Parkiranje pod nagibom

Skoro polozila iz drugog puta devojka, kazu moramo nekog da pustimo svi popadase,a ona veze nema,plasi se mesecima vec vozi,sve vreme frka samo prica o voznji u toku majko mila,pa meni je kao da lezim tako mi dodje voznja,ne razmisljam nista dok vozim
 
Proverila kočnice i ručnu kod majstora, sve je okej, parkirala sam pod nagibom (uzbrdica) i ubacila u prvu, prvi put da auto stane bukvalno se zaledi u mestu bez problema. Sad sam naučila kako ide, hvala vam puno
Znaš li da kreneš na uzbrdici bez podizanja ručne kočnice? Držiš kvačilo i nožnu kočnicu, počneš po malo da pustaš kvačilo otprilike do pola (motor promeni zvuk) pustišxkočnicu i lagano pritisneš gas i krens uzbrdo.
 
Pa da smo radili sigurno ne bih pitala, ni meni nije jasno zašto je to preskočeno. Bukvalno sam bila onako wtf kad sam pročitala da treba da bude u brzini pored ručne naravno auto.
Toliko o tome.
Због тога се раније падало на возачком испиту, ако не оставиш кола у првој брзини и ако не повучеш ручну на крају практичног дела.
 
Svakakvih ludaka ima mene neki ubeđivali da se ostavlja u leru i samo digne ručna. Uče teorijski površno.
У суштини, аутомобил може да се остави у сваком степену преноса, али то није гаранција да ће мировати у месту. Зашто? Зато што механизам унутар аутомобила може да трпи донекле, а однекле попушта (некад уз оштећење) и аутомобил креће низбрдо.

Ово говорим јер сам то лично доживео.
 
Na ravnom u prvoj a sve ostalo varijante sa ručnom. U drugoj i trećoj auto može da se gurne zato prva. Ja na ravnom nikada ne dižem ručnu jer se isteže sajla bespotrebno. Na semaforima je stalno koristim i kada parkiram negde u gradu. Ali na sviom parking mestu uvek samo u brzini jer je ravno.
 
Zalepi nekada otpadnu obloge sa paknova i pločica naročito ako je vlažno ili opran auto parkiran. Meni uvek krcne ako opran parkiram pod ručnom.
Ако се ауто оставља на дуже време и ако је на равном, не треба подизати ручну. Ако се оставља на дуже време под нагибом, тада треба стављати подметаче.
 
E sad ste vec krenuli u opasne vode...

Dakle, sad vec zalazimo u to sta treba raditi kad se auto ne vozi duze, tj konzervacija auta...
Ja licno sam mislio rucna je cista mehanika i ne bi mi palo na pamet da ne dizem rucnu ako stoji druze vreme...
Ja rucnu dozivljavam kao kocnicu kod konjskih kola, znate ono klik klak i sto ima mogucnost da bude jednosmerno kretanje kola a ima mogucnost i da zablokiras tockove ako navijes tj spustis tu rucnu za konjska kola, pored one nozne kocnice koju znate da stoji na sredini konjskih vucnih kola...

Dakle radnje za konzervaciju automobila ne znam , nista bas...
A posto ne znam funkcionalno sastav automobila, tj nisam ga nikad popravljao, to imam poprilicno uprosteno misljenje sta je iza kog sistema..
 

Back
Top