedes govn.. sram te bilo od tog poganog jezika jer obraza i nemas stoko bezobrazna....a gde su te ustase i taj abdularh??!A To sto pricas drugima da nisam Srbin to ces tek da platis ***** ti materina pokvarena ne daj boze da te sretnem uzivo ima da ti iscupam taj pogani jezik...
 
KiZo:
King 7:
Nego, kontam nesto: na politici ratujem samo sa balijama, komunjarama i ustasama. Nijedan Srbin i normalan covek nije usao samnom u konflikt a ti se ponasas kao da si musliman ili ovi drugi. Da nisi ti jedan od ovih dripaca pa se potpisujes kao da si iz dragaceva, potpaljujes svadje, kvaris ono ugleda koji imamo? Ovde nas gledaju svi a ti si kao Srbin ovde, da nas brukas. Posto sumnjam da si Srbin a verujem da si neki od ovih sa kojima ratujemo mesecima i trosimo impulse necu se primati na tvoje provokacije posebno sto nijednom nisi skocio protiv abdurahmana, najveceg izdajnika i ostalih ustasa i balija nego ovde serres i zameces svadju. Nisi Srbin i sa tobom je zavrsena prica a i ostalima preporucujem da te se klone iz razumljivih razloga.
pitanje je da li si uopste normalan?!? ti prvi pocinjes neka ljudi sami procene kolki si ti debil...ja sam Srbin a ti si verovatno neki ciganin kad tako pises..ostavi moje dragacevo i dragacevce na miru sad ti oni smetaju kad nemas argumenata,pa ko neki majmun ovde jedes govn.. sram te bilo od tog poganog jezika jer obraza i nemas stoko bezobrazna....a gde su te ustase i taj abdularh??!A To sto pricas drugima da nisam Srbin to ces tek da platis * ti materina pokvarena ne daj boze da te sretnem uzivo ima da ti iscupam taj pogani jezik...
Hoces da me sretnes? Nema problema govedo jedno. Reci gde ces.
 
King 7:
KiZo:
King 7:
Nego, kontam nesto: na politici ratujem samo sa balijama, komunjarama i ustasama. Nijedan Srbin i normalan covek nije usao samnom u konflikt a ti se ponasas kao da si musliman ili ovi drugi. Da nisi ti jedan od ovih dripaca pa se potpisujes kao da si iz dragaceva, potpaljujes svadje, kvaris ono ugleda koji imamo? Ovde nas gledaju svi a ti si kao Srbin ovde, da nas brukas. Posto sumnjam da si Srbin a verujem da si neki od ovih sa kojima ratujemo mesecima i trosimo impulse necu se primati na tvoje provokacije posebno sto nijednom nisi skocio protiv abdurahmana, najveceg izdajnika i ostalih ustasa i balija nego ovde serres i zameces svadju. Nisi Srbin i sa tobom je zavrsena prica a i ostalima preporucujem da te se klone iz razumljivih razloga.
pitanje je da li si uopste normalan?!? ti prvi pocinjes neka ljudi sami procene kolki si ti debil...ja sam Srbin a ti si verovatno neki ciganin kad tako pises..ostavi moje dragacevo i dragacevce na miru sad ti oni smetaju kad nemas argumenata,pa ko neki majmun ovde jedes govn.. sram te bilo od tog poganog jezika jer obraza i nemas stoko bezobrazna....a gde su te ustase i taj abdularh??!A To sto pricas drugima da nisam Srbin to ces tek da platis * ti materina pokvarena ne daj boze da te sretnem uzivo ima da ti iscupam taj pogani jezik...
Hoces da me sretnes? Nema problema govedo jedno. Reci gde ces.
pa sto bre picko ne dodjes ja sam u Guci,Dragacevo pa cu da te sredim ko stoku,a odakle si ti debilu?!sto se krijesh?!
 
Ja u Dragacevo ne idem niti sam ikad bio. Ne krijem se, pokazacu ti se kad bude trebalo, ako uopste izlazis odatle. Nego, svede me na tvoj nivo svesti i razgovora. Bolje ovo batinama resiti. Reci gde se pojavljujes, gde kupujes internet sate. Vidjas valjda svet?
 
King 7:
Ja u Dragacevo ne idem niti sam ikad bio. Ne krijem se, pokazacu ti se kad bude trebalo, ako uopste izlazis odatle. Nego, svede me na tvoj nivo svesti i razgovora. Bolje ovo batinama resiti. Reci gde se pojavljujes, gde kupujes internet sate. Vidjas valjda svet?
nisi bio na trubi e stvarno si pacenik..ja sam bio svugde po srbiji i dalje za razliku od tebe bedo jedna...sta si se usro necu ti nishta samo malo da te sredim! sto ne kazes odakle si nego se krijesh ko neka sisa?Moj nivo-ti nikad neces biti retardirani debilu sto sedish za kompom ceo dan dokon...A batine si zasluzio zato sto pljujes sve srpsko pa i vrednog srpskog seljaka koji te hrani skoro dzabe,stoko pokvarena nezahvalna,pa cetnike moga oca i mog dedu i pradedu dok su tvoji sahranjivani pod petokrakom moji su sahranjeni ispod KRSTA nekrshtenjaku jedan,pa moj kraj i moje zemljake samo da im pokazem sta si napisao i ti si proslost!!!...internet se kupujem u lucanima.
 

Back
Top