Parkiranje pod nagibom

Pod nagibom auto se UVEK ostavlja u brzini. Ako je na napred onda u rikvercu a ako je unazad nagib onda u prvu. Pališ tako što pritisneš kvačilo i kočnicu u isto vreme pa daš gas, pustiš polako kvačilo i kada osetiš da se auto mrda spustiš ručnu. Dakle nikako nije preporučljivo za početnike.
Zbog radi cega na nizbridici u rikverc, a na uzbrdici u prvu? Ako postoji sansa da gravitacija savlada kompresiju motora u kom ce se smeru okretati radilica ako krene u tvojim slucajevima?

E, pa jeste tako.

na nizbrdici se stavlja u rikverc.
U rikverc se stavlja samo zato što je uglavnom sporiji od prve, pa je samim
tim i veći odnos i motor bolje koči.
Inače je motoru apsolutno svejedno da le se vrti u pravom ili kontra smeru,
tako da je stavljanje u rikverc (i na uzbrdici) efikasnije od stavljanja u prvu.
E sad, ima i debila koji ne stisnu kvačilo kad pale auto...

Isto važi i za stare ljude koji ceo život stavljaju ključeve i dokumenta uopšte sve na isto mesto pa u starosti nemaju problema. Oni koji stalno ostavljaju na raznim mestima u stanu u starosti sve pogube i traže po pola sata.

Treba mi neko da mi objasni za parkiranje pod nagibom. Živim u zgradi ispred koje je vukoiebina od "parkinga" i svako parkira gde stigne ali je sve bukvalno pod nagibom. Juče sam parkirala auto upravno i izbacim iz brzine i povučem ručnu. Stoji auto sve ekstra. Bila sam budna celu noć imam problema sa alergijom i pošto mi terasa gleda na taj "parking", celu noć do 6 ujutru je stajao auto. Da bi u 8 kad sam se probudila videla da je auto unazad otišao i zadnji točkovi spali sa tog uspona.

Ja sam vozač početnik, privikavam se na ovaj auto već 4 dana ga vozim svugde jer smo ga tada registrovali pošto je stajao dugo pre toga.

E sad, čitala sam da treba da se ubaci u prvu brzinu i povuče ručna kada je nagib i kad hoće unazad da ode. I u rikverc da se ubaci kako pod nagibom ne bi otišao u napred ako je tako parkiran.
Eto, sve si sama napisala kako treba.

Zbog radi cega na nizbridici u rikverc, a na uzbrdici u prvu? Ako postoji sansa da gravitacija savlada kompresiju motora u kom ce se smeru okretati radilica ako krene u tvojim slucajevima?
zbog ljudi koji filozofiraju i imamo toliko udesa i sranja u saobracaju.

brate pravilo je jasno
na uzbrdici prva, na nizbrdici rikverc sa razlogom a ti do sutra filozofiraj zasto ne mora tako i da razlog ne postoji.

neki mnogo pametniji su rekli da treba tako i znali su zasto..

Dokoni i neuki ljudi izmišljaju svoja pravila jbg. Žali mi se drugar doktor kaže više od pola pacijenata mu prekine terapiju čim se malo bolje osećaju. Posle lažu. Pio sam jesam ovo ono a on po analizama vidi da je prekinuo. Posle pa nisam bilo mi dobro.

Proverila kočnice i ručnu kod majstora, sve je okej, parkirala sam pod nagibom (uzbrdica) i ubacila u prvu, prvi put da auto stane bukvalno se zaledi u mestu bez problema. Sad sam naučila kako ide, hvala vam puno
Kako te to nije instruktor naucio na prvom casu
Uopsteno niko nista da pita sta mu nije jasno pre polaganja a i instruktori ne obracaju paznju na bitne stvari i propuste da isprave

ovo me sad podseca kao sto se na tiktoku pokrenula ogromna rasprava oko "pametnjakovica" koji filozofiraju i ne shvataju da je u kruznom toku automobil u spoljasnjem prstenu u prednosti na onaj u unutrasnjem.

prosto ne znaju pravila i propise i razivjaju svoja pravila i propise.
Sad probao nizbrdo kada stoji auto u prvoj brzini sa spuštenom ručnom kočnicom, ne mrda. Sigurno je bolje da stoji u rikverc ali auto se ne pomera i kada je ubačen u prvu brzinu.

Mozda pita kako da ostavi auto u brzini.
Dok je upaljen, ubacis u prvu i drzis kvacilo, naravno i kocnicu.... , Povuces rucnu , ugasis auto, pustis kocnicu i kvacilo..
Pisem ovako da bi ti taj redosled radnji ostao bez obzira sta hoces da radis...
Turi dva kamena ispod tockova....

Uopsteno niko nista da pita sta mu nije jasno pre polaganja a i instruktori ne obracaju paznju na bitne stvari i propuste da isprave
Pocinje da me brine ucesce u voznji , posle pitanja koje ovde procitam.....
Mene su driblali posteno , a i ja njih svojom voznjom kao reli vozac....Dobro prvih 3 puta sam hteo da izgazim ljude, pandure uglavnom, uopste ne paze...posle sam samo bio reli vozac....onaj koji vozi 65, ubacuje u 4 u gradskoj voznji i vozi na vijaduktu preko 55...ocigledno isti simptom...

Pa da smo radili sigurno ne bih pitala, ni meni nije jasno zašto je to preskočeno. Bukvalno sam bila onako wtf kad sam pročitala da treba da bude u brzini pored ručne naravno auto.
Toliko o tome.

Back